Útěk

Steve McQueen vede soukromou válku proti zkorumpovaným policistům... Doc McCoy prožívá v nudě a ve vzpomínkách na svou krásnou ženu Carol čtyři roky v texaské věznici za ozbrojené přepadení. Při  návštěvě požádá manželku, aby šla za byznysmenem Benyonem a řekla mu, že dostane-li ho ven, je ochoten pro něj pracovat. McCoyovi je trest zkrácen. Po propuštění ale musí službu vlivnému a bezcharakternímu byznysmenovi oplatit. Protože se skrýt finanční machinace svého bratra, přikáže McCoyovi, aby vykradl jeho banku. Při akci McCoyovi pomáhá nejen jeho manželka, ale i dva Benyonovi muži banku. Ukáže se však, že je Benyon podvedl, a proto nenachází jiné řešení, než prchat s manželkou a s penězi před gangstery... Kriminální thriller se Stevem McQueenem a Ali MacGrawovou (známou především z Love Story z roku 1970, kde si zahrála po boku Ryana O´Neala) v hlavních rolích patří k nejlepším filmům klasika akčních žánrů Sama Peckinpaha a na přesvědčivosti mu neubral ani čas. Vedle brilantní režie na tom mají lví podíl herecké výkony obou protagonistů. Ali MacGrawová se nedlouho po natáčení tohoto filmu za McQueena provdala. (TV Prima)

dANo

Rôznorodosť filmov od Sama Peckinpaha, ktoré som zatiaľ videl (8.1.2009), je priam neskutočná... Drsná a krvavá kovbojka The Wild Bunch, hororovo psychlogická dráma Straw Dogs a teraz romantická krimi road-movie Útek... Aj napriek tomu, že to bolo zaujímavé, tak to hodnotím ako naslabší film z tých spomenutých troch. Chýbal mi totiž nejaký zaujímavejší príbeh, ktorý by tento film odlíšil od množstva filmov s podobnou tématikou - prepadnutie banky a následný útek pred stranou zákona, či komplicmi. ()

shantim

Sam Peckinpah uměl dělat střílečky, jen co je pravda! A navíc v tomhle filmu nás lehce přesvědčil, komu fandit. Absolutnímu gaunerovi, zloději a vrahovi. A nakonec se nám dostane útěchy v podobě happyendu, když tenhle gauner zvítězí. No možná je to také zásluha sympaťáka McQueena. Prostě nádhera. dávám 85% hvězdiček ()

fefee

Podarené akčné krimi paradoxne pôsobiace veľmi naturálne a reálne až zaujímavo, s kopou vtipných scénok ale nie na toľko aby film degradovali. Skvelý McQueen ktorého výborne dopĺňa MacGraw, popri tom sada hercov ktorý zaujmú, pozerateľný nadpriemer. (3,5*) ()

JohnSmith

Výborné výkony McQueena i MacGrawové a pěkná režie Packinpaha.Jediný co trochu ruší jsou dlouhý záběry,někdy jsou totiž až moc dlouhý.Každopádně ve srovnání s remakem s Alecem Baldwinem a Kim Besingerovou tenhle film s přehledem vítězí ()

Autogram

Nezdieľam z tohto filmu nadšenie ako ostatní. Príliš dlhé budovanie napätia, ktoré vznikalo hlavne z neprehľadného strihu medzi dvoma "mileneckými' dvojicami a na začiatku ešte aj medzi časovými obdobiami. Aby sa to nakoniec všetko vyriešilo v jednej pomerne tuctovej prestrelke. Samozrejme, náš kladný hrdina strieľa ako jediný presne prvou ranou a ostatní nič netrafia ani samopalom. Slabšie tri hviezdy. ()

Pecival

Dobré, moc dobré. Napínavý scénář, kvalitní režie (nejsu žádnej odborník na Peckinpaha, ale jeho styl se mi dost líbí), pár slušných přestřelek, sympatické postavy na hraně zákona (nebo spíš za ní :) a dokonalé herecké obsazení. Steve byl opravdu cool a co se Ali týče - jak jsem psal už u Love Story - ona je prostě neuvěřitelně hezká. Jenom škoda, že hrála v tak málo filmech. A taky chápu proč je remake docela koukatelnej, oni to totiž obšlehli sakum prásk... ()

ZkuKol

Na Peckinpaha zklamání (pro mě samozřejmě). Přestřelky, příběh i dialogy jsou sice nadstandartní, ale filmu chybí nějaký feeling. Možná je to přílišným důrazem na civilnost, ale mě to prostě úplně nesedlo a občas jsem si i zývnul. ()

bloodvomit

Očividně film z doby kdy se ještě dělaly POCTIVÉ filmy. Kde se režisér nebojí prezentovat trochu komplikovanější děj na úkor konzumu. Sam Peckinpah umí a Steve McQueen je naprosto dokonalý drňák. Cekově filmy o bankovních loupežích mám moc rád, i když tento je spíš o útěku po bankovní loupeži. Nicméně doporučuji, jde o silný snímek! ()

FIBO

Klasická poctivá práce. Steve McQueen a staré dobrodružné honičky, kdy se ani chvilku nenudíte. Další důkaz, že i s několika herci a jednoduchým scénářem lze udělat hodně kvalitní podívanou. Na scénu z telefonní budky se nedá zapomenout: "Je tam!", "Já jsem tady.", "Jo", "Jo", "Jsem tu!", .... SMcQ: "Jsou tam." (to mě rozbilo :o)) ()

Maynard.

No toš to vůbec... Asi takle bych reagoval, kdybych pocházel z Moravy. Takle jen řeknu, no tak to ani náhodou. Film, kterej mi absolutně nic neřekl, nic mi nepřidal, ničím mě nezaujal, ničím nepřekvapil, prostě uplně o ničem. Sem tam se stane, že mi film s takto vysokým hodnocením nepřiroste vůbec k srdci, toto je přesně ten případ. MCQueenoj sem roli drsnýho chlapíka, kterýho pustili z basy a kterej mlátí svoji ženskou, nevěřil ani minutku. To prostě vůbec nešlo. No a ta jeho ženská (sice hezká brunetka), ale její herecký "výkon" by se dal přirovnat k výkonům alá "Ulice, nebo Ulice 2". Gangsteři bez charakteru, přestřelky zvláštní, krev příliš do červena :o). A tolik nelogičností, jakože si na schůzku, ze který je cítit nebezpečí nevezme hlavní boss nikoho z ochranky, natož pak bouchačku, to je prostě uplná zhovadilost a hloupost. Ne, takovýmhle filmům je lepší se vyhnout mílovým krokem a možná ještě větším. Brrr ()

vitekpe

Takze, Ali MacGraw me vubec nebavila, ale vubec. I kdyz uznavam, ze vybrana pro tuhle roli byla asi dobre. To je bohuzel smula, ktera snizuje moje hodnoceni na tuto hladinu...Pro me neznama Sally Struthers byla oproti tomu vyrazne zajimavejsi. :-) Jinak je to takova variace na Bonnie and Clyde story...McQueen byl ve vsech filmech stejnej, cili i tady je dobrej. Navic to ma u me navzdy dobry kvuli LeMans. :-))) 3+ ()

Sdoom

Docela povedená kriminálka s výborným ústředním hereckým duem. Ale trošku mi vadí, že se tam v podstatě vůbec nic neděje na tu dvouhodinovou stopáž. Má to několik dobrých momentů, třeba scéna na nádraží a ve vlaku, ale to je tak vše. Jen mírný nadprůměr. (HDrip, orig.) ()

herr_carter

Promakané téměř do posledního puntíku, tyhle kriminálky staršího data výroby jsou fajn, speciálně když v hlavní roli exceluje například McQueen..........................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Han22

No docela fajn thriler, akorát jsem kdysi párkrát viděl novější verzi a tahle měla naprosto totožný příběh (Donaldson kradl dobře), se spoustou stejných scén. Problém je, že už ta nová verze mi vždycky přišla jako průměrnej akčňák a tohle je prostě totéž, akorát starší. McQueen je fajn, ta ženská je pěkná, mafiáni úlisný, závěrečná přestřelka v hotelu má grády, ale že by to tu mělo mít 84%? Nevím fakt za co. EDIT 2023: Trošku jsem tomu filmu před léty křivdil. Na dobu vzniku je to téměr akční film se spoustou ostrých scén a pár krvavými přestřelkami a Steve McQueen s brokovnicí v ruce je drsňák. Ostatní role spíše slabší, ale vem to čert. Napodruhé zkrátka mnohem lepší a snad první Peckinpahův film, který se mi celkem dost líbil, i když mi stále spíše naskakují scény z remaku. Zvyšuju na 4*. Akční film roku 1972. ()

Zagros

Nechal jsem se zlákat vysokým hodnocením a dobrým obsazením a vyrazil na Útěk. Celou dobu jsem dohromady s poměrně sympatickou ústřední dvojicí utíkal po povědomé stezce příběhu, který mě nedokázal překvapit a vtáhnout do rychlejšího tempa. Nebylo potřeba zrychlovat, neboť jsem si Útěk moc neužíval. Nesedli mi další spolu běžci, vysloveně se mi protivila hudba a vůbec celá atmosféra snímku mě podivně štvala. Nakonec v cíli nechávám jen slabší tři hvězdy a tímhle způsobem utíkat už nebudu. ()

Lookass

Nadmieru príjemné prekvapenie. Nevypočítateľný McQueen a prirodzene krásna Ali MacGraw rozohrávajú the getaway so živelnou réžiou Sama Peckinpaha. Niektoré scény jednoducho stoja za to, aby ste si pozreli niekoľkokrát (podobný problém mám vlastne s viacerými Peckinpahovými filmami :) Škoda slabšieho a menej výrazného záveru. 10/10 ()

cab

Prvotridni frajer sve doby (Steve McQueen) se tentokrat zaprodava zkorumpovanemu politiku pod podminkou vyloupeni banky, aby mohl byt propusten z vezeni, kde uz travi ctyri roky. Na prvni pohled bez vetsich problemu vypadajici podminka se meni v adrenalinovy utek pred ruznorode zainteresovanymi skupinkami. Na svuj rok vyroby pusobive i v dnesni premodernizovane dobe. 70% ()

Wheatley láká známá jména

Wheatley láká známá jména

26.10.2014

Několik let si svými malými britskými filmy hledal diváky ve festivalových kruzích a dělal jméno mezi kritiky, mimo tuto ale režiséra Bena Wheatleyho málokdo znal. Ovšen zdá se, že jeho vyhraněný… (více)