Robin Hood: Král zbojníků

Kráľ zbojníkov Robin Hood

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický / Romantický

USA, 1991, 135 min (Director's cut: 149 min)

Pepsi verze legendy o šéfovi hnutí odporu ze sherwoodských lesů, v níž má tento archetyp lidového hrdiny účes Jamieho Olivera, při koupeli ukazuje holou (dublérovu) prdel a více než půl filmu se řídí písní B.Adamse „Všechno co dělám, dělám pro sebe“. Scházelo mi mystično britského seriálu s Michaelem Praedem, středověký špinavý esprit i rovnováha mezi dramatem a líbivou rozjuchaností. Navíc se pro kanál MGM zhostil dabingu Robina Ernesto Che Guevara Chekan, což může nejednomu zkazit večer.. Ještěže A.Rickman propůjčil své postavě dostatečné množství noblesy i lability a řeknu vám, chvílemi mi bylo pána z Nottinghamu docela líto. Kromě toho, že se nemůže spolehnout na své podřízené, tak mu ten Jánošík z Locksley hatí veškeré mocenské i sexuální plány a navíc mu bere popularitu u levicových voličů rozdáváním sociálních dávek! A co je nejhorší, já teď musím kvůli šerifově nedůslednosti každý prosinec shánět dárky jak blbec!(22.8.2013)

Nejlepsi zpracovani Robina Hooda, aspon z tech filmu, co jsem o nem videl. Kevin Costner se do role skvele hodil a hral fakt dobre a skvele ho doplnoval Morgan Freeman. Mastrantonio mi ze zacatku nesedla, ale postupne jsem si uvedomil, ze se do filmu skvele hodi. Ale jednoznacne nejlepsi je Alan Rickman, tohle je jedna z jeho nejzapornejsich roli a je fakt hodne krutej. Film prijemne ubihal, takze jsem si ani neuvedomil jeho dylku a navic to vse pusobi docela velkolepe a je to podkresleny hezkou sviznou hudbou. Tohle je proste dobre odvedenej dobrodruzne romantickej film a jelikoz filmy s tematikou Hooda mam hodne rad, nemuzu jinak, nez za 5*. P.S. Jen je skoda, ze nikdy v zadnem filmu s Hoodem, nejsou ukazane krizacke vypravy, na ktere odjel.(2.8.2006)

Aneb jak se ze zloděje stala legenda. Král Richard "Lví srdce" strávil většinu času ze svého vladaření na křížových výpravách a svojí moc v Anglii předal do rukou šerifů. Dalo se očekávat, že se stane to samé jako v období Staré říše v Egyptě, kdy faraon zřídil funkci správce Horního Egypta, který si správci získali nakonec pro sebe. V Anglii se snažil ujmout vlády šerif z Nottinghamu, jenže to by se nesměl vrátit Robin Hood zpět do vlasti a tahle pohádka tak mohla začít... Jedná se o klasický, hollywoodský, historický velkofilm (vliv Novy) podle osvědčeného konceptu, kde hrdina na začátku přijde o vše, pak se mu daří, pak dostane zase na budku atd. Kulisy a kostýmy jsou skvělé. Nejvíce mě zaujalo vystavění scény z úvodu filmu se stromem, který chtěli vojáci porazit. Herecké obsazení se podařilo sehnat opravdu hvězdné, ale Morgan Freeman je trochu nevýrazný a hlavně představitelka lady Marion mi přišla vysloveně odporná. Costner je slušný, ale všechny strká do kapsy démonický Alan "Willis mě shodil z mrakodrapu" Rickman, který na malém prostoru stihne zaujmout i pobavit. Roobin Hood je srovnatelný s Gibsonovým Statečným srdcem. P.S. Tohle je asi nejlepší Conneryho role:-)(14.7.2007)

Nostalgie je svině, ale v případě Robina Hooda není třeba spoléhat jen na ni. I po OSMNÁCTI letech jde o prvotřídní blockbusterovou jízdu se skvělou eRkovou akcí, výborným příběhem a postavami, jimž odkapává od pusy hláška za hláškou jak v těch nejlepších komediích. Vždyť on se Robin ani moc vážně nebere, byť z každého teče krve jak z vola a Rickman je slizčí než anglický slimák po dešti. Dlouhá léta jsem bral Costnerovu verzi za výborný film s kvalitami těsně pod vrcholem, ale rozšířená verze (a originální znění) ve spojení s letitým vyzráváním nasadila všemu korunu. Dost pochybuji, že se Scottův nástřel téhle KLASICE vyrovná, ať už bude jakýkoliv. Conneryho cameo totiž nic nenahradí.(14.7.2007)

Tento film som videl nespočetne veľakrát a stále ma neprestal nudiť. Časom sa stal legendou, ku ktorej sa mnohí z nás radi vracajú. Určite najlepšie filmové spracovanie povesti o tomto zbojníkovi. Úžasné herecké výkony a skvelá dobrodružná zábava, čo viac dodať? Iba ak tak želanie, aby sa každý pri tomto filme bavil tak ako ja, rozhodne to za to stojí.(10.4.2013)

• - Kevin Costner si najal učitele Angličtiny, aby se naučil mluvit s anglickým přízvukem. Nešlo mu to ale moc, takže tuto myšlenku nakonec zavrhnul. (don corleone)

• - Pod vodopádem se nesprchoval Kevin Costner, ale jeho dvojník. Asi zklamání pro všechny fanynky Kevina. (don corleone)

• - Ve filmu se původně mělo objevit více scén s Alanem Rickmanem coby Sheriffem z Nottinghamu. Na popud Kevina Costnera byly však některé jeho scény dodatečně vystříhány. (TheJoker)