Hrabě Monte Cristo

• Česko Hrabě Monte Christo (více)

Píše se rok 1814 a francouzští námořníci Edmond Dantes a Fernand Mondego hledají na ostrově Elba pomoc pro nemocného kapitána lodi Faraon. Střetnou se s Napoleonem, který požádá Edmonda, zda by do Francie nedoručil jeden dopis. Po návratu do Marseille jmenuje majitel loďařství Morrell Dantese kapitánem, což nelibě nese nejen Fernand, ale také ctižádostivý první důstojník Danglar. Štastný Edmond se sejde s milovanou snoubenkou Mercedes. Vidí je žárlící Fernand, který ji také miluje, a pak řekne Danglarovi o Napoleonově dopisu. Edmond je zatčen a u výslechu dopis odevzdá s patřičným vysvětlením. Soudce Villefort ho propustí, ale pak zjistí, že dopis byl určen jeho otci. Spálí ho a Dantese nechá převézt do věznice na ostrově If, kde v kobce prožije sedm let plných utrpení. Potom se k němu do cely prokope starý abbé Faria. Učí ho všemu, co sám zná. Pomůže mu také pochopit, co a proč se stalo. Dantes je odhodlán uprchnout a zasvětit život pomstě. Při kopání tunelu Fariu smrtelně zraní padající strop. Umírající muž prozradí Edmondovi místo, kde je ukryt obrovský poklad hraběte Spady... (TV Nova)

Jizni Tlapa

Proč se striktně držet knižní předlohy??Proč se prostě nenechat kochat perfektní kamerou, skvělýmy exteriéry, démonickou atmosférou, poutavým příběhem, podmanivou hudební linkou a poctivými hereckými výkony?? Ja to zkusil a skvěle to fungovalo... ()

filmmovier

Jednoznačně nejhorší verze, o které jsem si myslel, že už jsem ji kdysi hodnotil. Tahle má sice pěkné prostředí a výpravu, možná i nejlepšího abbé Farriu (Richard Harris), ale jinak to jak scenáristicky, tak i herecky stojí za prd a ač je to k nevíře, je to hrozně dlouhé. Sice jsem to viděl už kdysi dávno, ale pamatuji si toho dost - začátek mě bavil, ale po odjezdu z ostrova Montecristo to byla jedna velká nuda... 40%. ()

Ryuuhei

Hrabě Monte Cristo je mou oblíbenou klasikou a s jejím novodobějším zpracováním jsem docela spokojen. Samozřejmě, mohlo to být o chlup lepší, kdy bylo vidět, že z rozpočtu tolik nechybělo, ale ani nestačilo na nějaké velkolepější vzezření. Jinak skvělý, promyšlený příběh o pomstě, který stojí za to vidět. 80% ()

lennyd

Při jedné plavbě se loď, na které se plaví i Edmond Dantes (James Caviezel) a Fernand Mondego (Guy Pearce) dostane na ostrov Elba, kde se oba setkaji se zatčeným Napoleonem. Ten předá Edmondovi dopis pro svého přítele, a tím nahraje Fernandovi do karet. Ten totiž svému "příteli" ukrutně závidí - naprosto všechno, úspěchy i přítelkyni, proto jej udá úřadům. Edmond je zatčen za vlastizradu, a uvězněn v nejkrutějším vězení. Roky plynou, a na Edmonda postupně všichni zapomínají. Ale on nezapomíná, a den za dnem přísahá všem zrádcům pomstu. Za pomoci přítele Abbého se postupně prokopová ven z vězení, a po jeho smrti se mu opravdu podaří utéct. Abbé mu před smrtí prozradí úkryt legendárního pokladu, a na scénu vchází tajemný Hrabě Monte Christo... Narozdíl od ostatních jsem se zcela odpoutal od předlohy Alexandra Dumase, a jen se bavil filmovým zpracováním. Sice je kostra příběhu jasná, takže o hlavního hrdinu strach mít nemusíme, ale Reynoldsovy inovace mi nikterak nevadily. Oba hlavní aktéři jsou náramně charismatičtí, a naprosto skvěle na mne působil Guy Pearce - jeho slizoun je tak skvěle zahraný, až se mi z něj chvilkama zvedal žaludek. Takže já zpracování chválím a film doporučuju!... ()

Antek odpad!

Dokonalé zprznění předlohy. A i bez znalosti dřívějších adaptací by mi vyšla nudná, ničím nepřekvapující vyprávěnka o nepromyšlené pomstě, vystavěné na chatrném základu.Snesitelný je snad jenom ten závěrečný souboj. ()

Master19

Je jasné, že se jednotlivá filmová (potažmo televizní) zpracování musí nějak lišit, ale zrovna tohle není "ono". Drobné detaily, které byly tolik sugestivní v jiných verzích jsou zde nahrazeny prvoplánovým napínámím typu: "Počkejte! Neházejte ho tam!!!". Pro mě zůstává nejlepší Chamberlainova verze. ()

lucascus

Dobrý, emočně založený film. Caviezel se hlavní role zhostil perfektně, jako téměř vždy, ostatní mužští herci byli taktéž dobří. Výhrady mám k herečce Dominczyk - ty její prostoduché dialogy mi opravdu někdy vadily, ale jinak velice nedoceněný a podhodnocený film. ()

zdenny

Už poněkolikáté převyprávěný klasický příběh Alexandra Dumase o zrádném spiknutí, následné pomstě, jejíž chuť chutná dokonale. Film byl pojat trošku více dobrodružněji a Dantese si zahrál velice sympatický James Caviezel. Velice kvalitní zpracování přibrzdila jen relativně krátká stopáž. ()

VanTom

Holt kdejaký bezejmenný pisálek si může v Hollywoodu beztrestně prznit literární klasiku, a že tady se vyřádil festovně. Jenže pokud převyprávění "pro nenáročného diváka" není ani dobrodružnější, ani akčnější, ani vtipnější, ani romantičtější, ani… nic, ale jen k uzoufání nudnější, nesmyslnější (už jen v jaké vypracované formě utekl Dantes po 13 letech žaláře, denně živen naběračkou řídké polévky (OK, k Vánocům měli krysu)), obludně osekané a zjednodušené (pochopitelně), s bezbarvými figurkami namísto charizmatických hrdinů, tak se ptám: Proč??? ()

SamVimes

Oproti předloze příliš zjednodušené, hollywoodsky uhlazené a okleštěné o ty "ošklivější" stránky Edmondovy pomsty. ()

Ravi

Je to polovičaté a nic než příběh hlavního hrdiny v tom nenajdete, což nemusí být na škodu, ale v tomto podání to nikomu nepomohlo. Kdyby se ten film jmenoval jinak a odehrával se jinde, možná by to zafungovalo, ale jako adaptace románu ... ne. Hudba mě tedy také neoslovila. 35% = 2/5 ()

Roseinka

Nechápu, co mají všichni proti.. Na to, že jsem náročný divák, tak tohle beru jako pěknou podívanou.. Film je dobře natočený i zahraný... Mě se fakt líbí... ()

mkubalikova

S Hrabětem Monte Cristo mám ten problém, že zatím žádná adaptace nenaplnila mé představy. Knižní předlohu mám strašně ráda. Tam, kde televiznímu seriálu, či minisérii nechybí prostor jít více do hloubky děje, bohužel mu ale ve všech případech chybí vhodný hrdina. Naopak, když už najdou slušného hraběte, nemají k dispozici dostatečnou stopáž. Hm tahle adaptace je 17. Doufejme, že se jim to do dvacítky podaří nějak zkloubit! 50% ()

JohnSmith

Slušně obsazené a výpravně na úrovni. Dokonce i akce byla slušná. Jelikož je to první adaptace Dumasova románu, kterou jsem viděl, tak nemůžu zatím srovnat s ostatními. ()

U.Tarare

Proč se to zatraceně jmenuje Hrabě Monte Cristo, když to se stejnojmenou předlohou od Dumase nemá příliš společného? Amíci zprzní kde co, ale aby kurvili takovouhle klasiku, to jim teda neodpustím. ()

sedm.1

Předělávka po americku,nikdo nemohl očekávat nic duchaplného,ale jako zábava na všední večer docela hodně v pohodě.(A už asi vím,na základě kterého filmu si Gibson vybral Caviezela pro roli Krista 8D)(A ještě jedna věc mě zarazila,všimli jste si?Jak oni to dělaj,že vypadaj stejně ve dvaceti jako ve čtyřiceti?8D).Mě ten film neurazil!(Ale Dumas by asi mluvil jinak!!!8D) ()