Epizody(3)

Vojvoda Atreides veľmi dobre vie, že vládu nad planétou Arrakis, inak zvanou Duna, nedostane tak ľahko. Barón Harkonnen sa jej bez boja odmieta vzdať. Planéta, ktorá na prvý pohľad neukrýva nič, čo by stálo za boj na život a na smrť. Lenže na piesočnej planéte žijú nebezpečné obrie piesočné červy, vďaka ktorým sa na planéte vyskytuje mystická látka, ktorá umožňuje zájsť na miesta, kde ešte nikto nebol. Je to látka, ktorá pri správnom využití poskytuje neobmedzenú moc. Táto látka je však tým najvzácnejším, čo vesmírna ríša pozná. Vojvodova skupina je v obľúčení Harkonnena, ale Paul Atreides s Jessicou uniknú nebezpečiu a ukryjú sa v púšti. Tu narazia na miestnych obyvateľov, Fremenov, ktorí uveria v dávne proroctvo. Podľa tejto predpovede by mal byť práve Paul Atreides dlho očakávaným spasiteľom... (oficiální text distributora)

Sireen

I když se mi to líbilo, nějak se nedokážu přinutit k víc, než 3 hvězdičkám. Ano, hraje ta spousta českých herců, což je plus i mínus zároveň (někteří jsou skvělí, a někteří vám svojí příšernou angličtinou drásají všechny nervy v těle). Ano, triky jsou....takové, jaké jsou, ale pořád je v tom jistá nostilgie toho, že pocházejí od nás. Herci jsou ale dobří, vévoda Leto, lady Jessica, Chani, Mapes, Kynes a baron Harkonnen vám zůstanou v paměti dlouho a příjemný hlas princezny Irrulán (v dabované verzi i vypráví) to celé hezky dokresluje. Jako fanouškovi knižní série mi nějakou dobu trvalo, než jsem si zvykla na drobné zkratky v příběhu a nesympatického Paula (který se zdá, jako by ke svému jednání něměl žádný důvod, přitom v knize ho má jasně vysvětlený), ale scéna s Alií potěšila a -spoiler- smrt Paulova syna byla dojemnější, než v knize. Jo, a hudba docelá stála za to. Já jsem spokojená. ()

dwarwen

na televizní počin velmi nadprůměrné. Ano, efekty by mohly být lepší, ale celkově je to skvělé zpracování Duny. Dlouhá stopáž dává prostor příběhu mnohem více než starší Duna, ale stále je v tom spousta věcí jen naznačených nebo úplně vypuštěných. To důležité tam ale je a celou dobu to má smysl a příběh vás udrží. Co se týká zpracování původní předlohy, nemá se se tato Duna vůbec za co stydět (stejně jako pokračování) a to je sága jedna z mých nejoblíbenějších. ()

V-TECH

Na to, že jde o televizní produkci, jsem byl velmi příjemně překvapen. Příznivec knižní předlohy bude nadšen (jako já) a odpustí i nějaké ty nedostatky, jako například opravdu nevěrohodné triky (ale ty se zrovna nepovedly ani Lynchově zpracování). Myslím si ale, že ti, kteří knihu nečetli, budou trošku mimo. ()

Bogano

Minisérie, která vznikla u nás za účasti plejády českých herců ve více či méně významných rolích. Poměrně věrně se drží Herbertova románu a to mi stačí abych přehlédl horší triky a hvězdičku za ně nestrhl. Bohužel už tak musím učinit za místy horší atmosféru a některé bizarní kostýmy(obzvlášť harkonnenské uniformy) ()

Jrk

Vynikajici zpracovani knihy Duna. Velmi verohodne, holt tento serial neni o akcnich scenach a startreku, ale hlavne o mocenskem boji s jemnou prichuti fantasy pohadky pro dospele. Rozhodne stoji za shlednuti, jsou zde detailne rozpracovany dulezite a i mene dulezite pasaze, vc. prijemne zapracovaneho hlasu vlastni osoby. ()

alimatye

V niektorých momentoch príliš teatrálne (narozdiel od knihy), a tie smiešne súboje, ktoré svojou akčnosťou stratili podstatu, no škoda reči. Vernejšie skopírovaná kniha, no čo sa týka atmosféry, a celkového dojmu rozhodne Lynchova verzia vedie. ()

onden85

Hlavní problém tkví v tom, že stačilo natočit dvoudílný film, natáhnout do tří dílů tomu neprospělo, na podlaze střižny toho mělo skončit mnohem více. ()

Black.Adder

Na to, že jsem to chtěl po první minutě vypnout, to nebyla tak hrozný. Levná televizní produkce je vidět hodně, ale to se dá omluvit (ale ty kostýmy jsou příšerný). Vzhledem k tomu, že jsem fascinován světem Duny, tak jsem si to nakonec užil. ()

JC_Gucci

Seriálová Duna je překvapivě dobrý počin. Narozdíl od Lynchovy Duny nabízí mnohem méně abstrakce, zato vám příběh servíruje mnohem stravitelnější formou. Herecké výkony jsou chvílemi slabší a na efektech je vidět nízký rozpočet, ale aspoň jsou efekty konzistentní a nedočkáte se scén tak divných, že vás to úplně vytrhne z příběhu, což se u Lynche bohužel občas stane. Celkově velmi kvalitní počin, ke kterému se kdykoliv rád vrátím. ()

JancakV

Po shlédnutí poslední Duny z 2021, je toto nejlepší zpracování. A imbecilní zařazení mezi seriály (se stopáží přes 90 mimut jednoho filmu) je ostudné. Harry Potter je pak telenovela. Mimochodem film z 2021 zpracovává jen cca polovinu knižní předlohy. Tedy, to také nemůže, s tímto měřítkem, být film, ale je to první díl seriálu. :-( Toto zpracování skvělou výpravu a i přes nudnější běh, je to stále svižnější než zpracování z roku 2021. A tato verze také nenutí znát diváky knižní předlohu. ()

Janakin

Přesné zpracování jedné z nejulítlejších sci-fi knih co jsou na světě. Herecké výkony sice občas trochu pokulhávají, ale požitek z dobře zpracované předlohy mi nezkazí. Korunu tomu všemu ještě dodávají čeští herci, většinou v mini rolích a zajímavý soundtrack. Za mě skvělé a velmi přesné zpracování geniálně šílené knihy. Od červů až po Mahdiho, já to žeru i s navijákem. ()

Valenn

Ano. Je to nízkorozpočtové a tudíž místy nevzhledné ať už jde o triky či kostýmy. Avšak co se tónu a nálady týče to téměř dokonale vystihuje předlohu. Herecky je to nadprůměrné a česká stopa se cení ať už jde o prsa Báry Kodetové nebo herecké výkony v čele s Karlem Dobrým a znovu Bárou Kodetovou. ()

FildasCZ odpad!

Nejlepsi postava je malá holka ségra playboje mudzahína ( muadiab) :D. Císar je taky charistmaticky, ale ty kostymy z toho uchcávám. Kdyby to byl fun serial, a nebo studentsky, ale takhle.Vypadá to, jak ty 90 serialy ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt