Sedmnáctiletá Daphne Reynoldsová žije skromně s matkou, zpěvačkou Libby, v malém bytě uprostřed newyorské Čínské čtvrti. Odmalička má o narozeninách jediné přání - aby se objevil její otec, podle matčina vyprávění britský aristokrat Henry Dashwood. Vydává se proto do Londýna. Cestou se seznámí se sympatickým kytaristou Ianem Wallacem a zjistí, že se její otec chystá kandidovat do Dolní sněmovny a oženit se s Glynnis, dcerou svého poradce Alistaria Paynea. Přes plot se dostane do sídla Dashwoodových, vzápětí je však přistižena a považována za bulvární novinářku. Když prozradí, kým je, vyvolá rozlišné reakce. Zatímco Henry, který o dceři dosud neměl tušení, je nadšen, i když před snoubenkou předstírá, že s ní nechce mít nic společného, pro Glynnis a její dceru Clarissu je nečekanou překážkou na cestě za společenským postavením. Nevynechají jedinou příležitost, aby se ji pokusily znemožnit. Henry má však energickou dívku, která si rychle dokáže svou bezprostředností získat všechny upjaté britské aristokraty, stále raději. Když zjistí, že vinou Daphne a jejích drobných skandálů ztrácí volební preference, přesvědčí ji, aby se přizpůsobila novému postavení. Dívka se opravdu snaží a brzy se stane oblíbenou ozdobou společnosti. Pomalu však ztrácí sama sebe, což si uvědomí, když se s ní odmítne bavit Ian, který měl raději původní Daphne. Odhodlá se k radikálnímu kroku a je na Henrym, aby si uvědomil, co je pro něj v životě nejdůležitější. (TV Nova)

R1CH1E

Sračka. Kopie o něco menší sračky jménem Deník princezny, bez humoru a čehokoliv nového. Jo a už sjem říkal že je to sračka? ()

Ravi

Tak tenhle film je v daném žánru asi tolik, co vžánru akčních filmů seagalovky posledních let. Úplná ztráta času. Trochu to zachraňují mužští "hrdinové", ale to je proklatě málo. Má to jednu výhodu, když budete k filmu pít čaj nebo kávu, nemusíte sladit. ()

mkubalikova

Doufám, že si za tohle nechal Colin Firth alespoň slušně zaplatit. Jestli ne, tak to udělal asi proto, že mu unesli rodinu a vydírali ho. Jinak tomu nerozumím. 10% přihazuji za babičku, která byla jediným vtipným elementem jinak spíše tragického filmu. 50% ()

Autogram

Politika verzus otcovstvo. Kým sa k tejto dileme film dopracuje, je to síce blbosť, ale aj slušná zábava. Rozprávka o popoluške môže mať aj takúto formu. ()

Dagoussek

Romantická a pohodová komedie s milou Amandou Bynes hledajíc svého otce Colin Firth. Ač je to hodně naivní a pohádkový děj, mě se to líbí. ()

pinguinka

Docela milý film s příjemnou hlavní hrdinkou – Daphne díky Amandě Bynes působí velice sympaticky. Nenáročná a zábavná komedie, i když při pohledu na obsazení si člověk s trochou lítosti uvědomuje, že to mohlo být lepší. Nedostatky ovšem nahradí a zcela jistě pobaví elegantní Colin Firth, když už ničím jiným, tak tanečním číslem u zrcadla - to je úžasné a já kvůli němu možná přidám čtvrtou hvězdičku ;o) ()

rudess

Vcelku príijemné prekvapenie... síce jednoduchá oddychovka a riadne presladené klišé, ale akosi to dobre padlo... sympatické výkony Amandy Bynes a Colina Firtha... ()

tommy187

Film, ktorým ničím neočarí, ale v podstate ani nesklame ... Nič nové, skôr naopak. Takéto filmy ma v posledom čase už pekne štvú. Je ich množstvo, a stále sa natáčajú nové a nové. Amanda Bynes sa mi v hlavnej roli veľmi nepáčila, no zato Colin Firth podal bravúrny výkon. Film podľa mňa nezaujme ani tínedžerov, hoci je spracovanie pomerne originálne. 45% odo mňa. A v podstate všetko to vystihol GOLFISTA. ()

Arius

Stastny a v celku vydareny zaver upravil vsetky tak nizke hodnoty ktore vytvoril film a prilepsil aspon o ten jeden stupen. ()

Chise

No...prostě takový romantický komediální standard. Ale čokoládový křupinky jsou fajn, já je schvaluju :). ()

sedm.1

Klad?Charismatický a jako vždy výtečný Colin Firth a pohledná Amanda Bynes.Zápor?Vše ostatní!I pohádka by měla mít určité hranice hlouposti,Co ta holka chce je však daleko za onou hranicí.Něco tak přitáhnutého za vlasy jsem už dlouho neviděl,chování většiny postav je vyloženě trapné a NAPROSTO nereálné.A že to měla být moderní pohádka to neomlouvá. ()

ranp

Tak tahle komedie je trochu slabší. V mnoha momentech je to přitažené za vlasy, třeba ten pád lustru. U mě to nemá ani na čisté 3 hvězdičky, je to tak na 2 a půl. ()

Cejny

No jo no, občas se na takové filmy podívám, když náhodou doma zabrousím k televizi a omylem se u toho zapomenu. ()

Lukoboss

K takovým filmům není co dodat (pozor, neplést se slovem vytknout!). Je to nuda, místy hrůza, jinde se to zase s přivřeným okem dá vydržet. Jako celek je to ale dost pod průměrem.. ()

xaver

Pohodová komedie, která stojí a padá s dvěma protagonistami, Amandou Bynes a Colinem Firthem. I když se někomu zdá naivní, předvídatelná, povrchní apod., nemusí tomu tak být a ani tomu úplně tak není. Snímek poskytne divákovi především zábavu, a to to přece jde. Navíc je film celkem zdařilou kritikou snobství a honby maloměšťáků za bohatstvím a postavením. Proto dávám 4*. Každopádně si to Amanda Bynes a Colin Firth za svůj výkon zaslouží. ()