Sedmnáctiletá Daphne Reynoldsová žije skromně s matkou, zpěvačkou Libby, v malém bytě uprostřed newyorské Čínské čtvrti. Odmalička má o narozeninách jediné přání - aby se objevil její otec, podle matčina vyprávění britský aristokrat Henry Dashwood. Vydává se proto do Londýna. Cestou se seznámí se sympatickým kytaristou Ianem Wallacem a zjistí, že se její otec chystá kandidovat do Dolní sněmovny a oženit se s Glynnis, dcerou svého poradce Alistaria Paynea. Přes plot se dostane do sídla Dashwoodových, vzápětí je však přistižena a považována za bulvární novinářku. Když prozradí, kým je, vyvolá rozlišné reakce. Zatímco Henry, který o dceři dosud neměl tušení, je nadšen, i když před snoubenkou předstírá, že s ní nechce mít nic společného, pro Glynnis a její dceru Clarissu je nečekanou překážkou na cestě za společenským postavením. Nevynechají jedinou příležitost, aby se ji pokusily znemožnit. Henry má však energickou dívku, která si rychle dokáže svou bezprostředností získat všechny upjaté britské aristokraty, stále raději. Když zjistí, že vinou Daphne a jejích drobných skandálů ztrácí volební preference, přesvědčí ji, aby se přizpůsobila novému postavení. Dívka se opravdu snaží a brzy se stane oblíbenou ozdobou společnosti. Pomalu však ztrácí sama sebe, což si uvědomí, když se s ní odmítne bavit Ian, který měl raději původní Daphne. Odhodlá se k radikálnímu kroku a je na Henrym, aby si uvědomil, co je pro něj v životě nejdůležitější. (TV Nova)

cab

Britska rodinna komedie se sympatickou rostouci hvezdickou (Amanda Bynes), ktera ma pribuzensky vztah s clenem mistni slechty. 40% ()

Hanys_

Neskutečně protivná neherečka v hlavní roli přispívá k tomu, že je to v podstatě nekoukatelná komedie. Od odpadu to skutečně zachraňuje jenom Colin Firth. ()

Radim

V rámci žánru mírně nadprůměrná záležitost. Téma sice 100x omleté, žádné extra nápady se neobjevují, ale je to svižný a příjemný snímek. Ten mírný nadprůměr vidím v obsazení; o kvalitách Colina Firtha asi není třeba pochybovat, mile mě navíc překvapila hlavní představitelka v podání Amandy Bynes. ()

Sairina

Oddechová komedie, která vás pobaví. Ale pokud jako já už máte plné zuby popelkovských příběhů, tak se raději nepokoušejte tento film vidět. Jediný, kdo zazářil, byl Colin Frith. ()

unagi

Veď toto tu už bolo...zasa typické situácie a typický dej! BRAK! od začiatku som vedel ako to skonči! zlý ostanú zlý a dobrý sa zalúbia či obnovia staré vzťahy a všetko na koniec dobre dopadne , všetci majú najvedšie a najdlhšie lásky .... všetci sme pekný !!! NUDÁ ! (dokukal som len preto aby som mohol ohodnotit :D) ()

amica

Přiznám se, že film jsem si oblíbila jen díky Colinu Firthovi. V roli aristokratického Angličana postupně rozbíjejícího svazující konvence svého postavení je prostě milý a okouzlující. Vím, že v tomto případě nejsem objektivní, pokud jde o samotný film, nicméně lord Dashwood (díky Colinovi) u mě má plné hodnocení (a sympatie). ()

angloumene

Příjemná oddechovka, která sice nemá žádnou výjimečnou hodnotu a setkáme se spoustou tak trochu trapnějších scén, ale na zpříjemnění dlouhého večera to stačí... ()

Simbet

Coline Coline, cos tam dělal? Nemuselo to být tak hrozné, určitý potenciál to mělo, obvzlášť vidět Colina Firtha v těsné kůži, pařícího před zrcadlem, bylo fakt dobré. Jenže rádoby vtipná americká holka v podání Amandy Bynes nestála za nic a celé to stáhla hodně dolů. Škoda ()

peetriss

Svou cílovou skupinu tento film určitě nezklame. Poměrně stravitelná filmová "limonáda" cílící zejména na mladé divačky pohrávající si s oblíbeným prvkem rozdílných sociálních vrstev a s bojem dobra (dobrého srdce) se zlem (snobství, sobectví). Nenásilné, sladké, občas i emočně fungující - sice takovýchto filmů je habaděj, a tento film ničím nevybočuje ze zavedených šablon, nijak mě však neurazil. Okatá Amanda Bynes v jedné ze svých nejsympatičtějších rolí, až škoda, jak to s ní dopadlo, Colin Firth je jí skvělým sekundantem - i on má právo si občas zahrát v odděchovějších projektech. ()

Marťas

tuctová americká čitelná komedie (i když ani komedie to vlastně není, smál jsem se tak 3 x za celý film). Jedna hvězdička je jen za tu buchtu :-) ()

kapibara

Nedobrovolně shlédnutelný film.Pokud často cestujete do Prahy nebo do Brna s nejmenovanou žluto-autobusovou společností,tak se mu asi nevyhnete. ()

Blazin

Průměrná romantická komedie, sranda nic moc, budu se opakovat, ale Amanda Bynes je opravdu velice roztomilá, i díky ní dávám nečekaně 3 hvězdičky. ()

Charon11

Jednoduchá zápletka, která je řešena způsobem, kteří všichni čekají a také se dočkají. Nechápu proč Colin Firth tuhle roli bral (i když jeho postava dělá toto dílko trošku snesitelnější) Tohle už není romantická komedie, tohle je klasická americká srágora. Ztráta času. Dvě hvězdy za pár vtipných pasáží C.Firtha. ()

lareinna

Nemám veľmi v láske Amandu Bynes, béčkovú herečku, ktorá hrá len v "béčkovo-céčkových" filmoch presne tohto štýlu. Stále mi pripomína toho "chalana", ktorý hrá futbal a zamiluje sa do Channinga Tatuma vo filme "Super náhradník". To bolo strašné fiasko, strašný film. A táto spomienka ničí všetky jej herecké výkony minulé či budúce :)) No neviem ako sa teraz z toho vyseká.. :) ()