Otevři oči a naskoč! Čeká tě jízda tvého života. Je Štědrý večer, pravý čas na dobrodružství. A tebe čeká v podobě cesty, která se kroutí nahoru a dolů horami, klouže po ledových pláních a šplhá přes závratně vysoké mosty. Vítej na palubě polárního expresu, kde je během cesty podávána horká čokoláda rozvernými číšníky a dobrodružství čeká v každém vagónu. Režisér Robert Zemeckis vytvořil s pomocí hlasu Toma Hankse opravdovou vánoční klasiku. Společně vás zavedou do světa kouzelné animace. "Vidět, znamená uvěřit", tvrdí záhadný tulák, který tě doprovází na této fantastické cestě. Uvidíš skutečné zázraky" Vlak je připraven, tak neváhej a nastup! (Warner Bros. CZ)

ModryPlamen

Takže, čo nám tu je naservírované okrem horúcej čokolády. V prvej polovici ideme vláčikom na Severný pól, a v tej druhej v Severnom póle troška blúdime, aby sme sa dostali k Santovi na hlavné námestie. Jednoduchý príbeh, ktorý je v tomto prípade len premiestnenie z bodu A do bodu B s absenciou nejakého otravného záporáka, mi v animákoch nevadí. Čiže som sa zameral na postavy. No a tie až na železničiara mi moc zaujímavé neprišli. Vlastne, celkovo mi animák prišiel len ako ukážka toho, čo všetko zvládnu dnešné animačné technológie. Napríklad 3-minútový príbeh cestovného lístka vajúceho v nočnej zimnej krajine. Aj keď, máme tu napríklad scénu na zamrznutom jazere, ktorá má potenciál napínať aj dospelejšieho diváka. Ku koncu tu máme ešte myšlienku, nech nezavrieme na detskú fantáziu, nech si to zvonenie zvončekov stále predstavujeme. Z týchto veci viem nahrabať nejaké tie hviezdičky, ale na lepšie hodnotenie by tam muselo byť niečo, čo by som chcel vidieť ešte raz. Ale ak náhodou v TV práve nič okrem tohto nie je, zlé pozeranie to nie je. ()

PetraMishka

Polární expres je jednou z mála pohádek, kterým jsem ani po několikátém shlédnutí nepřišla na chuť, ačkoliv ji syn miluje. Bohužel v ní kouzlo nevidím, i když je tam hezká písnička, dobrodružství a Tom Hanks téměř v každé tváři. Ale tady je strašně moc vidět, že ten původní příběh je vlastně hodně krátký a sám o sobě by byl kouzelný, ale někdo si strašně moc chtěl vyhrát s technologiemi a 3D, a tak jsou tam pořád jízdy nahoru dolů přesně podle IMAXU, a obličeje ve výsledku často působí strašidelně. ()

AnnaW

Viděno dvakrát, v normálním kině i v IMAXu. Potvrzuji, tenhle film skutečně stojí za to vidět ve 3D - jednak tam daleko více vynikne, druhak zde nejsou trojrozměrné efekty tak samoúčelné, jako třeba u některých dokumentů taktéž dávaných v IMAXu. Jinak ale je pravda, že příběh sám je hodně jednoduchý, takže nejvíce se pobaví spíše menší děti a pak zase dospělí, kteřé ocení filmařské hračičky. Slabší 4* jsou právě za ně. ()

old salt

Platí pro IMAX, jelikož je to film pro IMAX. A také je to film pro děti, a ty byly unešené. Takže z tohoto pohledu dávam 9*. ()

romulus

Po vizuální stránce naprosto dokonalá podívaná, takže 100 %. Po stránce příběhové už však tento film trochu zaostává, první část je hodně velká adrenalinová jízda(hodně se mi libila krátká pasáž ze vstupenkou) u které jsem se vůbec nenudil. Avšak po příjezdu na severní pól jako kdyby došel Bobovi dech (nebo možná scénáristům??) a film se začíná tak trochu stávat kýčem a už to není to co to bylo na začátku.Každopádně pro děti je tenhle film úplně ideální a pro rodiče bych řekl, že pokud dospělý člověk chce být zase na chvíli malým dítětem tak mu to nebude činit absolutně totální problém. Takže celkové resumé: jak jsem napsal, visuální stránka 100 %, první část hodně dobrých 80 % a druhá část slabších 60 %. Takže celkově hodně pěkných 80 procent. ()

mijano

Wow, tak takúto rozprávočku som na vianoce potreboval. Veľmi sa mi páčilo, že vám ponúkali množstvo obrazov, ale všetko bolo založené len na tom, či sami veríte, nič vám nenútili. Fakt príjemná vecička. ()

Remielia

rozbeh to ma slusny a po tej scene s roznasanim horucej cokolady a tancujucimi casnikmi som sa vazne tesila co pride ale ono bohuzial neprislo uz nic lepsie keby sa drzali v nejakom podobnom dynamickom duchu bola by to prijemna vianocna podivana takto to nie je uplne o nicom (zachranuje to najma zaujimave spracovanie) ale bohuzial vyda to iba na vianocny priemer ()

sAreOn

Asi už jsem na tohle moc velký, ale přislo mi to bez příbehu (??) a ta digitální technologie - mají plus za to, že to zkusili, ale nesedlo mi to. Navíc hodně kýčovité. Tohle pro mě byla hodina a půl totální nudy! 30% ()

david666

Musím přiznat, že techniku motion capture moc nemusím. Připadá mi umělá. U Polárního expresu mi zas tak moc nevadila, hlavně díky povedeným akčním scénám, které by asi s "normálními" herci vypadaly divně. Příběh nic moc, ale pokud bych byl prcek tak bych u filmu asi ani nedutal - pořád se něco děje. ()

cici24

Mně se to líbilo, prostě pěkná pohádka na vánoční svátky...jen trochu té ameriky na konci by mohlo být míň....nejsem si ale jistý, jestli se to dětem líbí... ()

musicalfan

Výsledek jen za 2 hvězdy, ale na ten pocit při sledování traileru, kdy jsme mohli vidět "živýho" Toma Hankse, se zapomenout zkrátka nedá... ()

kedluben

3. chvíle kousání nudou se střídaly s chvílemi divoké jízdy. instantní film, který jsem dokoukal před deseti minutami a auž jsem na něj skoro zapomněl. ale koukat se na to dalo. ()

lisma

Infantilní Polární Expres je štanopédě mezinárodní rychlík exportující klasické představy angloamerické vánoční kultury s digitálními obrysy do celého širého světa. ()

VUCAKO

Škoda, další film, který je opravdu jenom pro malé děti. Efekty, pěkné vizuály, ale nějaký rozumný obsah, to moc ne.. Zlatý Pixar. Nebo Tim Burton. ()

Retrostalker

Tento film nám chce všetkým povedať že sme boli tiež deti ale už sme zabudli ako sme verili v silu vianoc... Dojemné,veselé,pravdivé a vizuálne dokonalé aj po rokoch. Main theme 100 bodov! ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Batman a Superman digitálně animovaní

Batman a Superman digitálně animovaní

04.09.2007

Chvíli v tom byl docela slušný chaos. Když studio Warner Bros. oznámilo, že hodlá už příští rok odstartovat natáčení Justice League of America, komiksoví fanoušci začali střihat ušima. Co to, co to?… (více)

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)

Já se vrátim! Nebo ne?

Já se vrátim! Nebo ne?

14.11.2006

Když se Arnold Schwarzenegger, někdejší nejlépe placený herec Hollywoodu, opětovně stal guvernérem státu Kalifornie, početné zástupy fanoušků opustil i ten poslední zbytek naděje na jeho comeback.… (více)