Reklama

Reklama

Hrabě Monte Cristo

  • Česko Hrabě Monte Christo (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1814 a francouzští námořníci Edmond Dantes a Fernand Mondego hledají na ostrově Elba pomoc pro nemocného kapitána lodi Faraon. Střetnou se s Napoleonem, který požádá Edmonda, zda by do Francie nedoručil jeden dopis. Po návratu do Marseille jmenuje majitel loďařství Morrell Dantese kapitánem, což nelibě nese nejen Fernand, ale také ctižádostivý první důstojník Danglar. Štastný Edmond se sejde s milovanou snoubenkou Mercedes. Vidí je žárlící Fernand, který ji také miluje, a pak řekne Danglarovi o Napoleonově dopisu. Edmond je zatčen a u výslechu dopis odevzdá s patřičným vysvětlením. Soudce Villefort ho propustí, ale pak zjistí, že dopis byl určen jeho otci. Spálí ho a Dantese nechá převézt do věznice na ostrově If, kde v kobce prožije sedm let plných utrpení. Potom se k němu do cely prokope starý abbé Faria. Učí ho všemu, co sám zná. Pomůže mu také pochopit, co a proč se stalo. Dantes je odhodlán uprchnout a zasvětit život pomstě. Při kopání tunelu Fariu smrtelně zraní padající strop. Umírající muž prozradí Edmondovi místo, kde je ukryt obrovský poklad hraběte Spady... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (251)

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Někdo tady v komentáři napsal něco v tom smyslu, že neví jestli se má zlobit, že film byl moc krátký nebo dlouhý. Vystihl to naprosto přesně. Mám stejný pocit. Že má námět obrovský potenciál, to víme všichni. Co je tedy na tomto snímku špatně? Výprava ne, je dostatečně pompézní a bohatá, hezky se na to kouká. Herci jsou také v pohodě, Caviezel je pro tuto roli jako stvořený, ostatní mu zdatně přizvukují. V trapu je opravdu stopáž, neb do 126 minut se prostě celý příběh v této podobě nacpat nedá. Začátek filmu se zdá zdlouhavý, nástup hraběte odflákly a aby alespoň trochu plynule navazoval děj dle posloupnost,i byly uměle vytvořeny hluchá místa, která dílo zkázy dokončila. Film měl obrovský potenciál strčit verzi z roku 1998 do kapsy, kdyby mu dali ještě jednou 126 minut a tudíž prostor na psychologické dokreslení postav a dobarvení jednotlivých scén.Takhle jsem to viděla na dvě*, tu třetí má za svůj výkon pan Hrábě Monte Cristo. ()

xaver odpad!

všechny recenze uživatele

Poslední verze je snad to nejhorší, co bylo na motivy klasického románu Alexandra Dumase natočeno. Tak zmršenou a po americku vylepšenou adaptaci jsem jaksi nedokázal strávit. Dodnes mě obrazně bolí z toho břicho. Bolení „břicha“ sice přejde, ale ta horká pachuť v ústech zůstane nadlouho a objeví se vždy, kdy si na tento paskvil vzpomenu. ()

Reklama

Piri 

všechny recenze uživatele

No, keďže je to podľa predlohy a poznáme už dobré spracovania, nemôžem prehliadnuť základné prešľapy v postavách a v chronológii. Natočené je to dobre, Caviezel bola dobrá voľba, ale ostatní so svojím vzhľadom vyzneli skôr ako juniori (niečo ako Smallville). Je to umelé a bez šťavy, pripomína mi to telenovelu. Radšej mali dať fakt úplne iný názov a vymyslieť iné mená a nijak to nespájať s Dumasom - mohli natočiť voľné spracovanie. Jediné, čo bolo dobré, bol slovenský dabing, ale to bolo asi tak všetko. Len menšia drobnosť pre prekladateľov - pevnosť d'If sa číta IF, bez "d", to "d" je len člen, to je ako keby niekto čítal anglické "the/of the" ako súčasť mena. Neviem kde na to prišli, pritom predošlé preklady skorších adaptácií mali normálne "IF". ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Kdyby se tenhle film jmenoval jinak, postavy se jmenovaly nějak "americky", možná bych hvězdičku přidal. Pokud bych to bral vážně jako adaptaci Dumase, pak bych musel hvězdičku ubrat (takhle ho zprasit !) ... Tenhle víkend (11/2004) je nějak "přemontecristováno". Včera Depardieu, ráno Caviezel, odpoledne Chamberlain. Jedno je jisté - tenhle americký je z nich nejhorší ... ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Pro mě velké překvapení. Předlohy k filmu jsem nečetla, ale vím, že to je nejoblíbenější knižní série mé babičky, která má doma jedno z nejstarších vydání příběhů o Monte Cristovi. Film se mi moc líbil. Už od začátku jsem byla velmi zaujatá dějem, Dantesovo dobrá povaha se mi hned od začátku zalíbila a po celou dobu filmu jsem byla spřízněná s hlavní postavou. Asi nejvíce se mi líbily scény v pevnosti a následně scény, když se z něj stal samotná Hrabě Monte Cristo. Konec je pěkný a dojemný a film mě přesvědčil, abych si jednou knihy přečetla. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (21)

  • Guyi Pearceovi byla původně nabídnuta role Edmonda Dantese. (HappySmile)

Reklama

Reklama