poster

Robin Hood: Král zbojníků

 • Česko

  Král zbojníků Robin Hood

 • USA

  Robin Hood: Prince of Thieves

 • Slovensko

  Robin Hood - Kráľ zbojníkov

 • Slovensko

  Kráľ zbojníkov Robin Hood

 • Austrálie

  Robin Hood: Prince of Thieves

 • Velká Británie

  Robin Hood: Prince of Thieves

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický / Romantický

USA, 1991, 135 min (Director's cut: 149 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • salahadin
  ****

  Je to sice strašná blbost, ale mně se líbila, a to filmy s nálepkou: "nenáročná popcorn zábava" nemusím. U písničky Everything I Do I Do It For You sice potřebuju kardiostimulátor, ale když se koupí kvalitní špunty do uší, i ta se dá přežít. Cosťa je takovej hrdina-stoik, děsně moudrej a hází takový ubrečený pohledy, až bych mu hodil nějakou tu penci na kapesník, Slater je ale výbornej, Freeman víceméně taky (i když by tady ani být nemusel), ale best of je Alan Rickman..... Dále nesmím nezmínit bratra Tucka, který místo mešního vína proplachuje jícen pivem a který v praxi aplikuje "nepokradeš". Ta čarodějnice byl sice špatný vtip a Keltové taky, Marion spíš vypadala jako členka Senior klubu Zbrojovky Brno, manželka Malého Johna mi nepříjemně připomínala spolužačku z gymplu, ale jinak - nenáročná zábava, která zaujme a nehraje si na nic "vážného". A čtvrtá hvězda je za to, že Connery dal svou výplatní pásku na dobročinné účely, tak aspoň nějaké plus.(3.6.2006)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Michael Kamen: 1. Overture and a Prisoner of the Crusades ,2. Sir Uy of Gisborne and the Escape to Sherwood ,3. Little John and the Band in the Forest ,4. The Sheriff and His Witch ,5. Training Robin Hood Prince of Theives ,6. Maid Marian ,7. Marian at the Waterfall ,8. The Abduction and the Final Battle at the Gallows ,9. (Everything I Do) I Do It for You ,10. Wild Times(14.5.2011)

 • Sarkastic
  ****

  Je pravda, že Američani se sice snaží točit filmy o evropských událostech, osobnostech a tak, ale zřídka kdy jim to vyjde. Tady si originál také notně upravili, ale podali ho v takové formě, že se na něj dalo dívat, člověk se nechytal za hlavu, co to zas vymysleli a přitom se docela normálně pobavil. Navíc je zde všechno (příběh, souboje, humor, láska) a hlavně to vše ve vyvážené kombinaci. No a nakonec nesmím zapomenout na krásnou hudbu, píseň (Everything I Do) I Do It for You od Briana Adamse.(21.5.2008)

 • castor
  ****

  Velká legenda, velký příběh. A ryzí hollywoodské zpracování. Ač tedy tvůrci občas seberou odvahu a ukáží nějaký ten syrovější/ošklivější obraz tehdejší doby, ve které se ten, který bohatým bral a chudým dával, dostává z muslimského zajetí až do sherwoodského lesa. Na jedné straně notoricky hamižný šerif z Nottinghamu, čarodějnické pikle a smrti se nebojící žoldáci, na té druhé utlačovaní podaní, věrný Maur a mstící se Robin, který navíc stíhá prožívat platonickou lásku s lady Mirian. Někde mezi stojí spousta klišé, prázdných dialogů, ale i solidní atmosféry, nádherné přírody, podařených kostýmů, slušných šarvátek a soubojů nebo dobrého herectví. Líbivý produkt továrny na sny funguje i po letech, pokud přejdeme fakt, že Kevin Reynolds bude vždycky jen schopným rutinérem, který tuhle legendu neopatřil nějakou přidanou hodnotou – pokud za ni nepovažujeme pojítko mezi východní a západní kulturou v podobě Morgana Freemana. Mimochodem natáčení i postprodukci provázely poměrně velké zákulisní boje. I tak dobré.(11.1.2018)

 • Melies
  ****

  7 / 10 Zaujímavé, pomerne naturalistické spracovanie starej legendy, ktoré sa môže pochváliť výborným hereckým obsadením (Costner, Freeman, Rickman), dynamickým spádom a krásnou výpravou. Logika filmu sa síce párkrát na čas stratí v hustých Sherwoodskych lesoch a chvíľu potrvá, kým nájde cestu von, ale aj tak je to solídna zábava na dlhé sobotné večery.(24.12.2005)

 • - Když se Robin (Kevin Costner) řízne do ruky nad otcovým hrobem, lze vidět, že mu krev stéká po prstech. V následujícím střihu na ruce ale již žádné známky po krvi nemá. (Chip89)

 • - Alan Rickman odmietol úlohu šerifa dvakrát, až keď mu sľúbili, že mu do jeho poňatia tejto filmovej postavy nikto nebude zasahovať, až vtedy súhlasil. (beso74)

 • - Ve filmu se původně mělo objevit více scén s Alanem Rickmanem coby Sheriffem z Nottinghamu. Na popud Kevina Costnera byly však některé jeho scény dodatečně vystříhány. (TheJoker)