Agent FBI Johny Utah se tajně vydá mezi kalifornské surfaře, aby vystopoval takzvané Exprezidenty – ozbrojenou bandu bankovních lupičů. Potká se s výborným surfařem Bodhim, jehož drogou je adrenalin. Rád riskuje. Utah hledá pravdu, Bodhi největší vlnu. Jsou natolik ponoření do vzájemného soupeření, že svým vášním téměř obětují zdravý rozum, hrdost a život... (TV Prima)

mat.ilda

Slušný snímek, jedna z mála dobrých rolí Patricka Swayzeho. Nahlédnutí do uzavřené komunity surfařské party a jejich cool života, nechybí milostná romance, napětí a potěšila i malá rolička Red Hot Chilli Peppers. Jen jsem viděla dvě verze českého dabingu - ten drsnější, se sprostými slovy, seděl přesně, ale ten druhý, svou snahou o slušné slovní projevy party surfařů na tripech, vyzníval přinejmenším směšně. Díky bohu za pokrok a za dvd s výběrem jazyků :-) ()

heyda

Jsem na pochybách, zda udělit 3 nebo 4 hvězdy. Je to přesně ten typ filmu, který je nadprůměrný,má svoji kvalitu od hereckých výkonů až po působivé kamerové záběry, ale nějak tomu něco chybí nebo naopak přebývá, jen přesně nevím co. Je pravda, že zrovna tématika surfování mi není nějak blízká, ale vlastně ani příběh všech těch lidí se mě nedotknul. Takže uznávám, že to má svoji kvalitu, jen pochybuju, že bych se na to chtěl nadšeně podívat někdy znovu. 65% ()

jojinecko

Dovolím si tvrdiť, že u Katky Bigelow maskulinita výrazne prevažuje nad jej feminitou, ale kedže nie som jej chlap, ale vďačný divák, len ma to teší..:) Tá ženská vie natočiť film, ktorý ma gule!!! Bod Zlomu je akčná oldschool vec, ktorá z radu vybočuje predovšetkým perfektnou akciou a napätím, ktorá sa prirodzene spája s chilloutovou životnou filozofiou surferov a dobrodruhov...tým dodáva filmu punc jedinečnosti, originality a ľahšie tak vyryje brázdu v pamäťovej databáze... ()

MontyBrogan

Podľa mňa by mali natočiť dvojku, nie remake. V Bod zlomu po tridsiatich rokoch by Swayze bol hologram, ktorý v úvode vysvetlí, že ho Reeves celý ten čas striedavo prenasledoval a púšťal na slobodu. V trojke potom bude hrať už len Keanu, ktorý sa rozhodne skočiť z lietadla bez padáku, ale tentokrát ešte na invalidnom vozíku. ()

Ivoshek

Povedná záležitost. Hodně se tam surfuje, taky vylupujou banky, honí zločinci, skáče bez padáku. Já to viděl v kině, kde to byla opravdu adrenalinová jízda.Teď by to chtělo hodně velkou obrazovku. Tenhle film si pamatuje víc lidí, než byste si mysleli. A rozhodně se na něj jukněte předtím, než si pustíte Hot Fuzz. :-)) ()

anais

Vzpomínky jsou někdy lepší než skutečnost. Když jsem to viděl v kině, mohlo mi být maximálně 10. Tehdy to byl strhující zážitek, už jen proto, že to na plátně rychle blikalo, já nestíhal číst titulky, střílelo se, do toho slečny v plavkách, drsní surfaři… Trochu moc vjemů na malého chlapce! A špatný film to vůbec není, jen už ho z dnešního pohledu trochu poznamenal zub času. Těch surfařů ve zpomalených záběrech tam je přeci jen moc na úkor lepšího vykreslení vztahu Johnnyho Utaha a Bodhiho. Na druhou stranu jsou to právě mladičký Keanu Reeves a Patrick Swayze, díky nimž tenhle film stojí hlavně za vidění. ()

honajz

Mně to přišlo docela nudné - akční začátek, a pak dokument ze světa surfařů s jedním milostným motivem. A na závěr zase trochu akce, aby se neřeklo. ()

Roman.Ticka

Je to takový zvláštní film, který se těžko hodnotí, natož komentuje. Na jednu stranu chválím krásné scenérie, neopakovatelné záběry, všudypřítomnou lehkost bytí, hromadu testosteronu v příjemném balení a v neposlední řadě nekonečnou nakažlivou svobodu duše i těla. Na druhou stranu každá sranda něco stojí a prašule pro ni holt nerostou na stromě. Pak nutně přichází zákon a dilema, kam se vydat, kterou cestu zvolit. Když otázku vztáhnu na sebe, zjišťuju s lítostí, že u mě ještě kýžený bod zlomu nenastal, jestli vůbec...ještě není čas odhodit placku, srdce by chtělo, ale rozum vyhrává. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.200? + PREMIÉRA NA STV 1 (so špičkovým markízáckym dabingom, obraz bohužiaľ zasa 4:3, ale zato v primetime o 20.05h) = 7.9.2011, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 200?) = ZDENO DŘÍNOVSKÝ+PREMIÉRA NA JOJ Plus = 25.12.2014, réžia českého znenia (GHV 1993) = HANA IŽOCHOVÁ - Skvelý film, ktorý som docenil až po rokoch. Aj keď romantizovať anarchistov je dnes pre mňa neprijateľné. (No ale na to máme filmy.) Priznajte sa, nečakáte aj Vy na svoju vlnu ? (6.4.2004) ()

Ilicka

Adrenalinová jízda, která i divákovi zabořenému do pohodlného křesla zvedne tep. Ústřední dvě postavy Patricka Swayzeho a Keanu Reevese jsou absolutní pošuci, jinak je charakterizovat nedokážu, jejich seskoky z letadla s padákem i bez, sjíždění velmi divokých vln, agresivní přepadení bank a hlavně syrově natočená honička dvou rovnocenných soupeřů městem, kdy vzduchem lítá sklo, kulky i pes. Navíc atmosféra z bezstarostné postupně vygraduje do tragického finále, kdy pomře většina postav, jen proto, že Bodhi má potřebu ještě zvyšovat hladinu adrenalinu. A oba dva hlavní představitelé vážně umí hrát, nezvykle blonďatý Swayze i mladý Keanu. Výborná kamera, vysoké vlny, velké cíle. Svoboda. Vysoce nadprůměrný thriller. ()

eraserhead666

Příjemné plážové akční krimi, na němž mě hrozně baví ještě silný závan osmdesátek ale už vystrkující růžky nové dekády. Reeves a Busey jsou skvělí, Swayze používající karate mě vždycky rozesměje a Lori Petty je úchvatná. ()

ARI50

Opět herecky v pohodě ale prostě ve filmu jsem dost postrádal prostě 2 hvězdičkové filmy většinou konči v koši kde stačilo jednou vidět. Akce jsou v pohodě a dá se solidně dívat ale ohromení sem nedostal. ()

Bauer

Hey....hustý.....super...bomba.Dost povedená kriminálka se skvělým Keanu Reevesem, Patrickem Swayzem a výborným Gary Buseyem.Na to že to točila ženská je to super......... ()

Kimon

Nejsem extra přítel akčních filmů, ale tenhle "kousek" mě dostal natolik, že cítím potřebu se tady k němu vyjádřit. U drtivé většiny akčních filmů se jedná jen a jen o pouhou aktraktivní podívanou pro "nenáročného" diváka. Tento akční kousek toho v sobě ale má podstatně víc. Režisérka dokázala ze scénáře vyždímat do poslední kapky akci, napětí i cit, a to velmi neobvyklým způsobem. Tohle není jeden z těch dějově plytkých akční filmů, kterých se povalují po šuplících teenagerů haldy. Tohle je výborný akční film bez zbytečných hloupých akcí, které slouží k přilákání pokleslého diváka. ()

Sawy

Zlobotomizovaný remix Legend z Dogtownu a Nelítostného souboje,po kterém mi je jasné,že Kathryn Bigelow umí zatraceně dobře režírovat.Skvělá práce s jednotlivými záběry,nádherně napínavé sekvence,kterým suverénně vévodí honička úzkými uličkami a svobodomyslná atmosféra mě bavily po celou stopáž,ve které jsou divácké atrakce a režijní nápady rozesety natolik rovnoměrně,že mě Bod zlomu ani na chvíli nepustil a na cool akční a čistě mainstreamový projekt mi toho řekl docela dost.Navíc,fantastický konec a jeden skok z letadla bez padáku ve velmi slušné výšce.Na to se nezapomíná. 85 % ()

Listeroman

Bodhi (Patrick Swayze) je jeden z nejlepších filmových záporáků. Kombinace filozofie, surfu a vloupaček je tak pěkná, že jsem snad i doufal, že se mladý Keano vybodne na FBI a přidá se na tuhle životní jízdu. Film je hodně poznamenán ženskou režií. Kathryn Bigelow natočila netradiční akční thriller, který nabízí o dost víc, než jak to zprvu vypadá. ()

Lacike

Dokial som nevidel film Hot Fuzz, v ktorom tento film vo velkom vyzdvihuju, tak som ho povazoval za priemerny akcniak. Najskôr preto, lebo cistokrvnych akcnych scen v nom vela nie je. Najpôsobivejsia je skoro az parkourova nahanacka medzi ulickami domov. V centre pribehu stoji vztah medzi hlavnymi postavami. Policajtom v utajeni - mladym sympatickym Reevesom a charizmatickym zlocincom Swayzem, ktoreho filozofia uzivania si zivota je tak nakazliva, ze cim dalej tym viac dufate, ze ho nakoniec Reeves nedostane. Nesmie chybat ani romanticka linia s netradicnou drsnou kraskou Lori Pettyovou, ktora sice nie je môj typ, ale tu mi sadla dokonale. Najviac ma ale prekvapil Gary Busey v kladnej ulohe, ktory bol tak dokonaly zabavny frfloš, ze mi prvykrat bolo luto, ked chcipol. Nakoniec este za zmienku stoji otravny sef John C. McGinley. Tradicnej akcie tu sice vela nie je, ale rôznych pôsobivych adrenalinovych kuskov je dostatok. Nie su to absurdne prehnane CGI orgie ako v sucasnosti, ale az na to finale odohravajuce sa vo vzduchu, sa drzia pri zemi. Urcite je pre mna plusom, ze sa tu predvadzaju dva z mala sportov, ktore ma bavia a to surfing a paragliding. Jeden realny vyskok Swayzeho z lietadla ma proste ohuri stokrat viac ako sucasny tradicny digibordel. Takze viac ako akcny film to je skôr taka agitka adrenalinoveho spôsobu zivota. Na mna to funguje. 8/10. ()

BoPo

Keanu Reeves a rola, ktorá mu otvorila dvere do veľkého filmového sveta. Z môjho pohľadu zbytočne dlhá zoznamovačka líznutá nejakou tou romantikou. A keď prišlo na finále, tak sa všetko dovtedy budované totálne spláchlo do hajzlu. Banda bankových lupičov, ktorá mala svojou profesionalitou robiť problémy samotnej FBI, sa zmenila na nelogicky konajúcich amatérov. Nezaujímavý artefakt 90. rokov. ()

Agatha

První polovina mi přišla jako dost dobrá podívaná, ale ten konec mi přišel až moc odvážnej a skoro až zdlouhavej. Možná, že to bylo těma příšernejma reklamama. Taky se mi zdálo, že něco podobnýho jsem už někde viděl, ale to byl asi jen takovej dojem. Ale přesto musim uznat, že navzdory tomu, že akčním filmům podobného ražení moc neholduju, jsem se v tomto případě dobře bavil a ani na chvíli mě nenapadlo nedodívat se na konec. Ten byl docela lehce předvídatelný, ale zároveň i v nečem překvapivý. Akorát se mi zdálo, že byl nějak moc rychle střihnutý, lepší by bylo něco pozvolnějšího. Ale to jen taková nepatrná maličkost. Herecké obsazení se zdá být také dobrou trefou. P. Swayze a K. Reeves zase jednou zapracovali a nezklamali. Gary Busey už sám o sobě vypadal legračně a také nezklamal. Do toho všeho byl slušně zapletený i milostný románek, kterému vévodila Lori Petty (té to mimochodem docela slušelo). I tak se ale nějak nemůžu rozhoupat ke 4*. Některé scény působily až moc nevěrohodně a scénář by taky snesl menší změny. Ale na druhou stranu musel tento snímek v roce 1991 vyvolat přinejmenším rozruch a zájem. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

04.06.2011

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (více)