V kriminálním dramatu se představuje Bradley Cooper jako mladý ambiciózní umělec s nadáním zmanipulovat lidi díky vhodně zvolených slov, který se spojí s psychiatričkou (Cate Blanchett), která je však mnohem nebezpečnější než on sám. (Falcon)

PauloZ

Je to zvláštní. Přišlo mi, že se tam do poloviny filmu nic moc nestalo, jen se to dějově hledalo a set upovalo se to pro tu druhou polovinu a u obrazovky mě drželi jen hereci jako somatné postavy (např Dafoe je ginální jako vždy). V polovině se to ale láme a od příchodu Cate se to mění v solidní thriller plný her s psychikou a vrcholící trpkým závěrem. ()

Tryskomyš

Ponurý, zvláštní film. Dostal mě především konec a je pravdou, že jsem se, i přes tak dlouhou stopáž, ani chvíli nenudila. ()

maddy

Guillermovi del Torrovi pravdepodobne po oscarovej (a skvelej!) The Shape of Water nabobtnalo ego a povedal si, že aj on dokáže natočiť vyše dva a pol hodinový filmový spektákl. No ... nedokáže a jeho Nightmare Alley má tak bližšie k priemernému Crimson Peak, než práve k tej oceňovanej Tváre Vody. V Nightmare Alley je pritom mnoho vecí na správnom mieste. del Torovi sa opäť darí na plátno priniesť jeho typickú guillermovskú takmer až gotickú, resp. tentoraz skôr noirovú atmosféru, zasadiť to celé do pútavého retro vizuálu, obsadiť skvelými hercami a sprostredkovať zaujímavý audio-vizuálny zážitok. Aj keď oproti jeho predošlým filmom značne umiernený. Problémom je tentoraz skutočne zbytočne prepálená stopáž, kde ten film polovicu času mláti prázdnu príbehovu slamu a nič by sa nestalo pokiaľ by sa z neho vystrihla aj celá jedna hodina, postavy ktoré ani jedna nedýchajú životom a viac menej len plynú príbehom ako figúrky na šachovnici, s čím súvisí aj absolútne minimum emócií, ktoré ten film dokáže vyvolať a neprekvapivý dramatický oblúk, ktorý je predvídateľný prakticky od začiatku, ale film sa k nemu strastiplne dopracováva cez dve hodiny. Škoda, pretože vďaka hercom a atmosfére sa na to nepozerá zle, no vo výsledku je to len taká chabá variácia na The Prestige. CELKOVO: 6/10 ()

kobejn

Ani původní film z roku 1947 není buhvíco, tak nechápu na co je potřeba dělat remake, na kterym je sice znát, že to stálo pěknejch pár dolarů navíc, ale k čemu to, když výsledkem je dlouhatánská nuda... ()

Laxik

Potřebuju to vidět znovu, abych věděl, jestli to dává smysl, nebo ne. Emoce film každopádně vyvolal a v kině je to audiovizuální bomba. ()

dom156

To nejlepší z filmu je možné vidět v traileru. Pokud máte ale chuť, sledovat 151 minut dlouhou stopáž, nebudu Vám bránit. Nicméně celá dějová linka je strašně utahaná a rozvleklá. Film je dle knižní předlohy a občas zachytit vše z knihy vede k těmto rozplizlým útvarům. Solidních 90 minut by bohatě stačilo. Také herecký um stojí a padá pouze na výkonu Coopera, což sám nemůže utáhnout, když se opět stočíme ke té dlouhé stopáži. Kniha jako celek bych řekl nemusí být vůbec zlá, i nějaké poselství je možné zde ucítit, nicméně vše je poskrovnu. Spíše nedoporučuji. ()

Vědma

I když se del Toro musel držet předlohy a nemohl zcela popustit uzdu své fantazii, předloha mu poskytla hodně, aby vytvořil zcela svůj atmosférický svět, ve kterém dobro aby pohledal. Ať už prší, vítr víří prach nebo padá sníh, postavy se potácí panoptikem hrůz, které si pro tentokrát vytváří sami. Mám jenom problém s tím, že pro udržení napětí i pozornosti by necelé dvě hodiny naprosto stačily. ()

Trevor

Aj tento film Del Tora potvrdil že najväčie filmové skvosty súčasnosti majú na čsfd nízke hodnotenie, respektíve pohybujú sa v rozmedzí 55-70%, aj keď občas sa najdú aj výnimky. Del Toro je sám o sebe náročnejší režisér, podobne ako von Trier či akým legenda Kubrick a je to vidieť aj v Uličke nočných môr. Precízne detaily,pomerne náročné konverzácie (pre väčšinu ľudí nudné) doprevádzané skvelou hudbou a podporené výbornými hereckými výkonmi prinisli vynikajúci film,ktorý ma odrádzal svojou dĺžkou. Zbytočne. Slabšie pasáže zabrali z môjho pohľadu tak 15 minút, takže za mňa absolútna spokojnosť. ()

BoredSeal

Neskutečná drzost marnit 2,5 hodiny času diváka banální šarlatánskou historkou, která nemá poselství, ani pointu. Balík vyhozených peněz na nudný retro vzhled a pár dobrých herců, kteří ale hrají v naprosto nudném hovnu, které by pravděpodobně vymyslel kterýkoliv filmový fanoušek po 30+, který už viděl nějaké takové filmy ()

M.i.k.e

Del Toro je stále jedním z mých nejoblíbenějších režisérů a i když je Nightmare Alley na jeho vkus až příliš obyčejná a roztahaná, má svoje noirovské kouzlo a do toho skvěle vypadá. Příběh i přes svou jednoduchost dokáže celkem slušně gradovat a atmosféra přelomu třicátých a čtyřicátých let je vystižená na jedničku. Snad jen ta stopáž je přepálená až moc a kdyby byla NA klidně o 30-50 minut kratší vůbec nic by se nestalo.Spolu s Tváří Vody by to časem mohlo být slušné retro kombo...70% ()

Aljak

Filmy z dielne Guillerma del Tora ma nikdy akosi neohúrili a skôr som ho považoval za preceňovaného, ale tento krát u mňa s Nightmare Alley zabodoval! Aj keď začiatok ma až tak nezaujal a pomerne dosť dlho trvalo, kým sa to rozbehlo, no po tom ako sa Stanton začal prejavovať ako totálny manipulátor a chamtivec, tak ma to poriadne chytilo. Bradleymu táto postava vcelku sadla, a aj ostatné herecké obsadenie bolo na úrovni. Akurát niektoré scény už pôsobili trochu nadrealisticky, ale našťastie to neboli žiadne veľké extrémy. Ten záver, keď sa celý kruh uzavrel a Stanton dostal "prácu snov", to bolo skutočne famózne! Jeden z tých lepších filmov nominovaných na Oscara. 4* ()

Rocky88

Dvě nesourodé půlky, z nichž ani jedna nenabízí nic nového. Co na plat, že je film po všech technických stránkách parádní, když nás nic nevyvede z míry. Ne, ani Bradleyho zmetek, jelikož v jeho podání je jeho mentalista neuvěřitelný. Alespoň že ostatní byly ve svých rolích výteční - zejména Tonička s Káťou. Film jak od uspávače hadů. ()

Streeper

Asi jsem od toho očekávala něco daleko víc. Lákalo mě obsazení, lákala mě atmosféra a samozřejmě režie Guillerma del Tora, ale celkově jsem z toho spíše zklamaná. Hodně se to vleklo, nějaká menší gradace tam byla, ale že bych z toho byla nějak šokovaná, napnutá, to se říct nedá. Technicky a vizuálně je to naprosto dokonalé, příběhově tolik ne. ()

bourec

Autorsky i herecky vytříbenej filmek. Prakticky od dvacáté minuty se nad filmem vznášelo takový to napětí, co se stane, kam to celý povede. Nakonec filmu víc než tři hvězdy dát nemůžu. A navíc sem si pro Bradleyho Coopera představoval trochu lepší osud. Ani sem ho za nějak přehnané zápornou postavu nepovažoval. Zajímavý. 60%. ()

Topco

Retro-noirový thriller o vzostupe a páde falošného mentalistu. Del Toro servíruje vypiplanú atmosféru (plnú svetielok, dymu, dažďa a snehu) a krásnu obrazovú stránku, pričom v rámci noirových foriem nejde ani zďaleka na plný plyn: chýba výraznejšia tieňohra či neobvyklé uhly kamery, ktoré si prostredie cirkusu priam pýtalo. Oproti adaptácii z 1947 dáva nové spracovanie – aj vďaka 40 minút bohatšej dĺžke – hlavnej postave väčšiu hĺbku a ženským postavám viac odvahy. Moja recenzia. ()

cubajz

Pomalu plynoucí film, rochnící se v atmosféře a náznacích. Mistrovské řemeslo se silnou hereckou sestavou. A stejně tomu něco chybí... ()

PROCESOR

Příběh je úplně obyčejný o jednom podvodníčkovi, který se vyšvihne z cirkusu až po smetánku. Co je, ale mistrovské to, jak je to ztvárněno, odvyprávěno. I přes 150. minutovou stopáž nemáte šanci se nudit. Příběh vás pohltí od začátku do konce. Já byl spokojený. ()

Juto

Dobové detaily sú bezchybné, vzhľad a dojem zvodný. Ale popletenému scenáru chýba zabijácky inštinkt ústredných postáv, napriek tomu je to veľmi pútavý film. 7/10 ()

Pajky3

Tak nějak jsem dopředu tušil, že z tohohle filmu nebudu nadšenej. Tyhle podivný cirkusy a vše kolem nich, prostě nepatří mezi mé oblíbené prostředí. Doufal jsem ale, že to Bradley Cooper vytáhne k lepšímu hodnocení. Na mě to působí jako jeden z těch filmů, které kritika žere (a právem, protože kostýmy, stylizace a herecké výkony jsou super), ale diváka to nebaví, protože příběh není žádný zázrak. A přesně z toho důvodu to nestačí ani mě. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

19.03.2023

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací… (více)