Cesta vzhůru

• Kanada Higher Ground
Drama / Rodinný
Kanada / USA, 2000, 16 h 13 min (Minutáž: 44–45 min)

Epizody(22)

Tato dramatická série sleduje osudy skupiny problémových mladistvých v alternativní soukromé škole Horizont, kde se učí překonávat své problémy (sexuální zneužívání, drogy, bulímie, dyslexie), učí se necítit vinu, snaží se zapomenout. Horizont je místo kam přicházejí mladí, kteří nemají kam jinam jít, nad kterými už společnost zlomila hůl. Tady dostanou svou druhou šanci dát si do pořádku své životy a začít znovu. Podnikají výpravy do hor a lesů obklopeni divočinou, splavují řeky, lezou po skalách a získávají smysl pro spolupráci v týmu. (Jankee)

migsee

Sledovaly jsme to s kamoškou, když nám bylo kolem šestnácti a to snad ani nejde, aby se vám tenhle seriál nelíbil. Ale i dneska, když občas najdu na nějaké videokazetě nahranou epizodu, tak se dodívám a přiblble se u toho usmívám:) ()

Lipps...

Když pominete naprostou absurditu jejich problémů tak Vám z toho vyleze oddechovka na odpoledne s, v té době, nepříliš známým Haydnem Christensenem ještě za mlada. Zabít čas se u toho dá, ale nijak Vás to nevytrhne. ()

Ellush

Neviděla jsem všechny díly, tudíž moje hodnocení není komplexní. Ovšem z toho co jsem zhlédla ( a po zbytku děje se doptala) jsem měla vcelku kladný pocit. Námět zajímavý, slušní herci... jen...jak to říct... trošku moc "Amééérika". ()

Alister

Líbí se mi námět a prostředí Horizontu. Joe Lando je sympaťák. Všichni herci jsou až na vyjímky zajímaví a postavy charakterově uspokojivě prokreslené. Nechápu proč vzniklo tak málo dílů, pro mě to byla kdysi naprostá bomba. Každý díl má tempo, spád, emoce, velmi se mi líbil soundtrack. Nemám co vytknout. Snad jen, že kdybych byl objektiví ( ale nebudu) tak má seriál přílišnou snahu moralizovbat. ()

ghostwo

Pěkně natočené, nešetřili na exteriérech, sympatická parta dětí i instruktorů, dobře vykreslené postavy. S jedním přimhouřeným okem můžu říct, že tam řeší reálné problémy pomocí realných a zajímávých postupů. Nepůsobí to vyumělkovaně, veřím jim to a to oceňuju. Peter Scarbrow je frajer, radost ho sledovat. Tímto seriálem si u mě Joe Lando vydobil 10.místo mezi herci. Bohužel zůstalo u jedné serie, protože prý diváci neradi vidí skutečné problémy a preferují lehčí zábavu (tak nějak se vyjádřilo studio). Takže nám nezbude, než sledovat vyšetřování vražd na tisíc způsobů, předhánění se kdo vymyslí bizardnější vraždu, absurdnější nemoc, přemisťování ostrova v čase a prostoru atd. ()

andy349

Opravdu nelituji, že jsem si všech 22 dílu poctivě sháněla. Začínající herecké hvězdy, nebo i "Sully" Joe Lando mě uchvátili natolik, že si neváhám celou serii pustit znovu. ()

agent_R.M.

Ačkoliv je vše tak trochu naleštěné tak přesto nějak dokáže zaujmout....Navíc některé situace se opravdu mohou stát i nám... ()