Příběh z fotbalové „pralesní" ligy Zelená je tráva, fotbal to je hra... A to jak ten „velký" ligový, kde se točí obrovské peníze, tak i fotbal, který žije jen z nadšení vesnických fandů, fotrů, klubových funkcionářů a dalších lidí, kteří jsou pro něj schopni obětovat i svůj osobní život. SK Vrátno je klub, který nedrží nad vodou sponzorské dary, ale srdce a obětavost členů, přátel a fanoušků. Nikdo nechce spadnout do pralesní ligy, ale někdo tam musí. Proto se zápasy neodehrávají jen na hřišti, ale i v hospodě, kde je dohodnutá výhra stejně důležitá jako ta vydřená na hřišti. (Bohemia MP)

Huntelaar

V "pralese" se vždycky hrálo za pivo a párek a ta scénáristická klička o korupci musí být naprostý výmysl, tomu přece nemůže nikdo uvěřit :( ()

Hennes

Nikdy jsem nečetl, jestli se Petr Kolečko a Jan Prušinovský inspirovali ke svému Okresnímu přeboru právě tímto snímkem a námětem Karla Čabrádka. Každopádně je to takový výborný základní kámen. Mnoho lidí tyto dvě přirozené ukázky, fotbalového života na vesnici, porovnává. Nutno si ale uvědomit osm let rozdílu a také to, "kdo tu byl první". Takže pro mě výborná komedie a přirozený pohled na fotbal na nejnižší úrovni. Kdo se fotbalu věnuje tak ví, kdo nevěnuje, tak věřte, že to je ze života. Ondra Vetchý a David Novotný si tady asi jasně řekli o role v Okresním přeboru. Herecké obsazení této komedie je špičkové, je vidět Karel Kachyňa s dirigentskou taktovkou. ()

nithiel

Sice o pralesním fotbale, ale poslední Kachyňův film kope první ligu. Dojemný příběh o tom, co je pro muže nejdůležitější. A některé postavy byly dokonalé. Ať už antifotbalista, ktzerý vyšlape pěšinku přes milované hřiště, či Hrabětův srdcař, jenž fandí tak srdceryvně, až je vykázán za plot. ()

Pajky3

Kéž by nějak takhle vypadal i ten současnej seriál běžící na nově. Já se paradně bavil, opravdu se ukázalo jak se ten fotbal může dělat v menších týmech. Vesnická atmosféra byla parádní a Pivoj byl krásným prototypem rozhodčího pískajícího nižší soutěže. ()

otík

Televizní zpracování čouhá z tohoto snímku zcela evidentně, přesto ten, kdo zná poměry venkovských fotbálků, může se od srdce zasmát, neboť situace při vesnických zápasech je zde velmi dobře zachycena. Jen škoda, že film nemá větší šmrnc a spád. ()

Splasher

Nevím čím to je, ale většina českých - sportovně laděných - filmů propadla. A to jsme tak sportovní národ !!! Zde se jedná o milý TV film. ()

Radiq

To je aspoň sportovní film. Nehraje se o prvenství, ale o to, nebýt poslední, chch. Do toho skvěly vesnicky postavičky, ktery sou někdy fakt vtipny a fotbalově tragicky. Připomnělo mi to Okresní přebor v pravěku neboli v pralesní lize. A taky tam najdeme pár stejnejch herců - Vetchý, Novotný, Nečas. Jo, pobavilo mě to, ale ne tak, jak přebor. ()

Mylouch

- "Vrátno a Záhoří - to je jak oheň a voda !" - "Co to meleš ?!" Souřadnice české vsi, Čabrádkovo načrtnutí velkého potenciálu, který zatím zůstal nevytěžen, i konzervace doby panáků zelený, hnátů v gumákách a padajícího listu, slogan "Nikdo neni svatej a ty body nutně potřebujeme" navíc připomene 90.léta českého fotbalu a univerzální klubovou strategii šíbrů od předsednictev mobilních buněk pralesní ligy po velitelství prázdných stadionů s desetitisícovými kapacitami. ()

dr.fish

Kachyňa dokáže natočit dobrý film i o fotbale. Klobouk dolů. Líbilo se mi, a to tedy tomuto sportu nijak nefandím. Velmi pěkně napsané, sranda i smutek zároveň. 80% ()

HorrFi

Ikdyž fotbal jako takovej nesleduju a nikdy nepatřil mezi moje oblíbený sporty, tak tenhle film je pro mě zklamáním, protože komedie a filmy z vesnickýho prostředí to já zas rád.. ()

HonzaBez

"Kde nehrajou fotbal, tam chcíp pes..." Vcelku vtipný, a věřím, že i pravdivý exkurz do vesnického fotbalu. Ke Kachyňovi mi to ale moc nesedlo. Na druhou stranu Jiřina Jirásková coby fotbalová fanynka hrubého zrna byla jako vždy excelentní. V roli předsedy fotbalového klubu potěšil ve své předposlední roli Lubor Tokoš, pro mě spojený především s krásnou rolí dědečka v jiném televizním filmu Karla Kachyni Duhová kulička. ()

Master19

Poněkud schematické, ale zahrané docela pěkně. Měl bych několik výhrad, ale beru to jako drobnou oddychovku a v tomto směru se mi to docela líbilo. ()

Aven

Film u kterého jsem se nesmál konkrétním gagům, spíše jsem se lehce pousmíval během celých 82 minut. Musím souhlasit s Tosimem, že ve filmu je snad všechno opravdu jak v životě, kdo byl někdy na fotbale výkonnostní úrovně samozřejmě ví kolik Brücknerů, Škorpilů a Jarolímů vždy sedí mezi diváky. ()

zdenny

Celkem příjemný film a nejkrásnější hře na světě a nejen o ní. Film nám mimo jiné ukazuje, jak jsou lidé fotbalu oddáni - toto je opravdu realita. Film nám ale také ukazuje, jakou cenu za tuto oddanost můžeme platit. Přesto jsou ale lidé, kteří toto riziko podstoupí a podstupují celý život, protože bez fotbalu prostě neumí žít. PS: Manželku Vetchého bych zabil, jaká to byla děvka a toho jeho souseda, když na vesnici takřka nepokrytě a bez skrupulí jede po vdané ženské. Blbeček, co spravuje 24 hodin denně auta, aby se pak oblékl do květinkované košile. Fakt štramák. ()