Robin Hood: Král zbojníků

Robin Hood - Kráľ zbojníkov

Kráľ zbojníkov Robin Hood

Robin Hood: Prince of Thieves

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický / Romantický

USA, 1991, 135 min (Director's cut: 149 min)

nejleší zpracování Robina Hooda, Kevin Costner se sice na hooda nějak moc nehodí, ale už jsem viděl horší a ještě k tomu Kevin Costner je dobrej herec, takže se tý role zhostil celkem slušně. Děj je dost ohranej, ale co vymýšlet, když už to je několikátý zpracování a rozhodně ho nějak nepokazili. já jsem byl docela spokojenej, ale za ty malý nedostatky jenom 4*(21.3.2005)

Zřejmě nejznámější verze příběhu o legendárním zbojníkovi. Kevin Costner v době své největší slávy oplýval charismatem a dokonce i hrál a ne jen simuloval herectví. Slušný výkon předvádí i Morgan Freeman, ale hlavně mě zaujal Alan Rickman jako největší záporák filmu. Jeho výkon je opravdu skvělý a zastiňuje všechny ostatní postavy filmu přesto, že nemá tolik prostoru. Hold asi něco bude na těch povídačkách, že role záporných hrdinů jsou ty nejjednodušší, protože se při nich málokdo musí výrazně přetvařovat. :) Tím ale nechci říct, že je to zrovna Rickmanův případ... :)(8.8.2003)

Příběh anglického lidového hrdiny, který bohatým bral a chudým dával, byl povzbuzením pro saské obyvatele středověké Anglie pod normanskou nadvládou a ztělesňoval volnost a nespoutanost odedávna spojovanými s lesy samotnými, zaujal filmaře už nesčesněkrát, ale v paměti většiny z nás už zůstane především tato verze. Příběh je zde zredukován na obvyklé schéma láska-zrada-nenávist-pomsta, ale způsobem, za který není třeba se stydět (až tedy na ty Kelty coby barbarské nástroje výkonu moci šerifa a jeho čarodějné pomocnice) a s velmi dobrým obsazením. Diváka ale spíš než hlavní dvojice zaujme kouzelně ďábelský šerif Alana Rickmana nebo z opačné strany barikády Morgan Freeman a Sean Connery, naservírovaný divákovi jako pomyslná třešnička na dortu.(13.7.2007)

Kevin Kostner zahral Robina Hooda veľmi presvedčivo. Ale akcie tak veľa teda nieje. Je to taká prechádza ružovým sadom. Viac romantiky. Jedná sa asi o najslávnejšie spracovanie témy o neposlušnom zbojníkovi, tentoraz v podaní Kevina Costnera. Skvostné herecké obsadenie len potvrdzujú Morgan Freeman, ako vždy bezchybný a najmä Alan Rickman v pozícii podľa môjho názoru jedného z najlepších "parchantov" strieborného plátna. Nesmiem zabudnúť na záverečné a absolútne neočakávané "zjavenie" Seana Conneryho a Adamsovu pieseň. Skrátka a dobre, užite si túto americkú idylku s dobrým koncom.(10.12.2012)

"Robin Hood krade peníze z mé kapsy, nutí mě ožebračovat lidi a oni ho za to milují?" Šerif z Nottinghamu byl nejlepší, ale bavil mě i Robin z Locksley, Azim či bratr Tuck. Ovšem Mariana to celé zabila. Ona mi ani trochu nepřipomínala osobu, kvůli které bych začal zamilovaně plánovat složitou vojenskou operaci. Ona by prostě zůstala Šerifovi. Sorry, chlape. Ale jinak mě to braní bohatým a dávání chudým hodně bavilo.(21.1.2018)

• - Alan Rickman odmietol úlohu šerifa dvakrát, až keď mu sľúbili, že mu do jeho poňatia tejto filmovej postavy nikto nebude zasahovať, až vtedy súhlasil. (beso74)

• - Ohnivá střela vystělené z luku Robina byla natočená zrychleně. Konkrétně 300 snímků za vteřinu, normálně se používá 24. (don corleone)

• - Kevin Costner si najal učitele Angličtiny, aby se naučil mluvit s anglickým přízvukem. Nešlo mu to ale moc, takže tuto myšlenku nakonec zavrhnul. (don corleone)