poster

Bez poskvrny (TV seriál)

 • Norsko

  Frikjent

 • Austrálie

  Acquitted

 • Nový Zéland

  Acquitted

Krimi / Drama

Norsko, 2015–2016, 13 h 21 min (Minutáž: 43–47 min)

(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (15)

 • Malarkey
  ***

  Skandinávie je obecně silná v kramflecích, ale jestli na mě nějaká kinematografie z tamní produkce působí nejslaběji, tak jsou to právě Norové. A ti se ukázali i v případě tohoto seriálu. Námět působí známě, jde na jistotu, v podstatě nepředpokládáte, že by to mělo dopadnout nějak špatně. Navíc se odehrává v prostředí norského fjordu a tak je zaděláno i o super záběry na norskou přírodu, které se nikdy neomrzí. Jakmile ale Aksel přijede do své domoviny, rozjíždí se vztahové drámo, které nejenom, že nebaví, ale působí jak z nějaký mýdlový opery. Osm dílů o ničem, první a poslední jakž takž s nápadem. Škoda. Jeden z nejslabších skandinávských seriálů, co jsem dosud viděl.(17.2.2020)

 • emma53
  ****

  Sever nás opravdu v poslední době zahrnuje nebývalým množstvím krimiseriálů a není tomu jinak ani tady. Vypadá to na vyšetřování smrti jedné ženy a s tím spojeného návratu Aksela, který byl před mnoha lety z tohoto činu obviněn. Samozřejmě ho jeho nejbližší okolí nemá v oblibě, obzvlášť, co se vrací jako majetný člověk, který má o toto nádherné místo eminentní ryze pracovní zájem. Jeho střetnutí s příbuznými zemřelé, obzvláť matky zemřelé není vůbec jednoduché. Takže se těším, co mě norská kinematografie nabídne v dalších dílech............ a v dalších dílech se rozvíjí tajemná záhadná smrt pomalejším tempem, dalšími možnými podezřelými a v závěru mě čeká překvapující a nečekané rozuzlení. Sever zase boduje.(6.7.2016)

 • evulienka3
  ****

  Zatiaľ pridávam iba priebežné hodnotenie po prvej časti. Naozaj ma to zaujalo a nielen kvôli Akselovým (Nicolai Cleve Broch) krásnym očiam. Vyzerá to byť ešte na zaujímavú zápletku s postupným odhaľovaním minulosti. Ak to niekomu pomôže v rozhodovaní o tom, či sa do tohto seriálu pustiť, tak len v krátkosti napíšem o čo kráča...Aksel sa po dvadsiatich rokoch strávených v Malajzii, kde si za roky vybudoval zázemie a majetok, vracia do rodného Nórska, aby pomohol krachujúcej firme. Majiteľkou firmy je však matka ženy, zo smrti ktorej bol kedysi Aksel obvinený. Jeho návratom sa teda otvárajú staré rany a začína celý seriálový príbeh. Už sa teším čo bude ďalej!(14.6.2016)

 • LadyPupu
  **

  Je těžké obhájit mé nízké hodnocení a přitom nespoilerovat. Svým způsobem jde o parafrázi na Rodinná pouta či podobný blábol v norském hávu s jednou vraždou, která už by vlastně mohla být dávno promlčená, ale není. Nemůžu si pomoct, ale tady nefunguje nic. Krimi linka, psychologie postav a jejich vzájemných vztahů, dialogy, logika a činy všech zúčastněných... Na kvalitě seriálu se dost podepsalo i nesmyslné rozdělení do 10ti částí, které celé dílo jenom uměle natahuje. Celkově je tenhle seriál důkazem, že ne všechno, co pochází ze Severu, má smysl sledovat. Dvě hvězdy dávám za skvělou kameru.(20.7.2016)

 • bllm
  ****

  Poměrně napínavé krimi drama. Dostatek zvratů, i když možná trošku zbytečně natahované. Tentokrát jsem se netrefila, od začátku jsem sázela na jiného koně. Ale nějak mě ten závěr neuspokojil, tak nějak narychlo se to seběhlo a byl konec. Docela jsem litovala Akselovu manželku, chudák k tomu všemu přišla jak slepej k houslím. Eva je tak strašlivá postava, manipulující naprosto kýmkoli ve svém okolí, včetně svých nejbližších, tím nejhorším způsobem, člověk vůbec neměl chuť s ní soucítit. On tam snad kromě Akselova syna a možná manželky nebyl snad nikdo kladná postava, i ta Tonye se nakonec zachovala hnusně.(7.7.2016)

 • jfaba
  ***

  Hezká příroda, fjordy, ale lidi, to je úplně jiná kapitola... Celou dobu, od prvního, až do poloviny posledního dílu lžou, až se mi z reproduktorů prášilo. Jeden jako druhý, a jako patnáctý... Trochu více natahovaný děj než bylo zdrávo, ale příjemné drama s prvky krimi, které se "vyšetřuje" tak všelijak (toho policajta bych hodil trollům), aby nakonec skončilo zvláštně. Dobrý, průměrný, severský seriál. Komentář: Broen.(3.8.2016)

 • VLADEK
  ****

  Ano je opravdu těžké obhájit u totoho seriálu své hodnocení a nespoilerovat. Budu tedy hodnotit v heslech. 1) Skvělý výkon Leny Endre v roli matky. Ona má být protivná a hysterická. Je to trochu divadelní projev emocí, ale pokud hodíte očko na její biografii, tak vám to bude jasné. 2) Prostředí je opravdu filmařsky vděčné, filmařské drony létají sem a tam, ale pozornému divákovi nemůže ujít, že časová stavba děje nesedí s prostředím a postupem léta v Norsku. 3) Norové z toho vychází jako nekonzistentní magoři, jejichž motivace může být Středoevropanům hodně vzdálená. Na děti tam všichni kašlou. 4) Scénáristické díry ve vyprávění. 5) Posledních 10 minut bylo jak z nějaké detektivní aktovky od Járy Cimrmana. ALE všem doporučuji a v celku je to za 75%, jen se to opravdu mohlo vejít do 8 dílů.(9.8.2016)

 • nemer
  *

  Možná severská, ale pořád jen hloupá telenovela pro ty, kdo na tohle mají nervy. Možná kdyby aspoň někdo odstranil tu psychopatickou starou ježibabu, tak by se na to dalo chvilkama dívat, ale takto pro sadomasochisty. Odpad nedávám jen kvůli přírodě. Většina hl. postav je otřesná, tak nesympatické a protivné herce (Aksel a Eva především) jsem snad ještě neviděla.(20.8.2017)

 • Pavelkedar
  **

  2. sezonu už "nedám". Tu 1. jsem dokoukal jen s velkým sebezapřením proto, abych se dozvěděl, jsetli je vrah zahradník. Zbytečně šroubované, překombinované, trochu to tím zavání Ordinací, Ulicíí a podobnými "skovosty". Ale nádherná příroda a scenérie, to ano.............(2.2.2018)

 • bettyragy
  ****

  Krásná příroda, zajimavé drama. Norské krimi opět na úrovní.(9.7.2016)

 • Broen
  ****

  Severský seriály patří mezi moje topovky, ovšem nemůžu dát plný počet. Fakt je ten, že jsem to zhltla jak malinu. Ovšem konec mi přišel lehce přitažený za vlasy a tak nějak kýčovitě zakončen. Určitě by závěr šel lépe zpracovat. Hysterická matka Eva mi lezla krkem, tu bych přejela hned v druhým díle autem. Akselovy románky v celistvém ději taky pro mě nějak postrádaly smysl, to bych asi taky vyškrtla. Celkově postavy jsou jen tak nějak lehce načtrnuty. Vyčnívá zde také románek v další generaci v podobě Heleny a Tima. Tohlé téma jsem taky moc nepochopila a v podstatě jsme se závěru ani nedočkal. No,když to tak po sobě čtu, možná to není ani na ty čtyři.(2.8.2016)

 • anuki
  ****

  Nicolai je můj favorit a tenhle seriálek mě potěšil , dobrý drama..doporučuju(9.7.2016)

 • kolemjdouc
  **

  zatím první díl - podle tempa se děj bude řádně natahovat..Ale obsah zas není tak zajímavý ,aby hrozilo případné okusování nehtů :bože už aby byl další díl! Nic pro intelektuály, kteří se zapotí aby napsali aspoň trochu perlivý koment.Ale co je pro mě velké plus je prostředí ve kterém je seriál natočen .Ty scenérie jsou opravdu nádherné.I vozítka tam používaná by stála za hřích :-) Asi proto mě tohle evokuje k zařazení seriálu do kategorie německých pilcherovak.Myslím,že to dost ovlivňuje hodnocení.(10.7.2017)

 • Melodrama
  ****

  Most to není :-) ale přesto to je pěkný seriál z Norska, který stojí za to vidět. Ta Eva mě taky rozčilovala, pořád lítala a něco vyřvávala. No a Alex - pěknej chlap, hezky se na něj kouká, ale viděla jsem ho i bez vousů a to není ono :-)(7.1.2018)

 • dalia
  ****

  První série skončila z mého pohledu více uspokojivě než ta druhá, i když i ta byla velmi napínavá. Ovšem pokud by seriál skončil už po první sérii, působil by jaksi uceleněji a logičtěji. Další zápletky už mi připadaly zbytečně překombinované. Několik dějových linek zůstalo nevysvětleno (stížnost Karine na sociálce, co se stalo mezi Helene a Timem, jak zjistila Helene pravdu apod.). Místy se jedná určitě spíš o rodinné a vztahové drama než o detektivku, některé scény jsou zbytečně rozvláčné. Přesto mne seriál bavil a příroda a prostředí Norska na tom mělo určitě nemalý podíl.(19.8.2019)