Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. "Vidět, znamená uvěřit", tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky" Vlak je připraven, tak neváhej a nastup! (Warner Bros. CZ)

Dagoussek

Hezký animák, mohlo tam být více děje a kratší cesta vlakem. Rozhodně dobrý nápad jak dětem říct, kdo a jak nosí dárky pod stromek. ()

Kroc

Nevím, je to těma Vánocema, ale dojalo mě to....přiznám se-i přes brejle se mi to rozostřilo zpátky na jednadé :o) ()

Nepi

Polární expres mě mile překvapil a byl jsem při jeho sledování doslova připoután k obrazovce...Výborné animace a hlasy podle Toma Hankse doplňuje krásný vánoční příběh...Jde o film,který dětem ukáže,co je v životě důležité a podstatné...Důležité je věřit!!! ()

Borat

Příběh o netradičním prožití předvánočního času. FIlm měl rub a líc. Krásné a napínavé scény se střídaliy s nicneříkajícímy rozhovory a ději. Oparvdu krásná animace byla jednen z halvních plusů Polárního expresu, ale co na plat, nové "animáky" mají také krásnou animaci, ale mají taky něco podstatnějšího, děj. Nechtěl bych Polární pendolino jenom kritiovat a tak i když se to trošku nepovedlo, snaha byla a tak optimistické 3* dám.|70%| ()

ssfan

Mně se tento film líbil. Jedná se o nadprůměrný animovaný film se sympatickým příběhem a dosti reálnými animacemi. Na vánoční film velmi slušné. 75% ()

HomeAlone

Vianocna rozpravka , ktora naplnila moje tuzby a je fakt super . A to ze niektory kritizuju umelost postav , nie je na mieste , lebo naco sa ma podobat animacia na realitu , ked je to raz animacia a velmi pekna . Ked chce niekto dokonalu animaciu , nech radsej pozera hrane filmy . Velmi pekna a stylova rozpravka ktora ma tie spravne vianocne grady ()

MiaMoonlight

Moc se mi líbí ten příběh a i když to není ideální, otravuje mě tam Santa a podobně, tak si to ty tři hvězdičky rozhodně zaslouží..:) ()

jefff

Krásná pohádková podívaná. Bál jsem se americké klišovitosti a mnohdy k tomu se už děj nakláněl, vždy se však odrazil a pádil dál. Napínavé až to není hezké, krásně animované a vcelku nenásilně poetické. Líbilo se mi to. ()

tommmy89

Do momentu, kým prišla výprava polárneho expresu na Severný pól bola pre mňa rozprávka pekné dobrodružstvo, hlavne keď chlapec prechádzal po streche vlaku a ďalej. Neviem čím to je, ale skoro každý film stratí svoje čaro v istom okamihu, pretrváva to iba chvílu - ale asi tak to má byť. Veriť, či neveriť v Santu, to je otázka tejto rozprávky. A podľa mňa si Tom Hanks chcel tak trochu pripomenúť svoje detstvo, tak do toho dal dosť veľa, hlavne fantázie pri tvorení krajiny (ktorá bola naozaj prekrásna). O čom samozrejme vypovedá aj rozpočet za film [technické prevedenie] 150 mil. Veľké mínus pre mňa vo filme boli postavičky - presne ten typ animácie nemám rád, je taký nereálny a strojený. Radšej by som bral ozajstnú animáciu, ako 50/50 animácia/film. Film by som asi neodporúčal ako rodinný, pretože by pri ňom ostala len tá detská časť od polovice filmu je to trochu nuda. A čo vlastne chcel príbeh vlastne povedať? Hlavne to, že deti by stále mali veriť v Santa Clausa a tak trochu aj dospelý, aby deti minimálne presvedčili v to, v čo deti ešte veria. Pretože veriť v Santu je pre deti naozaj dôležité a výnimočné :) "Rolnička nezvoní pre všetkých, to si zapamätajte !" 3* ()

tommy187

Začiatok úplne fenomenálny, škoda, že tempo filmu nevydržalo. Miestami človek ani nespozná, že ide o animák - a to je podľa mňa dosť veľké plus. Každopádne som sa 100 minút celkom solídne bavil, preto 75%. ()

BloodMax

Dalo by se z toho vymáčknout jistě víc, ale i tak si myslím, že je to slušný filmek pro děti zvláště takhle když jsou ty Vánoce :-) Role Toma Hankse mě ani nenadchla, ale ani mi nevadila. Animáče mám rád, takže za mě tak 65 - 70 % a možná se na to někdy podívám znovu ;-) ()

spikey1

Elf s obličejem Stevena Tylera zpívá rokovou sexualizující koledu. Doháje... proč není pořád 2004 a nejdeme poprvé na 3D film! Kdekoliv jinde totiž tahle taškařice vypadá jako zbytečná. 100minut by se bez všech momentů horské dráhy dalo smrsknout na vánoční povídku a byli bychom v okáčku. ()

solskjaer

Znalcům pohyblivých obrázků na filmovém plátně dvojici Tom Hanks + Robert Zemeckis představovat prostě nemusím. Tito dva umělci se sešly již na několika úžasných filmech , stačí jmenovat jeden z nich: Forrest Gump a víme, že každé jejich dílo vytvořené na celuloidu je podívaná s velkým P. Málokterému herci se doposud podařilo vklouznout v jednom jediném filmu hned do 5!!! rolí jako v Polárním Expresu Tomu Hanksovi.Film natočený podle knihy spisovatele Chris Van Allsburg spojuje tradiční filmové pohádkové vyprávění s tou nejmodernější filmovou technikou , která je v současné době k dispozici Motion-Capture-Technologie performance capture a když si k této technice přidáme ještě firmu Sony Pictures Imageworks,která za ní stojí a jméno Experta na efekty Ken Ralston (filmovými efekty se podílel na filmech z nichž 5! jich obdrželo Oskara), tak výsledek je více než jasný!! Zemeckis filmem vytvořil okouzlující vánoční příběh plný lásky pohody napětí a lidskosti. Je zasněžnený vánoční večer chlapec leží nehnutě na postely skoro nedýchá a nepohybuje se,čeká a má strach že opět zaspí zvuky šumění přijíždějících saní a jemné cinkání vánočního zvonku. Je 5 minut před půlnocí a najednou je probuzen sílným duněním a záchvěvy, vyleze z postele a otře zamrzající skla oken........za nima uvidí velikou černou lokomotivu jejiž opar vystupuje mezi padajícími vločkamy sněhu k noční obloze.Nemyslicí na to, že by se měl obléknout utíká v pyžamu ven před dům."Tak půjdeš se mnou? "osloví ho průvodci této úžasné parní lokomotivy "Kam ?" ptá se chlapec. "No přeci k Severnímu pólu" odpoví průvodci" A my jako diváci se pohodlně uvelebíme do křesla našeho kina s tím že VELKÁ POHÁDKA pro děti a dospělé plná úžasné vánoční atmosféry lidskosti porozumění,dokonalých hereckých výkonů, s nedozírným množstvím technických efektů a senzační kameře která pracuje naprosto přesvědčivě jak s herci, tak s vizuálními efekty, že je někdy obtížné poznat reál od animace ,ta "VELKÁ POHÁDKA" právě začíná...........prostě pravá vánoční atmosféra, ke které nám už jen chybí mísa vánočního pečiva, dobrého teplého čaje a někdo komu by jste položili hlavu do klína a za zvuku praskajícího dřeva v krbu a rozsvíceného vánočního stromku vám řekl "miluji te!". Při sledovaní tohoto filmu objevíte sami sebe a jestliže jen trochu věříte na krásu a divy života,tak při závěrečných titulcích si řeknete jedno: jak krásné je že žijem.. ()

sedm.1

Pro většinu lidí je symbolem vánoc Mrazík,pro mě se stal symbolem vánoc Polární expres!Ikdyž nevěřím :).Krásný,kýčovitý,dojemný,dokonale zpracovaný,hmmm,mám už rád vánoce zas o něco víc. ()

Obivan

Výborně propracovaná grafika a Tom Hanks v hlavní roli byl skvělý. Ve filmu se mi také líbí hudba. Je tam úžasná vánoční atmosféra která by měla být o vánocích všude. ()

tempus

Něco mi tady připomíná americké filmy "40, "50 let. Zřejmě to bude stejnou barevnou škálou raně barevných amerických filmů a použitou animací. Rozhodně malé dítě nemůže pochytit všechny nápady, které použil Zemencki (Krásně provázané, jeho předcházející film: Návrat do Budoucnosti III-vlak, jeho následující film:Vánoční koleda-loutka Ebenezera Scroogeho.). A když jsem u něj, jistě poznáte jeho rukopis, tím myslím umístění hudebního podkresu připomínající úvodní melodii Návratu do budoucnosti u nebezpečenstvích zažívajících Tom (a jak by ne, když k tomu hudbu tvořil opět práce Alana Silvestriho). Tento film není dokonalý (nevhodně zvolené písničky + vysazení z tempa při hledání cesty zpět, celkem sympatické dvojice na severní pól), ale pokaždé jsem příjemně naladěn s náznaky slz. PS: připravte se na pár okamžiků, které byly bohužel, vytvořeny pouze pro IMAX (cesta ztraceného lístku povlává větrem). ()

Cejny

Pěkná vánoční pohádka s hodně dobrou animací, která příjemně potěšila. Jen věčná škoda, že za mého dětství takovéhle pohádky ještě nebyly. 60 % ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Batman a Superman digitálně animovaní

Batman a Superman digitálně animovaní

04.09.2007

Chvíli v tom byl docela slušný chaos. Když studio Warner Bros. oznámilo, že hodlá už příští rok odstartovat natáčení Justice League of America, komiksoví fanoušci začali střihat ušima. Co to, co to?… (více)

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)

Já se vrátim! Nebo ne?

Já se vrátim! Nebo ne?

14.11.2006

Když se Arnold Schwarzenegger, někdejší nejlépe placený herec Hollywoodu, opětovně stal guvernérem státu Kalifornie, početné zástupy fanoušků opustil i ten poslední zbytek naděje na jeho comeback.… (více)