Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

KdG

Pohodová záležitost. Bill Murray když chce tak umí zahrát a Andie je božská snad v každém filmu. ()

Bounded

Ještě před časem bych řekl vrcholná forma Billa Murraye, ale přišlo Ztraceno v překladu. Každopádně toto je moje nejoblíbenější komedie. Výborný scénář, výborný Murray a MacDowell. První český dabing je také nad míru povedený, takže bych neváhal. Klidně bych se na tento film podíval znovu poprvé, abych si vychutnal veškeré vtipy znovu, ale nežiji ve smyčce :). ()

Bartoloměj

V rámci komedie, bych našel jen málo konkurentů. Vtipné, svižné, inteligentní.... od shlédnutí vím, jak se chovat při silniční kontrole. ()

GOGO3000

Tato komedie je prostě fantastická. Bill Murray v ní uplatňuje své herecké umění v plné šíři. Jeho role je opravdu nezáviděnihodná, vždyď kdo by se chtěl každé ráno vzbudit a zjistit, že zítřek nebude. Další hlavní role v podání Andie MacDowellové je také skvělá a doplňují se skvěle. Děj filmu se může někomu zdát přízemní, ale mě se líbil a skvěle jsem se u něj pobavil. ()

Tamdydam

Nádhera! Skvělá ukázka toho, jak to muže vypadat, když se sejde dokonalá myšlenka s dokonalým zpracováním. Miluju tenhle film. ()

godspeed

zpruzený egocentrický čtyřicátník dostane na hromnice druhou šanci. než však dojde k tomu, aby využil "přítomnost" k vytvoření dostatečného množství dobrých skutků a očistil svoji karmu, projde si vlastním očistcem. tohle je velmi chytrý film, zabalený do pozlátka komedie, aby byl stravitelnější pro běžného diváka. film, který i za 50 let bude mít co říct. ()

Bezmenny

Na zábavu a uvoľnenei je to veľmi vhodný snímok. A možno aj na nerealistické zamyslenie. Čo by ste robili na jeho mieste vy.... ()

maruli

Co by člověk dal za to, kdyby mohl prožít jeden perfektní den bez jediného kiksu a získat partnera svých snů a naučit se spoiler a zažít spoiler a zachránit spoiler a vůbec spoiler.. Navíc, Bill Murray to prostě umí, je bezkonkurenční hajzl, dokonalý sebevrah, beznadějný rezignovanec i k nakousnutí romantik, jeho škála v tomhle filmu je tak neuvěřitelná - a přitom nevím, jak to dělá, vždyť má pořád jeden a ten samý Murrayovský výraz! No prostě nezapomenutelná pětka, pravděpodobnost opakovaného shlédnutí nikoli 75-80, ale 100% :) A navíc, mám takový problém, když se na film koukám sama, zpravidla mi nejde smát se nahlas. Ale u tohohle jsem se smála. Vážně a doopravdy docela nahlas smála. ()

DjMetal

Jedna z mala komedii, ktore si mozete ako ja poziet 3x 3dni po sebe a budete sa stale smiat.... Je tam dost chyb, ktore aj vy uvidite, ale to su male veci :) ()

lakiboy

Ako dokáže jeden deň zmeniť človeka. :) No dobre, v skutočnosti to bol možno aj rok, ale to neva. Bolo to pekné, mňa to bavilo a Billa Murraya mám rád :) ()

DadysGirl

Vtipný nápad... Od deprese k lásce, dobročinným i sebevražedným skolnům... Co by zaseknutí v čase asi udělalo s vámi?! ()

hero_bk

Je to sice vážně fajn pokoukaná, ale v některých chvílích je to až moc chtěné, zvlášť ten závěr... Co mi ale nejvíc vadí jsou úchylné americké tradice... Dejte tomu evropský remake a přihodím i tu pátou hvězdičku. ()

liberita

Napriek originalite námetu sa divák pri Hromniciach po prevalení pointy začne nudiť podobne ako hlavný hrdina a to až do konca druhej tretiny filmu. Dialógom by prospelo viac šťavy a vtipu, veď predsa len má sa jednať o komédiu a nie o melancholické hľadanie vlastnej identity. Aj tak je ale radosť pozerať sa na Murrayho výkon, hlavne keď sa deprimovaný snaží dostať z bludného dňa von tým, že sa opakovane snaží sám seba vyprevadiť zo sveta. Murray je silná osobnosť a hodila by sa mu rovnocennejšia partnerka než presladená a nevýrazná MacDowell. Tiež si myslím, že voči divákovi by bolo fér, keby si tvorcovia aspoň trochu ponamáhali mozgové závity a predostreli na konci nejaké vysvetlenie toho, ako by k podobnej situácii a jej ukončeniu mohlo dôjsť. ()

Shredder

A tak cynicky rosniciak dosiahol nirvanu. Neviem ci je Groundhog Day prvym filmom, ktory vyuziva tolkokrat opakovany motiv jednodnovej casovej slucky, avsak rozhodne ho najlepsie zurocnil. Zaciatok je zabavny, najma vdaka Murraymu, ako sa vsak meni z narcisa na gentlemanskeho samaritana nastava aj v zlom v zanroch a z komedie mame zrazu romanticku sladarnu. Napriek vsetkym pozitivam, ku ktorym musim priratat este prijemnu atmosferu mojich milovanych devatdesiatych rokov, ma film prilis neoslovil a preto davam len 3*. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky