Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

bolf!k

Naivní, hloupé a obsazení Petera a Mary Jane podle mě příšerné. Nicméně i tak jsem to jako malej miloval. 75% ()

Pingu

Tyhle jedničky, kdy hlavní hrdina získává zvláštní schopnosti mají pro mně své kouzlo. A krásná a neuvěřitelně sexy Kirsten Dunst .....první komiks který se mi na plátně líbil. ()

Jeand´Boa

Velice povedený začátek jedné filmové série, na jejíž díly jsem se vždy těšil... právě začátek je vždy důležitý...je-li vystavěn inteligentne a vkusně, právě on odstartuje zájem publika a umožní příchod pokračování ... a přesně to Raimi svým prvním pavoučím mužem dokázal... jde o příjemný start, jemuž nechybí zdravě vystupňované napětí ...zrodil se hit! ()

Grimlok

Jako skoro 15 letej kluk jsem na tom byl v kině a odcházel s údivem. Byl jsem mimo, tenkrát to byl pro mě nejlepší film všech dob, ale od tý doby jsem nějaký lepší viděl, ale i tak je to dobrej film. Efekty jsou nadmíru dobrý a Tobeyho Maquire, kterýho jsem do tý doby ani neznal u mě hned skočil nahoru. ()

the_bitch

Slušné spracovanie na základe komiksu, vydarené herecké obsadenie, skvelá hudba, skvelé efekty, a na záver skvelý spiderman. ()

Jakubik

Parádní podívaná. Akce, hudba a hlavně efekty jsou na hodně vysoké úrovni ale bohužel pět hvězd opravdu nedám a to z jednoho důvodu. Film o Spidermanovy mi přijde hodně pohádkový opoti jiným komiksákům stejně tomu tak je v případě F4. ()

Biopler

Americká sračička s okopírovanými trikmi z Matrixu a s jednou pohoďáčkou, obľúbenkyňou Kirsten. Skrátka toto chytí malé deti, ale dospeláka? ()

Joppo88

Od zvuku k video efektom - skvelé. Pavuoček :-) ma tentokrát príjemne prekvapil - i keď som to odkladal až doteraz. Komiksovka ako má byť + "s veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť." ()

Pekisan

Film je v pohode. Maguire je skvely spider man a aj preto je vyborna prva polovica (skola, pohryznutie, objavovanie schopnosti, bla bla). Daleko najsmiesnejsi bol zeleny goblin Dafoe. Ani nie tak kvoli jeho herectvu lebo napr jeho rozhovor so svojim odrazom v zrkadle (jeho diabolske ja) bol fantasticky. Skor bol problem v samotnom goblinovi a hlavne jeho kostyme typu zhuleny mental z blazninca ofrkany zelenou farbou na dymiacom lietajucom skejte. A po klise vete "...ty a ja vlastne nie sme az tak rozdielni" mu kludne mohli prilepit playboy bunny chvostik na rit a aj tak by som sa nesmial viac. Dunstenova vyzerala, zu hulila spolu s goblinom, ale aspon jej zmoklo tricko spolu so vsetkym pod nim. Do kina by som na to nesiel ale ako dalsia nedelna oddychovka to nema chybu. ()

tomik99

Jeden z nejlepších komiksových hrdinů přichází na filmová plátna a ať už si všichni o komiksových filmech myslíte cokoliv, tak tohle rozhodně není béčkový film. Příběh pavoučího muže, jeho vývoj přes ztrátu svého strýčka a boj proti otci svého nejlepšího přítele, kteří oba usilují o jednu ženu, je geniální. Všem vřele doporučuji, je to skvělá podívaná nejen pro komiksové fanoušky, ale třeba i pro celou rodinu. Navíc se ve filmu objevují sympatičtí herci, kteří vám pobyt v kině ještě více zpříjemní. Raimimu se podařilo nastartovat skvělou sérii pavoučího muže, kterou si užije snad každý. Navíc Danny Elfman složil velice působivý soundtrack, který považuju doposud za nejlepší v komiksových filmech. Skvěle dotváří Spider-manovo dobrodružství a hlavní motiv je fantastický. ()

Kingjiri

Jeden z vůbec prvních komiksovejch filmů, kterej jsem kdy viděl a díky tomu do dneška moje srdeční záležitost. Pravda, dneska už mi efekty nevyrážej dech, ale i po několikátý projekci mě Spider-Man stále baví. Tobey Maguire je pro mě stále ten pravej Spider-Man, s Kirsten Dunst tvořej pěknou dvojici a Willem Dafoe obstaral solidního záporáka (jen James Franco na svojí chvíli stále čeká:)). Jedinou výraznější vadou na kráse je delší rozjezd, jinak správná popcornová oddychovka, který nechybí dostatek akce nebo vtipu. Čtvrtá hvězda za hudbu, atmosféru a mojí nostalgii :) ()

geek.ondra

Ztělesnění všeho co jsem žral jako děcko. Crazy blockbuster který má vše co je u takového projektu potřeba. Sympatického hlavního hrdinu, ďábelského záporáka a sexy babu. Jedna z největších příčin toho že je dnes komiksový film na absolutním vrcholu. 8,5/10 ()

NitroXcz

Bylo fajn si Spider-Mana pustit po tolika letech, i když je to strašný superhrdinský klišé, tak to miluju. Myslím si, že nepřeháním když řeknu, že je tenhle film pro naší generaci dětství. Klasika, která nikdy neomrzí a kterou si pokaždé rád pustím. Nejlepší hraná adaptace pavoučího hrdiny vůbec! ()

Keramos

Díky svému upřímnému a nenápadnému projevu je Maguire nesmírně sympatickým hrdinou, kterému budou diváci fandit od jeho prvního okamžiku, kdy se objeví na obrazovce. Raimiho Spider-Man vypadá jako film, který potěší nejen fanoušky, ale i diváky, kteří na něho jen tak narazí. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů