Hrabě Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

Gróf Monte Christo

Dobrodružný / Drama / Romantický / Thriller

Velká Británie / USA / Irsko, 2002, 126 min

Mně to přišlo jako povedené zpracování HMC. Sice jsem neviděl jiný film na tohle téma, ale líbilo se mi to. Úplně jednoduchý děj Vás sice z křesla nevytrhne, ale ty dvě hodinky jsem si užil a neprohloupil. Caviezel zahrál bravůrně, "memenťák" zvládnul záporáka nad moje očekávání a pak tam přijel(a) Mercedes všichni se o ní poprali a to už byl skoro konec filmu. Škoda Mercedes(a za chvíli tu budeme mít "Rychle a zběsile"), ta to měla asi nejtěžší. Jinak čekal jsem tu vyšší hodnocení. 80%(21.7.2011)

Co se první poloviny týká, myslím, že Alexandr Dumas by proti menším ani větším úpravám svého slavného románu nijak vehementně neprotestoval. Dodávají snímku dynamiku, průbojnost a svěžest mládí, aniž by se zpronevěřily základním stavebním kamenům knižní předlohy. Jsem ochotná bez výhrad přijmout dokonce i šermujícího abbého Fariu. Nemalé problémy s sebou přináší až polovina druhá, ve které se z neprávem vězněného námořníka Edmonda Dantese stává hrabě Monte Cristo. Je přespříliš zjednodušená a zbytečně uspěchaná - chce se mi říct až odbytá. Svým pojetím rozmělní slušně vystavěnou atmosféru a finále tím pádem ztrácí na síle. Kromě toho: ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Názorové přemety mladého Alberta Mondegy (syna krásné Mercedes) jsou nanejvýš podivuhodné. Rychlost, s jakou bez viditelné duševní újmy v mžiku vymění jednoho otce za druhého, je opravdu nevídaná ... a svým způsobem i maličko děsivá.(28.12.2011)

• cure

Už poster napovedá, že tento Monte Cristom nebude taký na aký sme zvyknutý. Čo môžem vyzdvihnúť je veľmi dobré časové rozloženie zrada, väzenie a pomsta, keď je každej kapitole Dantesovho života venovaný primeraný čas. U starších verzií mi časť vo väzení pripadala vždy akási krátka, takže tu som bol s dĺžkou vcelku spokojný, až na toho Machiavelliho /:o) Kvitujem ešte záverečný súboj pred zrúcaninou v hlbokej tráve. Týmto končia pozitíva a všetko ostatné je zlé, zlé, zlé. Mercedes mala skutočne syna s Dantesom? A žili spolu šťastne až do smrti.... brrrrrrrrrrr. Slušne dve a veľmi slabé tri hviezdy. 40%(17.11.2008)

• Morien

Išel takhle jednou čilý šikovný chlapec, co píše scénáře pro Hollywood, omylem po knihovně a říkal si "Potřebuju nějakou opravdovou pecku, něco, na co lidi fakt pudou." Rozhlížel se kolem sebe a vtom mu padl do oka čtvrťák, co ležel na zemi u paty jedné z polic. Ohnul se pro něj a při tom vrazil bokem do skříně. Knihy se zakymácely a shora mu přímo na temeno padla bichle jako kráva. Chlapec ji zvedl, vidí Dumas na přebalu a říká si: "To bude pecka."(21.12.2007)

Předělávka po americku,nikdo nemohl očekávat nic duchaplného,ale jako zábava na všední večer docela hodně v pohodě.(A už asi vím,na základě kterého filmu si Gibson vybral Caviezela pro roli Krista 8D)(A ještě jedna věc mě zarazila,všimli jste si?Jak oni to dělaj,že vypadaj stejně ve dvaceti jako ve čtyřiceti?8D).Mě ten film neurazil!(Ale Dumas by asi mluvil jinak!!!8D)(12.5.2005)

• - Spoiler: Scéna, kde se Villefort pokusí zabít a Monte Cristo se ho zeptá: "Myslel sis, že ti tak ulehčím?" byla natočena ve dvou verzích. Režisér Kevin Reynolds si myslel, že druhá verze, kde je zbraň doopravdy nabitá, vyzní lépe a dal ji do konečné verze filmu. Nicméně, když se potom film testoval na zkušebním publiku, diváci navrhli, že by bylo lepší, kdyby zbraň nebyla nabitá, aniž by věděli, že taková scéna je také natočena. Na jejich popud potom byla tato scéna v konečné verzi filmu změněna. (HappySmile)

• - Zelenohnědé hedvábné šaty, které má na sobě Helen McCrory (Valentina Villefort) při Albertově párty, jsou ty samé šaty, které nosí Natasha Little (Augusta Leigh), když ji Byron doprovází na ples ve filmu Byron (2003). Také Victoria Hopkins má na sobě tyto šaty v seriálu The Regency House Party (2004). (HappySmile)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 5. (Zdroj: ČSFD.cz)