Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. "Vidět, znamená uvěřit", tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky" Vlak je připraven, tak neváhej a nastup! (Warner Bros. CZ)

Bozvav

Nádherný příběh, který je krásně udělaný, poetický, něžný a navozuje tu pravou vánoční atmosféru. Dokonce mi nevadilo ani to, že tam byl Santa. Patří pro mne už roky k vánočnímu koloritu, stejně jako Anděl Páně, Mrazík, Popelka, nebo Sám doma, či oslík Abíb. Zemeckis prostě umí. ()

Zalost

Je to kýčovitá, barevná a infantilní americká pohádka. Přesto mi přijde o několik stupňů zábavnější, než jakákoli česká pohádka. Je pravda, že dělat celovečerní film v podstatě na téma "hele, co dokážeme animovat na počítači" je trošku na mezích únosnosti a stopáž je natahována rádoby dechberoucími svižnými scénami, přesto má film jistou atmosféru, díky které se mi jako celek líbil. Nejsem z něj nadšený, ale líbil se mi. ()

Snape

Naštěstí jsem Polární expres viděl v IMAXu. Díky nádherným prostorovým efektům a špičkové animaci si lze tento infantilní, trapně poučný a také jaksi až moc vánoční film docela užít. Závěr: Běžná 2D verze by měla mít věkové omezení přístupnosti, cca do 5 let. :-) Ale abych jen nekritizoval – pokud hledáte rodinný film, který málokoho urazí a vhodně doplní hřejivou vánoční atmosféru, pak je Polární expres tou správnou volbou. Co na tom, že to budou příšerně americké Vánoce... ()

Amplifier

Pro mě to bylo až příliš sladké, někdy jsem od toho musel odejít abych si uvědomil že nežiji někdy mezi umpalumpy, ale animace byla opravdu nádherná. 50% ()

Gahan odpad!

Totálne znechutenie mi nikdy nedovolilo tento film dopozerať do konca. Dej (ne-dej) a odpudzujúce postavy ma iritovali natoľko, že mám proste pozretú asi len cca prvú polovicu a tento stav sa už nikdy nijak nezmení. I´m disgusted! Dobrý komentár: mrksik (ale s IMAXom nesúhlasím, pre mňa by to nemohlo byť dobré nikde na tejto planéte). ()

Mary19

Vánoční pohádka jak má být. Úžasná animace, perfektní dabing a ač možná přesladké, přesto dojemné. Zemeckis umí a proto - "Believe"!... 90% ()

merigieren

Zvuky vzešlé z Indiana Jonese a K19 může překonat jen pištící zpěv českých dítek. Skutečně děsivé spojení. V dětských tvářích sem moc děti neviděl, připadly mi v mnohých okamžicích příliš dospělácké. Příběh je dětský a nelze mu nic vyčítat, i velmi rychlé průlety krajinou, pády a jiné měnící se obrázky ujdou. Jen ty zvuky mi to děsivě kazily, Nejlepší pohoda je stejně u ohníčku z benzínem napuštěného santy :-) ()

Eluin

Jako film o Vánocích - v té unikátní atmosféře - to ještě beru jako lepší průměr. Jinak nic moc. ()

misakurt

Že by mě tento ukrutně drahý snímek nějak okouzlil, se říct nedá...Přeesto to na velkoformátové LCD obrazovce byla poměrně příjemná podívaná, kromě námětu žádná velká sláva. ()

Akana

Animace pěkná, jízda vlakem k severnímu pólu dynamická a zábavná. Obalené je to ale tím nejlepkavějším americkým vánočním sentimentem a ten rozhodně není můj kamarád. ()

Páně

Superdrahá nepovedená moralitka pro menší. Ovšem výrazně pochybuji, že by alespoň u nich to fungovalo. Schází jakákoliv osobitost a vše působí totálně vyčpěle a vykradeně. Navíc plné totálních nesmyslů a nelogičností. Asi jsem holt tím kdo už zvuk rolniček neslyší. ()

Rami

Polární expres vydařený animovaný film a zároveň kýč nejhlubšího zrna. Ačkoli se tyto dva pojmy téměř vždy vylučují (alespoň pro mne) tak zde se spojily v jedno. První půlka filmu (jízda vlakem) je výborná a klidně by se dala dále rozvést do zbytku filmové stopáže. Druhá polovina, tedy pobíhání po "Severním pólu" je katastrofální odpad, nevkus, kýč a naprosto bez fantazie. Když to sečtu, tak odpad + lepší 4 hvězdičky = slabší 3. :-) ()

Hapretor

Zeměskys tímto počinem podle mě sice udělal spectakulární dílo, ale dost nudné a minimálně zábavné. Santa Claus, co ztratil jednu kuličku a věnoval ji nevěřícímu? To má být nějaký skrytý význam? Nebo agitace? Vizuál hezký, i když vypadá nepřirozeně. Děj však chudý, pro děti, myslím, strašně nezáživný, ukecaný, o ničem, nezábavný. Zeměskys si sám pro sebe zmothnil na plátně Santu, a tím se třeba vrátil do dětských let. Dal si tento film jako takový vánoční dárek. Dárek pro kinematografii to ale už není a pro malé diváky teprv ne. Ti musejí u tohohle padat nudou na hubu. Dvě * jen za vizuál. I ten Tom Hanks tady byl takový divný. Prostě celý je to takový vyumělkovaný. Radši Beowulfa. To je sice taky divný, ale aspoň více zábavný. ()

Fawkes

Vizuálně dokonalý animák, který mě zaujal ikdyž není doba Vánoc. Jen s některým fantazírovaním to tvůrci poměrně dost přehnali, ale jinak v pořádku. Hlavně při efektech během šílené jízdy vlaku jsem se bavil. (80%) ()

Heroine odpad!

Měla jsem dojem, že tohle bude rozhodně dobré. Asi podle Zemeckise, nevím. Ale zklamalo mne to na 100%. Příšerně sentimentální řeči, kombinované s rádoby akcí, a přiodpornělou, až hororově nechutnou výpravou. Nelíbilo se mi tam vůbec nic. Ani poučky, ani Santa, ani nelogické akce během jízdy vlakem. Škoda, protože nějaký působivý, ne úplně komický vánoční film by byl potřeba. Ale mně se nelíbí ani ta animace. Nic. ()

Anduril

Tak polárny expres si podľa mňa zaslúži všetky hviezdičky. Poriadne ma prekvapil, pretože som ho videl dávno a pamätal som si ho inak. Videl som ho opäť síce iba 2D, ale ak by bola možnosť určite by som to napravil. Tie zábery vo vlaku a vo vozni si tú 3D technológiu úplne pýtali. Animácia bola nevšedná ale veľmi sympatická, príbeh bol skvelý, herci tiež odviedli svoju prácu super, tie myšlienky o viere tam naozaj sadli a veľmi sa mi páčili. Túto rozprávku by mal určite aspoň raz vidieť každý. Aj keď by si to ešte zaslúžilo krok vpred od Santa Clausa k nášmu Ježiškovi. Pekný zážitok vám prajem. ()

Ydrosten

Další z řady pokusů o realistické ztvárnění reality pomocí PC. Ne že by to nefungovalo, ale puze v dětském světě. Příběh je stejný jako všechny ty vánoční filmy kterých je o svátcích tolik, že je to až otravné. Tom Hanks v mnoha rolích. Je to ale udělaný hezky, to se musí nechat. ()

Wallis3

Film, kde se veškerá energie věnovala animaci a na ostatní se absolutně zapomnělo. Takže dostanete jakýsi paskvil animovaného dobrodružného filmu, kde dobrodružství kulhá a srdcebolnýho dramatu, který vás za hercnu vůbec nechytí. Prostě, jo, co se vizuální týče, jakoby si tvůrci řekli ,,Sakra, to vypadá dost dobře!" ,,Ale hergot, nemělo by to mít o děj?" Tak na rychlo něco spíchli. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Batman a Superman digitálně animovaní

Batman a Superman digitálně animovaní

04.09.2007

Chvíli v tom byl docela slušný chaos. Když studio Warner Bros. oznámilo, že hodlá už příští rok odstartovat natáčení Justice League of America, komiksoví fanoušci začali střihat ušima. Co to, co to?… (více)

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)

Já se vrátim! Nebo ne?

Já se vrátim! Nebo ne?

14.11.2006

Když se Arnold Schwarzenegger, někdejší nejlépe placený herec Hollywoodu, opětovně stal guvernérem státu Kalifornie, početné zástupy fanoušků opustil i ten poslední zbytek naděje na jeho comeback.… (více)