Ein Kessel Buntes (TV pořad)

Hudební

Východní Německo, 1972, 118x120 min

Účinkují:

Karsten Speck (mod.), Lutz Stückrath (mod.), Gojko Mitić, Marianne Wünscher, Jiří Korn, Karel Gott, Gitte Hænning, Helga Hahnemann, Amanda Lear, Felix Slováček, Suzan Baker, Dara Rolins, Helena Vondráčková, Suzi Quatro, Peggy March, Alla Pugačova, Nana Mouskouri, Dagmar Frederic, Gisela May, Otto Stark, Dean Reed, Rolf Herricht, Zsuzsa Koncz, Frank Schöbel, Kati Kovács, Hans Joachim Preil, Wenche Myhre, Naďa Urbánková, Salvatore Adamo, Dalida, Vicky Leandros, Václav Neckář, Manfred Krug, Costa Cordalis, Josef Laufer, Peter Borgelt (mod.), Herbert Köfer, Erik S. Klein, Renate Blume (mod.), Sigrid Göhler (mod.), Jürgen Frohriep (mod.), Rex Gildo, Johannes Heesters, Mireille Mathieu, Pavel Novák, Hartmut Behrsing, Marianne Kiefer, Jørgen Olsen, Rita Pavone, Eva Pilarová, Dietmar Richter-Reinick, Walter Richter-Reinick, Chris Roberts, Mercedes Sosa, Lissy Tempelhof, Péter Albert, Benny Andersson, Anikó Felföldi, Agnetha Fältskog, Anni-Frid Lyngstad, Miriam Makeba, Ireen Sheer, Björn Ulvaeus, Joe Dassin, Tamás Hacki, Nina Hagen, Mary Roos, Rudolf Asmus, Udo Jürgens, Dagmar Koller, Marianne Rosenberg, Arturo Sandoval, František Budín, Gilbert Bécaud, Felix Holzmann, Edgar Külow, Tamara Lund, Afric Simone, Gjon Delhusa, Jana Kociánová, Vera Oelschlegel, Inka Bause, Audrey Landers, Johnny Logan, Harald Serafin, Roberto Blanco, Diether Krebs, Jürgen von der Lippe, Dorit Gäbler, David Hasselhoff, Daliah Lavi, Bonnie Tyler, Hans Kreuzmayr, Lance Lumsden, Piera Martell, Juliane Werding, George Baker Selection, Cindy Berger, Norbert Berger, The Rubettes, Opus, Das Deutsche Fernsehballett, Gunther Emmerlich, Penny McLean, Falco, Eberhard Hertel, Lutz Jahoda, Gerd E. Schäfer (účinkující, mod.), Heidi Weigelt

na roky 70. - 80. to bol jeden excelentny televizny hudobny program televizie NDR s vybornymi spevakmi, skupinami, pesnickami, ktory sa vynimal na obrazovkach vtedajsej televizia aj v ceskoslovensku. Vyborne sa tam ukazali aj Karel Gott, Helena Vondrackova, kori boli v nemeckych krajinach velke hviezdy, najme Gott.(5.12.2013)

• ScreamJay

Já se vůbec nedivim, že soudruzi z NDR dělali věčně někde chybu, když veškerá jejich kreativita poklesla do oblasti řitního věnce. A kdo se z toho nepo*ral, ten se diví dodnes. Ruku na srdce, doba byla jaká byla a s tím vkusem to v oficiálních směrnicích nikdo moc nepřeháněl, ale vážně tohle mohlo někoho bavit? Samej bratwurst, kamaše, tepláky, foukaný trvalý a tuny budovatelských flitrů.(12.1.2010)

Ti kdo hodnotí tenhle pořad negativně, buď to nikdy neviděli, nebo mají krátkou paměť. Tak odsuzují i tehdejší západní interprety, kteří tam vystupovali a to včetně takových skupin jako je např. ABBA, BONEY M, FALCO, OPUS atd. U mě to byl jeden z nejlepších zábavných pořadů tehdejšího východního bloku. (Z doslechu vím, že na tenhle pořad se oblibou koukali i diváci tehdejší NSR, kteří bydleli blízko hranic a tudíž měli možnost sledovat východoněmeckou televizi.) Právě naopak, současná provenience nestojí za nic. Je to směs nouze, bídy, chudoby a neschopnosti přijít s kvalitními pořady na úrovni.(30.5.2013)

• ToddB

K tomuhle skvostu zábavy mám několik hlubokých vzpomínek. Za prvé samozřejmě simultání překlad geniálně zparodovaný Českou sodou. Za druhé několik opravdu populárních skupin a zpěváků, které jsme díky EKB mohli tehdy vidět. No a za třetí jeden díl, kde se zpěvačka v dlouhých šatech při svém vystoupení zkoulela z dvacetimetrového schodiště aniž by tím nějak utrpěl plejbekový zpěv. :-D(24.1.2014)

• Ej Hlemýžď

Až odstranili z programu ty tři dialektiky se svým žvaněním, tak se na to dalo trochu dívat. Dá se i s úspěchem tvrdit, že to byl v tehdejší době prestižní pořad, tedy hlavně pro umělce z tábora míru, kteří tam směli vystupovat. Ale hlavně jsme na to hleděli v naději, že se tam objeví nějaký západní umělec, což se občas stalo.(30.9.2003)

• - Název Ein Kessel Buntes lze přeložit jako "kotlík plný zábavy". (M.B)

• - Pořad uváděli Manfréd Uhlig, Lutz Stuckrath a Horst Vobbert, v červenci 1981 pak Jiří Korn a Helena Vondráčková. (M.B)

• - Pořad měl 113 epizod, které byly vysílány 6krát ročně. (M.B)