Příběh z fotbalové „pralesní" ligy Zelená je tráva, fotbal to je hra... A to jak ten „velký" ligový, kde se točí obrovské peníze, tak i fotbal, který žije jen z nadšení vesnických fandů, fotrů, klubových funkcionářů a dalších lidí, kteří jsou pro něj schopni obětovat i svůj osobní život. SK Vrátno je klub, který nedrží nad vodou sponzorské dary, ale srdce a obětavost členů, přátel a fanoušků. Nikdo nechce spadnout do pralesní ligy, ale někdo tam musí. Proto se zápasy neodehrávají jen na hřišti, ale i v hospodě, kde je dohodnutá výhra stejně důležitá jako ta vydřená na hřišti. (Bohemia MP)

WANDRWALL

Něco pro příznivce fotbalu. Dozví se zde, čemu se říká "horská liga", a když v pondělí nahlédnou do novin a sportovní rubriky, tak zjistí, kolik mužů se věnuje fotbalu na všech možných a hlavně nízkých úrovních. ()

packa

Zábavné? Ano. Odpovídající realitě vesnického fotbalu? Ano. Proč přesto jen dvě hvězdičky? Katastrofální "choreografie" ryze fotbalových sekvencí. I v té nejposlednější neandrtálské lize jsou si hráči schopní nahrát, udělat pěknou akci na jeden dotek, vymyslet hezkou přihrávku uličkou atd. atd. Snímek se nedokázal odprostit od typických klišé podobných snímků, kde na dvaceti metrech čtverečních hraje patnáct hráčů najednou (aby se nám hezky vešli všichni do záběru, když už ty herce musíme platit), rejža zařve "akce" a herci si na povel začnou chaoticky přihrávat, nejlépe bodlem, bez ohledu na to, jaký dres má v tu chvíli kdo na sobě, prostě parodie na Bago.... Kdy už konečně někdo natočí film ze sportovního prostředí, na který se bude dát koukat a bavit se jinak, než hledáním chyb?? ()

honajz

Celou dobu to docela šlapalo, i když postava Jiráskové nebo faráře jsou jak z Babovřesk, ale jinak docela uvěřitelné postavy i situace, jen ten konec mne klamal,protože nic neuzavřel, k nějaké katarzi nedošlo, osudy mnoha postav nebyly dořečeny. Docela by mne zajímal výsledek prvního pralesního zápasu a jak se na něm choval rozhodčí Bivoj, ale ani to divákovi tvůrci nenabídli. A vůbec, ten konec je vlastně celý strašná depka, na to že mělo jít i o komedii, vlastně se nikomu nic nepovedlo. Jinak je vidět, odkud opisovali - někdy doslova - autoři seriálu Okresní přebor, jenže ti vsadili spíš na zaprdnutou trapnost, než pokus o realistické vyznění postav. A celkově mě potěšilo, jak je film reklamou na jihlavské pivo Ježek. :-) ()

duklak2

Skvělá parodie na vesnické „srandamače“. Myslím, že tvůrci museli shlédnout hodně vesnických zápasů aby se inspirovali a docela se jim to povedlo. ()

Sifaka

Velice podařená komedie ze sportovního prostředí malé vsnice, kdy se dělá vše možné i nemožné, aby se nespadlo do tzv. "pralesní ligy" . Výborný Ondra Vetchý! ()

jhrasko

Herecky čistá a bezchybná záležitosť, v ktorej ale akosi pokryvkáva to, o čom má prioritne celý film byť. Vášeň - vášeň k futbalu, pre futbal, vo futbale..a tým pádom mne ako divákovi, ktorý obdivuje filmy nestora českého filmu, pána Kachyňu, chýbala filmárska vášeň, ktorú pán Kachyňa vedel inokedy tak obdivuhodne rozdávať. ()

Jillen

Hodně povedená zábava :). Opravdu jsem se bavil při této komedii o vesnickém přeboru v kopané. Příjemné obaszení a dobrá stopáž. Rozhodně stojí za vidění.Ale... Dávám 45% ()

blackrain

Jistě, pro některé jedince má kopačák větší smysl, než to normální slunce, které na východě vychází a na západě zapadá. To je nepopíratelné. Fotbal je prostě nejvíc. Nabídka od pohřebky byla výborná. Tenhle film je takový malý předobraz Okresního přeboru. Je to hořkosladká symfonie a sonda do života jedné vesnice, která žije fotbalem. ()

slunicko2

Živé obrazy z vesnického života. 1) Film je překvapivě nevýrazný navzdory slavným jménům režiséra a herců. 2) Z pohledu nikoli zaníceného fotbalového fanouška, ale městského vzdělaného (doufám) diváka, předvedený vesnický život působí dost smutně. ()

topi

Kožené slunce je předobraz úspěšného seriálu Okresní přebor a myslím, že tvůrcům přeboru posloužilo i jako zdroj inspirace a námětu. I herecké obsazení je z poloviny stejné a některé role jsou identické. Kožené slunce je předposledním filmem Karla Kachyni a pan režisér tímto dokázal, že měl stále formu i v pokročilejším věku a jeho filmy měly pokaždé, co nabídnout. ()

kajas

Nebýt mé lásky k "Okresnímu přeboru", zřejmě bych si tohoto televizního filmu ani nevšimla. Předchůdce dnes už kultovního seriálu se sice může chlubit Vetchým a Novotným, ale chybí mu ty geniální hlášky. Ani jednou jsem se nezasmála a drtivá většina postav mě nijak nezajímala. To by se u komedií stávat nemělo. ()