Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

TETŘEF

Tak osmdesátkové! Tak lepší než Scottovo! Tak Bryan Adams nakonci! Wooot, Alan Rickman si jedinej uvědomuje, že hraje v úplně jiném filmu, Guy z Guisbornu je super odpad. Buddy Freeman hláškuje a namíchává instantní pravdy o arabském světe a Reynolds s přehledem nezvládá akční scény. Mám to rád! ()

Wolvie

Ideální Robin Hood.Dokonale zábavný,dostatečně poetický,se sympatickým Costnerem v hlavní roli a hlavně ani na minutu nenudící.Nebýt zbytečné Freemanovy postavy,jdu na pět,protože (ač se stydím) jsem ten film viděl aspoň desetkrát.A stále se u něj dobře bavím. ()

Hapretor

Tohle prostě hezky odsýpá a film vůbec nenudí. Vtip i vážnost v bilanci. Kostner hraje dobře a Rickman ještě líp. ()

matkoulko

Takmer rozpravkovy pribeh vseobecne znameho Sherwoodskeho hrdinu patri medzi moje oblubene dobrodruzne filmy. Hlavny hrdina v podani Kevina Costnera je velky sympatak z masa a kosti a jeho tajomny saracensky spolocnik alias Morgan Freeman mu zdatne sekunduje. Spolu celia roznym nastraham a skuskam. Lady Marion nastastie nestvarnila ziadna supermodelka, ale Mary Elizabeth Mastrantonio, do filmu ku Costnerovi vyborna volba. Skvele je obsadenie i vykony dalsich postav (Alan Rickman, Nick Brimble...), vyprava, kamera i hudba Michaela Kamena. Myslim ze dnes uz legendarny film, kto nevidel, mal by to zmenit. PS: Na pripomenutie toho najlepsieho z filmu je uzasny klip Bryana Adamsa: I Do It For You. ()

Hermi14

Kdybych tento film viděl poprvé až dnes, asi bych tomu už pět hvězd nedal. Protože jsem ale jako dítě tenhle film miloval a i dnes působí jako celek dobře, nechám nejvyšší hodnocení. I přes těch pár výtek, které bych dnes k filmu měl, se dle mého názoru stále jedná o nejlepší filmové zpracování Robina Hooda. Za vyzdvižení stojí jak vynikající Costner, Freeman a Rickman (včetně Conneryho:-)), tak i soundtrack, který příjemně podbarvuje celý snímek. Určitě jde o film, který vám nezkazí žádný večer. ()

helloween93

Jediný a pravý Robin Hood je a vždy bude Kevin Costner. Říkejte si co chcete, ale verze s Kevinem je prostě nejlepší. Morgan Freeman tu s Kevinem tvoří velmi sympatickou dvojku hrdinů (křesťan a Maur), Mastrantonio je pohledná a Alan Rickman je charismatický záporák. Prostě Robin Hood jak ho máme všichni rádi. ()

BeranSon

Už od začátku mi nesedí zavedení filmu do stylu. Dějově celkem obstojné provedení, vše zvedá hlavně Hood v podání Kevina Costnera, zbytek herců jsou důležitou dopomocí, čímž mám na mysli hlavně jména Alan Rickman a Morgan Freeman, který se v podobných "menších" rolí prostě našel. Akce kvete rychle vzhůru, ale někdy se nechal režisér Kevin Reynolds příliš unést, až příliš se zažral do prostředí filmu. Ono na jednu stranu je to velmi dobře, ale v jeho podání to vypadá spíše špatně. - 6/10 - ()

Ydrosten

Byl krásný letní večer, před několika lety a v letním kině zrovna hrály tento film, tak jsme se rozhodly že na to mrknem. Někde v plovině filmu začalo tak šíleně pršet, že jsme během 2 minut totálně promokly a dokonce nám vracely vstupné. Druhý den jsme na to šli znovu. A navíc tam hraje Kevin Costner. ()

Rathalos

Najlepsia filmova verzia Robina Hooda,partia zbojnikov na cele s Kevinom Costnerom sprevadzany Morganom Freemanom bojuju za spravodlivost a slobodu...:-) ()

Raaavenek

Asi nejlepší zpracování příběhů Robina Hooda, ačkoliv je zde spousta věcí, která se dá vytknout, na kvalitu to vliv nemá. ()

Besyn

Zábavnější Robin Hood už snad natočit nešel.Skvělí herci (Alan Rickman jako Šerif z Notinghamu je dokonalost) a nádherná hudba.Celá legenda je zde sice velmi zjednodušena a timpádem serfírována jako masový produkt,ale hlavně že to má švih,o kterém si ostatní Robin Hoodové mohou nechat jen zdát. ()

Joeey

Výborné zpracování příběhu legendárního zbojníka Robina Hooda. Výborné herecké obsazení a přímo ukázkový dobrodružný žánr. Romantikou film rovněž nestrádá a závěrečné scény (souboje), v nichž se karta obrací proti šerifovi z Nottinghamu, jsou neodolatelné! ()

Merggie

Každá krajina, národ, či kultúra si vo svojom dedičstve chráni nejakého zbojníka alebo národného hrdinu iného charakteru. Angličania sa pýšia Robinom Hoodom, ktorý podobne ako iný dobrák z našej kultúry bohatým bral a chudobným dával. Robin Hood bol pomerne vysoký fešák s tými najlepšími vlastnosťami, ktoré môže chlap mať, navyše ostrieľaný životom a silný z množstva nezmyselných križiackych výprav. Chlap dokonalý, homo perfectus, zástanca ľudu, nepriateľ všetkých tyranov. Ale vlastne to bol vzhľadom na pomery v onej dobe zločinec. Predstavte si situáciu, že by sa dnes niekto odvážil bojovať za práva chudobnej a strednej vrstvy tým, že by na D1ke prepadával bavoráky. Ľud by ho miloval a politici by sa nestačili čudovať, že nikomu nestačí 10 melónov za dolapenie obávaného zločinca. O dvesto rokov by sa už pri párkrát zmenenom politickom zriadení stal z nášho zločinca mučeník velebený prostredníctvom všetkých dôležitých osobností. Spievali by sme si piesne z oných čias a v každoročnom sprievode by sme obdivovali klietky plnené špinavou aristokraciou. Film Robin Hood: Kráľ zbojníkov je výpoveďou o zlých časoch, ktoré sa navracajú so železnou pravidelnosťou. Nemám mu naozaj čo vytknúť. Klišé ako má byť. ()

Blaogranas

Jeden z nejlepších velkofilmů 90. let, i po nějakých 17 letech je to prostě klasa. A asi nejlepší zpracování Robina Hooda vůbec, výborně zahraný, s jistou dávkou humoru a vynikající ústřední melodií. ()

illy.cz

Je to sice mozna klasika ale nikdy se mi to nelibilo...Obsazeni je sice skvele ale to nic nemeni na tom ze je to nuda... ()

bolf!k

Skvělí herci, skvělé hlášky, úžasná hudba a kamera, grandiózní finále a hlavně super český dabing pánů Dlouhého, Rímského a Trávníčka pro mě dělají z Robina Hooda nejlepší dobrodružný film, co jsem zatím měl příležitost zhlédnout. 90% ()

Mr.FreeZer

Klasika o Robinovi, kterou mám hodně rád. Mnoho akce, romantiky, humoru a skvělý příběh. Když se řekne Robin Hood, tak si hned vybavím Costnera a tenhle snímek. ()

Pasifae

Jasně, že Saracéni asi nevypadali jako Freeman, jasně, že historie a literatura dostaly slušný výprask, jasně asi tisíc dalších věcí. Ale když něco nebo někoho milujete, kašlete na chyby a nedostatky. U filmu to naštěstí není zdaleka tak nebezpečné jako u osoby. ()

Vorima

Nejlepší a osobně moje nejoblíbenější filmové zpracování Robina Hooda jaké jsem kdy viděl. Kostner i Rickman jsou zde výborní. Rozhodně ale nečekejte kvalitní zpracování legendy. Hollywood předlohy rozcupuje a zase spojí podle svého. Přesto tento film velmi dobře funguje. Doporučuji! ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman