El Camino přímo navazuje na seriál Perníkový táta. Jesse Pinkman (Aaron Paul) je na útěku před policií. Jeho plán je utéct ze země a začít nový život. Na to potřebuje spoustu peněz, které nemá. Díky vzpomínkám na staré známé tváře si uvědomí, kde bude moci nějaké peníze najít. Jenomže to nebude tak snadné, jak se zdá. (HonzysKISS)

veru_needy

Jde o volné pokračování kultovního Breaking Bad, jednoho z nejúspěšnějších amerických seriálů dekády. Netflix tak znovu představil skvělého Aarona Paula v roli Jesseho Pinkmana, který se snaží vypořádat se svou minulostí. Aby ale vše dávalo smysl, je potřeba se vrátit na úplný začátek. V roce 2008, skvělý režisér Vince Gillian, uvádí seriál, z něhož se stal naprostý kult; drama balancující na hranici černé komedie a kriminálního thrilleru. V městečku Albuquerque se setkávají učitel chemie Walter White a mladý dealer metamfetaminu Jesse Pinkman a vše se od této chvíle rozjíždí v jízdě zvané Breaking Bad. Seriál pak také doplnil prequel Better Call Saul o právníkovi a podvodníkovi jménem Jimmy McGill ještě předtím, než se z něj stal Saul Goodman, který do velké míry ovlivnil hlavní dějovou linku právě BrBa. Ale co tedy přináší El Camino? Epilog za příběhem Jesseho Pinkmana. Ano, Jessie je opravdu zpátky a znovu se setká se svými starými kamarády Skinny Petem a Badgerem. Jizvy po celém těle i trýznivý výraz v očích předznamenává, že jde o další výrazný posun v osudu postavy, která se v průběhu seriálu postupně vyvíjela k nepoznání. Tento film a jeho rozuzlující příběh byl vymyšlen s naprostou bravurností. Tento poslední 'díl' skládačky Breaking Bad se může pyšně zařadit do této výborné série. Je to natočené s grácií, Aaron Paul znovu dokazuje, že je pán herec a kamera potěší. Kéž by více tvůrců mělo stejný cit pro svou tvorbu jako Vince Gilligan. - "I was thinking about that thing you said about the universe. Going where the universe takes you? Right on. It’s a cool philosophy. I was being metaphorical, it’s a terrible philosophy. I’ve gone where the universe takes me my whole life. It’s better to make those decisions for yourself." ()

luka4615

Dokonalá labutí píseň legendárního seriálu, v níž El Camino začíná přesně tam, kde "Breaking Bad" před sedmi lety skončil. Díky práci maskérů, kulisáků a lokacím tedy máte pocit, že se čas na oněch sedm let zcela zastavil, aby pak následně mohl pokračovat dále díky režisérovi Vince Gilliganovi a jeho vizi. Celý snímek je prodchnut atmosférou tolik známou ze seriálu, že každý malý "easter egg" ve Vás bude probouzet euforii a chuť se na "malé perníkové dobrodružství" Jesseho a Walta kouknout znovu. Ve finále tedy dostaneme skvěle napsaný epilog, který nezasvěceným neřekne vůbec nic, nicméně k fanouškům bude promlouvat díky celistvému příběhu a známým postavám, jejichž osudy se zde završují způsobem, jaký jsem si před sedmi lety jen těžko dokázal představit. Tohle se zkrátka moc, moc povedlo. Výborná práce! (Netflix) „I was thinking about that thing you said about the universe. Going where the universe takes you? Right on. It's a cool philosophy.“ ()

ScarPoul

Je to pekné zakončenie toho celého. Pri pozeraní som mal chuť sa vrátiť k nejakým postávam. Hovoril som si, že chcem viac. Vidieť čo sa so všetkými stalo. Znova precítiť posolstvo celého seriálu. Gilligan to chcel uzatvoriť. A spravil to dobre. Logicky - v kontextoch seriálu - a svojsky ako sa na parádny príbeh má. Ide to pomaličky ale je to lahodná cesta. Zo zástavkami, ktoré prinesú nostalgiu. Jesse je s Walterom jedna z mála postáv, ktoré dýchajú a existujú aj po tom ako ich príbeh skončil. Tak nech im to vydrží. ()

BrooksW.Here

"Not many of us get a chance to start fresh." "El Camino" vytvára perfektnú, pomyselnú bodku za celým BREAKING BAD, po dopozeraní som dokonca váhal, či dať štyri alebo päť hviezd, pretože ja som si tento film naozaj vychutnal. Ani raz sa to nevlečie, celý príbeh pekne plynie a pomalšie tempo rozprávania mi vôbec nevadilo, veď naozaj sa nebolo kam ponáhľať. Niektorí môžu tvrdiť, že je toto voľné pokračovanie zbytočné (a z veľkej časti je to aj pravda 😀), ale podľa mňa je pravdou to, že pre tých pravých fanúšikov pôvodného seriálu bude toto veľmi uspokojujúci snímok, pretože minimálne pre mňa ním aj bol – dozvedel som sa, čo sa stalo s Jessim po piatej sérii BREAKING BAD, potešilo ma znovu vidieť staré známe tváre, medzi ktorými chýbal už len Saul Goodman (aj keď netuším, ako by ho tam mohol Mr. Gilligan zakomponovať 🙂) a dokonca to miestami bolo aj naozaj napínavé (scéna s hľadaním peňazí v Toddovom byte, westernová prestrelka...). Priznávam, že mi neprekážali ani flashbacky, ktorých tu teda bolo naozaj bohato, jediné, čo ma bodalo do oka bol Todd, ktorý je zrazu dvakrát väčší ako bol v piatej sérii, a tým pádom som si flashbacky, v ktorých bol často mýlil s halucináciami 😄. Okrem toho bolo všetko ostatné do bodky vyladené, takýto minimalistický štýl sa mi strašne páčil. No, a keď si to tak pospájam, vyjde mi z toho solídna štvorhviezdičková záležitosť, aj keď možno to je iba tou nostalgiou, záver v zasneženej krajine bol bezchybný... "You’re really lucky you know that? You didn’t have to wait your whole life to do something special." ()

ALIENka_

Sakra koukám, že Breaking Bad universa se jen tak nezbavím. :D Máme tu Better call Saul, teď El Camino, tak další očekávám pokračování v podobě Waltova syna, kterej se inspiruje tatíkem a vybuduje si vlastní drogový impérium. Každopádně ač jsem tímhle universem už celkem přechucená, a když Breaking Bad skončilo, upřímně se mi ulevilo, že už nebudu muset koukat na Skyler a její sračkoidní hádky s Waltem a spol, jsem za tenhle film ráda. Je to takový uspokojivý zakončení, který se sice z poloviny skládá jenom z toho, jak Jesse někoho sleduje, pak ho zabije a zbytek filmu je PTSD, ale ten skvělej pocit nemuset pořád koukat na Skyler a její šílenou rodinu je neskutečná úleva, takže jsem si to velmi užila a vůbec si nestěžuju. Hodnocení: 8/10 ()

Ouwen

Breaking Bad musím ještě dohnat, pátou sérii jsem neviděl i když vím víc než polovinu věcí, ale určitě si chci dát celé znova. Vince Gilligan je šikovný režisér. Film má precizní audiovizuál, zábavnou kameru Marshalla Adamse, multi-dimensionální, ambientní soundtrack Dave Portera a skvěle hrajícího Aarona Paula. Velký problém filmu není ani tak pomalé tempo, které prostě charakterizuje rukopis Gilligana, nýbrž že důležité, zábavné či zajímavé interakce jsou tvořený mikro zápletkama, a mezi tím vším se můžeme maximálně kochat pěknými záběry, či kamerovou vychytávkou. Chybí tomu však tah na branku a naprosto v pohodě by se něco takového vešlo do deseti minut. Trošku mě i mrzelo, že Jessieho psychika není tak rozervaná po tom všem, co se mu stalo. Čekal jsem, že tam bude víc scén jako ta s tou sprchou a ty jeho démony se budou víc projevovat. To se však odseklo po chvíli a pak už jen Jessie hledá způsoby jak co nejdřív utéct. Rád bych si přál vidět nějaký challenge, něco na co by se mi příjemně nekoukalo. Něco v tom smyslu, že by dostal panický ataky uprostřed něčeho. Malý náznak tohohle nastal po té menší přestřelce (což je jediná akční scéna ve filmu), ale byl to jen náznak. El Camino postrádá ... nebo.. spíš drtí divákama easter eggama na Breaking Bad, ale právě se drží zároveň i zbytečného komfortu a neprohloubí psychiku hlavní postavy do mrtě. Vzhledem k tomu, jak pomalý film to je, mě mrzí ten nenaplněný potenciál, protože prostor pro herecký koncert Aaron Paul zde fakt měl a i při tom málu je vidět, čeho je schopný. Víc než polovina interakcí a rozhovorů pak nepůsobí ani nijak informativně a tak nějak.... nijak. Tam kde jsem si sliboval něco zajímavého, nic nepřišlo a jen to klouzalo po povrchu. Rozhodně to není špatný film, ale právě ta absence čehokoliv mi nedovolí jít přes průměr a.... kdybych to neviděl, tak bych ani o nic nepřišel. Dokonalá scéna kde je nenaplněný potenciál, tak prolog, kde diskutuje Mike a Jessie. Škoda, že jsem ani nic nepocítil, bylo to i takové chladné. ()

Hismael

El Camino pokračuje přesně tam, kde seriál skončil. Bez zhlédnutí seriálu na to nemá moc smysl koukat, protože spousta událostí navazuje na seriál a i když jde část původních událostí z příběhu trochu domyslet, stejně z toho nebudete mít takový zážitek, jako když znáte seriál. Je to takový jeden dlouhý díl, kvalitou srovnatelný se seriálem. Jen to nemá takový účinek, jako když vidíte celou jednu sérii seriálu. ()

JohnCZ

Trochu opožděný, ale přesto chutný epilog jednoho parádního seriálu. Funguje to jako nostalgická vzpomínka a zároveň k plné spokojenosti zakončuje otevřenou dějovou linku ohledně Jesseho. Gillganův rukopis i cit pro výstavbu scén je velmi patrný a tedy i přes pomalejší vesměs neakční tempo je to vtahující stejně jako seriál samotný. Robert Foster RIP. ()

vurhor

Epilog deuteragonisty jednoho z nejlepších příběhových seriálů všech dob, který nikdy neztratil pevnou půdu pod nohama a s každou další sérií stoupal do stále větších úrovní skvělosti. Ovšem epilog poněkud zbytečný. El Camino strašně moc zachraňuje brilantní režie a scénář, který si opět vzal pod palec talentovaný Vince Gilligan. Ten film má pěknou atmosféru a styl. Ale pokud nejste opravdu super velikánský fanda a milovník původního seriálu, příliš to s vámi nehne. Breaking Bad považuju za jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl, ale nemám k němu zas tak blízký vztah. El Camino je totiž jednou velkou nostalgií - vizuální odkazy na ikonické scény, flashbacky do minulosti, výskyt starých známých postav... celý to vlastně působí tak trochu dojmem ve stylu: "Ach, pamatujete?" Jesse jako charakter furt výborný, ale člověk by si klidně i vystačil s koncem, který mu byl dán na konci seriálu. Vidět to nutnost není. Ale to pomalé tempo tomu dodává ono podmanivé kouzlo. A musím přiznat, že bylo zase fajn toho ňoumu po letech vidět. Lepší 3* ()

ledzepfan

Na můj vkus přichází tenhle kapku přebytečný dovětek už poněkud pozdě.. Formálně je asi vše na svém místě.. Je to Breaking Bad tak jak si ho ještě matně pamatuju.. Ale na konci jsem měl pocit, že kdyby to nevzniklo, tak by vůbec nikdo nebyl ochuzen vůbec o nic.. Mnohem víc než příběh a celá vzpomínka na BB se mě tady dotknul fakt, že jde o jednu z posledních rolí sympaťáka Boba Fostera.. ()

ArsenalEagle

El Camino je přímým pokračováním (otevřeného konce) Breaking Bad a ukazuje nám osud Jesseho po, ale také před, projetím branou jeho náckovského pekla. Moc milý, lehce nostalgický pohled na jeden z vůbec nejlepších seriálů. Výborně natočené, skvěle zahrané, některé postavy jsou sice viditelně starší, ale to nevadí, a především Gilliganův mistr se opět ukázal. Film jako takový nebyl nutný, ale byl opravdu příjemný a je až s podivem, jak přesně se naladil na vlnu kvality a atmosféry svěho slavného seriálu. ()

Bordoshut

Recenze na film El Camino: A Breaking Bad Movie: Spíš by se mi k tomu hodil název Epilog Jesseho Pinkmana. Sám za sebe film nefunguje. Má pomalé tempo a málo akce. V podstatě postrádá jakékoliv finále, napětí se nestupňuje, je zde spíše nahrazeno diváckým očekáváním, které pramení z toho, že v Breaking Bad se děly věci. Řekl bych, že sledovat tento film, pokud jste okusili Perníkového tátu, je jako dát si v mekáčí Big Mac a pak ho zajíst vegetariánskou nabídkou. Nemusí to být špatné, pokud předem přijmete fakt, že Big Mac je prostě lepší a tohle je jen něco, co by fanoušek mekáče měl vyzkoušet. Upřímně mi přijde, že celá koncepce tohoto projektu zavání chutí odvděčit se náruživým fanouškům, anebo jim alespoň zavřít hubu. Z toho důvodu El camino trpí nedostatkem děje. Vince Gilligan se tomu snaží pomoct tím, že přidává různé uměle vykonstruované překážky, aby mohl příběh natáhnout na 2 hodiny a nemusel pak čelit obvinění, že se celý děj dal shrnout v jedné 40 minutové epizodě, kterou mohl vydat zvlášť jako už výše avizovaný Epilog Jesseho Pinkmana. Abych byl konkrétní, nedůvěryhodné se mi zdálo to, že "převozník" si najednou neoblomně trvá na tom, že chce víc peněz, i když jich před něj Jesse vysázel už tak více, než si normálně účtuje. Také celá situaci s tím, že "umřel nebezpečný gangster, s kterým jsme kdysi pracovali, tak se vydáme k němu do bytu převlečení za policisty hledat, jestli tam nezbyly nějaké peníze" mi úplně nesedí. Další způsob, jak Vince Gilligan natahoval děj, jsou flashbacky, kterých jsme se dočkali teda požehnaně. Na můj vkus až moc. Ne nadarmo se říká, že jsou jako koření. Umí děj ozvláštnit, ale také zkazit, pokud jich je moc. A víte, kde by mi ani až tak nevadily? V Epilogu Jesseho Pinkmana. ()

Alementina

Hm...asi to nebylo třeba, ale chápu, že pro fanoušky to musela být lahůdka...Mě iritovalo, jak bylo u Tedda hodně vidět, jak zestarnul a ztloutnul. ()

Kaluž

Poměrně zbytečný, avšak díky pečlivému autorskému uchopení plně uspokojující dovětek k jedné legendární TV sérii. Vince Gilligan je strašnej machr, to říkám furt. A teď už zase toho Saula Goodmana, prosím! ()

Helo

Žádnej epickej film, prostě čistě dodatečná dvojepizoda - ovšem výborně napsaná i natočená, přesně ve stylu BB - dovyprávějící Jesseho příběh. Kolem a kolem fajn. ()

Mikarda

Parádní filmařina + spousta nostalgie = 5 hvězd. Má to příběh, dvě hodiny utečou jako voda a Jesse mi snad nikdy nebyl blíž srdci. Díky Gilligane. ()

OG_Swifty

Aaron Paul si me zrovna dvakrat neziskal svoji ucasti v "I take responsibility" videu ale budiz, soustredil jsem se zde ciste na film a musim rict, ze to nebylo zrovna dle ocekavani (otazkou je, co jsem od El Camina ocekaval? Mozna neco jako road movie za svobodou ve zminenym aute..). Film sestavajici se z poloviny z flashbacku a poloviny z 'post Felina' byl ve finale asi dustojnou teckou za pribehem Jesse Pinkmana. Camea navrativsich postav z BB pusobilo ve finale hodne nostalgicky, akorat ten Plemons, kterej v serialu byl mladej fit klucina, tady beha jako pupkatej tricatnik a pusobilo to fakt divne. PS: film neobsahuje mnoho licencovany hudby, ale to malo co tam bylo se mi libilo. ()

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster