Agent FBI Johny Utah se tajně vydá mezi kalifornské surfaře, aby vystopoval takzvané Exprezidenty – ozbrojenou bandu bankovních lupičů. Potká se s výborným surfařem Bodhim, jehož drogou je adrenalin. Rád riskuje. Utah hledá pravdu, Bodhi největší vlnu. Jsou natolik ponoření do vzájemného soupeření, že svým vášním téměř obětují zdravý rozum, hrdost a život... (TV Prima)

Wacoslav1

Ještě předtím než se z Keanu Reevese stal big fucking Matrix hero a John Dick, tak za svých mladých časů spunktoval spolu z hříšným tanečníkem tenhle pohodovej snímek. Vztah mezi ústřední dvojící pak ukazuje jak má vypadat opravdu sehraná filmová spolupráce. Do toho jim celkem zdatně sekunduje i Gary Busey který se na roli vysloužilého agenta mentora skvěle hodí. Vadí mi snad jenom to, že příběh začíná dobře, ale postupně upadá do rutiny plus délka je trochu zbytečně přehnaná, ale jinak celkem v klídku film.65% ()

petero

Hodne pocitový akčný film. A to že adrenalín sa preniesol nie len z prepadnutí bánk ale hlavne z tých krásnych vĺn to sa len tak nevidí. Finálny zoskok bez padáku je WOW, v gatiach som mal nas.... a Keanu vôbec. Tak to je frajer. Ja by som to nerozdýchal. Kathryn Bigelow šup medzi obľúbených „režisérov“. Geniálna hudba: Mark Isham. ()

pepo

Swayze na vrchole a Reeves na začiatku kariéry a veľmi pôsobivý film o priateľstve a zrade.Veľmi nadpriemerný film ktorý milujem aj po rokoch ()

Xmilden

Někdy nerozumím tomu proč tenhle jedinečný, originální a kultovní film nebyl asi nikdy řádně doceněn. Uběhlo již 16 let a já stále marně čekám na podobný nářez. Film, kde lupiči v maskách bývalých prezidentů USA vykrádají banky, surfují a skáčou padákem, prostě musí být něčím jedinečný. A zde jsou mé důvody: 1. Nádherné záběry surfujících borečků. 2. Životní role Patricka Swayzeho (čert ví proč se pak tak vytratil). 3. Začínající Keanu Reeves. Tohle prostě byla jeho životní role. 4. Nádherné a dechberoucí akční scény včetně zapálení auta u benzínové pumpy a následný úprk až po střelbu do vzduchu. 5. Filmy o loupících Exprezidentech mě vždy braly. 6. Ta závěrečná scéna s obří vlnou nemá prostě chybičku. Atd. Těch důvodů by bylo velmi mnoho. 100% ()

FlyBoy

Osobitý thrillerový biják silno poznačený zeitgeistom 90's a hollywoodskym znovuvzkriesením - za každú cenu - senzačných produkcií. Tie sa priam dožadovali po eye-candy charakteroch prednášajúcich sladkasté fráze, kde tu i patetické rozpravy, išlo buď o (anti)hrdinov bojujúcich za spravedlnosť alebo ich revolutujúci protipól. Dvojica Keanu Reeves/Patrick Swayze do tohto vzorca sedí presne na mieru a ich kriminálne pletky na pozadí milostného laškovania majú onu divotvornú auru, ten správne excesívny náboj. Klišé, ktoré s ohľadom na danú dobu, na vtedy takmer neregulovateľný smer mainstreamového prúdu má u mňa pochopenie, je to klišé poľahčujúce, to na ktorom sa rád pobavím a poslušne sa nechám opájať extrovertnými hereckými výkonmi, adrenalínovou akciou a odvahou mrštne sa pohybovať po škále žánrových zákonitostí. Z dnešného pohľadu je potom zaujímavé sledovať, akým autorským vývojom za tie roky prešla Kathryn Bigelow, symbol obávaného nežného pohlavia, ktoré tie gule - na rozdiel od iných pseudo chlapáckych tvrďákov - naozaj má. Zatiaľ čo v "Point Break" sa k problematickým postavám a ustanovenému filmovému štýlu stavia idealisticky, pomáha im v dosahovaní vytýčených cieľov, tak v "Hurt Locker" sú jedinci samostatné individua, ktorým sa síce dostáva autorkinej empatie, ale jej prvú pomoc už nepotrebujú, sú tam vonku sami za seba a stávajú sa (aj za prispenia radikálnej reformy vyjadrovacích prostriedkov) platným nositeľom sebareflexívneho komentára. Túto mini evolúciu momentálne završuje režisérkin posledný počin "Zero Dark Thirty", ktorý predstavuje dokonale chladný, odosobnený a chirurgicky presný rez čo by jedno veľké, procedurálne peklo…tam kde neexistujú víťazi, úmorné focus on je nadovšetko a hlavný predstavitelia sú len ďalšou ihlou v kope sena. Veru zriedkavá metamorfóza. Avšak svedomitú prácu s napätím, ležérne obohacovanie všedných motívov o príbehy nevšedné a neoblomnú istotu v účinnom budovaní akčných sekvencií možno pozorovať už tu a preto sa domnievam, že K.B. síce ide s dobou, ale na bruckheimerovské pätolízačstvo z vysoka sere a ide si tvrdohlavo svoje. Schvaľujem. ()

Phobia

Nebere mě surfařské prostředí, nebere mě Keanu Reeves, nebere mě Patrick Swayze... Nicméně jde o příjemně koukatelný film, který sice nijak zvlášť nepřekvapí, ale ani nenudí - a nic na tom nezměnilo ani 18 let od vzniku. 70% ()

nunka

Rajcovný oldschool akčák, kt. ako už Kleopatra trefne napísala nemožno prerozprávať, treba vidieť a užiť si úchvatné zábery neskrotných vĺn a ešte neskrotnejších kalifornských surfistov. ()

Shakers

No sám sa divím ako je možne, že tento film som videl až v roku 2010.Ja viem som Luzer :-). Ale teraz už k filmu. Tak v prvom rade sa mi páčil príbeh, do ktorého som sa zažral od začiatku, ďalej herecké trio: Patrick Swayze, Keanu Reeves, Gary Busey, akcie a celková ta atmosféra a napätie filmu, ktoré ma dokázalo zaujať. Stručne a jasne je Bod zlomu dobrý akčný krimi film, s osvedčeným hereckým talentom, na ktorý sa môžem vždy pozrieť. 85% - 4* ()

Pepinec

Nejslavnější film Pavla Nedvěda, kvůli kterému se učil surfovat na Lipně. Každý čekáme na svou vlnu; to přirovnání se mi zatroleně líbí. ()

petaspur

Čtyři chlápci, s gumovými maskami bývalých ředitelů zeměkoule nataženými přes vlastní tváře, již léta úspěšně přemísťují finance ze zbytečně zazobaného bankovního sektoru do svých kapes. Oproti policii, která jako celek v případu tápe, má detektiv Pappas jasno – pachatelé jsou surfaři. Pappas však, vzhledem ke své mírně zanedbané fyzické kondici, nemůže skočit na surf a vše objasnit. Proto mu přijde vhod nový kolega Johnny Utah, který je sportovně založený, čímž má jistou šanci zkrotit ve vlnách neposedné prkno a přitom najít mezi adrenalinovými šílenci ty, kteří si svůj koníček rádi financují s pistolí v ruce. ()

hippyman

keanu to utáh spolu s patrickem na celkem průměrnou podívanou, bohužel průzračnou jako mořské vlny a čitelnou jako příručka pro surfaře exprezidenty... a konec tomu nasadil korunu. nojono. 60% ()

Disk

O Kathryn Bigelow se právem říká, že je to ženská, která má koule. A Bod zlomu to jenom potvrzuje. Film má napětí, atmosféru, výtečnou kompozici záběru (úvodní titulky a dlouhý záběr po nich jasně vedou), perfektní choreografii akčních scén a konec, kerý se vám vryje do paměti. Krom toho Keanu Reaves a Patrick Swayze odvádějí jeden ze svých nejlepších výkonů. ()

Aky

Mne to tedy nezasáhlo. Z mého pohledu hloupoučký příběh povyšovaný krásnou krajinou a ukázkami extrémních sportů, vesměs vytvářenými na počítačích. ()

HAL

Klasický kriminální příběh o poldovi v přestrojení kterému se banda záporáků začne líbit víc než by bylo zdrávo, klasicky obalená spoustou akční honiček, střelby a v neposlední řadě i "cool" slow-motion surferů. A protože jedna z mála režisérek akčních filmů dala surferům obličeje začínajícího Keanu Reevese a Patricka Swayzeho (který byl naopak na svém vrcholu), a pohodovou atmosféru rebelantství proti společnosti a duchovním útěku pryč od běžného světa, tak je Bod zlomu o něco lepší než jiné obyčejné (neboli klasické) akční filmy... a navíc kvůli skvělému zparodování v Hott Fuzz by si ho neměl nechat ujít žádný opravdový fanoušek žánru. 7/10 ()

Goldbeater

Výborná perla žánru akčních filmů, na níž mě nalákali Nick Frost a Simon Pegg, když se o Bodu zlomu baví ve snímku Jednotka příliš rychlého nasazení. Patrick Swayze snad v žádném dalším filmu není tak cool a přehrávající Keanu Reeves mu zdatně sekunduje. Kathryn Bigelow si za tohle u mě udělala moc velké plus - opravdu skvělý filmový zážitek. ()

mzss1

(80%) Sakra, jsem rád, že opravdu dokážu po i po letech ocenit starší kousky. Občas se to povede, občas ne. Tento BOD ZLOMU patří mezi mé šťastnější výjimky. Abych se, pravdu přiznal, tak nejdříve jsem cca před 4 lety viděl remake k tomuto dílku. Ten mi relativně sedl, takový slušný nadprůměr, ale tento starý film je lepší. Ani nevím, co bych k tomuhle měl napsat. Rozhodně bych toto nepovažoval za akční žánr. Je tu opravdu jen pár přestřelek, nějaké to střílení, které je tak optimálně natočeno, nic víc, nic míň. Prostě takové drama s nádechem thrilleru. Jenže to má zatraceně dobře napsané postavy. Samé kecání a já se vůbec nenudil. Jen ta policejní linie je zde slabší a v jednom okamžiku jsem si musel ťukat na hlavu skrz nějakou tu nelogičnost, ale co už … Herecké obsazení je perfektní. Keanu Reeves a Patrick Swayze naprosto perfektní – oba měli skvělé charaktery. Dokonce i Gary Busey mě zde překvapivě sedl, a to v kladné roli. Jeho hlášky jsem žral i s navijákem. Hudba – v pohodě. Tohle mže někomu sednout více nebo méně. Scény se surfováním byly na 90. léta dobře natočeny, i když tento sport moc nemusím, zde se na to pěkně dívalo. I téměř finální scéna skoku z letadla byla vcelku impozantní. Úplný závěr nezklamal. Rozhodně by se ještě něco dalo doladit a nedá se na to dívat pořád, ale sem tam občas to opravdu bodne. Za mě velká spokojenost! ()

kingik

Pěkně nevyrovnaný film. A to i po herecké stránce. Střihačovy nůžky zahálely poměrně hodně. Nuda se střídá se svižnou akcí až do slabého finále. Kathryn Bigelow se vyžívá v drsné akci, ale příběh nestojí za moc. Některé pasáže neúnosně dlouhé. 60% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

04.06.2011

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)