Těžce životem zkoušená Scarlett O'Harová poté, co ji opustil manžel Rhett Butler a pádem z poníka se zabila dcerka Bonnie, odjíždí na milovanou Taru, kde bydlí její sestra Suellen s rodinou, aby se pokusila získat Rhetta zpátky. Toho však zajímají jen divoké pitky a karty... Děj čtyřdílného filmu, natočeného podle románu Alexandry Ripleyové, navazuje na osudy hrdinů románu Jih proti Severu. (oficiální text distributora)

carly

tak správne sladké. správne írske. správne dramatické. timothy dalton a joanne whaley sú úžasni. nie je to oskarový Gone with the wind. je to jeho dôstojný televízny nasledovník. ()

vesper001

Nechápu. Nechápu, proč tvůrci překopali děj předlohy, která je akční i zamotaná až až. Nechápu casting, který do role Scarlett obsadil afektovanou a výrazově neschopnou Joanne Whalley a do partu Rhetta odpudivého Timothy Daltona, který připomíná dávné novácké „gumáky“, a jehož sexappeal uživatelka forsberg velmi výstižně přirovnala k sekačce na trávu. Nechápu kostymérku, která nastrojila hlavní protagonistku jako strašáka do zelí, nechápu scénáristu, který z šarmantní madame Butler udělal upjatou vykopávku, z Anne Hampton vdavekchtivou intrikánku, ze Sally Brewton atraktivní ženu, z Johna Morlanda stárnoucího páprdu a z otce Columa O´Hary ufňukaného hňupa, zamilovaného do vlastní sestřenice (!). Jediný důvod, proč jsem se na tu hrůzu vydržela dívat až do konce, byl Sean „Boromir“ Bean v roli hraběte Fentona, zde sice zloducha non plus ultra, ale také nejpřitažlivější osoby v celém Jihu, Severu, Irsku i Anglii (*). Ale jinak… nechápu, proč se skupina Nazareth propůjčila svůj hit takovému škváru. Nechápu producenty, že do toho dali peníze. Nechápu, proč tohle vůbec vzniklo. ()

st.verka

Určitě je to na televizní seriál hodně dobře zpracované. Nechybí tomu výpravnost a dramatičnost i dobré herecké obsazení. Seriál jsem viděla v češtině před lety a teď znovu v němčině. Vážně to bylo stejně dobré, pojetí řekla bych trochu románové a na sobotní odpoledne doporučuji. ()

PetrPan2

Tenhle seriál mám neodmyslitelně spojeny s počátkem vysílání TV NOVA (to bylo tenkrát v minulém tisíciletí, kdy ještě vysílala zajímavé pořady) a samozřejmě taky s písničkou Love hurts od skupiny Nazareth. A i když romantiku zrovna dvakrát nemusím, tohle se celkem povedlo. Nejlepší byl asi hlavní záporák Sean Bean. ()

mandlova

FIlmovou "klasiku" jsem sice viděla, ale tohle pojetí je mi bližší...zábavnější, živější. Scarlett je bytelná ženská, které věříte, že se o sebe umí postarat. Sean Bean jako správný záporák opět funguje na výbornou. ()

klima777

Ovšem popisek v televizním programu byl onehdy úžasný: "Z rozrušení začala Scarlett pracovat"; podotýkám, že posléze se ukázalo, že začala pracovat k porodu. Vskutku vtipné. Romantika? Nevím, nevím, ani Timothy moc nezafungoval. ()

kolemjdouc

přesně podle mého gusta.Propracované kostýmy ,nádherné interiéry i exteriéry.Dobrá práce maskérů.Malé irské domečky skryté v zeleni.Kočáry tažené pěknými koňmi.Dokonce i karambol při zběsilé jízdě.Jinak přesně podle očekávání.Ale opravdu odpočinkový seriál.Dobré inteligentní dialogy.Jen dabing se mi zdál poněkud uhuhňaný.Děj je napěchovaný akcemi takže se vše zdá uspěchané.U mě dobrý ()

jasiska

Film nakrútený podľa voľného pokarčovania Odviateho vetrom (môjho obľúbeného románu) od Alexandry Ripleyovej Scarlett sa začína výborne. Scarlett (Joanne Whalley) aj Rhett (Timothy Dalton) sú podľa mňa skvele obsadení, aj keď na Vivian Leigh a Clarka Gabla asi nemajú, a aj výprava je celkom dobrá. v 3. až 4. dieli sa to však zvrtne a film sa absolútne odkloní od knižnej predlohy (súdená za vraždu?!?). V tomto okamihu sa mi film prestáva páčiť a z nadčasovej love story (aj keď voľne dotvorenej) sa stáva chabý mix zlej detektívky a romantického blábolu akoby v štýle Rosamunde Pilcherovej. Kľudne si mohli ten 4. diel odpustiť a nakrútiť to podľa knižky a dopadlo by to oveľa lepšie. Ale čo už - zbytočné plakať nad rozliatym mliekom. Rozhodla som sa, že tento koniec si v mysli vytesním a budem myslieť len na to dobré vo filme. S prižmúrenými očami a čiastočnou subjektívnou nekritickosťou, čo sa môjho obľúbeného príbehu týka, dávam 4 hviezdičky. ()

dosig

Jak moc miluju knižní předlohu od Alexandry Ripleyové, tolik nesnáším tento TV seriál. S prominutím Joanne Whalley vypadá jako čivava a taky tak mluví, tak jsem si Scarlett nepředstavovala. A Timothy Dalton není žádný extra fešák, Clark Gable to rozhodně není. Hudba je příšerná, až na irské odrhovačky, na kterých se nic zkazit nedá. Jediné, co musím pochválit je, že Iry hrajou opravdu Irové a ne Američani, kteří se snaží o irský přízvuk, a Irsko vypadá taky věrohodně. Doufám, že někdy někoho napadne to natočit znovu, taková Keira Knightly by se do role Scarlett hodila, horší bude vybrat Rhetta. ()

Erinien

Čekala jsem víc. Proti původnímu filmu slabší a mohli by to být klidně jen dva díly a o nic by se nepřišlo. ()

Bozvav

Skvěle udělaná televizní adaptac, jenž mne osobně bavila mnhohem více, než starší a asi slavnější bratříček. Za mne mnohem barvitější vykresléní psychologie postav, hlubší sociální sonda a více napětí a méně unylých pohledů a ženského kňourání. 4 a půl hvězdy. ()

pipapa odpad!

Nezábavný a otřepaný příběh. Timothy Dalton se na spoustu rolí vůbec nehodí, jako např. zde. A k tomu naprosto nekoukatelná, neposlouchatelná (viděno v originálu), doslova odpudivá Joanne Whalley. Fuj! ()

lemonova

Nuž, takéto pokračovania veľmi nemusím.. oceňujem snáď to írske prostredie. A ešte prítomnosť Seana Beana. Celkovo to však miestami pripomína príbehy z červenej knižnice.. ()

Petrushka5

Nemohu v této sérii vidět pokračování Gone with the Wind, neboť to nedokáži ani u knižní předlohy. Pro mě je to jiný příběh, kde se sice Timothy Dalton a Joanne Whalley velmi snaží hrát si na Rhetta a Scarlett, ale veškerá jejich snaha je v mých očích pouhou ubohou televizní romancí. Opravdu mě však pobavil závěr, kdy si zřejmě tvůrci řekli, že pravý dramatický příběh se neobejde bez znásilnění a vraždy. Tleskám! Ani uměle natahovaný závěr nepřinesl postrádané napětí. A Margaret Mitchell se obrací v hrobě! ()

PavelZava

Seriál je to celkem pěkný, jeho hlavní zrůdností ovšem je, že 4. díl neodpovídá předloze a přitom je originál romantičtější a hezčí, Love Hurts to nezachrání !! Proto jenom 4 hvězdy. ()

Carreen

Adaptace knihy Alaxandry Ripleyové Scarlett, která je pokračováním románu Margaret Mitchellové Jih proti severu. Vzhledem k tomu, že samotné pokračování knihy nemá stejnou úroveň jako slavný původní román, nedá se tomuto seriálu téměř nic vyčítat. Příběh je zde oproti knize trochu pozměněný, ale podle mě jen v jeho prospěch a získává tak mnohem větší dramatičnost. A opravdu musím ocenit výkony herců. Já tento seriál viděla dřív než film Jih proti severu, tak možná proto bude pro mou babičku navždy Rhettem Butlerem Clark Gable a pro mě Timothy Dalton. ()