Ztratila se čtrnáctiletá dívka Nikola. Nikdo netuší kam, není jasné, zda vůbec žije. Pro kriminalisty z Ostravské kriminálky je to samozřejmě mimořádka. Je vyslýchána dívčina rodina, její kamarádky ze školy i ze stadionu, kde trénovala s ostatními roztleskávačkami. Vyslýchat tak mladé dívky však není pro partu otrlých kriminalistů, tedy Honzu (Stanislav Majer), Richarda (Karel Dobrý) a mladého Matese (Štěpán Kozub), nijak jednoduché. Proto je přizvána žena, která může lépe porozumět dívčím duším. Kapitán Ema Grodská (Pavla Beretová) má po odchodu z předchozí funkce volno, a tak kriminalistům ráda pomůže. Šéf kriminálky souhlasí a mužný duch oddělení doplní jemnější ženský element. Vyšetřování postupuje těžce, podezření jsou nejasná, a je to právě Ema, kdo narazí na první důležitý důkaz, který někam vede. Objevuje se možný motiv lechtivých fotografií mladičkých dívek, které putují po internetu. Toho, čemu se říká dětská pornografie. Kriminalisté se zvolna prokousávají k výsledku v reálném světě města Ostravy i na bezbřehé síti internetu. Řešení případu ztracené dívky je překvapivé, stejně jako Emino vlastní, životně důležité rozhodnutí, které učiní ve svém světě kriminalistiky. (Česká televize)

mira007

Nechci být zlý, ale pokud člověk jednou potká Případy prvního oddělení tak mu ostatní krimi seriály, které se prsí přízviskem "inspirované skutečnými případy " přijdou směšné. To je můj dojem z prvního dílu Místo zločinu Ostrava. Má to skvělé obsazení, ale neuvěřil jsem v realističnost viděného - brutal fail: může mi někdo vysvětlit , co spustil pachatel v tom podzemí stadionu, aby zlikvidoval ty dvě čtrnáctky? To je nějaká Amerika ne? ()

kumite

Policistka jde sama v noci pátrat do domu podezřelého ? Jako vážně ? Ten borec v kostýmu maskota takto jako běžně nosí v kostýmu nůž ? :DD Ta kamarádka unesené zapomněla, že má u sebe mobil ? Proč si nezavolala o pomoc ? Kdybych dost lidí z Ostravy neznal, žil bych teď v domnění, že je to tam jen samý úchyl nebo pedofil. A aby v naší správně genderovské výchově ČT nezklamala, tak se musí navíc hrdinná policistka potýkat se šovinismem na pracovišti ? Myslím, že mi stačilo. Děkuji. ()

Chudobka

Chtěla jsem vidět Karla Dobrého a Stanislava Majera. Oba jsou dobří herci, ale zde neměli prakticky co hrát. Navíc na Majera s knírem je hrozný pohled. Kozub mě neoslnil. V každém týmu musí být mladá pohledná žena, která to vytrhne. Bez ní by si chlapi neporadili. Beretová to tedy vytrhla, ale mě nepřesvědčila. Těm děvčatům jsem moc nefandila. Dělaly všechno pro to, aby se dostaly do problémů. ()

Mlle

Špatně maskovaný šedý průměr poslouží statečně coby vycpávka večerního času u TV pro ty, co neví, co by si s ním jinak počali, nebo potřebují vypnout. Ale úplně. ()

Bozvav

Silné téma v podání sterilních hercích, dosti tupé dialogy, děsivě unylá hudba a velmi mizerná úroveň dramatizace celého příběhu. Vlastně to se mnou ani na vteřinku nijak nehnulo, prostě nuda a klimbání. Kozub je výborný improvizér jednoduché zábavy, ale jako herec ve vážné roli fakt bída. ()

Ozzy2

Další z obrovkého množství lehce zaměnitelných a téměř totožných seriálů, plným provařených xichtů a trapných nesmyslů.Divím se, že Policie se nevzbouří, dělají jí jen ostudu a lidé pak mají o práci u kriminálky zcela zkreslené představy.Navíc ta Ostrava.... nic atraktivního. ()

chrispe

Na první díl Místo činu Ostrava jsem se podívala protože Karel Dobrý. A musím říct, že hned vedle Pavly Beretové patří k té sympatičtější části vyšetřovacího týmu. Já ani nevím co jsem čekala, ale zklamalo mě, že to nemá žádnou přidanou hodnotu. Když vyměníte vyšetřovací tým, můžete tento počin směle zaměnit za jakouliv jinou českou kriminálku z posledních... já nevím... deseti let třeba. Kamera i styl vyprávění příběhu nenabízí vůbec nic nového. Prostě další Anděl, Specialisté apod. více či méně povedené. Škoda. I příběh prvního dílu mě nijak zvlášť nezaujal, i když otvírá důležité téma dnešní doby. Myslím, že nebyl napsaný moc dobře. Nicméně minimálně ještě jeden díl určitě zkusím. Protože Karel!!! 2,5 * Taky palec nahoru za Ostravu. A bylo by hodně blbý, kdyby mluvili s "krátkými zobáky"? ... když už. Edit: Ono to má vážně jen tři díly? ()

DAPDO

Uživatel mira007 to popsal stejně, jak to vidím já. Po uvedení Případů 1.oddělení koukám na český krimi seriály z úplně jinýho pohledu než dřív. Není to za ty roky hezkej pohled, i když bylo pár vyjímek. První díl Ostravy ukázal kvalitní herecký obsazení, celkem zajímavou zápletku i vyšetřování, ale posledních patnáct minut snad vymyslel někdo jinej. Nesmysl střídal ještě větší nesmysl, od odemčenejch dveří od sklepa, kde pachatel věznil svou oběť, až po “dopadení” na ledě, kdy se ze správce stadionu vyklubal i maskot pro roztleskávačky. Měl jsem z toho konce pocit, že to stará nepozorovaně přepnula na Specialisty, kde se to podobnýma nesmyslama hemží od první minuty. ()

Drom

Česká takyvize uvádí: Místo zločinu [doplň město]. V hlavních rolích: Stanislav Majer jako generický vyšetřovatel s falešným knírem, Karel Dobrý jako sidekick vyšetřovatele, Pavel Kříž jako generický šéf, Štěpán Kozub jako mladý tech-mage a Pavla Beretová jako citlivá buchta. Dále hrají: Ten, co hrál ve Vyprávěj, ten, co neuměl hrát už v Kriminálce Anděl a ani ve Vyprávěj, Nela Boudová jako jeho žena, nějaký děti a další neherci. Tak generickou, šablonovitou a ani s přemáháním uvěřitelnou pitomost jsem nečekal. Předpokládal jsem že dostanu standardní tuctovou detektivku ČT, ale dostal jsem doslova výcuc, dřeň, vzorec toho, jak ČT dělá dnes kriminálky. Před deseti nebo patnácti lety to bylo originální, jednou. Ale už prakticky samotnej úvod je jak [doplň kirminální serál ČT z posledních let] přes kopírák. Dal jsem ještě další dva díly po tomhle třeskutém uniku, pak jsem to vzdal. Pyčo! (← a mám pravej komentář jak od ostravaka, © ČT) ()

cineboy

Škoda, že tu není více herců z regionu, jinak hodně televizní, zatím nepřesvědčilo, ale ještě tomu dám šanci. Bořem mluví jak Ostravský Ukrajinec, trhá to uši ()

Jonatána

Jsem hrdá Ostravačka a bavilo mě to. Proč mluví Bořek Slezáček jak cyp? Se tady něko ptal. Asi proto, že nehraje Ostraváka, ale Poláka, který tady patrně žije s manželkou. Nevadilo mi, že mluva není krátká, když se Pražáci snaží mluvit ostravsky, nezní to nejlíp. A nepřišlo mi, že mluvili pražsky, naopak, prostě obená čeština. Jen mě trochu tahalo za uši, když Pavla Beretová mluvila v autě s tou jednou holčinou a důledně říkala dobré, pěkné. Je to správné, tadý nidko neřekne dobrý nebo pěkný, ale normálně jsem měla pocit, že jí to nejde přes pusu. Leč, to jsou maličkosti. Ostrava je krásně fotogenická, poznávala jsem místa v Porubě, centru i Michálkovicích a bylo to moc fajn. Takže já se těším na další díl. Tři hvězdičky za seriál a jedna navíc za moji Ostravu :-). ()

dogma97

Je mi jasné, že Marek Taclík tu roli hodně chtěl (a možná se kvůli ní i vyspal s režisérem), ale samozřejmě z ní udělal sérii komických výstupů... ()

soviczka

Celkem ucházející rozjezd. Uvidíme, jestli jim to vydrží. Zatím jediná výtka - jak už zmiňoval komentář přede mnou, ten hybrid, který vznikl snahou pražských herců mluvit ostravským nářečím, je směšný, rušivý a jen dost těžko uvěřitelný. ()

Dlo'h-osh

Úvodní díl vypadá slibně, i když žádný zázrak, ale šanci tomu dám. Pro pražského diváka neokoukané prostředí i celkem aktuální téma případu. Jen herci mi jako vyšetřovatelé moc nesedí, tým zatím zcela nesehraný a průběh vyšetřování až poněkud úsměvný: snad každý chlap v okolí zmizelé dívky je úchyl, ale pachatel nakonec asi ten nejméně očekávaný. V tomto i v několika dalších dílech je také řada neukončených epizod, kde se v ostatních krimiseriálech aspoň konstatuje "Tenhle je z toho venku". ()

subic

První díl na rozjezd taková seznamovačka, vlastně nic jsem nečekal. Dávali to na ČT1 začátkem 2020 ještě před kovídkem. Musím říct, že paměťová stopa veškerá žádná. Že jsem to už viděl, jsem si vzpomněl, až jsem viděl Slezáčka hrajícího Poláka. 5/10 ()

Solverino

Za mě, a na naše poměry, hooodně dobrý. Velmi dobré herecké výkony a realistická práce policie (až na pár drobností nebo režijních zkratek). Dám šanci dalším dílům protože oproti těm sračkám co točí na Nově je tohle celkem koukatelné. ()

elpin

Seriál se správně měl jmenovat: "Exkurze po nejšpinavějších koutech libovolného krajského města" :-) Jinak je to dobrá kriminálka, jen škoda, že je to o Ostravě bez Ostravy. Všude samý pražák... ()