Reklama

Reklama

Robin Hood: Král zbojníků

  • Česko Král zbojníků Robin Hood (více)
Trailer

VOD (1)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (613)

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Film jako podle učebnice. Akce, romantika, exotika (ano Morgan Freeman :), vtípky a dobrodružství. Costnerův ROBIN HOOD patří k nejlepším a asi taky nejznámějším zpracováním téhle zbojnické legendy. Navíc Alan Rickman tady předvedl jednoho ze svých nejlepších slizounských záporáků. Mám ten film prostě rád. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Ja si asi radšej ani nebudem robiť nádeje lepšieho spracovania o legendárnom zbojníkovi, ale načo aj, veď toto je úplne postačujúce a mne vyhovujúce už niekoľko rokov. S perfektným obsadením a dobrodružnou výpravou. Angličania sa môžu červenať, že to za nich museli zvládnuť Amíci. 80%. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Robin Hood patří k těm snímkům, k nimž je vytvořeno více dabingů. V tomto případě konkrétně čtyři. Já měla to "štěstí", zhlédnout ho s dabingem od MGM, který je, až na Kevina Costnera a Mary Elizabeth Mastrantonio nadabován docela úděsně. Morgana Freemana s hlasem Pavla Vondry bych ještě dokázala snést, největší ohyzdnost však "schytal" Alan Rickman, kterému z nepochopitelných důvodů přidělili Marka Liberta. Nyní k ději:) Robin Hood je zpracován na docela vtipném podkladu. Humor se rozprostírá do všech stran. Od postav, až po dialogy. Vše je však podáváno umírněně, a tak jsem i díky tomu neměla pocit, že by se snad mohlo jednat o komedii:) Kevina Costnera mám ráda, ale za to, co provedl Alanu Rickmanovi, k němu mé sympatie docela opadly. Na druhou stranu i chápu jeho obavy o svou "hvězdnou" pozici. Jakkoli je Šerif z Nottinghamu v podstatě groteskní postavou, je dost možná zároveň tou nejvýraznější v celém filmu. Alan v ní strhává veškerou pozornost na sebe a v závěrečném "epic fight" tváří v tvář Kevinu Costnerovi se stává naprostým a jediným "scene stealer." Naprosto ho zazdil a oproti Alanovi působí Kevinova "snaha" jaksi marně. Zde už nehraje snad ani ty druhé housle:) Takže docela rozumím tomu, že s takovým postojem nebyl Costner spokojen a nechal proto nějakých těch 20 minut Rickmanových kreací vystříhat. V tehdejší době se lidé dívali na film kvůli jménům Kevina Costnera a Morgana Freemana. Věřím, že v nadcházejících časech, i těch současných, se najde stále více těch, kteří se na Robina Hooda podívají především kvůli Alanu Rickmanovi. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Je pravda, že Američani se sice snaží točit filmy o evropských událostech, osobnostech a tak, ale zřídka kdy jim to vyjde. Tady si originál také notně upravili, ale podali ho v takové formě, že se na něj dalo dívat, člověk se nechytal za hlavu, co to zas vymysleli a přitom se docela normálně pobavil. Navíc je zde všechno (příběh, souboje, humor, láska) a hlavně to vše ve vyvážené kombinaci. No a nakonec nesmím zapomenout na krásnou hudbu, píseň (Everything I Do) I Do It for You od Briana Adamse. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Ve svém žánru romantického dobrodružného filmu klenot nad klenoty, sympatický hlavní hrdina, krásná(no tady to opravdu trošku pokulhává) hlavní hrdinka, hnusný zlý (tady se to zase srovnává) záporák, napětí, akce, krásné exteriéry...všeho kopec, klasická hollywoodská produkce, prostě komerce jak má být.... ()

Galerie (105)

Zajímavosti (32)

Související novinky

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (více)

Dva koncerty filmové hudby

Dva koncerty filmové hudby

01.09.2012

Pražský filmový orchestr zve všechny příznivce filmové hudby na své další dva velké koncerty. První z nich se koná v neděli 14. října v 19.30 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Diváci budou mít… (více)

Reklama

Reklama