Ein Kessel Buntes (TV pořad)

Hudební

Východní Německo, 1972, 118x120 min

Účinkují:

Karsten Speck (mod.), Lutz Stückrath (mod.), Gojko Mitić, Marianne Wünscher, Jiří Korn, Karel Gott, Gitte Hænning, Helga Hahnemann, Amanda Lear, Felix Slováček, Suzan Baker, Dara Rolins, Helena Vondráčková, Suzi Quatro, Peggy March, Alla Pugačova, Nana Mouskouri, Dagmar Frederic, Gisela May, Otto Stark, Dean Reed, Rolf Herricht, Zsuzsa Koncz, Frank Schöbel, Kati Kovács, Hans Joachim Preil, Wenche Myhre, Naďa Urbánková, Salvatore Adamo, Dalida, Vicky Leandros, Václav Neckář, Manfred Krug, Costa Cordalis, Josef Laufer, Peter Borgelt (mod.), Herbert Köfer, Erik S. Klein, Renate Blume (mod.), Sigrid Göhler (mod.), Jürgen Frohriep (mod.), Rex Gildo, Johannes Heesters, Mireille Mathieu, Pavel Novák, Hartmut Behrsing, Marianne Kiefer, Jørgen Olsen, Rita Pavone, Eva Pilarová, Dietmar Richter-Reinick, Walter Richter-Reinick, Chris Roberts, Mercedes Sosa, Lissy Tempelhof, Péter Albert, Benny Andersson, Anikó Felföldi, Agnetha Fältskog, Anni-Frid Lyngstad, Miriam Makeba, Ireen Sheer, Björn Ulvaeus, Joe Dassin, Tamás Hacki, Nina Hagen, Mary Roos, Rudolf Asmus, Udo Jürgens, Dagmar Koller, Marianne Rosenberg, Arturo Sandoval, František Budín, Gilbert Bécaud, Felix Holzmann, Edgar Külow, Tamara Lund, Afric Simone, Gjon Delhusa, Jana Kocianová, Vera Oelschlegel, Inka Bause, Audrey Landers, Johnny Logan, Harald Serafin, Roberto Blanco, Diether Krebs, Jürgen von der Lippe, Dorit Gäbler, David Hasselhoff, Daliah Lavi, Bonnie Tyler, Hans Kreuzmayr, Lance Lumsden, Piera Martell, Juliane Werding, George Baker Selection, Cindy Berger, Norbert Berger, The Rubettes, Opus, Das Deutsche Fernsehballett, Gunther Emmerlich, Penny McLean, Falco, Eberhard Hertel, Lutz Jahoda, Gerd E. Schäfer (účinkující, mod.), Heidi Weigelt, Vittorio Casagrande, G.G. Anderson, Rosanna Rocci, Olaf Berger, Ute Freudenberg, Klaus-Dieter Henkler, Gunter Sonneson, Thomas Piper, Heinz Quermann, Achim Mentzel
  • evangelik

...to byly doma vždycky v sobotu protáhlé obličeje "když se zjistilo", že večer je v televizi tahle východoněmecká šou. Pamatuji si, že překladatel nazýval ty 3 chlápky s pračkou co to uváděli "dialektiky" a že se jmenovali Horst, Lutz a Manfréd. Ještě si pamatuju, že tam vystoupil Neckář s písničkou (v němčině) krokodýl Kleofil a ostravské Buřinky s Beruškami s písničkou "My jsme ti ostravští chachaři" v (pravděpodobně otřesném) německém překladu...(2.1.2021)

• ScreamJay

Já se vůbec nedivim, že soudruzi z NDR dělali věčně někde chybu, když veškerá jejich kreativita poklesla do oblasti řitního věnce. A kdo se z toho nepo*ral, ten se diví dodnes. Ruku na srdce, doba byla jaká byla a s tím vkusem to v oficiálních směrnicích nikdo moc nepřeháněl, ale vážně tohle mohlo někoho bavit? Samej bratwurst, kamaše, tepláky, foukaný trvalý a tuny budovatelských flitrů.(12.1.2010)

• Ej Hlemýžď

Až odstranili z programu ty tři dialektiky se svým žvaněním, tak se na to dalo trochu dívat. Dá se i s úspěchem tvrdit, že to byl v tehdejší době prestižní pořad, tedy hlavně pro umělce z tábora míru, kteří tam směli vystupovat. Ale hlavně jsme na to hleděli v naději, že se tam objeví nějaký západní umělec, což se občas stalo.(30.9.2003)

Na tú dobu vynikajúci program,ktorý by iste obstál i pri súčasnom uvedení.(Pri dnešnom marazme iste ) Bolo to také o tri triedy vyššie Televariete. Človek musel pretrpieť pokec i nudne čisla napr.cirkusove,aby tam bola nejaká zahraničná hviezda dobre pamätám skupinu Goombay Dance Band -a jej vtedajšie hity.Nebolo to až tak zlé aký zlý priemer to tu má.Boli by ste viacerí prekvapení.(24.1.2014)

• jahol

Původně jsem dal odpad, ale pak jsem si uvědomil, že 1)ta úplně první série pořadů nebyla tak zlá, byla svým způsobem dobře myšlená a ukázala nám pár interpretů, na které český socialistický divák neměl nárok (pak se to ovšem totálně zvrhlo, došly peníze a průměrné zpěváky nahradili zpěváci podprůměrní a sovětští) 2)řada artistických čísel byla vynikajících 3)občas probleskl komunální satirou odlesk skutečného humoru. Rozhodně ten pořad nebyl horší než jiné věci, které v telce tehdy šly a nemyslím si, poněkud kacířsky, že byl horší než řada estrád současných....(3.5.2006)

• - Pořad uváděli Manfréd Uhlig, Lutz Stuckrath a Horst Vobbert, v červenci 1981 pak Jiří Korn a Helena Vondráčková. (M.B)

• - Název Ein Kessel Buntes lze přeložit jako "kotlík plný zábavy". (M.B)

• - Pořad měl 113 epizod, které byly vysílány 6krát ročně. (M.B)