Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

milicjant

Težko říct, co se mi na tomhle zpracování kdysi tak líbilo. Místy opravdu nechtěně vtipný (jak mi mohl útok Keltů někdy nahnat husí kůži, he?), po celou stopáž přitrouble "limčoidní" a ... a fantasticky obsazený. Rickman a Wincott jsou bohy všech filmových zlounů a vidět je spolu v jednom filmu je obohacující zážitek. Nezbývá než doufat, že se jejich cesty opět skříží. Jen v "něčem trochu lepším." ()

contrastic

Pro mě nejlepší zpracováni této legendy, výbornej Costner, Freeman a všechny převálcoval super padouch ALan Rickman !!! Jen Christian Slater mě trošku lezl na nervy , ale jinak to nemá chybu. Začátkem 90 let se točily super filmy ! ()

kaylin

Vím, že jsem tenhle film měl jako dítě rád, ale myslel jsem si, že v současnosti už mě nějak moc nenadchne. Opak je pravdou a pořád to v sobě má. Možná kdyby to bylo v závěru ještě trochu vážnější, asi by to bylo lepší, ale i tak jsou zde postavy, které si člověk může snadno zamilovat, hlavně proto, že jsou podány skvělými herci. ()

slunicko2

Vhodné pro mládež chtivou dobrodružství. 1) Poněkud dětinský (vlastně hollywoodský, což je totéž) přepis legendy nepřináší nic moc nového (pokud nepočítáme z nebe spadnuvšího Maura Azíma), ale své si, jak lze očekávat, odvede._____ 2) Nelíbila se mi nervózní přespříliš dramatická hudba přeřvávající děj._____ 3) A teď herci. Je tu oduševnělý 36letý Kevin Costner (Robin), který se chvílemi tváří jako Old Shatterhand, 22letý Christian Slater (Will Scarlett), 33letý Michael Wincott (šerifův bratranec Guy of Gisborne), 15letý Daniel Newman (zbojník Wulf) a další._____ 4) Píšu koment během rostoucí druhé vlny koronaviru a nedá mi to. Místo šerifa z Nottinghamu si dosaďte plukovníka Prymulu: Cancel the kitchen scraps for lepers and orphans, no more merciful beheadings, and call off Christmas. ()

topi

Pro mě velice slabá adaptace jinak výborného příběhu. Hoolywoodská splátanina, které chybí celková atmosféra tajemna a Sherwoodských lesů. Ani herecké obsazení mě nepřesvědčilo. Hodně hodně podprůměrný. ()

YURAyura

Blbina na ktere Connery vydelal za 45 sekund 2 miliony. Nebyt tam Rickman s Freemanem, tak je to odpad. Vsechny ty sladke svihaky by meli propichnout lzickou! Zlaty Michael Praed. ()

Damiel

80 % - Alan Rickman rulezzz!!! Výborní jsou i Costner s Freemanem, vůbec herecké výkony jsou tím hlavním esem této adaptace známého příběhu Robina Hooda. Je to sice taková trochu limonádička, ale mně chutnala i při opakované konzumaci :-) ()

01Zuzana10

patetické, nechutná idealizácia priam dokonalého Robina, Alan Rickman si zo svojej role robil srandičky, nevýrazná Marian, časté zábery zdola, čo robilo zo zobrazovaného človeka Boha alebo niekoho lepšieho než sme my.. no. veľmi rozpačité pocity. ()

džanik

To vám tenkrát byla taková zima a my šli v prosinci z kina a házeli (na kino) sněhové koule. Robinova síla v prackách! ()

Helo

Dnes už Robino Hoodovská klasika s naprosto luxusní hudbou, kterou jen tak něco nepřekoná. Nějaké ty kravinky se dají odpustit. ()

Derek

vynikajuci hollywoodsky popcorn ktory si s nelogickostami v deji prilis hlavu nelame (mne v originale hlavne taha usi costnerov americky prizvuk ked ma hrat anglickeho slachtica, ale to je len taky maly detail) a hlavne sa sustredi na to pobavit divaka a sikovne miesa v presnych davkach humor a skvele natocene akcne sceny. vsetky hlavne postavy su vynikajuco obsadene a zahrane (mozno az na mastrantonionovu, tam bys om si predstavoval niekoho krajsieho ako sa zhodnem asi so vsetkymi uzivatelmi), ale nad vsetkymi o triedu vyssie vycnieva alan rickman ako serif z nottinghamu. tolko energie a charizmu clovek aby pohladal ta postava by si zasluzila vlastny sequel:-) a hlavne jeho genialna hlaska "a zruste vanoce"... rewatch pozrene opat po par rokoch a je to stale zabava, paci sa mi fakt ze i napriek tomu ze film mal PG pristupnost je celkom brutalny a neviem ci by do dnesne mlade ucha predychali. hudba je vynikajuca a rickman hlaskuje ako o zivot. pre costnera mam slabost a i ked sa prilis nemusi snazit stale z neho srsi charizma... ()

salalala

Nemůžu si pomoci, ale mně se to zdá hrozně přeceněné. Kromě akčních scén tu není vůbec nic. Dialogové scény jsou vata a nemají šťávu. Navíc mi přijde, že herci se rozdělili na dvě půlky - jedna to hrála smrtelně vážně (Costner, Mastrantonio, Slater) a druhá si z toho dělala legraci (nepřekonatelní Rickman a Freeman). Jinak ale ty akční scény jsou fajn natočené a dobře se na ně dívá. Jinak mi ale opravdu přijde, že tam není vůbec nic a Costnera všichni přehrávají. Ale má to pěknou hudbu, kameru a solidní režii. Viděl jsem tedy režisérskou verzi a ta je šíleně dlouhá, dvě a půl hodiny jsou opravdu hodně. Hodnocení je možná dané i tim, že Robin Hood celkově mi nic moc neřiká. Poctivá a lepší hollywoodská zábava, 60%. ()

Skip

Celkem žůžo dorodrůžo, ale žádný filmový zázrak teda ne. No, v rámci dobrodružných filmů docela povedený film, dobrá hudba, ale chtělo by to zkrátit, protože těch hrdinských vylomenin bylo až moc. ()

L_O_U_S

Film, který mě nijak zvlášť nezaujal. Mám pocit, že politicky korektní Hollywood je schopen protlačit černé herce kamkoliv bez ohledu na reálie. A když v té době v Anglii žádní černoši nebyli, vymyslíme si, že je Saracén. (Aby nedošlo k nedorozumění - nevadí mi černoši, vadí mi politická korektnost.) (255.) ()

Aleee89

Robin Hood - legenda, o které je natočeno spoustu filmů. Tenhle jsem viděla kdysi dávno, a to s celou rodinou. Pamatuju si z něj spíše střípky, ale třeba také pocity a hlavně hudbu! Herci kvalitní a fajn, hudba je opravdu nádherná. K ději není co dodávat, to zná asi každý. Tohle je povedený film, který ani přes svou délku nenudí. A navíc ta krajina a všechno... ()

kajas

Možná příliš zdlouhavé, ale jinak velice povedené zpracování legendy o muži, který bohatým bral a chudým dával. Výborné herecké obsazení (jenom tedy Mariana mohla být trošku pohlednější) a skvělá píseň Bryana Adamse. ()

dee-key

Tak jsou tu i tací, kteří dali jen dvě hvězdy, protože tam hrál Richarda Connery. Což mi je uplně jedno. Pro mě je to klasika, akční a vtipná plná soubojů a všeho okolo, jako ve správným středověkým filmu a rád se na to podívám znovu. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman