Robin Hood: Král zbojníků

Robin Hood - Kráľ zbojníkov

Kráľ zbojníkov Robin Hood

Robin Hood: Prince of Thieves

Akční / Dobrodružný / Drama / Historický / Romantický

USA, 1991, 135 min (Director's cut: 149 min)

Zřejmě nejznámější verze příběhu o legendárním zbojníkovi. Kevin Costner v době své největší slávy oplýval charismatem a dokonce i hrál a ne jen simuloval herectví. Slušný výkon předvádí i Morgan Freeman, ale hlavně mě zaujal Alan Rickman jako největší záporák filmu. Jeho výkon je opravdu skvělý a zastiňuje všechny ostatní postavy filmu přesto, že nemá tolik prostoru. Hold asi něco bude na těch povídačkách, že role záporných hrdinů jsou ty nejjednodušší, protože se při nich málokdo musí výrazně přetvařovat. :) Tím ale nechci říct, že je to zrovna Rickmanův případ... :)(8.8.2003)

Čo k tomuto filmu napísať, keďže sa jedná už o nestárnucu klasiku a v podstate najlepší Robin Hood vôbec. Film, ktorý obsahuje všetko čo obsahovať má, od skvostnej výpravy, výborného obsadenia, skvelej akcie, perfektného záporáka (Alan Rickman je proste úžasný) a geniálnou hudbou (áno úvodná zvučka je perfektná) plus záverečný song od Bryana Addamsa. Jednoducho tento film je pre mňa nielen klasikou ale aj balzamom na dušu, ktorý si pozriem zakaždým keď ho dávajú. P.S.Zrovnávanie s verziou Ridleyho Scotta je prakticky nemožné, keďže ten film je takmer úplne iný a dejovo nekopíruje klasickú legendu o Sherwoodskom zbojníkovi. Napriek tomu je tento film môjmu srdcu bližší ako jeho nová verzia.(11.12.2010)

Hollywood vtrhnul do anglického středověku a nedopadlo to věru zle. Nápadů spousta, akce střídá akci, ale pořád je to jen romantický příběh o slavném zbojníkovi. Raději mám krapet hustčí filmy ze středověku, z tohohle jsem cejtil tak trochu kabaret. Z Rickmana jsem fakt nemohl..hlavně v závěru :-)))) !!! Jak říkám, kabaret. Postava Saracéna - Freemana byla zajímavá, vida kam se všude dá strčit Afroameričan. Stačí udělat kérku na tváře a máme tu Arabáka jak z tisíce a jedné noci...Costnerovi role evidentně sedla. * * * *(4.8.2012)

Soundtrack Michael Kamen: 1. Overture and a Prisoner of the Crusades ,2. Sir Uy of Gisborne and the Escape to Sherwood ,3. Little John and the Band in the Forest ,4. The Sheriff and His Witch ,5. Training Robin Hood Prince of Theives ,6. Maid Marian ,7. Marian at the Waterfall ,8. The Abduction and the Final Battle at the Gallows ,9. (Everything I Do) I Do It for You ,10. Wild Times(14.5.2011)

• Mi Nü-Chai

Koukala jsem Robina Hooda jen kvůli šerifovi z Nottinghamu a jeho prý údajně povedeným replikám, naneštěstí se tam výše zmíněný vyskytuje o dost méně často, než jsem doufala. Zbytek filmu už za mnoho nestojí. Postavy, včetně hlavního slizouna Robina, jsou nesympatické až běda, patosu nemálo (i na zrození nového života, pravé chlapské přátelství, věrného služebníka a šťastné rodinné shledání dojde), černý vzadu ovládá snad všechny vědy na světě a nejvíc mě dojala postupná dementizace lady Mariany - na začátku ovládá meč suverénněji než kdekterý žoldák a na konci se nezmůže na nic než na zoufalé vřeštění "Robiiiin!" Podobně neuvěřitelné je prostředí, les vypadá jako příměstský parčík a všechny tři hrady je nejspíš jedna a ta stejná papundeklová dekorace. Šerifovi i jeho zavilému bratránkovi sice všechna čest, leč záporná strana, to je to jediné, co je na tomto slaboučkém zpracování legendy o sherwoodském lapkovi povedené.(13.4.2008)

• - Ve filmu se původně mělo objevit více scén s Alanem Rickmanem coby Sheriffem z Nottinghamu. Na popud Kevina Costnera byly však některé jeho scény dodatečně vystříhány. (TheJoker)

• - Alan Rickman odmietol úlohu šerifa dvakrát, až keď mu sľúbili, že mu do jeho poňatia tejto filmovej postavy nikto nebude zasahovať, až vtedy súhlasil. (beso74)

• - Sean Connery dostal pôvodne ponuku zahrať si Lorda Locksleya (Brian Blessed), ale odmietol to z dôvodu, že za posledné roky má už tých úloh otcov akurát dosť. (beso74)