Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

lodni_sroub

Český film trpí neduhem dobře našlápnutých začátků (Tečkův exces ve stripklubu a následný úprk jsou k nezaplacení), nejasného motání se mezi žánry (je to tedy spotřební komedie, nebo drama?) a vyčpělých uspěchaných konců (WTAF?). ()

MAKUON

Dobrá komedie ze života, která je i trošku s překvapením v první půlce vtipná (tedy, když vám přijdou vtipné sexistické vtípky). Druhá půlka trošku klopýtá a tak moje hodnocení padá na tři hvězdy. Jsem rád, že po pár letech vznikla, nějaká česká komedie, která není založena jen na stupiditě a má hlavu i patu. ()

Generi

Kýč, klišé převládají, ale není to úplně na ručník. Linka s maminkou v podání Daniely Kolářové je geniální, vtipná i uvěřitelná zároveň,  ostatní nic moc. Herecké výkony výborné, jen námět ze světa reklamy obehraný a stvořený pro pražskou kavárnu. Ne všichni tak ale žijeme ()

SandroCZ

Šlo to ale mělo to větší potenciál, čert vem že to nejvtipnější což bylo to plnění ,,úkolů" bylo vykradený z jiných filmů. Ten konec to zazdil, jeden se vrátí k praštěný couře, dalšího tam celej film balí pěkná mladá holka ale on si nabalí uklízečku z MaRoKo, třetí si splní sen a stane se tranďákem a poslední to odpíská (ne kluku tátu mít prostě nebudeš). Jestli je tohle dobrej konec tak už nevím co je. PS1: Mádl podal v roli ,,buzna č.2" svůj životní výkon. PS2: Chceš v českém filmu z posledních let trochu napětí navíc? Hoď tam nevěru! ()

Turtle

Tenhle film má určitě svoje chyby ale celkově prostě funguje. Je to vtipné, herecké výkony jsou kvalitní a má to i trochu nějakou hloubku.   Není to film, co si budete pamatovat že vám změnil život, ale pobavíte se u něj. ()

Tania84

Vzhľadom na to, že české filmy mám veľmi rada a rada ich pozerám tak toto bola doslova utrpenie. Nebavilo ma to ani kúsok. Akosi moc prekombinované, silený "humor". Nezachránil to ani "Luďan" alias Martin Hofmann. A tohto herca mám veľmi rada. Ale toto fakt nie. Strata času. ()

kriplozoik

Další maločeská "komedie", přibližně na úrovni televizního filmu určeného na středu v deset večer. Takové obroky pro náš televizní národ. Na tohle prachy jsou. ()

Pedro72

Tady někdo očividně napsal biják o sobě, resp. o svých pocitech, resp. o našich pocitech, resp. tak trochu o mých pocitech. To ze mně nedělá cílovku, to by byla trošku onanie, ne? Takže to je první důvod, proč mě to nebaví, i když jsem se sám sobě párkrát zasmál. Jasně, chlap se snadno stane sráčem a pak se to marně snaží obrátit. Ale to z toho dělá takový ten "notojepřesný" film bez překvapení. Druhý důvod, proč mě to nebaví. A nakonec, defiluje tu asi 400 známých tváří. Nebaví mě za každým kostýmem vidět 28 minulých postav. Takže si budu muset počkat, až se někdo pokusí už udělat českou komedii jinak, ale jinak. ()

Ivy_9

Ačkoliv českých filmů nejsem velkým fandou, tam Patrika Hartla mám moc ráda a proto jsem čekala, že to bude "alespoň fajn". Bylo to ještě lepší!!! Námět, režie, herecké výkony. Super! ()

Takaru

Proč jsem nešel na tenhle film do kina, a zhlédl jej až v televizi. Asi proto, že jej nedávali v klubovém kině, kam chodím. Možná i proto, že Patrik Hartl s jeho podivným smíchem mi nepřišel jako lákavá pozvánka. Upřímně, čekal jsem "kokotinku" ala Román pro muže nebo ještě hůře. Každopádně jsem se seknul jako už dlouho ne, pominu-li tedy dva měsíce starou hororovou story, kdy jsem po delší době (pár let) vyrazil na Piargy, lákala mě Judit, avšak v kině jsem byl jediný, to si nedělám legraci. V 87 minutě jsem pak musel tento luxus v podobě promítání pro jediného diváka opustit, tak se mi z filmu udělalo nevolno. Hartlův film bych si v kině ale užil, to teď můžu říct. Takhle má vypadat důstojný mainstream pro masy, žádné debilní "primonovotroškovo" hnědé mazlavé. Příběh čtveřice kamarádů mi sedl a já si ho užil. Film má hloubku a přesah, kterou jsem nečekal. 70% zaokrouhlím nahoru, na čtyři hvězdičky. A rád se někdy podívám znovu. ()

honza.g

Z počátku to vypadalo jako podprůměrná komedie nebo lepší ptákovina, ale je za tím víc. Pro mne je schéma praštěných sázek (o to, jak nebýt s*áč) jednoduchá, ale odpustitelná metoda, jak do filmu dostat mnoho druhů problémů mužů střední generace, některé jsou až existenciální, a naznačit, že jejich řešení není snadné. Filmeček nemá zásadní vady ani zásadní přednosti, zahrané je to dobře, ale přiznejme, že ve scénáři nebylo moc prostoru na nějaké divadelní kreace. Oceňuji, že dějová linka neskončila čistým "hepyendem". Hlavní je, že film není zbytečný. ()

Johny203

Tak chválený film a pritom je to klasická Česká komédia. Celý čas som čakal až sa tam stane niečo výnimočné prečo to má taký ohlas a nedočkal som sa. Tento film je zaujímavý iba hereckým obsadením (fakt sú tu všetci) a prsiami Martiny Hekerovej. ()

Benigni

Místy velmi vtipné, místy ovšem také příliš zdlouhavé vyprávění o rozverných kamarádech. Jako český tředoproud naprosto ideální odpočinek na sobotní večer. Komedie opravdu s filmovými parametry, slušnou výpravou, hvězdným obsazením. Mnohem lepší a hlubší, než knižní předloha. Je vidět, jakoby Hartl v tomto filmu dospěl. ()

BigJohn02

Po dlouhé době česká komedie, na kterou se dalo koukat. Dobré obsazení, zápletka s úkoly, které mají dokázat, že ani skoropadesátník nemusí být sráč. Vcelku to fungovalo, Pechlát jako zpěvačka byl kouzelnej, nicmíně... Šampónova smrt byla docela klišé, které skoro vypadá, že Hartl nevěděl, jak to celé ukončit. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+