Agent FBI Johny Utah se tajně vydá mezi kalifornské surfaře, aby vystopoval takzvané Exprezidenty – ozbrojenou bandu bankovních lupičů. Potká se s výborným surfařem Bodhim, jehož drogou je adrenalin. Rád riskuje. Utah hledá pravdu, Bodhi největší vlnu. Jsou natolik ponoření do vzájemného soupeření, že svým vášním téměř obětují zdravý rozum, hrdost a život... (TV Prima)

murakamigirl

Deň pred Bodom zlomu som si pripomenula K-19 a Kathryn Bigelow aplaudujem. Po Bode zlomu vyvstávajú otázniky ohľadom jej pohlavných orgánov, áááno, Kathrynka preští nejedného rejžu(!) Čo sa Bodu zlomu týka, povedzte, prečo všetky filmy musia končiť? ()

Terva

Jsou filmy na které už jsem dávno zapomenul a naštěstí jsou filmy na které si člověk zase rád vzpomene. ()

JohnCZ

Adrenalinovej krimi kousek s výbornými scénami na vlnách či seskokem padákem s nezaměnitelnou atmosférou ještě doznívajících 80. let s parádně nejednoznačným Patrickem Swayzem. A k tomu Keanu Reeves v jedné ze svých prvních velkých rolí. ()

Falcor

Hodně kvalitně natočená (ano, i když tam hraje P. Swayze jednu z hlavních rolí) adrenalínová akční jízda hezkých klučinů. ()

corpsy

Coolový krimi, ktorý stavia viac na štýl ako na príbeh a je v tom dobrý. Kathryn Bigelow určite dostávala od vtedajšieho manžela a vedúceho výroby filmu, Jamesa Camerona, asi viac ako len radu. ()

Torision

Bejt na tom začátkem devadesátejch let v kině, tak bych z toho byl hodně dlouho v transu. A i teď - 22 let po natočení - jsem se u toho perfektně bavil a zub času jsem ani nijak neregistroval. Surfování, vykrádání bank, přestřelky, solidní poselství, skákání padákem, nejlepší Swayzeho role a sehraní Reeves s Buseym. Bavil jsem se skvěle. ()

ConanVJ

Pěkný akční filmek. Vlastně je to taková ta klasika, kdy banda maskovaných lupičů vykrádá banky, a policajti vezmou jednoho ze svých, aby se do skupiny infiltroval a sehnal potřebné důkazy na jejich usvědčení. Tento se film odehrává v surfařském prostředí. Klasika na kterou se vždy rád podívám, hlavně v cz dubingu, ve kterém jsem film i poprvé viděl. Za mě 75%.:) ()

PauloZ

I po skoro třiceti letech cool jak prase! Nikdy jsem to neviděl, až letos, a je to fakt moc dobré! Záběry a příběh dle gusta. Nový Point Break má možná efekty a kameru, ale líže Keanovi s Patrickem paty! ()

agentmiky

Bod zlomu jsem ještě neviděl a musel jsem to napravit.Kathryn Bigelow se zaskvěla už mnoha trháky,ale především se soustředila na válečné filmy,mezi které určitě Bod zlomu nepatří.I tak je film celkem nadupaný.Hlavní duo Reeves+Swayze skvělý výkon.I Gary Busey umí zahrát ve svých vedlejších rolích dobře.Opět mi to potvrdil.Je veliká škoda,že Swayze už není mezi námi,neboť to byl tak talentovaný herec a podle mě i milý člověk.Zde si zahrál hlavního záporáka,vůdce tzv.Exprezidentů.A šlo mu to dobře.Reeves si zahrál mladého policistu,který po něm jde.Skvělá detektivka,která se postupem času vystupňuje do dobrého akčňáku.Konec docela šel.Hodnocení:80% ()

kobejn

Na ten film bych se s chutí dnes podíval, což jsem i udělal. Nyní bych se na něj s chutí podíval na velikém plátně! Což už (žel) nejde. ()

GodComplex

90's jak poleno, skvele zabery na vlnach, ve vzduchu a k tomu obcas i oldschool synth tony ala Vangelis, parada. Sympaticti herci. 7/10 ()

erased

Povedený a nestárnoucí blockbuster. Především mezi akčními filmy je minimum hitů které po desíti letech nevypadají komicky. Sázka na prvoplánový efekt adrenalinových sportů a rebelského životního stylu surfařů se však vyplatila a Katherin Bygelow se jeden takový nestárnoucí kus podařilo natočit. Snad bych se ani nebál Point Break zařadit mezi nejlepší akční thrillery vůbec, nebýt neskutečně protivného Keanu Reevese, jehož přítomnost naštěstí vzdy kompenzuje buď odzbrojující Patrick Swayze (mimochodem nejspíš ve své životní roli) nebo typicky polo-sympatický Gary Busey. ()

Alementina

Srdcovka, i po 23 letech od natoceni, na x-te shlednuti, stale bych tomuhle snimku dala 5*. Keanu Reeves je tady dokonaly, v tomhle snimku jsem se do nej zamilovala. Je to cely krasne vygradovany a ta ten seskok padakem! ()

kaylin

Jo, Kathryn Bigelow má prostě dar natáčet filmy, kde jsou chlapi drsní a vy byste chtěli být jako oni. Anebo vás alespoň baví jejich osudy sledovat. Patrick Swayze tu má neskutečné charisma a snadno zastíní Keanu Reevese, i když ten se hodně snaží, aby nebyl jen přicmrndávačem. Potěšil mě Gary Busey v kladné roli. ()

topi

Parádní vygradovaný akční thriller z přelomu 90. let. V roce svého vzniku mě to minulo, tak jsem si doplnil filmové vzdělání až teď. A užil jsem si na maximum. Super zápletka a pátrání po lupičích, kteří vykrádají banky v maskách bývalých amerických prezidentů. Krásné záběry při surfování nebo seskocích s padákem. Nádhera!! Žádné zelené pozadí nebo počítačové triky, vše natočeno přímo v reáliích a proto ten snímek má neopakovatelnou a dechberoucí atmosféru. V poslední třetině se vše docela drsně zvrhne a v rychlém tempu spěje do nezapomenutelného finále. Je z toho ještě hodně cítit poctívá filmařina osmdesátých let. Výborná byla i honička Reevese se Swayzeym po různých zákoutích, uličkách a zahradách. 100% spokojenost. ()

Kaluž

Tak poprvé až teď. Ale je to už starý. A směšný. Surfování mě nebere, ovšem kdyby ti borci drandili na skateboardech, to by byla jiná. A mohli by na nich rovnou zdrhat i z těch bankovních přepadovek. Nicméně své řemeslné kvality to má, o tom žádná. Nejsem barbar, takže za tři. ()

MATADOR

90. léta mají pořád co nabídnout a s Bodem zlomu tomu není jinak. Keanu Reeves se mi ve svých hereckých začátcích líbí. A v Bodu zlomu, který má sice lehce scénáristicky laciný příběh, ale příběh, který zkrátka ví, koho chce zaujmout a taky se mu to daří více než skvěle. Krimi s bankovními přepadeními, adrenalinem a slušnou porcí akce nikoho neurazí. Naopak vytasí drápky a ukáže, že i režisérka dokáže ukočírovat, tak slušný chlapi, kde se to akcí a bouchačkama jen hemží. Bod zlomu - první netypický film 90. let, který začínal ukazovat, co je to akční film. ()

YURAyura

3/10 Videno v kine prestoze o tom nas cestinar napsal (bez toho, ze by to videl ;]]) To se radsi nechat zlomit burcakem. Coz se pro me na dlohou dobu stalo dostatecne padnym kriteriem pri hodnoceni filmu. Jestli si dobre vzpominam, tak to jako akcnak nebylo uplne spatne, ale to surfovani (nemyslim na internetu - tehda jsme si o to nenechavali ani zdat) mi tam prislo jako exoticky zajimave, stejne jako gumove masky prezidentu. ()

Thomassi

Už začátkem devadesátých let dokázala Kathryn Bigelow, že filmy točit umí. Filmy, kde je akce, filmy, které nenudí a které dokáží zaujmout. A v tomto případě filmy, kde je pořádná porce adrenalinu. Ač se může zdát, že příběh je jednoduchý (a ono tomu tak je), je hlavně zábavný. Polda se vetře do gangu surfařů, který má údajně na svědomí bankovní loupeže, jak jednoduché že. Ale v tom má podle mě kouzlo, které je podmaněno parádními záběry jak na vodě, tak ve vzduchu. To, že je toto všechno zahrnuto do směsi akčního thrilleru, je pouze bonbonek, který mi velmi chutnal. Navíc mladý Keanu Reeves a Patrick Swayze s hřívou a podobou Pavla Nedvěda mě dokázali přesvědčit o tom, že Bod zlomu je nadstandartní adrenalinová kriminálka, kterých není nikdy dost. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

04.06.2011

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)