Reklama

Reklama

Robin Hood: Král zbojníků

  • Česko Král zbojníků Robin Hood (více)
Trailer

"Před 800 lety vedl král Richard Lví srdce 3. křižáckou výpravu, jejímž cílem bylo vymanit Svatou zemi z područí Turků. Většina mladých anglických šlechticů, kteří bojovali pod jeho praporem, se už domů nevrátila..." V tureckém vězení poznáváme i mladého Robina z Locksley, který zde pomůže na svobodu svým dvěma přátelům. Cestou domů mu jeden z nich zachrání život vlastním tělem, druhý se stane věrným průvodcem a rádcem. Mladý Robin však při návratu k anglickým břehům poznává, že doma není všechno tak, jak si představoval. Ve vypáleném rodinném sídle najde mrtvého otce a jeho úhlavním nepřítelem se stává původce všeho zla v kraji, bratranec nottinghamského šerifa Gisborn. Králův oddaný šlechtic se za těchto bouřlivých poměrů proměňuje v psance a zbojníka, který přepadává bohaté, aby rozdával chudým... Středověká legenda z přelomu dvanáctého a třináctého století o šlechtickém zbojníkovi z Sherwoodského lesa je jedním z nejvděčnějších filmových námětů. Z nových verzí zaujal diváky nejvíc snímek režiséra Kevina Reynoldse z roku 1991, především díky oscarovému Kevinu Costnerovi v hlavní roli i slavnému písňovému hitu Bryana Adamse. Zastínil tak i o něco málo starší snímek Robin Hood režiséra Johna IrvinaPatrickem Berginem. Atraktivní akční podívaná se odehrává v anglických a francouzských reáliích a přináší do klasické interpretace legendy i několik ozvláštnění. Je to například postava Robinova moudrého průvodce, Maura Azima (Morgan Freeman), či ďábelská rádkyně psychopatického nottinghamského šerifa, čarodějnice Mortianna. Postavu krásné Mariany ztvárnila Mary Elizabeth Mastrantonioová. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (593)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jsem jedna z ostud, která tento původní film o Robinovi Hoodovi dosud neviděla. Nicméně mám poznatek, který stojí za to sdělit. Jde o to, že pokud jste dřív viděli parodii od Mela Brookse, tak už nikdy tento film nebudete moci brát vážně. Utahuje si z konkrétních scén a já tam tu parodii kolikrát viděl víc, jak tenhle, poměrně vážný, kousek. Historicky je to ale zábavné, Costner je solidnej mánička a celé to má takový duch toho poctivě historického, co se točilo, než do všeho vstoupil digitál a rozkurvil, co mohl. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Zřejmě nejznámější verze příběhu o legendárním zbojníkovi. Kevin Costner v době své největší slávy oplýval charismatem a dokonce i hrál a ne jen simuloval herectví. Slušný výkon předvádí i Morgan Freeman, ale hlavně mě zaujal Alan Rickman jako největší záporák filmu. Jeho výkon je opravdu skvělý a zastiňuje všechny ostatní postavy filmu přesto, že nemá tolik prostoru. Hold asi něco bude na těch povídačkách, že role záporných hrdinů jsou ty nejjednodušší, protože se při nich málokdo musí výrazně přetvařovat. :) Tím ale nechci říct, že je to zrovna Rickmanův případ... :) ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Spolu s nádherným britským fantasy seriálem Robin of Sherwood nejlepší převedení legendy o Robinu Hoodovi na filmová plátna (seriál byl ale ještě lepší, hlavně kvůli své mystické atmosféře a hudbě skupiny Clannad). Jedna z mála dobrých hereckých rolí Kevina Costnera (spolu s Tancem s vlky). Král zbojníků Robin Hood je vlastně taková hollywoodská variace na středověké hrdinské eposy - velké výpravné dílo s typizovaným pozitivním hrdinou, zde ale středověkého aristokrata rytíře, bojujícího o čest a obvykle i o ruku své paní, nahradil legendární ex-rytíř vydávající se na cestu desperáda... ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Spíše než o legendu, z které tu ostatně stejně nezůstal kámen na kameni, jde o klasickou pohádku s nejvíc zlým tyranem (všechna čest Rickmanovi, tohle se ctí uhrát nebyl zrovna nejlehčí úkol) a nejvíc hodným klaďasem. Odpočinkově příjemné, nezapamatovatelné, nevýpravné, místy hodně vtipné, takřka nikdy směšné a s nepostřehnutelným rozdílem mezi klasickou a rozšířenou verzí. Naštěstí výrazně méně ujuchané než verze ze třicátých let, ale na nic více než na dobrý film to stejně nestačí. Jo, a zrušte Vánoce! ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Kevin Costner v jedné ze svých nejzábavnějších rolí, Morgan Freeman jako Saracénský válečník, Alan Rickman jako dokonalá fraškovitá špína Šerif z Nottinghamu, doslova královský Sean Connery, Christian Slater jako zákeřná lasička, jenom Lady Marion snad mohla být trochu hezčí (když už ji hrála i Uma Thurman nebo Kate Moss;)). Velkofilm o Robinu Hoodovi, do devadesátých let nadšeně vlétající hrdinský epos, který rozhodně nemá s původní pověstí příliš společného. Ale je to skvělá podívaná a i ten soundtrack stojí za hřích (pokud trpíte averzí ke kanadským dřevorubcům, vezmete určitě zavděk OST od Michaela Kamena). ()

Galerie (71)

Zajímavosti (29)

  • Když se Robin (Kevin Costner) řízne do ruky nad otcovým hrobem, lze vidět, že mu krev stéká po prstech. V následujícím střihu na ruce ale již žádné známky po krvi nemá. (Chip89)
  • V kino traileri je použitý iný pohľad na plávajúceho Robina Hooda (Kevin Costner) ako vo filme. (beso74)
  • Robin Wright mala vo filme stvárniť Marian, ale otehotnela, a tak ju 4 dni pred natáčaním nahradila Mary Elizabeth Mastrantonio. (beso74)

Související novinky

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou…

Dva koncerty filmové hudby

Dva koncerty filmové hudby

31.08.2012

Pražský filmový orchestr zve všechny příznivce filmové hudby na své další dva velké koncerty. První z nich se koná v neděli 14. října v 19.30 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Diváci budou mít…

Reklama

Reklama