Hellraiser II: Svázaný s peklem

• Česko Svázaný s peklem: Pekelník druhá část (více)

Volné pokračování úspěšného hororu se odehrává jenom pár hodin po událostech prvního dílu. Kirsty (Ashley Laurence), která jediná přežila řádění Franka (Sean Chapman) a cenobitů v domě svého otce, tráví noc v nemocnici vedené uznávaným psychiatrem, doktorem Channardem (Kenneth Cranham). Ten je však ve skutečnosti šíleným sadistou posedlým okultismem, který oživením a přeměnou mrtvol způsobí mnoho hrůzy... (ScreamJay)

Brainback

Skvělá atmosféra a potoky krve, to je laické popsání tohoto filmu. A abych nezapoměl, musím tento horor pochválit za to, že tam nejde jen o vraždění, ale že tam jde i o příběh. ()

Kalkulon

Tak dvojka mě teda moc neoslovila. První půlka je lepší, ale i tak je to už jen čerpání z jedničky. V půlce jsem si už řikal, že bych docela uvítal konec. Fakt nuda no. ()

djbarrel

"Já jsem doktor, vizita ! Doporučuju Vám amputaci !" - O velký kus zábavnější než první díl. I když v první půli filmu to tak nevypadalo, stále se vkrádala ta samá nuda jako v jedničce, od druhé poloviny získal film svěží tempo a hned se vše v dobré obrátilo. Za zapamatování stojí rozhodně scény s nástupem doktora a úplně poslední scéna. Zábavnější a svěžejší než jednička, i když se to zprvu nemuselo zdát. 77 % ()

Kortexo

Hellbound: Hellraiser II je slušné pokračování.Sice se vytratili myšlenky Cliva Barkera, ale tady to ještě funguje skoro bezchybně, narozdíl od dalších dílu, které to pohřbili. ()

J.Mayen

Zde bych musel hodne premyslet, ktery dil byl lepsi jestli jednotka nebo toto pokracovani, nicmene, hruzy, krve a silenosti je tu vic nez dost a ja jsem velmi spokojen, Nestava se casto, ze by volna pokracovani dokazala prekonat sve uspesne predchudce,ale i tak by se dalo jmenovat, jako v tomto pripade, dale tez treba Vetrelci, Nocni Mura v Elm Street, Texasky Masakr Motorovou Pilou, Demoni apod. ()

Pitryx

Snímeček jen pro otrlé. Tedy alespoň kdysi. Já byl tehdy celou sérií nadšen a viděl ji vícekrát. Nyní po létech to cítím stejně, a proto hodnotím hodně vysoko. Svižný děj, kečupu dosti, triků také, i když jsou poplatné své době. Toto pokračování je o moc lepší než úvodní snímek.      **** A PŮL ()

Skokan

Tady musím souhlasit s ostatními. Na dnešní dobu je to trochu problémový film, vždyť je to 35 let, ale pokud na to budete koukat očima filmového fandy, filmu natočeného v té době (1988), tak člověk opravdu musí obdivovat, jak se s tím maličkým rozpočtem podařilo udělat, očima té doby, hrozně zajímavý film. Recenze si přečtěte od ostatních, to jak se na to dívat, jsem popsal a jako, tenkrát ten druhý díl "spíchly" za necelej rok. Jen doplním, že jsem viděl remasterovanou verzi, ve které se podařil remaster obrazu a film mám moc hezký film grain, a můžeme si vybrat z několika zvukových stop, včetně té původní. Zrovna u téhle série si dokážu představit nějaký remake, protože se jedná o unikátní svět, který se vymyká bežným hororům a jeho přiblížení novým generacím a novým postupům, by mu hrozně pomohlo. ()

ScarFace_V8

Pokračování na dnes už kultovní první film na sebe nenechalo dlouho čekat. A nedělá mu ostudu. Opět jde o hnusné dílo kde stahování z kůže je na denním pořádku, mrtvoly visí na půdě a občas hrozí nějaká ta amputace. Hellbound se tentokrát více snaží ukázat hloubku celé mytologie tohoto světa/pekla. Ukázat nám že už dlouhodobě existují fanatici, kteří se i přes mrtvoly snaží do tohoto „světa“ proniknout a prozkoumat ho. A tentokrát s 6x větším rozpočtem to nebyl takový problém a kulisy „Pekla“ vypadaly obzvláště zajímavě sic trikově to bylo hodně podobné prvnímu filmu. ()

Modeus

Lepší než jednička, konec trochu zbytečný, ale pokud v tomto filmu poznáváte svoje sny tak tu hvězdičku přidat musíte. ()

Skretule

Mnoho lidí tvrdí, že 2-ka je ještě temnější, strašidelnější a hrubší. Mně tohle pokračování nějak nesedlo. ()

veverysiak

Tak toto je ten film, ktorý mi nedovolil pri jeho sledovaní dojesť moju obľúbenú krvavú tlačenku s cibuľou a octom, na dlhší čas som sa potom nepokúšal konzumovať určité jedlá počas krvavejších hororov, keďže Jednotka bola značne originálna, pokračovanie muselo staviť na drsnejšie scény a posunutie príbehu do iných dimenzií, lenže to druhé chlapi tak prekombinovali, že vo viacerých smeroch stráca príbeh a jeho súvislosti akúkoľvek logiku a pôsobí hrozne násilným a nezrozumiteľným dojmom,, takže 35%. ()

kolly13

Zvrácené, scénárista musel být trochu blázen a hodně šílenec, s dobrými nápady. Někdo v tom vidí art, já ne. Spousta krve, násilí, schované za pa-umění. ()

Jayk19

Osobně pro mne lepší jak první sušší díl.Konečně je tam nějaká ta potvora a člověk alespoň trošku bojí.Jinak opět slabota. Pořád málo vytěženo z démonů.Příběh navazuje na první díl,a alespoň tu bylo větší kadence strašidelných situací. ()

spawnxp

Pro mě film definující žánr - po létech sice vnímám kazy (papíroidní bludiště například nebo křiklavý "neherectví" Ashley Laurence - což v prvním filmu série kupodivu nevadilo) ovšem "herr" doktor (Kenneth Cranham) je nepřekonatelnej stejně jako scény z blázince a nebo Julie (Clare Higgins) zamotaná ve fáči. Hodne "působivá" je scéna s obsedantem na matraci. Bez ohledu na finální happy end je hodně "znepokojivá" i postava Tiffany (Imogen Boorman). Pinnhead je ve formě a perlí. ()

Jason13

U mě určitě spokojenost. Temná atmosféra se nevytratila a zastínila i některé slabší efekty. Líbilo se mi, že se tu zabrouzdalo i do historie vzniku cenobitů.. Scény z pekla vypadali jako by hlavní postavy zrovna usnuli v Elm Street (což taky nepovažuju za zápor). Herecké výkony sice opět slabší, ale lepší než kdyby se obsazení měnilo.. Upřímně jsem byl sám překvapen, že mě i dvojka tak moc bavila... "Your suffering will be legendary, even in hell!" ()