Reklama

Reklama

Hrabě Monte Cristo

  • Česko Hrabě Monte Christo (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1814 a francouzští námořníci Edmond Dantes a Fernand Mondego hledají na ostrově Elba pomoc pro nemocného kapitána lodi Faraon. Střetnou se s Napoleonem, který požádá Edmonda, zda by do Francie nedoručil jeden dopis. Po návratu do Marseille jmenuje majitel loďařství Morrell Dantese kapitánem, což nelibě nese nejen Fernand, ale také ctižádostivý první důstojník Danglar. Štastný Edmond se sejde s milovanou snoubenkou Mercedes. Vidí je žárlící Fernand, který ji také miluje, a pak řekne Danglarovi o Napoleonově dopisu. Edmond je zatčen a u výslechu dopis odevzdá s patřičným vysvětlením. Soudce Villefort ho propustí, ale pak zjistí, že dopis byl určen jeho otci. Spálí ho a Dantese nechá převézt do věznice na ostrově If, kde v kobce prožije sedm let plných utrpení. Potom se k němu do cely prokope starý abbé Faria. Učí ho všemu, co sám zná. Pomůže mu také pochopit, co a proč se stalo. Dantes je odhodlán uprchnout a zasvětit život pomstě. Při kopání tunelu Fariu smrtelně zraní padající strop. Umírající muž prozradí Edmondovi místo, kde je ukryt obrovský poklad hraběte Spady... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (246)

golfista 

všechny recenze uživatele

Kdyby se tenhle film jmenoval jinak, postavy se jmenovaly nějak "americky", možná bych hvězdičku přidal. Pokud bych to bral vážně jako adaptaci Dumase, pak bych musel hvězdičku ubrat (takhle ho zprasit !) ... Tenhle víkend (11/2004) je nějak "přemontecristováno". Včera Depardieu, ráno Caviezel, odpoledne Chamberlain. Jedno je jisté - tenhle americký je z nich nejhorší ... ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Nepatřím mezi ty, kteří vyžadují, aby se film co nejvěrněji držel předlohy, ale tohle bylo fakt moc. Dumas se obrací v hrobě a divák se nudí a trpí. Kdyby aspoň po formální stránce to vypadalo k světu, vždyť takové téma vysloveně svádí k velké kostýmní megaprodukci. Jenže tenhle film vypadá jako dražší televizní inscenace, kde se ani tvůrci neobtěžovali s širokoúhlým formátem. Dobrá, mizernou výpravu nechť veme čert, ale ten adaptovaný scenář, to je učiněná hrůza. A nenápaditá režie mistra propadáků Kevina Reynoldse. A Guy Pearce si Strojem času a tímhle paskvilem kope profesní hrob. A to už stačilo. Jdu si dát studený obklad na čelo. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $54,234,062Tržby Celosvetovo $75,395,048║ Režisér Kevin Reynolds má s historickými témami dosť skúseností a pri tomto počine to len potvrdzuje, či že odvádza svoj štandart a podáva nám dávku dobrodružnej drámy z pera Alexandra Dumasa, za výbornej podpory hercov ako James Caviezel, Guy Pearce či Richard Harris. Filmu nechýba dynamika, hlavne pri záverečnom súboji, nenahraditeľná temnota, vypätosť scén a napätie. ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Průměrná adaptace nejslavnější knihy Alexandra Dumase Hrabě Monte Cristo. Edmond Dantes plánuje svatbu se svou přítelkyní Mercedes. Ta se zároveň líbí jeho nejlepšímu příteli Fernandovi, který na Edmonda nastraží past a získá Mercedes pro sebe. Edmond je uvězněn na Ostrově Monte Christo. Po útěku odsud se začne mstít všem, kdo měl v jeho uvěznění prsty. Kevin Reynolds není špatný režisér, ale natočil už lepší filmy. Obsazení dvojice James Caviezel a Guy Pearce nebyla špatná volba. Za zkouknutí to stojí, ale podruhé už bych to nemusel.... ()

tron 

všechny recenze uživatele

Je paradoxné, že montechristovský SPÁČI sú stokrát lepší film o pomste, než táto entá adaptácia samotného knižného Grófa Monte Christo! Herci z podporných úloh sa snažia (Harris, Guzmán), ale ich snaha padá na hnoj nezáujmu kvôli hlavným predstaviteľom. Pearceho životným filmom bude MEMENTO a Caviezelovým rola Ježiša Krista; ich výkony sú nudné, slizké, otravné. Kevin Reynolds je ničím výnimočný babrák, ktorý má najlepšie časy bohužiaľ dávno za sebou (KRÁĽ ZBOJNÍKOV ROBIN HOOD). Jeho výpravná kvázi opulentnosť nespasí všetko. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (19)

  • Pevnosť D'if je v skutočnosti starý zámok na Malte. (rasistik)
  • Príbeh v knihe začína priplávaním Faraóna do prístavu v Marseilles. O tom, čo sa stalo na ostrove Elba, sa dozvedáme z rozprávania hlavného hrdinu. Tvorcovia filmu sa však rozhodli túto časť deja radšej natočiť než len prerozprávať. (rasistik)
  • Béžové šaty s kašmírovém živůtkem, které má jedna žena na sobě na mole v Marseilles na začátku filmu, je ten samý kostým jako má Sabina Franklyn (Jane Bennet) v seriálu Pýcha a předsudek (1995), Julie Cox (Annabella Milbanke) je má při čtení Byronovy poezie ve filmu Byron (2003), Freema Agyeman (Tattycoram) je má na marseilleském přístavišti v seriálu Little Dorrit (2008) a také jedna žena účastnící se Fannyiny svatby ve filmu Miss Austen Regrets (2008). (HappySmile)

Reklama

Reklama