Venom 2: Carnage přichází

• USA Venom: Let There Be Carnage (více)

Na filmová plátna se vrací Tom Hardy jako Venom, jedna z nejlepších a nejkomplexnějších comicsových postav společnosti Marvel. (Falcon)

ARI50

Dělo, přesně jako jeho předchůdce, já ho žeru. Skvělý příběh, skvěle podívaná na 2 šílené magory. Kapku bych otevřel příběh ale budiž, protože to byla akční krvavá bomba. Chci další díl, nesmrtelné hlášky, lepší herec se nemohl vybrat. Obrovská spokojenost. ()

luka4615

První snímek z roku 2018 je v mých očích zcela nezvládnutou a extrémně nudnou látkou, z níž si vybavím snad jen jednu scénu, kde Tom Hardy vleze do akvária a sní živého humra. Doufal jsem tedy, že se tvůrci v pokračování poučí a konečné nám naservírují odlehčenou komiksovou podívanou s poutavou zápornou postavou. Bohužel, ve finále jsme (opět) dostali zmatený, generický a nudný guláš, kde se vyjma ucházející finální scény téměř nic neděje a který zejména v první polovině nepochopitelně přeskakuje mezi žánry. Při sledování tohoto počinu mi bylo až stydno za tvůrce, že slibně znějící potenciál látky přetavili v něco tak hloupého a zbytečného. Za zmínku totiž stojí snad jen spolehlivý Woody Harrelson, jež celý tento stupidní koncept alespoň trochu pozvedává z vod hlubokého zapomnění. Tohle, stejně jako první díl, už vážně nikdy nechci vidět. Děs a hrůza! „Eddie, we should be out there snacking on bad guys! I am a predator! I need to be free.” ()

JASON_X

Zatímco v prvním Venomovi byly ještě aspoň jakés takés náznaky zlověstnosti a temnoty (hlavně v první půli a hlavně díky skvostnému orientálci v roli záporáka), ten druhý je už, s šaškujícími postavami a šišlajícím Harrelsonem, primárně určený dětem prvního stupně základních škol. A únavné a infantilní "schizofrenické" dialogy mezi Eddiem a Venomem, mi lezly krkem už po několika prvních scénách. Namísto absurdní nálepky "thriller" by u filmu měla být nálepka "komedie". Škoda, protože comicsová předloha se prý nese v mnohem dospělejším duchu, jak mi aspoň tvrdil kámoš v práci. ()

Morholt

Takové nijaké. Hlášky vyplývající z hádek mezi Venomem a jeho hostitelm se vytratily a když na ně došlo, postrádaly vtip i lehkost. Akce je sice dost, ale působí sterilně a nenápaditě, což korunuje předimenzovaný digitální bordel v závěru. O nějaké výrazné dějové lince se také nedá mluvit, ale i když jsem od film v tomto ohledu nic moc nečekal, tak skutečnost, že se film omezil de facto jen na likvidaci záporáka, je pro mě trochu zklamáním. Filmu se dá alespoň přiznat solidní tempo, díky kterému jsem se nenudil, rozumnou stopáž a asi největším pozitivem je Woody, který si to užívá. Přesto je film pro mě zklamáním. 55% ()

Lucasion

U Venoma dvojky bych s čistým svědomím mohl pouze zkopírovat svůj komentář k prvnímu Venomovi. Ono se prakticky nic nezměnilo a komentář by seděl jak zadnice na hrnec. Tom Hardy je výborný, Harrelson snad ještě lepší, ale příběh je jednoduchý, plochý a hloupoučký. Navíc má film opět malý rating, který mu nesluší a po vzoru Iron mana a Iron Mana dvojky - jsou to pořád stejný hrdinové a záporáci. Zatímco tam to byly plecháči, tady to jsou symbionti. Ale případ stejný, rád bych viděl, jak by se Venom pral s někým jiným. Navíc se tady digibordelem nešetří a akce je sestříhaná naprosto příšerně. A tím myslím nepřehledně a debilně. Divák z akce nemá vůbec nic a nemůže si tu světlou stránku filmu užít. Nebo temnou stránku? Já ani nevím. Ačkoliv mě Venom 2 vlastně bavil, tak jen díky ústředním hercům a popcornové zábavě. Sám ale tuším, že tady už bije umíráček. Snad těmto digi výplachovkám brzy odzvoní. Bavil jsem se, ale film mi moc nenabídl. A vida, končím stejně jako v roce 2018. (68 %) ()

ScarPoul

Jediný dôvod prečo to naozaj funguje je Tom Hardy a to, že si svoju postavu Eddieho Brocka náležite užíva. Jeho hláškovanie s Venomom síce pripomína vzťahovú komédiu, ale zároveň sa stáva ťahúňom filmu z nudných vôd. A tie tento príbeh teda obklopujú zo všetkých strán. Postavy ( aj tie z predchádzajúceho filmu) sú tu zase raz do počtu a ich dopad a vývin v rámci dejovej línie je takmer nulový. Čo ale zamrzí ešte viac, je absencia hodnoverného záporáka. Carnage má v komikse rovnako bohatú históriu ako Venom. Tu je ale na pozícií druhotriedneho záporáka. Rovnaká druhotriednosť bola už v prvej časti. A na to, že Venom neustále prognozuje svoju smrť, alebo obrovskú slabosť voči svojim nepriateľom,  akosi z tých stretov vychádza bez väčšej ujmy. To, že tým zabíja napätie je asi každému jedno. Akákoľvek snaha o presahy je tu skôr vtipná a trápna, než aby splnila účel. A digitálny bordel tomu ešte uberá na atmosfére. Pomáhajú si ním pri všetkom. Aj ten posledný záber na pláži má tak digitálne vlny až z toho príde človeku smutno. Náznak spojenia s MCU poteší. Ale to by nemohol byť Venom mierne podpriemernou sériou. Venom 2 je tak v konečnom dôsledku potvrdením, že Andy Sarkis je lepší ľudoop, ako režisér. ()

BoPo

Na miesto toho, aby v dvojke pritlačili na drsnosť, tak z dvojice Eddie Brock/Venom urobili Laurela a Hardyho. K tomu pridali troch súperov, ktorých charizma a zaujímavosť by nevydalo ani na jedného. Venom 2: Carnage přichází je tuctové, ľahko zameniteľné, ešte ľahšie zabudnuteľné pokračovanie, ktoré je trestuhodným zabitím potenciálu Venoma. Z hlavného ťaháku jednotky, vnútorné monológy, urobili nevydarené pokusy o komédiu. Radím na rovnakú úroveň sklamania, znudenia ako u Kick-Ass 2. ()

JohnCZ

Bavila mě na tom ta dynamičnost, ať už naspeedovaného Hardyho nebo digitálního Venoma. Scénář sice za moc nestojí, ale mlátička je to zábavná a stejně jako v případě jedničky i tady vyloženě bije do očí absence Rkového ratingu. Devadesát minut, když odečtu titulky, je ale u akční komiksovky hrozně málo na to rozjet cokoli jiného, než jen povrchní, byť vtipnou a živelnou řežbu, která pomalu skončí dřív než začne. ()

Suzie05

Achjo, jsem se těšila, že to bude jako kreslený Masakr ze Spidermana a oni z toho zase udělali nablble "romantickou" sračku... Ale vizuálně se symbionti povedli. ()

corpsy

Formálne a aj verbálne je to vlastne kopírka prvej časti s tým, že tu sa ´´trošku´´ viac pracuje s charaktermi a emóciami. Čo je na vyše stomiliónový B film dosť úctihodná záležitosť. Akčné scény sú na hranici Rkovej rezanice, podobne aj prejav pána Venoma. Je to snímok, ktorý budú komiksový fandovia žrať tak, ako Venom ľudské mozky ( v rámci civilnejšieho života, má kurčiat a čokolády už predsa len dosť ). ()

PauloZ

Chemie mezi Venomem a Eddiem mě bavila, tam to hezky šlape, ale zbytek je odfláknutý a naprosto nehodný látce. Všechno je hrozně uspěchané a béčkovsky prodané, což je bohužel zřetelné od samotného úvodu. Všechny prachy se asi narvaly do parádního CGI a na zbytek nezbylo. Režijně to zkrátka celé nedopadlo moc dobře kdyz se z těch hodin raw materiálu dal sestřihat pouze 96ti minutový rychlík bez emocí a solidní dramaturgie. Jednohubka ano, ale tohle mělo na mnohem víc. Ps: potitulkovka je hezká ()

ConanVJ

Za mě stejná kvalita jako první film. Záporák parádní, hlášky taky. Celkově je to zábavná podívaná. 80% :) ()

maddy

Venom: Let There Be No Story. Ako vážne, pokiaľ niekto zaplatil za napísanie tohto scenára, tak by si zaslúžil odobrať svojprávnosť. Samotnej scenáristke sa totiž nečudujem, tá napísala scenár aj k Fifty Shades of Grey, takže tam už niet cesty spať. Dvojka Venoma totiž nemá žiaden dej, je to len sled scénok akoby ste si zapli epizódu ľubovoľného seriálu niekde v polovici prvej sezóny, ktorá tvorí výplň medzi sľubným začiatkom a kulervúcim koncom. Venom ako filmová séria však nemala ani len ten sľubný začiatok, keďže už prvý Venom bol neskutočná slabota a dvojka je na tom veľmi podobne. V dobe keď sa točia komixy ako Joker alebo Logan, prípadne takmer čokoľvek od Marvelu, pôsobí Venom ako komixovka ktorá vypadla z doby spred dvadsiatich rokov. Je síce pravda, že oproti prvému Venomovi sa dvojka berie menej vážne, ubudla temnota, pribudol humor, a celkovo otravuje menej než absolútne nevyvážená jednotka, ale to jej práve na filmových kvalitách nepridáva, len ju robí o niečo znesiteľnejšou, aj vďaka krátkej 90 minútovej stopáži. Avšak ten film neponúka vôbec nič, prvú polhodinu sa Venom opäť humorne laškuje s Tomom Hardym a v závere je úbohá digitalná bitka v katedrále s Carnageom. V tom filme skutočne nič viac nie je, nič. Je to prázdnejšie než pláže v Chorvátsku v decembri. CELKOVO: 4/10 ()

Adasin

Je fakt, že jsem čekala daleko větší průjem. I díky tý krátký stopáži se to dá přežít, i když ten dementní humor mě stál hodně přemáhání. Příběh jako takový vypadal slibně i bez účasti Spider-Mana, ale je tak zredukovaný až to bolí. Všechny potenciálně zajímavé vedlejší linky (třeba ta se Shriek) jsou jen nakousnuté, jako by v tom filmu hodně scén chybělo. Klidně druhý Venom mohl mít o půl hodiny víc, kdyby se víc zapracovalo na scénách s některými postavami a příběh se trochu víc zkomplikoval. Možná ještě víc mi vadilo, že skoro všechny postavy jsou dementi snažící se chrlit jednu cheesy repliku za druhou. Někteří pak vypadají nechutně a úchylně, zejména Cletus, díky němuž se teď začnu vyhýbat filmům, ve kterých hraje Woody Harrelson. Je mi už i celkem jedno, že to není Rko, ale tady ani není moc kam ho přidávat, tak krátký film, a stejně se většinu času jenom prázdně tlachá, pořádná akční scéna prakticky jenom jedna. 5/10 ()

Paxxx.cz

Prakticky rok od původně plánovaného uvedení pokračování Venoma do kin jsem se dočkal. Na rovinu první díl se mi líbil více, ovšem neodcházel jsem z kina nějak zásadně zklamaný. Většinou mi u filmů vadí, že jsou přetažené a mají spoustu hluchých míst. Zde je to přesně naopak - stopáž je poměrně krátká a tak jaksi není čas ztrácet čas. Akce je tu dost, ale přesto jsem cítil, že tu mohlo být více obsahu před závěrečnou pasáží, které naštěstí bylo věnováno dost prostoru a vše dávalo hlavu a patu. Spousta mladých diváků se v kině bavila při "cool" hláškách či vulgaritách, ale já dávám spíše přednost originálnímu obsahu či promyšlené akci. Chápu, že přijít s něčím novým v tomto univerzu není jednoduché, ale příště se to snad vydaří o něco lépe...6/10. ()

Wysch

Jako asi jsem dvacet babek už utratil za horší věci, ale že bych těch dvaceti dolarů za HD dvojky Venoma nelitoval, to se říct nedá. Absolutně generický pokračování, který ze začátku zkouší hrát vtipnou notu, ale postupem i přes svoji krátkou stopáž začíná opakovat samo sebe. Pak se k tomu přidá generická CG matlanina na závěr a jedna milostivá mezititulková scéna. Záporáci šediví, bez nápadu, vedlejší postavy jakbysmet, a kdyby nebylo Hardyho, je to vlastně totálně zbytečný pokračování. A ke všemu při závěrečných titulcích hudební nálož absolutně k filmu nepadnoucí. 5.5/10 ()

ArsenalEagle

Co si budeme povídat, od dvojky Venoma jsme přeci jen čekali o něco víc. Největším kladem je asi záporák - Woody je pan herec a i bez Carnage je jeho postava slušnej vražednej magor. Problém ale vidím v tom, že nic nebylo dotaženo do konce (dle mého), ať už spor Eddieho s Venomem, hlubší pohled do nitra záporáků či prostě jen trochu složitější děj. Ten je zde ultra jednoduchý, a přestože jsou občas filmy na vypnutí fajn, cítím, že Venom si zasloužil víc. Venom si zasloužil čistou bláznivou komediální akční jízdu, jenže tempo je tu překvapivě klidný, vtipných momentů je o trochu méně, než by se mi líbilo a celkově mi film přišel zbytečně při zemi. Sony se bálo riskovat a šlo tak nějak na jistotu, což je vážně škoda. Chtěl jsem dát 4 hvězdy, jenže vezmu-li v potaz, že jednička ode mě dostala zasloužené 4 a dvojka je skoro na všech frontách o něco slabší, tak musím jednu ubrat, i když je to asi mezi 3 a 4. Viděno až po trojce Spidermana, ale vidět to dřív, tak by mě potitulkovka hodně nakopla. ()

Alementina

Trapný, prostě jak opakovaný vtip, co vám někdo na párty říká omylem už počtvrté a vy už se snažíte tomu vyprávěcí vtipů vyhnout. Nemohla jsem se dočkat konce ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Madame Web nabírá další posily

Madame Web nabírá další posily

28.06.2022

Herečka Emma Roberts (Sváteční rande) je nejnovějším přírůstkem do herecké sestavy komiksového snímku Madame Web od studia Sony Pictures. V hlavní roli filmu se objeví Dakota Johnson (Zlý časy v El… (více)

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)