Venom 2: Carnage přichází

• USA Venom: Let There Be Carnage (více)

Na filmová plátna se vrací Tom Hardy jako Venom, jedna z nejlepších a nejkomplexnějších comicsových postav společnosti Marvel. (Falcon)

Nevka

Čekal jsem upřímně všechno, ale tahle kupa hnoje mě stejně dokázala překvapit. Scénář naprosto bez duše, Hardy nemá co hrát a celkově je to neuvěřitelně stupidní (i jednička dávala jako celek větší smysl). Serkis nám sliboval zběsilou akci umocněnou krátkou stopáží, ale naservíroval nám jen onu stopáž, které navíc zoufale chybí jakákoliv kompozice. S klidem tak můžu říct, že očividné stříhání a zkracování tomu rozhodně neprospělo - právě naopak. Carnage tady paradoxně dostává jen minimum prostoru, Cletus nemá absolutně žádné charisma a jediným pozitivem zůstává Venom, který čas od času nějakou tu hlášku trefí. Špatný není ani soundtrack, ale to je zhruba všechno, co na tom jde pochválit. Meh... Sony pohřbívá tuhle značku zaživa. ()

*CARNIFEX*

Asi nie tak solídne ako jednotka, ktorá bola v danom čase originálom svojho druhu, no stále sa jedná o dostatočnú zábavu v rámci žánru, ktorá nijak neurazí. ()

D.Moore

O trochu lepší než minule, a to hlavně zásluhou skvělých záporáků. Woody Harrelson a Naomie Harris jsou jako Bonnie a Clyde, jen šílenější, jejich útěk podle mě patří k nejlepším scénám z komiksových filmů poslední doby, a i když často brblám na zbytečně dlouhé filmy, tentokrát by to pár desítek minut navíc klidně sneslo,, kdyby se věnovaly hlavně jim. Jinak Andy Serkis na režijní stoličce nic extra nového nepřinesl, ale práci odvedl dobře, Marco Beltrami složil bohužel podobně nevýraznou hudbu jako před ním Ludwig Göransson, no a Tom Hardy, ten dobrý herec, tu opět jako by zapomínal, že umí hrát, a opět se pitvoří (ačkoliv, pravda, o něco méně než před čtyřmi lety). ()

Davies182

Pasuji filmového Venoma na nejotravnější comicsovou postavu vůbec, aneb neskutečná frustrace a odpor pokaždé, když se s Hardym schozofrenně hádali a špičkovali. Radši snězte moji hlavu, než vidět třetí díl. To už bych se asi vážně propadl trapností do země. ()

pepo

Trosicku lepsie ako jednicka, ale nie zas tak o vela. Ta kratucka dlzka je paradoxne najvacsim minusom (vobec to nema cas pracovat s temou ani postavami) aj plusom (rychlo to skonci). Ale inak sa od naposledy nic nezmenilo a Hardy s Venomom si zasluzia ovela lepsie a preciznejsie filmy. 5/10 ()

Xmilden

Půjdu trošku proti proudu, ale mě se druhý díl líbil více než Jednička. Přichází Harrelson, velmi zajímavá postava. Záporák je daleko silnější než Venom. Samozřejmě přijít s něčím novým v komiksovém žánru by se rovnalo zázraku, ale u Venoma divák tak nějak očekávání nemá a velkým, alespoň pro mě plusem zůstává krátká stopáž. Než nějaké zbytečné odbočky a natahování scén, takhle je to občas fajn. Existují ambicióznější kousky, tady alespoň Hardy sype solidní hlášky. Film mě lezl prvních 20 minut krkem, ale ustál jsem to. 60% ()

darkrobyk

Co by měl člověk očekávat od filmu, jehož motivem je střet Venoma s Carnagem? Odpověď je myslím zcela jasná. Přijde mi, že mnohým divákům uniká, že se jedná o filmový comics. Superhrdinský comics. Nářky nad nedostatkem psychologie postav a hlubokých myšlenek jsou zcela liché. A upřímně, mě nebaví Logan ani Nolanův Batman, jelikož s původními příběhy nemají společného téměř nic. Na druhou stranu většina filmu je věnována Eddimu Brockovi. Zoufalému outsiderovi, jemuž se sype svět a on má pocit, že tomu nedokáže zabránit. A když se postaví na nohy a odvrhne svého symbionta, zjistí, že sám to nakonec nedá. A pak jde o akci. Entrée Carnage, potyčka s policií či finále v katedrále, kdy si jeden chvílemi vzpomene nejen na King Konga, jsou přesně tím, co mě baví. A myslím, že ti, co naříkají nad digitálními triky, by zrovna tohle udělané mechanickými asi nechtěli. Spíše bych řekl, že vizuálně rozmazlený divák už není spokojený téměř s ničím. A komedie? Možná hořká. Je to smutné drama zoufalce, co se snaží postavit na vlastní nohy. ()

DJ_bart odpad!

V jako (v)agónie...... Byť sequel 'Let there be Carnage' je o něco snesitelnější něž první díl, problém tkví v tom, že Venom funguje výhradně jako komediální postava, nikoliv jako komplexní charakter - a ne proto, že by byl zábavnej, ale proto, že je xmíchu. Ve formě sitcomu by chemie mezi Eddiem a jeho nenažraným alter-egem fungovala na výbornou. Toho se však v sterilním a korporátně/marketingově účelovým blockbusteru rozhodně nedočkáte..... zlatej Bully Maguire. ()

Shakers

Ani neviem, čo k tomu napísať. Neohúrila ma ani jednotka, no ta bola oproti dvojke celkom dobrá. Toto je len varenie z vody. Woody Harrelson doslova otrasný, jeho postava a prehrávanie ma vôbec nebavilo, aj keď ako samotná postava nebol úplne zlý. Veľký problém vidím v tom, že tu chceli dať tvorcovia zo všetkého trochu. Hoďme sem viac akcie a výbuchov a hlavne viac vtipných scén lebo to dneska letí, síce sa to nehodí k príbehu a pre celkové vyznenie filmu, ale ľudia sa budú baviť, tak tam pridajme aj Venoma na diskotéke. Otras. Hardyho mám rád a jedným z mála plusov je aj tu, ale samotný film vôbec nefunguje. P.S.: scéna za titulkami je ... zaujímavá. Som zvedavý ako sa bude pokračovať ďalej. 50% - 2* ()

filmfanouch

O kvalitách prvního Venoma toho již padlo dost a názory se ve velkém lišili. Tak či onak byl ovšem první Venom megahit, který v kinech vydělal 856 milionů dolarů a měl pokračování zajištěné už skrze náznak toho, že se příště dojde na Woodyho Harrelsona coby Cletuse Kasadyho/Carnage. Druhý Venom se nicméně musel obejít bez režiséra prvního filmu Rubena Fleischera, který dal před Venomem 2 přednost Zombielandu 2. Finální volba nakonec padla na Andyho Serkise, který mimo dvou celovečerních filmů především stojí za ztvárněním Gluma, King Konga či Ceasara v nových Planetách opic a sám se stal často zvaným konzultantem pro vytváření digitálních postaviček. Právě v tomto případě dávalo angažování Serkise k Venomovi 2 smysl, což se ve výsledku skutečně potvrzuje.   Andy Serkis dopředu hlásal, že se Venoma 2: Carnage přichází rozhodl realizovat jako zběsilé akční dobrodružství, kde se pořád něco děje a nikdy neměl v plánu, aby se film zabýval kdovíjakou expozicí. A to je skutečně pravda. Ve Venomovi 2 se pořád něco děje, což je nutné i kvůli faktu, že film skutečně trvá pouze hodinu a půl. V tomhle ohledu je to ovšem sympatická volba, protože se skutečně pořád něco děje, díky tomu to rychle utíká a Venom 2 díky tomu nemá hluchá místa, protože pro ně prostě není prostor. Tím pádem pochopitelně nezbývá moc prostoru pro budování psychologie postav a jejich minulosti, Venom 2 na tohle ovšem nehraje a chce být prostě především zábavné akční dobrodružství. A v téhle kategorii obstojí bez problémů.   Venom 2 má mnohem výrazně více humoru a bere se méně vážně než první díl. Prim ještě více hraje špičkování mezi Eddiem Brockem a symbiontem Venomem, přičemž je Hardy v této fyzické i vokální dvojroli nadále solidní a humor ve Venomovi 2 většinu času funguje. Dá se sice lehce argumentovat nad tím, že tohle pojetí Venoma je tak trochu promrhaným potenciálem a tohle podání oblíbeného antihrdiny nejde vyloženě zbožňovat, špičkování mezi Eddiem a Venomem ovšem ve finále funguje a řeči o buddy movie či bromanci dávají ve spojení s Venomem 2 vlastně smysl.   Serkis jako zkušený pracovník s digitálními postavami skutečně dokáže zařídit, aby Venom a Carnage v pohybu působili solidně. V jistých momentech by tomu rychlému sledu možná prospělo lehce zmáčknout brzdu, vše zásadní ovšem Serkis vlastně zvládne. V jedné animované sekvenci se dokáže rychle a stručně odvyprávět příběh Cletuse Kasadyho, stačí dvě scény, aby romance mezi Kasadym a Shriek působila uvěřitelně a Carnage se už svým nástupem na scénu dokáže představit jako nebezpečný protivník. Roztažení by filmu vlastně neprospělo, takhle jen v jistých momentech zamrzí, že přeci jen film nemá pár chvilek navíc například pro takového Woodyho Harrelsona.   Harrelson je i na malé ploše velmi dobrý, dokáže naprosto prodat šíleného sériového vraha, který by nejspíš na jednu stranu skutečně chtěl být s Eddiem Brockem kamarád, na tu druhou by ho ovšem nejspíš stejnou mírou chtěl zabít. Harrelson by si jen zasloužil více prostoru či dost možná rovnou vlastní film, protože v momentech, kdy se Kasady utrhne ze řetězů, jde z něj opravdu strach a opět tak zamrzí, že Venom 2 neobdržel mládeži nepřístupný rating, kdy by se Cletus mohl se svým červeným kamarádem Carnagem pořádně utrhnout ze řetězů. Už samotný nástup Carnage na scénu je solidní, upgrade v podobě ratingu R by ovšem té scéně nejspíš přidal skutečně hodně.   Všichni herci se vlastně očividně snaží. I Naomie Harris i Stephen Graham a přeci jen i Michelle Williams, jejíž Anne má přeci jen ve finále nějakou smysluplnou úlohu. Serkis poté k filmu získal svého známého Roberta Richardsona, který film natočil ve formátu 1:85:1 a v rámci možností z něj vizuálně ždímá, co to jen jde. Marco Beltrami dodává velmi slušně znějící soundtrack. A nejlepší je Venom 2 definitivně v momentech, kdy odkrývá karty a chce být očividně především zábavná podívaná.   Oněch zábavných momentů je ve dvojce o poznání méně než v případě prvního filmu, momenty jako je Venomův nenápadný Coming out (potvrzeno samotným Serkisem) či závěrečná scéna ovšem dokazují, že Venom může skutečně být nepravděpodobným komediálním tahounem. Tyto momenty jsou na jednu stranu neskutečně absurdní, zároveň ovšem fungují v rovině ´´ je to tak absurdní, že je to vlastně zábavné ´´. Venom 2 nebude zásadní film, v rámci komiksových filmů se pojetím možná až příliš vrací ke konci 20. století. I tyto prvky ovšem v základu utvářejí zábavnost, které je film plný. Právě odklon od temnějšího pojetí a definitivní přesun k odlehčené zábavě zaručil, že je Venom 2 ve své lehké fraškovitosti vítězem.   Venom 2 přesně ví, čím chce být a v téhle kategorii dokáže naprosto uspokojit. Divoké akční dobrodružství, kde se pořád něco děje a nikdo se tu nesnaží o kdovíjakou psychologizaci postav. Celé to má ve finále šanci u diváka uspět jako zábavný akční film s velmi slušnou řemeslnou stránkou. Na druhou stranu to ovšem neznamená, že by se měl Venom i v následujících letech vydat tímto vyšlapaným směrem.     PS: Po-titulková scéna ve mě utvrdila jeden z důvodů, proč tolik miluju kino...... Viděno v kině: 2x () (méně) (více)

JohnnyD

Ešte horšie ako jednotka. Nechápem, že z toho neurobia priamočiaru blbinu ako Deadpool. Venom 2 sa berie strašne vážne, Woody Harrelson tu vyzerá ako Randy Quaid a podáva jeden zo svojich najhorších výkonov a nie je tu jediná scéna hodná zapamätania. ()

HAL

Hodně pomohlo že jsem se na to díval až teď doma těsně po prvních dílech Hawkeye - takže mě něco co neuspává k smrti fakt potěšilo. Andy Serkis pochopil že natahovat capinu pro děti na víc než hodinu a půl nemá smysl a tak šlape do pedálů, a pochopil taky že to nejlepší co má v rukou je Tom Hardy a osobnost Venoma, a tak je půlku filmu prostě nechá se hádat mezi sebou. Jen tak random, úplně nesmyslně. Ale je to aspoň zábavné, a tak to funguje líp než nedávné Marvelovky Shang-Chi a Eternals, i když to není o nic míň dementní. A závěrečná bitka je taky lepší než v jedničce, tzn už se na ni dá dívat bez zvracení. 6/10 ()

Goldbeater

Film, který vznikl jen kvůli potitulkové scéně a penězům... V Hollywoodu máte schopné režiséry s vizí, nadějné vycházející hvězdy, běžné řemeslníky a pak podprůměrné rutinéry, kterým to vlastně ani nejde, ale nebudou odmlouvat studiu. A do té poslední sorty nyní patří i Andy Serkis. Venom 2 je zcela šablonovitým komiksovým filmem, který si kvůli ohranému scénáři, znuděným hereckým výkonům a chaotickému střihu moc neužijete. Celé je to očividně podmíněno PG-13 ratingu, a tak si během filmu kolikrát ani nejste jisti, jak ta či ona postava vlastně skončila, protože vše je sestřiháno tak „bezpečně“, až nevíte nic. A komedie je to veskrze infantilní. Neumím si představit, že všichni zainteresovaní tvůrci do toho vlezli z jiného důvodu, než je výplatní šek. ()

mzss1

[65%] Viděno v kině. Na tohle jsem zašel jen tak neplánovaně, ani se mi na to nechtělo jít, ale ve finále jsem zhruba dostal to, co jsem očekával. Neškodnou blbinu, která díky krátké stopáži utekla rychle. Na nic si to nehrálo, nic extra mi ve filmu nevadilo, prostě obstojná jednohubka na zabití nedělního odpoledne. Nebudu to srovnávat s jedničkou, ta bylo trochu příběhově lepší, ale tohle mělo taky co do sebe. Vlastně největším kladem byl zde TOM HARDY a především jeho VENOM! Ten byl nejvíc hláškující, takže jsem se párkrát zasmál. Ostatní herci mě už tolik nebavili, včetně W. Harrelsona, který se mi jevil zde nějak zvláštně. Naomie Harris ušla a Michelle Williams mě zde opět srala jak v jedničce, neboť mi strašně připomíná mou nepříjemnou kolegyni Ivetu před x lety. ;) Hudba od Beltramiho je taková klasická. A co teprve AKCE? Akční sekvence tu jsou, takové klasické digitální, destruktivní, dají se v pohodě vidět, jen to finále mě už ultra nebavilo. Tam to bylo moc přehlučené a akcí přeplácané, kdy tu byl druhý Venon (ten zlý). Ale co už. Víc to kritizovat nemohu, v rámci jednorázové záležitosti mě to zabavilo. Hlavně těmi hlášky. ()

liskam

To je tak, když chce Sony ušetřit prachy za kvalitní scénáristy a myslí si, že celej film prodá jen název. Je to škoda protože za mě byl tenhle Venom rozhodně lepší než ten poslední připitomělej The Batman. A kdyby si s tím Sony trošku více pohrálo, bylo by to stejně zábavný jako jednička. Za mě veliká škoda 3* a 68% ()

kingik

Symbiotický Tom Hardy. A už podruhé. Eddie Brock stále žije v symbióze s Venomem, který mu způsobuje trable. Ale to je nic proti tomu, když se na scéně zjeví obávaný sériový vrah Cletus Kasady, který se po kontaktu s krevním vzorkem našeho hrdiny změnil na zlouna s velkým Z - Carnage. Obměněný tvůrčí tým dostal relativně skromných devadesát minut, aby to comicsově rozvířil a rozparádil. Po průměrné jedničce, kterou si už nikdy znova nepustím, střídá opotřebovaného a vytíženého Rubena Fleischera režijní oponent a tvůrčí univerzál Andy Serkis. A není pochyb, jakým způsobem chce dvojku vést. Osekaný scenáristický tým z jedničky hájí už jen Kelly Marcel, která cosi naškrábala, předala dál a naprosto jednoduchou klaviaturu obstaral režisér. Takže zpočátku uvidíme porci eskapád v podobě symbiotického soužití v jednom těle, následně už se přesuneme k zloduchovi s tváří Woodyho Harrelsona a jeho asistence Naomie Harris, zkontrolujeme hladkost účesu Michelle Williams, abychom velmi rychle přešli do finální části filmu. Akce i humor má své jisté zastoupení, kdo čekal něco mega objevného a novátorského stran děje, se bude muset poohlédnout po filosoficky koncipovaných comicsech, jestli tedy vůbec něco takového ve filmovém vesmíru existuje. Tom Hardy je spolehlivý průvodce nepřehnanou stopáží a je úplně putna, zda byl zachován duch či jiná poselství předlohy, protože tištěná comicsová podoba může diváctvu v našich končinách, zhusta comicsovými sešity nepolíbenému, posloužit leda tak k vytření zadnice po vykonání velké hnědé potřeby. Mě to spolehlivě zabavilo a víc neřeším. 8/10 ()

dr.horrible

Najhorší Marvel od čias, keď hrávala Jessica Alba Fantastickú štvorku. Bezdejový akčný bordel pre 9-ročné deti, kde sa furt len bijú dve príšery a nikoho to nezaujíma. Bez jediného vtipného vtipu alebo hlášky. Woody by mal z fleku dostať zlatú malinu a ostatných mi je tiež ľúto. ()

InJo

První Venom ve mně žádný hluboký dojem nezanechal, na druhou stranu mi ale ani ničím moc nevadil. Bohužel s dvojkou je to o dost horší. Na té mi vadí hlavně dvě věci. První je uspěchanost. Ve filmu není dostatek času a prostoru prakticky na nic. Na zápletky, vztahy a vlastně ani na akci. Například základní profilace dvojice záporáků jakožto komiksové parafráze Bonnie a Clydea není marná, Woody Harrelson i Naomie Harris se celkem snaží, jejich destruktivní psycholáska je ale odbyta v takových zkratkách, že jí není možné jakkoliv skutečně podlehnout. Podobně útržkovitě působí i akční scény, které mají místy sice solidní základ (jako útěk z vězení), kvůli přístupnosti a minimální invenci ale místo zdrcujícího brutálního nářezu, z něhož by nám spadla brada, dostáváme jen snadno zaměnitelnou digitální matlanici. Druhou věcí, kterou rovněž nepřekousnu, je samotné pojetí Venoma. Toho jsem dříve vždy chápal jako záludného našeptávače, jenž se duševně nalomeného Eddieho Brocka snaží definitivně převést na temnou stranu. Tvůrci této série z něj ale nakonec udělali pouze nerudného a samolibého sidekicka, který přestože by chtěl lidem žrát mozky, nebudí (a nejspíš ani nemá budit!) v podstatě žádný respekt, natož děs (a s ryze padoušským Carnagem to není o moc lepší). Film díky rychlému tempu a stopáži pod sto minut sice rychle uteče, v dnešní době ale neobstojí ani jako přímočará odpočinková zábava. A to v sobě přitom skrývá potenciál na unikátní drsnou a zatraceně temnou komiksovou pecku. Navíc takhle chabý a nevýrazný výkon jsem od svého oblíbence Toma Hardyho asi ještě neviděl... 40 % ()

Sobis87

Občas vlastně i docela zábavné v tom, jak moc to je debilní...ale zas ne tolik, abych si na to po hodině vzpomněl. Dobrý film to není ani náhodou, což naštěstí došlo i hercům. ()

Anderton

Ťažko povedať, prečo týmto materiálom mrhal čas Andy Serkis, keď by to presne takto, scénu po scéne, nakrútil ľubovoľný absolvent priemernej americkej filmovej školy. Tom Hardy a Venom sú ako dvojka super a osobne by som s nimi oveľa radšej videl nejaký sitcom, kde by sme ich sledovali iba doma, v krčme a potom u psychoterapeuta. Ich súboje s nepriateľmi ma na druhýkrát už skoro vôbec nebavili. Ale rýchlo to utečie a vážne, ale vážne sa to na nič nehrá. 50% ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Madame Web nabírá další posily

Madame Web nabírá další posily

28.06.2022

Herečka Emma Roberts (Sváteční rande) je nejnovějším přírůstkem do herecké sestavy komiksového snímku Madame Web od studia Sony Pictures. V hlavní roli filmu se objeví Dakota Johnson (Zlý časy v El… (více)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)