Hellraiser II: Svázaný s peklem

• Česko Svázaný s peklem: Pekelník druhá část (více)

Volné pokračování úspěšného hororu se odehrává jenom pár hodin po událostech prvního dílu. Kirsty (Ashley Laurence), která jediná přežila řádění Franka (Sean Chapman) a cenobitů v domě svého otce, tráví noc v nemocnici vedené uznávaným psychiatrem, doktorem Channardem (Kenneth Cranham). Ten je však ve skutečnosti šíleným sadistou posedlým okultismem, který oživením a přeměnou mrtvol způsobí mnoho hrůzy... (ScreamJay)

Alexandre

O hvězdu slabší než první část. První polovina filmu je pětihvězdičková, atmosféra graduje, děj je na tom stejně, ale asi v polovině filmu (respektive s otevřením kostky) se vše pomalu, ale jistě začne vytrácet a už to nezachrání ani konec. Ale bavit jsem se každopádně bavil, zklamaný jsem nebyl, takže v podstatě jsem od druhého Hellraisera dostal co, to jsem od něj čekal. 65% ()

Likan7

Mám nepříjemný pocit, že pokaždý, co uvidím další film z téhle telenovely, budu muset přehodnotit ty předcházející díly, protože kvalita půjde nejspíš stále hlouběji. Dvojka přímo navazuje na jedničku a i když ani ta nebyla bůh ví co, je dvojka ještě o stupínek níž. Nebaví mě to, nebojím se, a už ani gore není tak poctivý jako v jedničce. Jdu dál... ()

Psycho.R

První část spíš opáčko prvního dilu, ale druha pulka v pekle, ta stoji za to. Po čtyřech zkouknutých dilech zatím nejlepší a asi u toho i zůstane. ()

kucny

Pokračovanie, ktoré trošku zaostáva za prvým dielom, avšak aj tak je stále napínavé, s novými a zaujímavými nápadmi. Napríklad veľa kritiky zožal pôvod Cenobitov, ale napríklad mne sa to vysvetlenie zdalo celkom rozumné. Veď koniec koncov ľudia majú v sebe viacej zla, nenávisti a úchylných chutí, ako všetky pekelné mocnosti dokopy. A vizuálne spracovanie pekla bolo na jednotku. Konečne peklo bez ohníkov a kotlíkov, ale temný labyrint čakajúci na trhanie ľudských duší. ()

IronRocky

Stejně slabý a možná i horší než díl předchozí. Nic mě nějak nezaujalo. Atmosféra skora žádna, efekty nic moc a konec je extrémně ujetej. ()

JohnZ87

O chlup slabší než první díl, cenobité dostali opět zoufale málo prostoru (skoro bych se nebál použít slovo cameo). To odhalení jejich lidské tváře a celkového původu podle mě jejich mythologii příliš neprospělo. Šílený doktor jako záporák nebyl špatný, ale film v některých ohledech působí mírně nedotaženě. 70% ()

megan017

Rozhodně lepší počin, než první díl. Napětí zde bylo, od začátku do konce, přímo navazující, na první díl, kterým jsem se musela překousat. Sice mě štvala opakující se Julie, která mě vyloženě iritovala, už v prvním díle a tady tomu přispěla více. Ale zde je to o mnoho lepší, i když druhá polovina filmu, je spíše směšná a dojemná zároven. 3* ()

Shanen29

A máme tu výměnu režiséra a je to znát.Opravdu je tento díl horší,i triková fazona je slabší ale zachoval si plynulou návaznost na díl první což jsem uvítal. ()

elimS

15% - komentář 20ti slovy: Stejná "atmosféra" jak jednička, jenom daleko nudnější, zmateně překombinované a víc sci-fi. Nebavilo mě to a přestal jsem dávat pozor. ()

Sir Ludvig

V podstate je to jednotka ale drahsia, krvavejsia, sialenejsia a pritom temna ako ma byt. Pokracovanie ake vsetci chceli a DOSTALI HO. To sa dnes uz tak casto nestava. Tento film sa da milovat rovnako ako HellRaiser I. ()

Havala

Musím přiznat že s pokračujícími díly co se dívám, tak si Hellraisera více a více oblibuju. Sice jsem trošku zmatený z toho děje sem byl ale jinak dobrá zábava. 80% ()

aichwald

Asi na stejné ůrovni jako předcházející díl, jen nás zde více provází chodbami pekla. Masky a efekty opět na vysoké ůrovni. ()

Dinsberg

O rok mladší bratříček filmového pekelníka nijak nekulhá za svým sourozencem. Ba naopak rozvádí původní film do nových měřítek. Jeden z nejsilnějších momentů je ten, kdy Pinhead se na fotografií sebe sama rozpomíná na svou vlastní lidskou existenci, podobně jako ostatní Cenobité. Zřejmě tím měla být vyjádřena nejednoznačná hranice mezi zemí a peklem. Pekelníka nedělá jeho vzhled, nýbrž jeho duše. Tím skutečným vyvržencem pekla je doktor Channard. Peklo je pak vyobrazeno jako zvláštní rozlehlé bludiště, kde duše mají bloumat na věčnosti. Můžu jen dodat, že Doug Bradley dává Pinheadovi neskutečné charisma. ()

Kortexo

Hellbound: Hellraiser II je slušné pokračování.Sice se vytratili myšlenky Cliva Barkera, ale tady to ještě funguje skoro bezchybně, narozdíl od dalších dílu, které to pohřbili. ()

Pokryvac

Totálna šialenosť a magorina. Niečo tak bizarné som už dlho nevidel. Nakoniec teda len 3* - zdravý rozum viacej nedovolil. ()

adamix

Radosť zo série plnej vizuálnych pekelných nechutností ma celkom prešla, po tom, čo domrvili v tomto diely. Dej a postavy sú odfláknuté ako vždy, ale Cenobiti sú tu ukrutne málo a okrem toho, že nevzbudzujú žiaden rešpekt ani strach, Pinhead sa tu zjaví len na pár chvíľ a vie byť zhovievavý a cynicky sa uškŕňať. Režisérsku štafetu prebral po nápaditom Barkerovi amatér Tony Randel a dopadlo to tak, ako to dopadlo. Smiešne a bez inovácii, na*ovno. Slabé 2*. ()

Pitryx

Snímeček jen pro otrlé. Tedy alespoň kdysi. Já byl tehdy celou sérií nadšen a viděl ji vícekrát. Nyní po létech to cítím stejně, a proto hodnotím hodně vysoko. Svižný děj, kečupu dosti, triků také, i když jsou poplatné své době. Toto pokračování je o moc lepší než úvodní snímek.      **** A PŮL ()

Blazkowicz

Dal jsem tomu ještě jednu šanci a vůbec nic. Je to blbost prostě. Vypadá to pěkně nechutně, ale nechápu, o co tam vlastně jde a kdo je kdo. 2-* ()