Reklama

Reklama

Robin Hood: Král zbojníků

  • Česko Král zbojníků Robin Hood (více)
Trailer

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (592)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Spíše než o legendu, z které tu ostatně stejně nezůstal kámen na kameni, jde o klasickou pohádku s nejvíc zlým tyranem (všechna čest Rickmanovi, tohle se ctí uhrát nebyl zrovna nejlehčí úkol) a nejvíc hodným klaďasem. Odpočinkově příjemné, nezapamatovatelné, nevýpravné, místy hodně vtipné, takřka nikdy směšné a s nepostřehnutelným rozdílem mezi klasickou a rozšířenou verzí. Naštěstí výrazně méně ujuchané než verze ze třicátých let, ale na nic více než na dobrý film to stejně nestačí. Jo, a zrušte Vánoce! ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Kevin Costner v jedné ze svých nejzábavnějších rolí, Morgan Freeman jako Saracénský válečník, Alan Rickman jako dokonalá fraškovitá špína Šerif z Nottinghamu, doslova královský Sean Connery, Christian Slater jako zákeřná lasička, jenom Lady Marion snad mohla být trochu hezčí (když už ji hrála i Uma Thurman nebo Kate Moss;)). Velkofilm o Robinu Hoodovi, do devadesátých let nadšeně vlétající hrdinský epos, který rozhodně nemá s původní pověstí příliš společného. Ale je to skvělá podívaná a i ten soundtrack stojí za hřích (pokud trpíte averzí ke kanadským dřevorubcům, vezmete určitě zavděk OST od Michaela Kamena). ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jsem jedna z ostud, která tento původní film o Robinovi Hoodovi dosud neviděla. Nicméně mám poznatek, který stojí za to sdělit. Jde o to, že pokud jste dřív viděli parodii od Mela Brookse, tak už nikdy tento film nebudete moci brát vážně. Utahuje si z konkrétních scén a já tam tu parodii kolikrát viděl víc, jak tenhle, poměrně vážný, kousek. Historicky je to ale zábavné, Costner je solidnej mánička a celé to má takový duch toho poctivě historického, co se točilo, než do všeho vstoupil digitál a rozkurvil, co mohl. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Spolu s nádherným britským fantasy seriálem Robin of Sherwood nejlepší převedení legendy o Robinu Hoodovi na filmová plátna (seriál byl ale ještě lepší, hlavně kvůli své mystické atmosféře a hudbě skupiny Clannad). Jedna z mála dobrých hereckých rolí Kevina Costnera (spolu s Tancem s vlky). Král zbojníků Robin Hood je vlastně taková hollywoodská variace na středověké hrdinské eposy - velké výpravné dílo s typizovaným pozitivním hrdinou, zde ale středověkého aristokrata rytíře, bojujícího o čest a obvykle i o ruku své paní, nahradil legendární ex-rytíř vydávající se na cestu desperáda... ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Zřejmě nejznámější verze příběhu o legendárním zbojníkovi. Kevin Costner v době své největší slávy oplýval charismatem a dokonce i hrál a ne jen simuloval herectví. Slušný výkon předvádí i Morgan Freeman, ale hlavně mě zaujal Alan Rickman jako největší záporák filmu. Jeho výkon je opravdu skvělý a zastiňuje všechny ostatní postavy filmu přesto, že nemá tolik prostoru. Hold asi něco bude na těch povídačkách, že role záporných hrdinů jsou ty nejjednodušší, protože se při nich málokdo musí výrazně přetvařovat. :) Tím ale nechci říct, že je to zrovna Rickmanův případ... :) ()

Galerie (71)

Zajímavosti (29)

  • Sean Connery dostal za svou roli krále Richarda 250.000 dolarů a všechny je věnoval na charitu. (don corleone)
  • Natáčelo se od 6. září do 22. prosince 1990 v Anglii a Francii u vodopádů Aysgarth, na zámku Tisbury a hradu Carcassonne. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Související novinky

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou…

Dva koncerty filmové hudby

Dva koncerty filmové hudby

01.09.2012

Pražský filmový orchestr zve všechny příznivce filmové hudby na své další dva velké koncerty. První z nich se koná v neděli 14. října v 19.30 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Diváci budou mít…

Reklama

Reklama