Těžce životem zkoušená Scarlett O'Harová poté, co ji opustil manžel Rhett Butler a pádem z poníka se zabila dcerka Bonnie, odjíždí na milovanou Taru, kde bydlí její sestra Suellen s rodinou, aby se pokusila získat Rhetta zpátky. Toho však zajímají jen divoké pitky a karty... Děj čtyřdílného filmu, natočeného podle románu Alexandry Ripleyové, navazuje na osudy hrdinů románu Jih proti Severu. (oficiální text distributora)

Aditu

Jakožto pokračování Jihu proti Severu...mno, vypadá to silně jako nastavovaná kaše. Vypadá to skvěle, ale něco tomu schází. Rozhodně je lepší podívat se na starší Jih proti Severu s Vivien Leigh. ()

Brinkley

Předem podotýkám, že i v románové předloze nevidím nic víc, než červenou knihovnu. Na Jih proti Severu jsem se dívala v nácti letech z povinnosti vůči "klasice" a hlavní hrdinka mi neuvěřitelně lezla na nervy. Můj dojem nezvrátil ani božský Gable. V seriálu mi Scarlett už na nervy neleze, to obstará pro změnu Dalton. Nemá smysl komentovat scénář a provedení - jde o novodobou Angeliku, řekla bych, že v rámci televizní produkce zručně natočenou. P.S. Přiznávám, že mám slabost pro Seana Beana, bez něj bych dala jistě hvězdy dvě, za něj však 65%. ()

lakart

I přes to, že je příběh rozdělen na 4 delší filmy je to dobře zpracované pokračování nesmrtelného příběhu Jihu proti Severu. Menší stopáž by to mu určitě prospěla. 75% ()

Megynka

Nemůžu dát míň, i když si ten seriál už vůbec nepamatuji, protože to byl prostě jeden ze seriálů mého dětství, haha :) ()

gidzitka

Ne, neni to spatna miniserie a jakozto pouhy divak bych hodnotila mozna i vyse, nicmene z pozice fanynky predlohy mam bohuzel krajni vyhrady. Je to proste Jih proti Severu volume 2 bez Scarlett i Rhetta, je to pribeh lasky, ale tento zar vasne by stacil uhasit i jarni destik, navic necitlive vrazeni vrazdy - wtf?- ovsem bez poirotovske nonsalantni lehkosti byti... Proste nemate-li ocekavani, dobre, pokud je mate a cekate Rhetta Butlera, je jasne, ze pujde o prusvih. Timothy Dalton ma tady charisma srovnatelne s ceskym dabingem k LOTRovi - aneb pateticky az na pudu, neverite mu ani slovo a u "velkych" scen propukate v huronsky smich. Marna slava, Clark Gable byl jen jeden... ()

akcul

Hodnocení tu létají od nadšených po ty znechucené... jako malé děvče jsem to milovala, teď tak nadšená nejsem. Nevadí mi, že je děj rozvleklý, jen ta průhledná konstrukce slaďáku mě trochu ruší. Vsadím se, že pokud existuje příručka na výrobu romantického seriálu, nebudou ve Scarlett žádné chybět žádné z jejích kapitol. Dva ústřední hrdinové mi docela sedli, pravda, některé vedlejší postavy byly postavené ryze na jednom povahovém rysu. Annabeth Gish jako Rhettova druhá manželka je otravně dobrácká. Ale jinak kostýmy a krajinu je radost sledovat. Takže u mě nostalgický průměr. ()

lapatata

Vynikající Joanne Whalley a o nic méně skvělá Hana Maciuchová v českém znění jsou zásadními pilíři této tv série. ()

bee.el

těžko se mi potlačuje znechucení nad celým tímhle dílem... Gone with the wind miluju, jak knižní tak filmovou verzi... už kniha Scarlett nebyla zrovna důstojným pokračováním, ale i přesto, že se mi nelíbila, měla pár světlých momentů. To se o filmovém zpracování fakt říct nedá, protože se jim nějak podařilo zazdít úplně všechno, co bylo v knížce jakžtakž dobré. Tak třeba totální vynechání závěrečného "povstání" feniánů, proměna charismatického kněze Columa na idiota, co se zamiluje do vlastní sestřenice, vynechání ballyharské čarodějnice a celé zápletky s pověrčivostí a zelenookou Cat... proměna Anne v mrchu, Sally v krásku a Fentona v úchyláka... Úplně nejhorší je poslední cca hodina s vraždou a vězením a zakončení, které odbočilo od knižní předlohy tak, že se člověku chce vážně zvracet... Hlavní hrdinka do role Scarlett těžce nesedí, ani vzhledem ani chováním, Dalton se sice snaží, ale prostě není to správně švihácký Rhett Butler... Jediné plus, za které nechávám 40%, je naprosto luxusní a zatraceně sexy záporák Lord Fenton v podání Seana Beana - ostatní postavy byly tak zoufale pitomé, že i když Fenton prováděl sebevětší hajzlovinu, musela jsem mu prostě fandit:) ()

peta2q

Pôvodné Odviate vetrom zbožňujem, zvlášť Clarka Gablea v roli Rhetta. Musím však priznať, že keď som čítala knižnú predlohu Scarlett od Alexandry Ripley, nebavila ma. No tento štvordielny seriál ma bavil, dokonca ma presvedčil, aby som si tú knižku opäť prečítala. A mne sem Timothy Dalton sedí. :) Je síce pravdou, že 4 diely, to je dosť, a miestami sa dej vlečie, ale inak tento seriál určite stojí za pozretie. Aha, a aby som nezabudla, Sean Bean je už len skvelý bonus. ;-) ()

vopajslikova

Seriál se příliš nedrží mé oblíbené knižní předlohy, má vlastní dějovou linii. Scarlett je žena, kterou hned tak něco neporazí, pod tvrdou slupkou citlivá bytost, lidská a uvěřitelná, házející za hlavu snobské normy chování tehdejší přísně třídní společnosti. Čtyři hvězdičky dávám i za úžasný dabing Scarlett paní Maciuchovou, dále za to, že postavy nemluví vulgárně, jejich chování není hystericky přepjaté, nejsou zde erotické scény hraničící s pornem a nakonec za výbornou výpravu. ()