Nick Bannister (Hugh Jackman), pomáhá svým klientům odemknout ztracené vzpomínky a vést je napříč temně svůdným světem minulosti. Jeho život se však navždy změní poté, co přijme novou klientku jménem Mae (Rebecca Ferguson). Z běžné práce se rázem stává nebezpečná posedlost a Bannister během hledání pravdy o zmizení Mae odhaluje šílené věci, přičemž musí čelit otázce: Kam až je člověk ochoten zajít kvůli těm, které miluje? (Vertical Entertainment)

ReactLotus

Normálne by som film ani nevidel (nemám veľmi rád Hugha Jackmana, takže by som si nepozeral ani trailer), ale trailer na film som videl v kine a tam ma film zaujal. Pozrel som si ho a som prekvapený z toho, aký film vlastne je. Dúfal som sice, že to bude trochu iné, ale aj tak ma film bavil. Dobrá hudba, kulisy, kamera, efekty, dej aj herci (je tu zopár hercov, ktorí hrali v seriáli West World. (btw je to dobrý seriál (aspoň teda 1. a 2. séria), kedže to je práve od spoluautorky WestWorldu, takže sem pritahla niektorých hercov práve od tiaľ). Film mi prišiel trochu zdĺhavý a niekedy aj nudný (ale to je len tým, že nie je úplne určený pre diváka ako ja). Takže vo finále sa mi film páčil. 7-7,3/10. ()

bonovox

Lisa Joy dokazuje vo svojej prvotine na poli filmu že má miečo napozerané od svojho manžela a švagra, ale celkovo predsa len vidno nováčikovské chyby v réžii či celkovom vyznení v celku sľubného príbehu z budúcnosti. Hugh Jackman má dostatočnú charizmu a Rebecca je kvalitnou femme fetale, ktorá vie očariť. Na jedno pozretie ale ok. 60% ()

Sebule

Achjo... Tohle hodnocení mě fakt hodně mrzí. Tenhle film má skvělý potenciál, který není využitý. Jackman je skvělý a Ferguson je půvabná, ale nedokážou utáhnout tenhle film, který hrozně trpí na scénář. Tam se vlastně až do poslední třetiny nic neděje, nějak mě to ani nebavilo, taková klasická romanťárna se scifi kabátkem. Hrozně mě štvaly ty výplňkové momenty, to bylo na vraždu, protože se tam opakovalo to samé. No teď nějaké ty plusy... Hrozně zajímavý nápad, kdy jsou lidi závislí na své minulosti, zaplavané města taky super, dokonce i v romanticko detektivním filmu byly dvě akční scény. Škoda no, tohle mě fakt štve... Hodnocení: 4,5/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Dawe2

Hodnocení 59% sedí. Je to na půl cesty ke Sci-Fi, na půl cesty k romantickému filmu či thrilleru a na půl cesty k lepšímu filmu. Nápad je dobrý, ale je to nedotažené v mnoha ohledech. Herecky, scénáristicky i vizuálně. Nenadchne a neurazí. Rozhodnutí zda vidět ponechám na každém. Vyloženě ztracený čas to pro většinu myslím nebude. ()

JB001

Šel jsem na Rebeccu Ferguson a dostal jsem víc než jsem čekal. Vrátil jsem se i do své vlastní minulosti ()

Bogrant

Ten typ sci-fi krimi, ktorá chce byť originálna, ale počas jej priebehu vidno inšpiráciu u pol tucta podobných záležitostí. Reminiscence ale drží relatívne pokope, má hlavu aj pätu, je síce falošná chytrá, ale vizuálne dobre načrtnutá a zahraná na úrovni. Ferguson hotová femme fatale a Jackman ako obvykle viac než spoľahlivý, ich romanca sem-tam zaškrípe, no díva sa na to dobre. Vízia je hmatateľná, zatopené Miami pôsobivé, ale všetko je to len akousi zásterkou prostého príbehu, ktorý je vo svojej podstate nie úplne záživný. Človek sa v tom nestratí, neurazí ho to, ale že by ho to vyložene nadchlo, tak to nehrozí. ()

Sopholojong

I keby tam nebolo nic ine okrem toho elektrizujuceho erotickeho iskrenia medzi Hughom a Rebeccou, tak je to za vysokotucne styri hviezdy. Ale ono je tam aj neskutocne "nacancany" vizual zatopenych New Orleans a Miami, nasnimanych entuziastickou panoramatickou kamerou. Plus solidne-solidny detektivny pribeh akoby zo starych chandleroviek o tom, ze "stara laska nehrdzavie". No a "Rebecka" Ferguson je uplne samostatnou kapitolou chlapskej muzy a najdivokejsich vlhkych snov v najkrajsie pasujucich kostymnych robach na zenskej hollywoodskej postave za posledne roky. ()

Tranda

Ono ty negativní zámořské recenze nezaslouží. Reminiscence je povedená jednohubka, která se až moc tváří ambiciózně. Ono ty ambice jsou až moc viditelné, hlavně v tvůrčí epičnosti. Témat je tam příliš na prozkoumání, utopicky svět jen povrchně a rychle nastíněný, žánrů se tam střídá víc než by mělo, ale zvládnuté to je dostatečně, aby se divák mohl správně naladit a také bavit. I tak se film snaží být něčím zajímavým a poutavým, jen ne moc originálním. Film docela dobře odcejpá, má to drive, poklidné tempo střídá zvládnutá akce a velmi zručně natočené. Ona ta Joy  to docela umí za kamerou, fanoušci Westwordu včetně mě, o tom taky víme. Jen si myslím, že si ukousla až moc velké sousto. Ale říct, že je právě zmíněná režisérka tahounem se říct nedá, ti my jsou Hugh a Rebecca, na které se prostě dívá s radostí. Nebal bych se říct i to, že bych chtěl tyhle dva vidět v Marvelovce nakopávat zadky. Každopádně originální téma někdy prostě nestačí ale neznamená to že byste se neměli na film podívat. Příběh: 3/5; Akce: 3/5; Hudba: 2/5; Vizuál: 3/5; Humor: 2/5; Drama: 2/5; Atmosféra: 3/5; Napětí: 2/5; Herci: 4/5; Zábavnost: 3/5. 6/10 ()

rengers

Snímek který neurazí, ale ani neoslní. Chybělo tomu svižnější tempo v ději. Herecky zvládnuté a také se na to dobře dívalo. ()

Pythonator

Jedna hvězdička za snahu a krásné postapo prostředí, za přirozenou krásu osudové ženy Fergusonovic a za... asi už za nic. Leda za jednu akční scénu. Už ani ten Jackman není takový sympaťák jako kdysi. Takhle debilní ženský film se jen tak nevidí. To nebylo jen hloupé, nudné a zbytečné, ale hraničilo to s trapností. Trapně mi je též za všechny ty artožrouty, kteří zbaští podobné kraviny s myšlenkou, že byli obdarováni neskutečně hlubokým veledílem a uniklo jim při tom, že dostali na talíři jen obyčejné načančané hovno. Vysoké hodnocení podobných veleděl lze odpustit jen u zanedbávaných žen, homoušů a mimozemšťanů, což je zevrubně kompletní cílová skupina. ()

as-minor

Ani dôvtipná vizuálna noirová povaha filmu nestačila na vyššie hodnotie pomerne sucho podaného príbehu, ktorý je zdĺhavý, nudný a človek očami tlačí časovú os na vytúžený koniec. Dve hviezdy dávam za výborný námet scenérie mesta a luxusný noirový kabát. Inak je to taký „nemastný-neslaný” kinematografický počin a dvojhodinová promenáda nudy. ()

martpolak

Film Reminiscence je pomalý detektivní hon za odpověďmi na otázky, které hlavnímu protagonistovi přineslo setkání s femme fatale, odehrávající se v hypotetické blízké budoucnosti s citelnou noirovou estetikou. Vlastně jde o mix Minority Report a libovolného dílu seriálu Colombo, který však nedosahuje kvalit ani jednoho z nich. Hugh Jackman se tentokrát bohužel zasekl na pouhém popisu svého obrovského odhodlání, které se mu v jiných rolích dařilo tak přesvědčivě zahrát (The Prestige, Prisoners, Real Steel…). Těsně před koncem se film částečně vykoupí a dokáže zaujmout, svou snahou o poselství se však míjí. ()

Dr.Love

Velmi zajímavé kulisy a děj na pozadí, rozpadající se sociální struktury, post-válečný stav. Vskutku nevyužitý potenciál. Detektivní zápletka je ubíjející, milostná mírně povznášející. Ve finále dochází k zabití obou linií a to jen tím nejhorším možným způsobem - sebelítostí. Škoda. ()

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (více)

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

03.07.2020

Jonathan Nolan a Lisa Joy sice ještě neuzavřeli svoji sci-fi sérii Westworld na HBO, už si však stihli vybrat svůj příští projekt. A nebude jím nic menšího než adaptace slavné herní série Fallout pro… (více)