Hrabě Monte Cristo

• Česko Hrabě Monte Christo (více)

Píše se rok 1814 a francouzští námořníci Edmond Dantes a Fernand Mondego hledají na ostrově Elba pomoc pro nemocného kapitána lodi Faraon. Střetnou se s Napoleonem, který požádá Edmonda, zda by do Francie nedoručil jeden dopis. Po návratu do Marseille jmenuje majitel loďařství Morrell Dantese kapitánem, což nelibě nese nejen Fernand, ale také ctižádostivý první důstojník Danglar. Štastný Edmond se sejde s milovanou snoubenkou Mercedes. Vidí je žárlící Fernand, který ji také miluje, a pak řekne Danglarovi o Napoleonově dopisu. Edmond je zatčen a u výslechu dopis odevzdá s patřičným vysvětlením. Soudce Villefort ho propustí, ale pak zjistí, že dopis byl určen jeho otci. Spálí ho a Dantese nechá převézt do věznice na ostrově If, kde v kobce prožije sedm let plných utrpení. Potom se k němu do cely prokope starý abbé Faria. Učí ho všemu, co sám zná. Pomůže mu také pochopit, co a proč se stalo. Dantes je odhodlán uprchnout a zasvětit život pomstě. Při kopání tunelu Fariu smrtelně zraní padající strop. Umírající muž prozradí Edmondovi místo, kde je ukryt obrovský poklad hraběte Spady... (TV Nova)

Kada80

Kolikrát tohle ještě natočí? Když nebudu vzpomínat na starší kousky tak se na to podívat dá,mohlo to dopadnout mnohem hůř. 55% ()

JFlower

Předlohu jsem nečetla. Neviděla jsem ani jakékoli jiné zpracování. Nemám tedy s čím porovnávat, ani podle čeho hledat nepřesností. A možná právě tahle "svoboda" je to, proč mě tento film tak nadchl. Perfektní. ()

Masai

Viděla jsem dvě verze Monte Crista. Tuhle a tu s Depardieuem a obě se mi moc líbí. Každá z nich má své pro a proti, ale jako celek jsou obě výtečné. Zatímco verze s Depardieuem nabízí neuvěřitelně propracovanou a dlouhou pasáž plánování a samotné provedení pomsty, překvapivě krátce, především vzhledem k délce celé této série, se ale věnuje části strávené ve vězení. Tato verze je zase poměrně rychle hotova s pomstou jako takovou, zato velice oceňuju pasáž z vězení. Mám velmi ráda scény kdy se mladý Dantes učí a záběry z kopání tunelu ve mně vyloženě vyvolávaly klaustrofobické pocity. ()

Franki69

Viděl jsem asi všechny podstatné adaptace příběhu hraběte Monte Christa (s Chamberleinem i Depardieuem) a tahle, moderněji pojatá s Jamesem Caviezelem a Guy Pearcem, mě vůbec neuráží. Je to teda už hafo let, kdy jsem to četl a jsem si jistej, že konec takhle přepálenej nebyl, jako je ta (spoiler) finální bitka s Guy Pearcem, shledání Edmonta s potomstvem a Mercedes a vyhozením pevnosti If do vzduchu. Nicméně, kostra ikonického příběhu o velké lásce, zradě, rafinované pomstě a finálního prozření hlavního hrdiny zůstala a film je opravdu koukatelný i naněkolikrát. Mám rád ta těžkotonážní, dramatická zpracování z dřívějších let, ale tahle dynamická light verze, s občasnými hláškami, je rozhodně dobře stravitelná a rozhodně je filmově velmi pohledná. Dávám 70%, a to i za konečně srozumitelné podání pozadí událostí v příběhu Edmonta Dantese, vycházející z tehdejších politických poměrů ve Francii. ()

CuriousGuy

Tohle je hodně špatná adaptace. At´ už se snaží o jakoukoli originálnost, selhává na plné čáře. Vážně si myslíte, že režisér, který kdysi natočil solidního Robina Hooda nesprasí Monte Christa? ()

Roobs

Knihu od Alexandra Dumase jsem četl několikrát, nemyslím že zpracování tohoto filmu je tak špatné jak zde někteří uživatelé píší. Spíše bych řekl, že film je trochu zjednodušený, ale určitě stojí za zhlédnutí. ()

sin34 odpad!

Naproste poslapani predlohy ! Jsem militantni fanousek knihy Hrabe Monte Cristo. Cetl jsem ji 3x a urcite ne naposledy. Propracovanosti a promyslenosti pribehu Dumasova dila se maloktere jine muze rovnat. Proto takoveto zpracovani proste a jednoduse neprijimam, opovrhuji jim. Chapu filmove tvurce, ze maji jine videni pribehu, ale nedokazu pochopit, ze snad v zadnem zpracovani nefiguruji stejne postavy jako v knize. Obcas se dve spoji do jedne, obcas se nejaka vynecha. Proboha proc? ()

marien1039

Absolutně nejhorší verze Dumasovy knihy. Pomsta v tomhle provedení se rovná obyčejné vraždě, což je nesmysl, neboť celá kniha hovoří o tom, jak je smrt vykoupením a právě proto Monte Christo odmítá své nepřátele zabít. Schválně říkám "nepřátelé", to znamená MNOŽNÉ ČÍSLO. Kam se poděl Danglars, Villefort a Caderousse? Kde je ono rafinované uvažování, kterému se měl naučit v orientu? Kdyby mi to nebylo blbé, nedám tomu ani tu jednu hvězdu... ()

davebono

Mohlo být hůř, ale mohlo být podstatně lépe. Stačilo jen trochu přisolit, připepřit a promíchat. Literární předloha je naštěstí tak dobrá, že i na tento film se dá koukat. ()

talkien

Zahlidl jsem v TV pred spanim a tak me to nasralo, ze jsem neusnul. A to jsem kdysi vydrzel to zpracovani, kdy jde do vezeni hubenej Edmund Dantes a z pevnosti utika tlustej Depardieu. A porad to bylo uveritelnejsi, nez tahle sracka. Jedna hvezda za to, ze jsou mozna nekde i horsi filmy.. ()

draxxi

Pribeh je skvely, ale ten vsichni zname. Obsazeni se neda nic vytknout, herci vyborni. Ale...jak to rict...je to vsechno takovy cisty. Zadny bahno, spina...i v te pevnosti maji pekne zameteno... Proc natacet tohle, kdyz existuji starsi a mnohem dokonalejsi zpracovani ? 9/2/2020 65% ()

Chlo0opek

Ten příběh je zkrátka hodně silnej a tak není divu, že ani tak dlouhý film Vás zaujme a vtáhne Vás pěkně do děje. Hlavní představitelé jsou dobře vybraní, vše funguje, občas tedy až moc:), ale ve výsledku lepší 4* určitě ano. ()