Robin Hood: Král zbojníků

Robin Hood - Kráľ zbojníkov

Kráľ zbojníkov Robin Hood

Robin Hood: Prince of Thieves

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický / Romantický

USA, 1991, 135 min (Director's cut: 149 min)

Trochu jsem se bál, jak v mých očích dopadne film, který jsem v rané pubertě miloval - a nějakých dvanáct let od posledního vidění musím říct, že pořád zůstává velkoryse zábavným dílem na motivy profláklé Sherwoodské báje. Neodiskutovatelným králem filmu je Alan Rickman jako šerif z Nottinghamu - geniálně napsaná role z něj činí jednoho z nejzábavnějších záporáků všech dob.(30.12.2013)

Po režijní stránce pro mě nejlepší zpracování Robina Hooda v čele s Kevinem Costnerem a naprosto úžasnou hudbou.(6.9.2009)

Costner si nazul gay punčochy a okouzli miliony žen.(10.10.2008)

Nejlepší zfilmování legendy o Robinu Hoodovi. Costner jako vždy skvělý a mini rolička Seana Conneryho byla super..(14.7.2007)

Ja si asi radšej ani nebudem robiť nádeje lepšieho spracovania o legendárnom zbojníkovi, ale načo aj, veď toto je úplne postačujúce a mne vyhovujúce už niekoľko rokov. S perfektným obsadením a dobrodružnou výpravou. Angličania sa môžu červenať, že to za nich museli zvládnuť Amíci. 80%.(6.3.2006)

• - Robin Wright mala vo filme stvárniť Marian, ale otehotnela, a tak ju 4 dni pred natáčaním nahradila Mary Elizabeth Mastrantonio. (beso74)

• - V kino traileri je použitý iný pohľad na plávajúceho Robina Hooda (Kevin Costner) ako vo filme. (beso74)

• - Johnny Depp odmietol úlohu Willa Scarletta. (beso74)