Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Film využívá klišé kriminálního žánru, a tak se děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace. Na scéně se objevuje major Prubner (David Novotný), jeho nová kolegyně Skálová (Hana Vagnerová) a detektivové Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákem (Lukáš Příkazký). Jejich úkol od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský) je jasný – vyšetřit vraždu Starablažkové. Postupně kriminalisté vypátrají, že úspěšně vydírala, a proto se jí někdo zbavil. Ale mnoho stop nemají. Jen to, že jde o pomstu. Majoru Prubnerovi šlape navíc na paty jeho nadřízený plukovník Drátek, který mu dá na zjištění vraha jen týden – tedy sedm dní! Detektivní rámec je však základem pro vtipné scény a zdařilé herecké výkony. (Falcon)

slunicko2 odpad!

Snad existuje cílová divácká skupina, na niž tento snímek míří...někde v alternativním vesmíru. Já to ale rozhodně nejsem. ()

kajas

Snaha podívat se na kriminální žánr z parodického pohledu je to možná chvályhodná, ale minimálně v první polovině se totálně míjí účinkem. Hluché trapné vtipy jako z "Kameňáků" jsou naštěstí později trochu utlumeny a některým gagům se dá dokonce i zasmát. Z bahna tuhle jednoduchou podívanou tahají také někteří herci, zejména David Novotný, Lukáš Příkazký a v malé roli i Eva Holubová. ()

Kopik

Ač to byla neskutečná konina, tak jsem se místy i docela slušně zasmál. Nicméně po druhé už to vidět určitě nemusím... ()

tufr

Musim vyzvdvihnout Davida Novotného a Evu Holubovou.... pokud přistoupíte na to, že to je komedie - parodie, tak se budete dobře bavit ! A Hanka Vagnerová zraje jako víno.... ()

maverick10

Závan svěží a na české scéně neokoukané podívané. Ikdyž je to kopírka Žhavých výstřelů a Bláznivé střely a film nedrží příběhem tak moc pohromadě (především díky nezvládnuté režii, kde se herci pořád ještě pitvoří - snad až na Davida Novotného), je to pořád lepší než hořkosladká čůča, která se živí melodramatickýma pocitama a náladama poslední dekády na televizní i filmové platformě. Díky za svěží vzduch. ()

Hennes

To je tak blbý, že jsem se místy i zasmál. Samozřejmě je tam cítit ta Nova, což je blbě, ale herecky se to povedlo. Každá parodie musí být přiblblá a tady to platí dvojnásob. ()

honajz2

Z dobrého nápadu je nakonec neskutečná trapárna. Většina vtipů je na úrovni základní školy (třeba papírek, na kterém bylo z obou stran napsáno OTOČ jsme si psali v sedmé třídě a přišlo nám to jako strašná sranda - ale tohle mi alespoň přineslo nostalgii, ten zbytek už byl totálně trapný, třeba ty požadavky únosce (CD Justina Biebera, kufřík s Mimoni a kompletní seriál Ulice na DVD - hahahahahahahahaha)) a pokud to mělo působit vtipně (jakože asi jo), tak asi Šmídmajer měl přitvrdit, aby to bylo tak strašné, až by to bylo dokonalé. Nejhorší na tom všem ale je, že kvůli tomu celý film strašně padá. A nejen kvůli tomu. Všichni herci zde strašně přehrávají (snad kromě Pechláta a Táborského, který tu hraje asi jenom kvůli tomu, že potřebuje prachy) a ono vůbec to celé působilo hodně trapně. Přesto v tom ale bůhvíproč je nějaká podmanivost, tedy "napětí" plynoucí z toho, že mě postupem času začalo zajímat, s jak moc trapnou nebo wtf hláškou tvůrci vylezou. A taky musím pochválit, že konečně v Česku zase někdo natočil krimikomedii, jelikož všechny ty romantické vztahové komedie už mi lezou krkem, ale k čemu mi tahle "originalita" je, když to ve výsledku stejně stálo za prd? Ach jo. A to jsem tomu i trošičku věřil. 1* ()

M.i.k.e

po traileru jsem očekával extrémní průser,který půjde ve stopách Kameňáků (v tom "lepším" případě) a i když to tak plus mínus je,já jsem se překvapivě dobře bavil a po náročném dni mi tahle nenáročná a věru primitivní zábava sedla.Je tady vidět inspirace Bláznivými střelami a i když ne všechno se povedlo je to po dlouhé době česká komedie/parodie,kterou bych klidně časem viděl znova...60% ()

rakovnik

Česká kriminální parodie je celkem vzácný žánr, který samozřejmě vede Trachta či Carter. Tento nový film v mých očích ovšem není žádný propadák. Chybí mi však jakýsi drajv, náboj. Protože jako celek má příběh hlavu a patu, občas jsem se i zasmál, ale nějak mi připadalo, že je to více slepenec scének. Přestože mnohé vtipy byly recyklovány, chválím spoustu nových a pěkné jazykové hříčky. Obsazení je povedené, ale do šatů na závěrečném večírku by to chtělo opravdu jinou herečku. ()

Rodriguez

Vtipná parodie na kriminální filmy. Bez žádné nadsázky nemusím říkat, že jsem se výborně pobavil. Na český počin, kdy vzniká jeden brak vedle druhého, je tento z toho lepšího soudku! 80% ()

bourec

Kravina, ke který nemám slov.Tohle cvičení, jak nakupit víc a víc stupidně znějících rádobyvtipů, a naivně trapnejch gagů, mě nebavilo od začátku do konce.20%. ()

zette

Namet mi prisel zajimavy, Novotneho mam rad, Vagnerova je moc pekna holka... Presto me to vubec nebavilo a neprislo mi to ani vtipne. ()

Pajky3

Večer s rodičema a Netflixem. Náhoda vybrala tenhle film a ukázalo se, že publikum si najde. Naši se u toho bavili docela dobře, i když i jim se některé vtipy zdály trapné. Já se bavil o něco méně, ale zase musím uznat, že několik doslovných vtipů mělo šmrnc. ()

Šimpy

Nevím, jak ostatní, ale já jsem se znamenitě bavil. Totálně nacpané hláškami, gagy, referencemi....a navíc většinou velmi napáditými. Kolikrát mě u filmů napadají podobné gagy, jen nemám tu možnost je zfilmovat. :-) Parodie na kriminálky všeho druhu, ponejvíce na české kriminální seriály poslední doby (Andělé, Oddělení, Ostrava atd.). A hlavně funkční parodie. Navíc od půlky filmu díky absurditě zápletky jsem měl dojem, že sleduju další díl herní serie Polda. :-) "Nabídnu vám kafe?" :-D ()

HorrFi odpad!

Marně jsem si myslel, že ubohost většiny novodobých českých filmů už nemůže bejt větší, ale pánové scénaristi a režisér tohohle sajrajtu mi nasadili brouka do hlavy.. Případ mrtvého nebožtíka patří k těm filmům ke kterým nemam slov.. ()