Útěk

Steve McQueen vede soukromou válku proti zkorumpovaným policistům... Doc McCoy prožívá v nudě a ve vzpomínkách na svou krásnou ženu Carol čtyři roky v texaské věznici za ozbrojené přepadení. Při  návštěvě požádá manželku, aby šla za byznysmenem Benyonem a řekla mu, že dostane-li ho ven, je ochoten pro něj pracovat. McCoyovi je trest zkrácen. Po propuštění ale musí službu vlivnému a bezcharakternímu byznysmenovi oplatit. Protože se skrýt finanční machinace svého bratra, přikáže McCoyovi, aby vykradl jeho banku. Při akci McCoyovi pomáhá nejen jeho manželka, ale i dva Benyonovi muži banku. Ukáže se však, že je Benyon podvedl, a proto nenachází jiné řešení, než prchat s manželkou a s penězi před gangstery... Kriminální thriller se Stevem McQueenem a Ali MacGrawovou (známou především z Love Story z roku 1970, kde si zahrála po boku Ryana O´Neala) v hlavních rolích patří k nejlepším filmům klasika akčních žánrů Sama Peckinpaha a na přesvědčivosti mu neubral ani čas. Vedle brilantní režie na tom mají lví podíl herecké výkony obou protagonistů. Ali MacGrawová se nedlouho po natáčení tohoto filmu za McQueena provdala. (TV Prima)

pollstro

Působivý akční thriller s prvky road movie o vyloupení banky v Texasu následované spiknutím a útěkem, který je natočen v Peckinpahově akčním, násilném a amorálním stylu, jenž si dobře pohrává s jeho známými stylistickými přístupy, pomocí kterých buduje zábavný, svérázný a přímočarý příběh, který kromě akčních zpomalených krvavých sekvencí taktéž nabízí v úplném závěru morální vnitřní pasáž, která vyjadřuje pocit naděje, svobody a nového začátku vztahu dvou hlavních hrdinů. ()

DonBraso

Typický Sam Peckinpah. Kdo něco od něj viděl, tak je jako doma. Hned ze začátku uvodní střihací scéna z vězení a šicích strojů. Tohle si Sam prostě fakt musel vychutnávat v tý střižně. Jinak je prostě vidět, že v těhle letech to mělo pořádný koule. Scéna, kdy dáváte ženský facky už jsou dneska pomalu tabu. Scéna z motelu a brokovnice je radost. Nikdo neskáče kilometry vzduchem, jen ta nahozená červená barva a to ti prostě stačí.Útěk má štěstí, že víte, že budete stále před nečím běžět či spíše ujíždět. Hodíte do placu McQueena s MacGraw a ukradený prachy zůstanou v banku u svých ukořistitelů. Žádný velký omáčky nečekejte. Dobrý nejsou a vyhrává ten co umí. Místy je fakt, že to trochu překvapivě začne nudit. Naštěstí Sam zahlásí akce a Steve šlápne na pedál. ()

Sekel

I pres zdanlivy poklid a umirnenou atmosferu je film prodchnut zvlastnim napetim, ktere jen zvysuji obcasne nasilne sceny a ktere vyvrcholi a plne propukne az v posledni prestrelce v motelu u mexickych hranic. Steve McQueen tu hraje se svoji skutecnou tehdejsi zenou Ali MacGrawovou. Zadna z postav nema cisty moralni kredit a to ani zdanlive obeti unesene Lettierovym Rudym Butlerem, ktery se jako zaporak prekonava. Kriminalka krasne dusna potem a lepkava krvi. ()

DonFrolimo

Jedna z nejlepších "krimi", který sem kdy viděl, s poetickou drobnokresbou a omamnou atmosférou. Některý scény jsou naprosto geniální a nedivil bych se, kdyby se na tomhle učili všichni ty tarantinovci a spol. Přesto - a nemůžu na to zaboha přijít kde - mi tam drobet k dokonalosti chybí. 4,5* ()

KaterinaN

Výborná záležitost, kterou je nutnost vidět už z toho důvodu, že prostě dnes se takový film vidí málokdy. Na to, že film je veden jako akční, musím říct, že je to celkem zábavný snímek a ne jednou jsem se hodně zasmála. Navíc ta chemie mezi Stevem a Ali je prostě na tom plátně strašně vidět a celému snímku to strašně dodává šmrnc. ()

brasek

Mierne poslabší thriller. Prvých dvadsať minút absolútne gýčovitých, potom sa príbeh rozbehne ale nie je to nič výnimočné, dokonca v istých momentoch na hrane nudy. Scéna v banke, kde nechajú ležať pištoľ vedľa dobitého strážnika doslova trápne. Aktuálnych 81% je škaredo nadhodnotených. ()

Carnosaurus

Sam Peckinpah byl bůh, ať už kvůli bandě nebo hlavě Alfreda Garcii. O to větší překvapení pro mě bylo, jaká těžká nuda tenhle film je. Děj je celkem nadupaný, ale bohužel mě vůbec nezajímalo, co se stane dál. A to je celkem problém. Vím, že je to rouhání, ale Donaldsonův pokus mi přišel mnohem lepší (i když je jasné, že toho mohl ukázat, a taky ukázal, mnohem víc, vzhledem k datu výroby). Thompson, Peckinpah, Hill, McQueen, absolutní dreamteam...asi jsem někde udělal chybu já, divák. ()

Gregor_Samsa

V devadesátkách jsem viděl – v kině! – remake s Alecem a Kim Basenhauer a celkem se mi to líbilo, žádnej hejt, dobrá jízda, koneckonců i ta Kim tam něco ukázala, takže cajk. No a před nedávnem jsem si četl o Steve McQueenovi a našel jsem origoš, k tomu Sam Peckinpah, takže sos a nebylo co řešit. Širokoúhlé je to pořádně, Steve je na to, kolik let měl být jeho Doc v lágru, celkem dost opálenej, a charisma z něj stříká na všechny strany, ať už má nasazený lennonky nebo ne. K tomu Ali MacGraw s takovým ještě dětským obličejíkem, ale nohama až do nebe – hučim to do kámošů furt, holka má mít hlavně štíhlý stehna. No a v tomhle Ali přeplňuje plán celkem o dost, a i když je film dost cudný, nelze si nevšimnout, že jinak jede dost na volnoběh. Nicméně zpátky k tématu. Barevný to je, takový až moc, a ta kamera mi přišla někdy moc blízko nebo co, působilo to na mě trochu televizně, až překvapivě, rozjezd si dal na čas… ale čím dál víc ke konci to začínalo bejt zajímavější a když Steve splašil brokovnici, bylo najednou jasný, že i nějaká ta kapka oranžové krve ukápne. Moralitu nechme stranou, tu v tom nelze hledat, tohle je příběh o jedné loupeži, lásce a útěku. PS Celkem se Stevovi nedivím, že to s Ali pak rozjel… :-). Jo a hudba zlo, Quincy Jones twl k tomuhle bijáku… moc divný. [70%; 2019-03-19 Home sweet home] ()

AlDelon

Tenhle film mě zklamal. McQueen hraje dobře Ali MacGraw taky opravdu dobře, je to i dobře točené ale ten příběh....Prvních dvacet minut bylo neoddiskutovatelných. Pak se ale příběh z realistického a vážného snesitelně, záhy však nesnesitelně propadl do směsice thrilleru, akčňáku, atypické road-movie. Hezký oddychový i dobře hraný film jeho překombinovaný a místy ryze vágní příběh a podivné dialogy dosti pokazily. ()

Heywood

Ty mikropříběhy kolem hlavní linie byly úchvatné. Rodina veterináře končí hororově, hodný chlapeček ve vlaku je grázlem již jako malý, podvodníci kradou a kradou, tu v bance, tu na nádraží, a do toho láska až za hrob, která si nakonec odměnu zaslouží. Protože čemu jinému fandit ve filmu plného zla, než lásce? Kamera, střih, herecké výkony... to vše vylepšuje vcelku banální příběh natolik, že hvězdy ocenění se jen hrnou. Ano, byla doba, kdy jsme chodili do kina na herce. Ta už je pryč. A nevrátí se. Malé ohlédnutí dozadu nám ale připomene časy, kdy svět měl možná přísnější pravidla, ale stále pravidla, kterým jsme rozuměli. TO TEN DNEŠNÍ "RELATIVNÍ" jich už moc nemá. Filmu 80% ()

PTuranyi

Veľmi dobrá gangsterka v štýle Bonnie a Clyde, s okrajovým manželským problémom veriť či neveriť manželke, ktorá vás podviedla s vašim kumpánom, aby vás dostala z väzenia, a ktorý vám ide po krku. Steve McQueen ide do toho tvrdo hoci pri úteku pred políciou hľadajúcej bankových lupičov používa rôzne prefíkané finty, neunúva sa skrývať pred obsluhou v obchodoch, takže mu nakoniec nezostáva len skrývať sa v odpadkoch. Jeho partnerka Ali MacGraw a všetci protivníci hrajú svoje roly veľmi dobre a produkcia podporuje dobrý príbeh primeranou atmosférou. ()

moorks

Parádní kriminálka, kterou bych se nebál zařadit k tomu nejlepšímu, co v tomhle žánru vzniklo. Celý příběh má štávu a Steve McQueen dokazuje, proč byl zářivou hvězdou své doby a krásná Ali MacGraw ho skvěle doplnuje. Prostě biják, jak se patří. ()

dauby

Mám Steva fakt rád, ale tenhle film je dokonale průměrný a víc než 3 hvězdy si určitě nezaslouží. Nuda, nuda, šeď, šeď. ()

gizi

Drsná klasika drsného, ale výborného režiséra. Steve tentokrát na druhé straně zákona, pořád výborný. KOnec jsem čekal trochu jiný. Jen jsem nepochopil v českém dabingu (pro Warner Home od Barradov-dabing), když mluvili asi 3x o stříbrném mercedesu. Já tam mercedes fakt neviděl. 85%. ()

Wheatley láká známá jména

Wheatley láká známá jména

26.10.2014

Několik let si svými malými britskými filmy hledal diváky ve festivalových kruzích a dělal jméno mezi kritiky, mimo tuto ale režiséra Bena Wheatleyho málokdo znal. Ovšen zdá se, že jeho vyhraněný… (více)