George Clooney a Quentin Tarantino se vyřádili v rolích nebezpečných bratrů Geckových, jejichž zatím posledním zločinem byla bankovní loupež. Na útěku do Mexika si jako rukojmí vezmou rodinu pastora Fullera (Harvey Keitel, Juliette Lewis). V blízkosti hranic se Geckovi a nedobrovolně i Fullerovi zastaví v baru Titty Twister, kde se bratři musí setkat s převaděči. Nikdo jim však neřekl, že po setmění se místní osazenstvo mění v krvežíznivé upíry! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kusper

Bomba! Tarantino, Rodriguez a to co umí nejlépe... Nechápu jak jsem mohl o tomhle výmazu tak dlouho nevědět. Tarantino je nedoceněný jako režisér ale ještě více jako herec! Vzpomeňmě na Jimiho a jeho "sklad mrtvejch negrů" v Pulp Fiction nebo na to jak si ve výtahu v Planetě Teror sundá masku, bomba.. Ovšem zde mi dokázal, že umí naprosto dokonale vedlejší role, tady je taky vynikající, ale ne okouzlující. ()

Juto

Rodriguez demonštruje svoj talent jasnejšie ako kedykoľvek predtým - je vizuálne vynaliezavý, pohotový a výborný režisér. 7/10 ()

PavelVanekArt

Tarantino a Rodriguez ve smrtelné a nejlepší kombinaci vůbec. Klasický scénáristický Tarantinův obrat v půlce filmu mění tempo a servíruje groteskní grindhouse všemi směry a otvory. Tekutiny tečou, sebecvokatější cvoci vybuchují na sluníčku, Clooney sype hlášky jednu za druhou a Tarantino olizuje nohu Salmy Hayek. Co je víc? 5* a.k.a 90% ()

emo

Skvelá šialená záležitosť v ktorej spojili Tarantino a Rodriguez svoje talenty a výsledkom je skvelá uletená pseudohorrorová zábava! ()

fars

No jo, tohle neni film jen tak pro kazdeho, ale mate-li radi cernocerny humor tak se u toho kralovsky pobavite, tak jako ja ;-) ()

Davosh

Po dokonalém "tarantinovském" začátku, přišla ne už tak dobrá druhá půlka, kde Rodriguez nedokázal vyždímat potenciál a vznikla taková vyvražďovačka se sice dobrými, ale nedotaženými nápady. Za první půlku 5* za druhou už jen 3*. ()

c.tucker

Naprostá bomba. Zbužňuju ho a ty hlášky. Např: - Carlos: "Co to tam bylo, cvoci?" - Seth: "Vypadali tak? Ne, nebyli to cvoci, byli to upíři!" - Carlos: "Upíři???" - Seth: "Jo...cvoci totiž nevybuchnou, když na ně svítí sluníčko, ať sou sebecvokatější!" ()

Jermann

George Clooney teď pohotovost pro změnu zásobuje, Harvey Keitel je hmmm hmmm služebník boží, Tarantino skřípe zubama a saje Salmu Hayek, Salma Hayek saje Tarantina, Juliette Lewis je vítězkou soutěže v plavkách a ve střelbě kuší, reportérka Kelly Preston má radost, že je co točit, John Hawkes si zaslouží podělanýho Oscara a Cheech Marin je všude, kam se podíváš. Na pódiu to rozbalí Tito & Tarantula a .. "Večeře se servíruje!" ()

messiah

Klasická, vlastně spíš konzervativní, Tarantino-Rodriguezovská gangsterka, nutno říct že velice slušná, se v určitý okamžik zvrhne v nezřízenej totální úlet. Padorie na zombí můví kdy zelený srač** lítaj vzduchem při každém zásahu coolem (čti kůlem). Hlášky typu "hele, a neměli by shořet?.......blaf" mě dostaly. Prostě mazec a jak píšu - úlet. Okamžitě bych měnil místo třeba s Tarantinem, zejména natáčení scény se Salmou Hayek - woooohoooo! Každopádně všichni účastníci se evidentně pořádně vyblbli, ať už herci, tvůrci efektů i pan režisér. A scénárista/herec hned dvakrát - a nejspíš vůbec nejvíc. Zábavná hovadinka ()

mortak

Jistěže by se dal napsat velice odborný komentář, ve kterém by se podrobně rozebírala lidská rozervanost mezi bohem a ďáblem. Každý může ztratit víru a skončit jako upír, smyslná ženská krása se může změnit v trhající příšeru, s dívky s křížkem na krku je bojovnice a i zabiják může mít svou lidskou stránku. Rve se o nás dobro a zlo. Jenže tenhle film je o něčem jiném - o dvou klucích, kteří si s kamerou plní své dětské (a dětinské) sny z doby, kdy koukali celé dny na video. A tak blbnou a blbnou. Výsledkem je dost přepálený hamburger. ()

Googlak

Patrí k mojím najobľubenejším akčným hororom s množstvom skvelýck hlášok a akcie, ... Harvey Keitel sa svojej roly zhostil naozaj perfekne, ... Šialené duo Clooney&Tarantino to zahrali vierohodne (Jestli budeš křičet, pan čtyřiačtyřicítka začne křičet taky. Jestli se něco zeptáš, pan čtyřiačtyřicítka ti odpoví.:-)) ()

BoXBe

S přibývajícími léty mě starší Rodriguezovy výtvory zajímají čím dál míň. Pořád ale platí, že originalita se cení. ()

WolfR

Ujeté béčko napsané osobitým rukopisem ujetého Quentina Tarantina a jeho přítelíčka podobného smýšlení, Roberta Rodrigueze. Zpočátku se to vyvíjí jako gangster road movie, aby se to v půlce filmu proměnilo v šíleně zábavný horor-thriller v hlavní roli s upíry a brutalitou. Ten drajv je neuvěřitelný a bratři Clooney-Tarantino se výborně doplňovali, 4 hvězdy. ()

forsythia

Jó když vás kousne vzteklej upír, rázem najdete i ztracenou víru. Sice si tím njak výrazně nepomůžete, ale to nevadí, protože v tu chvíli vám přece víc záleží na vašich bližních. ()

campix

Jenom takovéhle filmy by měl Robert Rodriguez točit. Už žádné Spy Kids, Prckové ani Dobrodružství Žraločáka a Lávovky. Prosím už ne. Chceme jenom takovéhle filmy jako je Sin City, Desperado nebo Od Soumraku do Úsvitu. Prostě filmy co mají koule, nenudí, jsou plné neskutečné akce a stačí u nich vypnout a jen se bavit. Takovýhle film se vždy jednou za čas hodí a na tomto filmu je na sto honů cítit ta spolupráce Rodriguez - Tarantino, jako ostatně na všech jejich filmech. Kulervoucí akce ze zlaté éry klasik Rodrigueze a Tarantina. ()

PanZahadnyCZ

Dost se mi to líbilo do té "normální části", záhy jsem byl na okamžik zklamán, ale i tak jsem této ujeté démonické magořině nakonec podlehl a řádně jsem si ji užil. Chválím zejména masky. ()

otík

Hodne ujetá hororová komedie, ani ne svým tématem, ale hlavně zpracováním. Hodně výrazná Tarantinova postava je skutečný magor. První část filmu ani nenaznačuje, že v druhé půli půjde o pěkně slizký masakr. Těžko říci, která část je lepší, obě jsou zajímavé a hlavně o něčem jiném. Celkově to tak spolu moc nesouvisí. ()

tom88

Jeden z najnechutnejších a najpriblblejších filmov čo som videl. Je to taká kravina, no tak geniálne zahraná a natočená. Robert Rodriguez má fakt pozoruhodnú fantáziu podobne ako Quentin Tarantino, Robov starý kamarát. Quentin s Georgom Clooneym zahrali dobre a svoje postavy si užívali. Vyzerá to ako dva filmy v jednom, najprv ako thriller o dvoch zabijakoch a neskôr je to upírsky film. Každopádne je to dobrá zábava a nudiť sa nebudete. Všetko pôsobí príšerne béčkovito, no nie je to pre škodu. Tarantino si mohol scenár viac prepracovať. Ťažko sa mi hodnotí, je to medzi 3 a 4 * , prikláňam sa k tej vyššej vďaka mojim obľúbeným tvorcom a za Dannyho Treja. 73% ()

Zemřel herec John Saxon

23.10.2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

Na planetu predátorů v červenci 2010

17.08.2009

Přesněji 7. 7. 2010. To platí pro nás, diváky. Tvůrci Predators (tedy především producent Robert Rodriguez a režisér Nimród Antal) však mají odlet plánovaný už na 28. září 2009. Tehdy totiž v… (více)