Hrabě Monte Cristo

• Česko Hrabě Monte Christo (více)

Píše se rok 1814 a francouzští námořníci Edmond Dantes a Fernand Mondego hledají na ostrově Elba pomoc pro nemocného kapitána lodi Faraon. Střetnou se s Napoleonem, který požádá Edmonda, zda by do Francie nedoručil jeden dopis. Po návratu do Marseille jmenuje majitel loďařství Morrell Dantese kapitánem, což nelibě nese nejen Fernand, ale také ctižádostivý první důstojník Danglar. Štastný Edmond se sejde s milovanou snoubenkou Mercedes. Vidí je žárlící Fernand, který ji také miluje, a pak řekne Danglarovi o Napoleonově dopisu. Edmond je zatčen a u výslechu dopis odevzdá s patřičným vysvětlením. Soudce Villefort ho propustí, ale pak zjistí, že dopis byl určen jeho otci. Spálí ho a Dantese nechá převézt do věznice na ostrově If, kde v kobce prožije sedm let plných utrpení. Potom se k němu do cely prokope starý abbé Faria. Učí ho všemu, co sám zná. Pomůže mu také pochopit, co a proč se stalo. Dantes je odhodlán uprchnout a zasvětit život pomstě. Při kopání tunelu Fariu smrtelně zraní padající strop. Umírající muž prozradí Edmondovi místo, kde je ukryt obrovský poklad hraběte Spady... (TV Nova)

kkarx

Klady: obsazení, některé velmi efektivní sekvence jako věznění či objevní pokladu, . Zápory: Velmi slabý scénář, kde je moc úplně zbytečné akce a který neslouží příběhu. ()

ex.it

Jako obyčejný celovečerní film bych dala 3 hvězdičky, jako film podle předlohy Monte Crista bych dala 1 hvězdičku. Budu muset překousnout průměr. ()

Jeand´Boa

Vše je zcela ubohé...nepodařené...adaptace nemusí zcela držet předlohu, ale když je to film úplně o něčem jiném, pak by neměl krást název známé knihy... ()

cure

Už poster napovedá, že tento Monte Cristom nebude taký na aký sme zvyknutý. Čo môžem vyzdvihnúť je veľmi dobré časové rozloženie zrada, väzenie a pomsta, keď je každej kapitole Dantesovho života venovaný primeraný čas. U starších verzií mi časť vo väzení pripadala vždy akási krátka, takže tu som bol s dĺžkou vcelku spokojný, až na toho Machiavelliho /:o) Kvitujem ešte záverečný súboj pred zrúcaninou v hlbokej tráve. Týmto končia pozitíva a všetko ostatné je zlé, zlé, zlé. Mercedes mala skutočne syna s Dantesom? A žili spolu šťastne až do smrti.... brrrrrrrrrrr. Slušne dve a veľmi slabé tri hviezdy. 40% ()

Joeey

Zpracování tak akorát pro zlost filmovým kritikům. Místy jsem měl pocit, že jde o satirickou variaci. Nejsem odpůrce sladkých happyendů v amerických filmech, ale to pohádkové zakončení tohoto klasického příběhu si alespoň zde mohli tvůrci odpustit. Přesto dávám nadprůměrné hodnocení, protože jsem se nenudil a některým hláškám dokonce i zasmál, aniž by si to konkrétní dějová pasáž zasloužila... ()

Cruchot

Pan Dumas se možná otáčí v hrobě, ale o žádný paskvil se nejedná ani v případě této verze slavné předlohy. ()

Torgal

Knihu som prečítal kedysi pradávno a žiadne detaily si z nej už nepamätám, spomienky na inú adaptáciu tohto Dumasovho diela už tiež zmazal čas a tak som k tomuto filmu pristupoval ako nepopísané plátno. A musím priznať, že sa mi páčil. Nudu som nevnímal ani na okamih, bavil som sa a herci mi tiež sadli (opäť si musím povzdychnúť že je Caviezel tak nevyužitý herec). Musím ale tiež uznať, že výprava nebola ktovie aká a bola takmer na televíznej úrovni a druhá polovica filmu, ktorá bola o plánovaní a realizácii pomsty mi prišla strašne odbytá. Všetko sa vyriešilo príliš jednoducho a rýchlo, zúčtovanie s Mondegom už bolo vyslovene slabé. Tri hviezdy si to ale určite zaslúži. 6/10 ()

pouler

Viděno dnes po deseti letech. A vůbec nechápu hodnocení. Historicky to odpovídalo možná více než jiné verze, koukatelné a v záplavě opravdového braku velice dobré. Alespoň já zvedám "rejting" :) ()

tranquill

"Neber mi mou nenávist, víc už nemám!" Kvalitní předloha se nedá zkazit, ale tohle zpracování neoplývá nadstandardními hereckými výkony, takže za tři, víc nemám. ()

Acrobat

Tak toto je preslapom inac pomerne spolahliveho Reynoldsa. Pri tomto filme je nevyhodou jedna vec. Pred nim tu bolo ovela , ale ovela kvalitnejsie spracovanie Dumasa. A to francuzsky 4-dielny film s Depardieauom. Tuto "sagu" uz tazko niekto podrobnejsie a precitenejsie prenesie na filmove platna. Teda ak Vam ide o to, ze nechcete citat, ale len vizualne pozerat a mat po zhliadnuti jasno o com je HMCH, tak jednoznacne siahnut po francuzskom 4-dielnom spracovani. ()

krizi

Mám hodně rád Dumasovy romány a jejich zpracování a zároveň nic nemám proti Americkým filmům, takže se mi tohle zpracování Monte Crista hodně líbí, možná dokonce nejvíc ze všech. ()

sigf07 odpad!

Kdysi jsem si slíbil, že při hodnocení filmů nebudu zbytečně vulgární a slovo jako sračka nikdy nepoužiji. Je však skoro nemožné najít vhodnější označení pro film, který mě tak hluboce zklamal. I pokud přivřu obě oči nad tím, že režisér Vodního světa Kevin Reynolds nakládá s románovou předlohu velice volně, nemohu ignorovat nelogické jednání postav i jejich krkolomné, ochotnické pojetí, diletantskou režii a moderní budovy vykukující zpoza kulis. Další americké znasilnění evropské klasiky, kterému se pokud možno vyhněte a pokud stojíte o skutečného Monte Crista, sáhněte raději po verzi z roku 1998 s Depardieum nebo Chamberlainově klasice z roku 1975. ()

FireTight

Američané opět v akci při svém dalším znásilnění slavné románové, ale i filmové, předlohy... Nechápu, na co scénárista myslel, když sepisoval scénář a "vhodně" upravoval původní příběh, ale mám dost vtíravý pocit, že snad ani originál nečetl. To, co ze začátku vypadá jako alespoň mírná shoda s Dumasovým originálem se po Edmondově útěku stává totální fraškou, ve kterém spíše než pero francouzského spisovatele najdete klávesnici scénáristy, jehož tvůrčním vyvrcholením je závěrečný souboj Edmonda s Fernandem. AHA! Už nikdy víc... ()

BigBang

Hrabě Monte Christo snadno a rychle. Ale nějak mám tuhle verzi docela rád, přes všechny chyby. Hlavní předností je asi velice sympaticky zahraný pomocník velkého hraběte (Jacobo). ()

Armin82

Viděl jsem i jiné verze, ale tuto mám nejradši. Vždy se na ní podívám rád. I přesto, že to podle románu úplně není a scénáristi si některé věci pořešili po svém. Nemluvě o tom, že po návratu hlavního protagonistu skoro nikdo nepoznal. Sice byl roky pryč, ale v době uvěznení už to byl dospělej chlap a pochybuju, že bradka by všechny zmátla :-) Každopádně Caviezel zahrál super a Guy Pearce záporák, jak má bejt. Netřeba opomenout Richarda Harrise, pro kterého to byla jedna z posledních rolí a hlavně začínající hvězdičku Henryho Cavilla, který už má teď asi o 30 kilo svaloviny navíc a válí jako superman ---- 90% ()

samkko

8.5/10 a další nespravedlnost ze strany ČSFD. Hrabě Monte Cristo z roku 2002 je neuvěřitelným způsobem epický film který dokazuje, že i remake několikrát zfilmované knihy může být ctihodným veledílem. Žádné předchozí filmy, či divadelní hry jsem neviděl a knihu jsem taky nečetl, protože proč, když zde máte geniální film a Guyem Pearcem který si svou roli záporáka vyloženě užívá. Film vám samozřejmě hodí pod nos více dobrých hereckých výkonů a vidět mladého supermana je nepopiratelný bonus. Vězení ve kterém se odehrává nějaká ta část patří k mým nejoblíbenějším. Krásně s něj jde totiž cítit ta bezmoc a beznaděj, která do dané chvíle patří. Snímek má příjemné tempo a hudbu, sympatické i záměrně nesympatické postavy a perfektní příběh. Opravdu nehleďte na zdejší hodnocení a dejte Cristovi šanci. ()

PaRi

Nemohu jinak. Zatím nejstupidnější adaptace slavného románu. Měl by existovat paragraf za prznění klasiky! ()