Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

Guran

Příjemná komedie se zajímavou dějovou zápletkou a humorným pojetím. Bill Muray dokazuje, že je mistr komediant. Snímek chválím. Ukazuje, že komedie se nemusí skládat jenom z vulgarismů a nesmyslných činností postav, ale stačí veselohra a kvalitní zpracování. ()

svetylko

Nejpůvabnější filmová moralitka, kterou jsem kdy viděla. Inteligentní, vtipné, něhy plné, hluboké a originální dílko : o kolika filmech se to dá říct? A Andie MacDowell je tu ještě tak krásná... ()

JosefTomas

Jim Murray předvádějící neskutečný herecký výkon, který s chytrým scénářem vytváří vytváří fajn komedii. Perfektní práce, která i po letech dokáže pobavit, zujmout i pobavit. ()

Ocelotr

Majstrštyk. Na film jsem šel v dřevních dobách do kina jen proto, že jsem miloval Ghostbusters. A nelitoval jsem těch 14ti korun. Jeden z filmů, co zkouknu pokaždé když běží. ()

johnny01

V časové smyčce hlavní postava zůstala uvězněna v jediném opakujícím se dni. Film diváka brzy vtahuje do své atmosféry a je zajímavé sledovat, jak se počáteční zmatení a nevěřícnost hlavní postavy mění v pocit beznaděje a následně v pocit svobody možností. Závěr je velice povedený. Jeví se však velmi zvláštní, že v opakujících se dnech probíhá většina událostí na vteřinu stejně, jako by na ně jednání hlavního hrdiny nemělo vliv – jinak řečeno, opakování dne není uděláno úplně „uvěřitelně“ (za mnohem lepší považuji provedení ve filmu Sirotčinec slečny Peregrionové). ()

Gamekeeper77

Hromnice jsem měl celé roky za výborný film. Myslel jsem si ale, že je to jen můj subjektivní pocit. Až po mnoha letech jsem tady, na CSFD zjistil, jak vysoké má hodnocení. Už po minulém shlédnutí (a po tom dnešním jsem se v tom utvrdil), jsem se přistihl, že se u stále se opakujících scén vlastně docela nudím. Nemyslím si ale, že by byl film špatný, prostě jsem už asi překročil limitní počet shlédnutí. Nebylo by ale fér ho přehodnocovat podle mých nynějších pocitů, takže zůstanu u svého tehdejšího dojmu. 85%. ()

PlayEasy

Brilantní romantická komedie. Bez báječně sarkastického Billa Murrayho, (tehdy) neotřelého námětu disponujícím množstvím inteligentního humoru a obou Philů by ovšem nebyla ani z poloviny tak vynikající! :) 100% ()

donnovann

Bill Murray v příjemný komedii, která je svým způsobem jedinečná i když pojednává o cestování v čase což není nijak zvlášť originální téma. Když se zamyslíte co všechno by jste mohli udělat, kdyby jste tentýž den prožívali znovu a znovu. Murryho moc nemusím ale zde mě příjemně překvapil. Groundhog Day je rodinná komedie, která určitě neurazí a zdejší hodnocení si zaslouží, na plné hodnocení by to však chtělo rychlejší spád, občas totiž film hodně zpomalí ba až skoro zastaví, jak ironické. ()

horor2

Sympatická komedie o jednom dni, která pohladí po dušičce. I to je někdy potřeba. Dlouho jsem odkládal, dnes se ptám proč? Potěší všechny romantiky a romantičky :-) ()

Tominni

Velmi dobrá komedie o jednom namyšleném moderátorovi počasí, který se dostane do časové smyčky a tak tráví za sebou stále ten samý den za sebou. Jedná se o inteligentní komedii, která je výborná právě díky promyšlenosti této smyčky. Ale co se týče romantiky, tak jsou i o něco lepší filmy. ()

Blazkowicz

Příjemný film, ale nic víc. Na fantasy slabé, na romantiku slabé, na komedii slabé. Ani jedno tam není pořádně. Navíc samotný Bill Murray mi až na vyjímky nesedí a tady tomu možná pomohl i monotónní dabing, který ho asi úplně nevystihuje a zabíjí ho. 3* ()

PlysovyMacko

Hlasatel Phil sa ocitne v casovej slucke, kedy sa opakuje ten isty den. Po pociatocnom zmatku sa rozkuka a zacne to vyuzivat vo svoj prospech, aby zbalil kolegynu. Z dobreho napadu sa dalo vykresat viac vtipnych scen, potencial ostal nevyuzity. Tiez film nevysvetli co casovu slucku sposobilo, mozno to bol len sposob ako najst lasku, aj ked je to podvadzanie, po stovkach pokusoch by ziskal srdce hocikoho. Film je prijemny, pohodovy a pacilo sa mi ako z frustracie pachal samovrazdy. ()

adamix

Jedna z tých komédii, ktoré vás vyslovene nerozosmejú do prasknutia, ale spríjemnia znudený večer s tradične sarkastickým Murrayom a zaujímavou zápletkou (vždy fungujúcej) časovej slučky. ()

MartinTerran

Zábavná komedie, která vsází na "hrátky s časem" a zvládá to dost dobře. Škoda, že nevíme kolik pokusů celkově měl, ale podle toho co bylo řečeno a co zkusil/naučil se tak to muselo být pekelně dlouho. Mechanismus opakování dnů vysvětlen není, ale konec ukáže jak se to dá ukončit, takže asi v tom má prst pravý Bůh, který chtěl napravit jednoho hříšníka. Hodnocení: 66/100. ()

Marg

Romantická komedie, která z námětu vyčerpala maximum. Kdo by si to nechtěl na chvíli s hlavním hrdinou vyměnit? Originální a velmi zábavné. ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky