Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

MikeeTheory

Ukázkový "marvel" film, který se stal inspirací pro mnoho dalších počinů. Určitě za to může jak režisér Sam Raimi, tak i výborné herecké obsazení v čele s Tobeyem Maquirem. Jak já miluju tu část, když se z obyčejného Petera Parkera stane Spiderman! ()

johnywalker

Sledoval jsem ho jako dítě, tehdy ještě na VHS a byl to asi první superhrdina, kterého jsem sledoval... Tehdy jsem ho nějak extra neocenil, teď už ano... ()

GOREGASM

Nebojím se napsat, že Spider - Man odstartoval úspěšnou vlnu komiksových adaptací, které jsou něčím víc, než jen slepencem akčních scén (i když bez nich by to samozřejmě nešlo). Není divu, když za ním stojí tvůrčí duo Koepp - Raimi. Trumfovým esem je jednoznačně obsazení Tobeyho Maguira, který válí na obou frontách a jeho Petera Parkera/Spider - Mana mu zbaštíte i s navijákem. Raimiho pojetí komiksu se pro nás stalo samozřejmostí, takže ho v každé další komiksovce bereme jako přirozenou. Byl to ale Sam Raimi (a Brian Singer), který nás poprvé nechal hlouběji nahlédnout do superhrdinovy rozervané duše a podtrhl pravou podstatu komiksu, ve smyslu že i superhrdina je pořád jenom člověk. Nejde sice psychologicky do hloubky jako Singer, jeho přístup je mainstreamovější, ale zároveň ve svém vyznění přístupnější. V kontextu perfektní trikové stránky sice zamrzí mírně zpátečnické zpracování Green Goblina, jde naštěstí jen o malý škraloup na jinak nádherně zidealizovaném kusu filmařiny. 90% ()

helloween93

Příběh o Peteru Parkerovi a o zrodu Spider-mana. Raimi se režie chopil víc než dobře a posunul tuhle legendární komixovou sérii zase o kus dál. Willem Dafoe jako Green Goblin byl rovněž skvělý. Pan Raimi ukázal, jak by se měly komixové filmy točit. ()

nopud

Docela mě pobavil kostým Green Goblina, ve kterém vypadá jako naprostý transvestita. Efekty stály za prd. ()

canucks333

,, S veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť. Film, ktorý patrí medzi najviac podceňované v Československu. Neskutočne podceňovaný underated film. A pritom tu máme inteligentné rozprávanie, krásnu akciu, dokonalé herecké výkony a krásnu hĺbku príbehu. Danny Elfman neskutočnou heroickou hudbou iba podčiarkuje zážitok. Sam Raimi nám tu krásne servíruje príbeh, ktorý má všetko. Lásku, rodinu, akciu, napätie, emócie a slušné efekty (na rok 2002 bomba). Čo sa týka hercov tak Tobey Maguire a Kristen Dunst ukazujú svoje kvality a hlavne postava Parkera je divákovi sympatická snáď od prvej autobusovej scény. James Franco tu priam exceluje a detto démonický Willem Dafoe, ktorý tu podáva životný výkon (rozprávanie sa so zrkadlom, diabolský úsmev a transformácia na šialenca). Proste to tu všetko funguje. Dokonalý film, ktorý pokračuje solídnou dvojkou a slušnou trojkou. Séria Amazing Spider-man je však bohužiaľ už iba vývar a tento film zostáva tým najlepším čo filmový Spidey kedy ukázal... Klady: Príbeh, Hudba, Efekty, Herecké výkony, Réžia, Scenár, Kamera, Myšlienky, Kostýmy Zápory: Jediná chybička na kráse je absencia Spideyho komixových hlášok. Nehorázne to tam chýba... Videl 5X v slovenskom dabingu - 100% ()

Ydrosten

Podle mě paří Spider-man k těm lepším filům. A zásluhu natom má Sam Raimi který zvládl natočit skvělý film s mím oblíbeným hrdinou.Když k tomu přidám ještě skvělé herecké obsazení. Tobey Maguire je jako Spider-man vážně skvělý ne nadarmo z něj film udělal hvězdu že. Kirsten Dunst i když je pravda že jsem ji před tímto filmem nemohla příjít na jméno je tady s rezavými vlasy v roli Mary Jane dost dobrá. K tomu ještě skvělé vizuální efekty jistě ne pro nic za nic nominované na oscara že. Co chtít víc. Spider-man je skvělý film na sobotní večer. ()

baiskon108

Mé první pavoučí kousnutí – hrdina, který mě nasměroval ke sledování superhrdinských filmů a čtení komiksů. Tenhle film jsem vážně viděl nejvíckrát v životě a ani jednou neztratil tu prvotní jiskru! Skvěle natočený pavoučákův zrod, který už žádná předělávka nepřekoná! Výborná postava, Ditko a Lee. Výborný snímek, Raimi. Dávám pět hvězd, protože je to moje největší srdcovka. ()

Rathalos

Dalsi komiksovy super-hrdina,tento-krat Spiderman v podani Tobeyho Maguireho a musim priznat,ze sa mi to pacilo,ma to zaujimavy pribeh,dobru akciu,fajn herecke obsadenie,bavilo ma to,aj tie dalsie pokracovania...:-) ()

MickeyStuma

Filmové zpracování Spider-Mana předcházelo nemalé očekávání všech komiksových fanoušků a bohužel, po uvedení přišla spíše rozpačitost. Scénář není napsán nijak zle a co se týče výpravy, tvůrci si dali setsakramentsky záležel, jenomže atmosféra vyznívá spíše pohádkově. Děj je srozumitelný, tempo nikam nespěchající, avšak chybí tomu větší drsnost. Film je spíše rodinného typu, tedy nijak neškodící nejen mládeži, ale ani dětem. Těžko říci je-li to dobře či špatně, každopádně zklamaní jsou hlavně právě fanoušci drsnějších komiksů. A jak už to bývá, i zde se tvůrci dopustili úprav, které jsou spíše na škodu. Například Peter Parker si na pavučinové vlákno původně sestrojil strojek mající na každé ruce a ne, jako v tomto filmu, že mu vyskakovalo přímo z ruk. Charakter Mary Jane Watson tu vyznívá také poněkud jinak než v komiksu. Takže vznikla jen další superhrdinská romance, která je v jistých odvětvích značně podobná Supermanovi. Ale zase to neznamená, že by byl snímek nějak špatný. Naopak, za pozornost stojí, jen nelze od toho moc očekávat. ()

Folky

Základ komiksového žánru, kterému ale škodí hromada patosu. Je vidět, jak moc se jedná o jeden z prvních komiksových filmů a jako takový má jeho pro (zábavnost) i proti (klišé). Ale i když nemůžu dát plné hodnocení, vždy si ho pustím rád. ()

galiyosha

Ak to bola nulta epizoda k tv serialu, tak sa celkom tesim na dalsi serial, ktory ak neuvidim, chybat mi nebude. Ale nie, pockat... to bol celovecerny film?! ()

Besyn

Naprosto průměrná komixová adaptace.Nic moc příběh,slabý záporák a příšerná milostná zápletka.Sorry,ale tohle fakt nemusím. ()

Fifipek

Tak tento film me neoslovil absolutne nicim. Za prve nemam rad Tobey Maguira a za druhe primo nesnasim Kirsten Dunst - oba dva jsou tuctovi a prinejmensim misto Dunstove tam mohli vybrat nejakou aspon trochu atraktivni slecnu namisto tehle pradleny! Snimek samotny je pro me docela zklamanim, od tak slavneho comicsu bych ocekaval mnohem vic! ()

plagjoklas

Som veľký fanúšik comicsu, tak je samozrejmé že správa o tom že sa spider-man konečne dostáva na plátna kín pre mňa znamenala veľmi veľa. Jasné že boli obavy ako si s mojím milovaným comicsom poradí továreň na sny, ale výsledok predčil moje očakávania. Samozrejme keď sa remesla chytil Sam Raimi tak sa to pokaziť nedalo. Perfektná réžia scenár a efekty. Postavy vykreslené ako keby som ich čítal zo stránok comicsu. Filmový Peter Parker/Spiderman sa chová presne tak ako ten comicsový a to ludia ako ja ocenia asi najviac. Záporák je kapitola sama o sebe. Síce v comicse to určite nie je môj najoblubenejsi záporák (pre mňa je to Dr. octopus a Carnage) tu bol dokonalý. Úplne spĺňal účel filmu a celého comicsového poslostva. Fakt si neviem predstaviť aby sa vo filme objavil iný záporák a aby sa zároveň film tak perfektne vydaril. Už sa neviem dočkať kedy uvidím druhý diel. ()

Nšoči

Ne vždy se zpracování komiksů povede na 100 %, ale tohle je víc než dobré. Postava Spidemana je věrohodná ve všech situacích, vizuální efekty perfektní, herecký výkon Tobey Maquira nadprůměrný a akční scény propracované. Ale nechybí zde ani romantika, nenaplněná láska, humor. ()

salamandrr

Asi sem jedn z mála co budou komentovat 1 po shédnutí druhého dílu a proto asi muím říct,že 2 díl je o něco lepší.Nýčko ne,že by se mi 1 nelíbyla,to ne,je výborně spracovaná a zahraná,ale 2 je o kousíček výš ()

Dimo

Velmi špatné a ostudné, nic tak hrozného jsem nečekal. Film celý je jakštakš stravitelné utrpení, ale závěrečná část, souboj zejména, je tak tupý, jak jen může být. Hrůza, kterou už nikdy nechci vidět. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů