Na americké základně na Kubě dojde k napadení a následné smrti vojína Santiaga. O případ se vážně zajímá kapitánka JoAnne Gallowayová, vojenská prokuratura však obhajobou obviněných pověří mladého ambiciózního právníka,  poručíka Kaffeeho. Gallowayová je pověřena alespoň dohledem nad celým případem a je také Kaffeeho nadřízenou.Danielovi Kaffeemu se zdá případ obviněných vojáků Downeyho a Dawsona naprosto jasný a nehodlá se jím podrobněji zabývat – chce svým klientům doporučit, aby se přiznali, a vymoci jim co nejnižší trest. Svým přístupem ovšem vzbudí silnou nelibost Gallowayové, která má na celou tragickou událost jiný názor. Domnívá se, že oba obvinění pouze provedli rozkaz svého velícího důstojníka a že za tím je skrytá šikana, kterou nazývají „rudý zákon“… Gallowayové se nakonec podaří přesvědčit Kaffeeho, aby se pokusil o nemožné – dokázat nevinu obžalovaných. Společně a ještě s asistentem Samem Weinbergem začnou shánět potřebné důkazy. Je to ovšem velice nesnadný úkol, zvlášť když časem zjistí, že stopy vedou do vyšších míst, než si původně mysleli… (TV Prima)

Shit

Příběhově celkem normální právnicekej film z vojenskýho prostředí, ale díky skvělým hercům Cruisovi, Baconovi, Moore a hlavně díky úchvatnýmu Nicholsonvi, je tenhle film úplně někde jinde, než všechny ostatní. A závěrečnej "duel" mezi Nicholsonem a Cruisem u soudu, je naprosto strhující. ()

Gilmour93

Napínavé drama z prostředí armádního soudu o dvou řadových vojácích mezi mlýnskými kameny rozkazu a cti, právnických hejscích, ambiciózních kolegyních a jednom velikém egu, jenž je nakonec samo sobě největším nepřítelem.. Reiner se mohl opřít o chytrou kostru příběhu, svižně napsané dialogy i herecké výkony ve vedlejších rolích (Pollak, Bacon, Nicholson, Walsh) a i přes delší stopáž vše letí tak rychle, že by se ani Harmon Rabb nestačil oholit. Patetické řeči o frčkách a cti protentokrát promíjím, stejně jako skutečnost, že při emočně vypjatějších chvílích jsem chtěl použít věrnou baseballovou pálku upoceně přehrávajícího Cruise, abych odpálil míč, co má posazený na krku.. ()

3DD!3

Vtipná historka: Potřeboval jsem aby se dcerka nudila tak až u televize usne a zkusil tuhle právnickou legendu co jsem si dlouho šetřil a trefa do černého. V obou směrech. Dokonalý Nicholson, energický Cruise který za mlada válel v dialozích stejně jako teď když skáče z letadel a z útesu na motorce. Prvotřídní soudní drama, s parádními Sorkinovými dialogy, které rozjelo mnoho následovníků JAGem počínaje a NCIS konče. ()

Kaka

Uznání největší zaslouží režisér a vynikající herci v hlavních i vedlejších rolích (není se čemu divit vzhledem k obsazení). Film není v podstatě ničím jiným, než dvouhodinovou konverzačkou, ovšem dialogy jsou natolik dynamické a šikovně napsané, že to není vůbec ke škodě. Scénář je vcelku jednoduchý a lehce pochopitelný a tak se zajímavým začiná stávat až vyšetřování ohledně plukovníka Jesepa (Nicholson). Jeho arogantní figura je naprosto bezchybná a závěrečný souboj v soudní síni s mladým právníkem (Cruise) je bez debat fantastický. Vůbec sekvence z vojenského tribunálu jsou překvapivě důvtipné (v žádném případě nesmysl typu JAG) a zaujmou i obyčejného civila. V neposlední řadě však upoutá pozornost i Demi Moore v bílé uniformě. ()

sud

Snímek začíná obyčejně až fádně a dává tušit, že půjde o xtý patetický armádní film. Ovšem opak je pravdou a díky inteligentnímu scénáři, plného kliček a morálních dilemat a výtečných hereckých výkonů Toma Cruise, Demi Moore, Kevina Bacona a především Jacka Nicholsona, z jehož arogantního prohnilého lampasáka mrazí, se z toho nakonec vyklubalo velmi dobré soudní drama, které stojí za více než dvě hodiny divákova času. 80%. ()

viperblade

Výborné, excelentní, brilantní.. Už dlouho mě žádný film takhle nedostal. Ať už jde o Cruise, který hraje a hláškuje jako o život, či Bacona, který je Cruisovy výborným protivníkem, nebo, lahůdku na konec, Nicholsona v soudní síni. Opravdu už dlouho jsem si film takhle neužil, a co vím, tak jsem se POUZE jednou podíval na hodinky. To se mi jen zřídka stane. Rozhodně si film seženu v originále, protože ten dabing Nicholsona to je na Rudý zákon.. :-) ()

castor

Zneužívání pravomocí na dnes nechvalně proslulé vojenské základně Guantánamo. Soudní proces se dvěma vojáky, obviněnými z neúmyslného zabití třetího v důsledku šikany. Kolem snímku se točilo mnoho známých jmen, před kameru se nakonec postavil Cruise a Nicholson, v jejichž případě se šuškalo, že mezi nimi panovalo napětí. Tak či onak, úroveň obou výkonů to zvýšilo. Cruise neměl prostor nasazovat své kouzlo, démonický plukovník na hraně Nicholson zase dokonale cenil zuby. („Snídám vzdálen 300 metrů od čtyřech tisíc vycvičených kubánských zabijáků. (…) Ale ty, s tou tvou teploušskou uniformou a harvardskou držkou, se mnou budeš mluvit slušně, do prdele! Musíš slušně poprosit.“). A tvůrci si neodpustili pár umělých popostrčení. Obecně ale dobré. Jinak je to možná s podivem, ale v mé sbírce dvd zastupují nejpočetnější skupinu právě filmy Toma Cruise. Pro někoho zřejmě stále ten chlapík z Top Gunu, co cení zuby a mhouří oči, pro jiné spolehlivá herecká star, která rozehrává svůj talent v rozmanitých kouscích, ve kterých se často „vykupuje“ ze svých komerčních hříchů. Dost často se objevuje v rolích na něj poměrně atypických a úmyslně na hlavu staví svou image hvězdy, stejně jako motá hlavu filmovým kritikům. Možná je to hlavně pečlivým výběrem rolí a obklopováním se výbornými režiséry (však posuďte sami: Brian De Palma, John Woo, J. J. Abrams, Bryan Singer, Ridley a Tony Scott, Barry Levinson, Cameron Crowe, Michael Mann, Francis Ford Coppola, Martin Scorsese, Robert Redford, Sydney Pollack, James Mangold, Edward Zwick, Stanley Kubrick, Steven Spielberg, Ron Howard, Oliver Stone, Neil Jordan, Paul Thomas Anderson nebo jako v tomhle případě Rob Reiner..), každopádně se zas a znova těším na další setkání.. ()

Xmilden

Tentokráte vážená poroto nečekejte žádné nečekané svědky, žádné důkazy na poslední chvíli ani skandální odhalení. Zde se bude hrát na úplně jinou notu a to hlavně na chlapskou ješitnost. Jack Nicholson v jednom ze svých exkluzivních představení. Každou scénu ve které účinkuje (není jich mnoho, dohromady tuším 4) si suverénně uzme pro sebe. Hodně se mi ale líbil i mladý právník v podání Tondy Cruise, který bývá mnohdy neprávem opomíjen a jeho výkony na plátně často nedoceněny. Určitě film, který stojí za to vidět, trošku se stydím že já tak učinil až nyní. 85% ()

Arbiter

Závěrečný duel ze soudní síně zastińuje vše předcházející.. Moje hlava byla kovadlina a celou tu scénu mi do ní někdo bušil obrovskou palicí. A mě se to líbilo. ()

cheyene

Soudní dramata přitahují moji pozornost již dlouhé roky a tudíž jakmile se Pár správných chlapů přemístilo se svým dějem k vojenskému tribunálu, začal mě snímek patřičně bavit. Mladý Tom Cruise předvádí zdařilý výkon, Jack Nicholson svým standardem více než potěší (jemu podobné role sedí) a Demi Moore spolu s Kevinem Baconem či Kieferem Sutherlandem dobře doplňují hereckou posádku. Pochválit musím také samotný námět. ()

paascha

drsná vojenská pravda - kdo nechčije s námi, chčije proti nám. Slaďouš Tomík se snaží, co může, ale stejně působí, jako by měl v řiti venušiny kuličky.-) ()

Fiftis

Jacka Nicholsona ja zrovna nemusím, ale tento film mu celkom sadol. Skvelý je však Tom Cruise, ostatne ako vždy. Áno, obsadenie bolo skvelé no dej, to je už iná reč. Dej je pomalý, miestami nudný. Je to Tomov slabší film, aj keď hodnotím vysoko. Inak dobrý film z vojenského prostredia, kedy do poslednej chvíle neviete, či teda bol zákon nariadený alebo nie. ()

lamps

Soudní thriller jako vyšitý. Herecké výkony jsou pěkně seřazeny od těch slušných(Cruise), až po ty excelentní(Nicholson), scénář v rámci možností zajímavý a nápaditý a silné aroma námořnické hrdosti a důstojnosti, které z každého správného chlapa jen odkapává, dodává filmu mnohem větší rozměr. Oscarová nominace za nejlepší film sice není úplně na místě, ale Rob Reiner přesto stvořil působivou podívanou, jaká si v rámci žánru zaslouží stejně výsadní postavení, jako závěrečný projev Jacka Nicholsona v učebnicích herectví.. 80% ()

Pepinec

Jak se mohlo povést dát dohromady zrovna toto herecké složení? Skvělý výkon Jacka Nicholsona nikoho nepřekvapí, zajímavé bylo sledovat Toma Cruise před tím, než začal k následujícím filmům automaticky dostávat spolu se scénářem i bouchačku, a Demi Moore překvapila sympatiemi, které ve mně vyvolala. Škoda jen toho jejího věčného obočí... ()

petaspur

Poručík Daniel Kaffee má velmi krátkou právnickou praxi, během které se naučil pohodlně uzavírat bleskové dohody a proto byl armádou zvolen jako obhájce dvou vojáků, kteří při výcviku zabili nepříliš fyzicky zdatného vojína Santiaga. Armádní špičky nemají zájem na skutečném vyšetřování a odhalování příčin chování vojáků a proto je Kaffee správnou volbou. Jenže dohled nad případem má kapitánka JoAnne Gallowayová, která v něm svým citlivým nosíkem cítí špinavost a trvá na soudním procesu. Kaffeeho zájem poznat poprvé v životě soudní síň zevnitř není nijak závratný, ale kapitánčiny zajimavě vlnité křivky jsou pro něj důvodem k delší spolupráci. Začíná se ponořovat do případu a vytahovat na světlo fakta, o jejichž existenci by se, v zájmu národní bezpečnosti, mělo raději mlčet. ()

S.Quentin QUALE

Hvězdně obsazená kriminálka ze soudní síně. Stoprocentně inspirace pro seriál JAG. V rámci soudů příběhově spíš jen průměr, o kousek výš to táhnou známé tváře. 70% ()

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Cruise zachraňuje prezidenta Nicholsona

Cruise zachraňuje prezidenta Nicholsona

24.11.2013

Kdysi jim to spolu parádně šlapalo v klasice Pár správných chlapů. Proto si je umíme představit i v hlavních rolích akční komedie studia Warner bros. El Presidente. Projekt se vyvíjel několik let s… (více)