Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

Tomulka

Místy až vtipně pojatý romantický film s podmanivou hudbou Briana Adamse. Kevin jako Robin sice nic moc, ale Morgan Freeman naprosto dokonalý maur a ladyMarion by mohla být také hezčí :) ()

Thranduil

Slavný dobrodružný příběh na americký způsob, včetně nutnosti obsadit sympatického černocha do jedné z hlavních rolí. Avšak i přes hollywoodské manýry je to film natočený poutavě, vtipně a rozhodně ani chvíli nenudí. Kevin Costner dokonce i hraje, nicméně nejsympatičtější postava je bezesporu šerif z Nottinghamu, hlavní záporák celého filmu, v podání Alana Rickmana. ()

SONYAGENT

Překrásná pohádka o rytíři na bílém koni ?? Tak trošku se mísi s dějinami, ale přišlo mi, že se ho tak Reynolds snaží vybarvit. Je to samozřejmě Robin Hood, gentleman s lukem a šípy, kterého ztrávil platonický manžel generace našich maminek Costner.. A samozřejmě mu zdatně sekundoval i Freeman, který se opět ujal vedlejší role v luxusním projektu. JInak hudba byla též dokonalá a kulisy byly excelentní, jen mi trošku chybělo více pravdivých událostí tohoto hrdiny.. ()

panMiroslav

Pamatuji si, jak jsem tenhle film strašně rád sledoval v dětství, proto jsem si ho dnes vybral jakožto průvodce večerem:) Dnešní zhlédnutí mi jenom potvrdilo, že se jedná o výbornej film. Děj jsem hltal, herci nemají chybu, jsou skvěle vybraní, obzvlášť Rickman, ten je tady opravdu ďábelskej, a 137 minut mi uteklo jako voda...ještě je k tomu všemu super soundtrack. Co víc si přát:) ()

Alchemilla

Už jen kvůli mužské části hereckého ansámbl stojí film za zkouknutí. :-) Když se k tomu přidá chraplák Bryana Adamse, pohádkový příběh se šťastným koncem a nostalgie, nemůžu jít pod čtyři hvězdy. ()

Agnostik

Hollywoodskej čajíček z napětím a razancí a jemným odérem romantiky,ve stokrát omílaném přesto výborném příběhu o bájném britském zbojníkovi.Vyborná oddechovka a pohled na dobu středověku,v nejlépe natočeném filmovém zpracování! ()

Mr.Hackels

Klasický zástupce skupiny filmů, kdy očekávám bombu a přijde průměr. Tím to nechci nijak extra hanit, ale zdá se mi to tu malinko nadhodnocené. Ano, Rickman dobrej. Ale jinak celkem nuda. Mám tohle téma rád, ale v knižní podobě je tohle zválcováno několikrát (Ivanhoe, Kevin z Locksley ... atd). Casting samozřejmně luxusní, ale zase na druhou stranu, k čemu dvouminutovka s Conerym? Radši bych bez něj a hodinu větší zábavy. 60% ()

Lucka07

I po 22 letech tento film patří k mým srdečním záležitostem. A to nejen proto, že v něm hrají 3 z 10 mých nejoblíbenějších herců. Výborně spracovaný příběh doplněný výbornými hereckými výkony mé ženské srdce dokáže vždy potěšit. ()

jakup57

UF. Nieje to ani recesia a zároveň verím, že to nemysleli naozaj...Alebo v to skorej dúfam...Dve hviezdy za to, že som sa pár krát dobre zasmial. 40 % ()

Alekks80

Velmi příjemná záležitost, řekl bych. Dobře natočená oddychovka s výborným soundtrackem a přesnými herci. Marion sice mohla být i hezčí, ale na anglickou krasavici je hezká až až a celkově tam velmi dobře pasuje. Sir Connery ukazuje svůj standard i ve dvou větách a celkem asi minutovou rolí. Jeden z filmů, na kterej se v televizi kouknu pokaždý. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman