Reverger

Způsob, jakým mě tenhle film dokázal posadit na prdel, přestože se prostě odehrával na jednom místě, je uchvacující. Fascinující, jak by se to zdálo nudný, ale přesto to dokáže tou procítěností navnadit, upoutat pozornost diváka a nutit jej čumět na to s otevřenou hubou až do konce.... ()

mazadlo

Film který se odehrává jen v telefonní budce , která je čím dál víc středem pozornosti stejně jako film samotný. Není co vytknout je to napínavé a budete si kousat ret. Navíc to tady všem skutečně herecky jde.... ()

Mikino00

Jak z minima vytěžit maximum, aneb na co zbytečné přemrštěné rozpočty, když stačí kvalitní námět, skvělí herci a napětí rozkouskované tak, že nepoleví ani na minutu. Opravdu se místy až tají dech, režisér to zvládl bravurně, Farrell hraje skvěle a Whitaker s ďábelským Sutherlandem nejsou o nic horší. Film opravdu nemá chybu a patří k tomu nejlepšímu v daném žánru. ()

mira007

Jeden herec a jedna budka a ostatní herci jako komparz a utáhnou celých 80minut jako napínavý thriller. Hodně povedená věc. ()

Movie Gourmet

Téměř celý film se odehrává na prostoru asi 1 metru čtverečního v telefonní budce, proto musel Colin Farrel podat ne jen tak ledajaký herecký výkon. Ona je to totiž v podstatě víceméně One Man's Show. Ale dobrá One Man's Show. Stojí za to vidět. Verdikt: 4* a 75 - 80 %. ()

H4ku11

Neuveriteľné, čo sa dá natočiť a predať to takýmto spôsobom. I keď už v trochu dezolátnom stave na konci filmu, búdka predviedla extra výkon! Colin a Kiefer tiež. ()

ArthasKarfa

Parádní "jednobudkový" thriller, který opravdu dokoukáte se zadrženým dechem od začátku, až do konce. Trošku pomalejší začátek, a malá reakce okolí na poměrně zvláštní věci kolem budky stejně jako nemožnost se takhle skvěle skrýt a mít přitom tak přesný přehled o člověku 200m od vás, ještě bych vytkl ten heroistický konec, kdy pachatel "pravý" není odhalen a nebo je.......? ()

laepus

Skvěle zamotané, skvěle vyřešené, skvěle zahrané, skvěle minimalistické - samozřejmě by se nějaké mušky daly najít, ale třeba i ta stopáž (jen 81 minut) tomu naprosto vyhovuje a nijak do zbytečností se ten děj neprotahuje. ()

Ollie235

,,Isn't it funny? You hear a phone ring and it could be anybody. But a ringing phone has to be answered, doesn't it?" Jednoduchý námět podložený dobrým tempem a pořádnou dávkou napětí. Je fajn zase jednou narazit na film, který dokazuje, že kvalitní thriller nepotřebuje nic než pár metrů prostoru a dobrý scénář. Tady ještě navíc zážitek umocňuje dobré herecké obsazení (především velice přesvědčivý Farrell). Je pravda, že některé dílčí detaily působí trochu nelogicky, ale jako celek zůstává celý děj dostatečně uvěřitelný. Solidní 4*. ,,You can't understand the pain of betrayal until you've been betrayed." ()

MiaMahoney

"Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?" - "Já, egoistický vychcánek z Ňůjorku a jsem tu držen na mušce nějakým samozvaným kazatelem, který mě svými sedmimilimetrovými argumenty nezadržitelně vede k poka(ká)ní a mně se to nelíbí!" - "Klid, pošleme ti tam psychicky nevyrovnaného detektiva, se kterým ti bude líp. Neboj se a hlavně neudělej žádnou pičovinu, dobře to dopadne...!" A taky, že jo (ups, asi spojler, neboco...)! I přes pár ementálových děr, nesympatického Šulina Fárala a ještě nesympatičtější Kejtý "Mámvpičivýchovu" Holmes musím vypálit čtyři rány, neboť to bylo celkem svižné a napínavé... ()

Emo-haunter

Schumacher ukázal, že i s malým rozpočtem a na malém prostoru jde vytvořit zdařilý snímek. Celou dobu jsem jenom doufal, že se toho tajného odstřelovače podaří dopadnout. No a konec byl doopravdy poměrně kontroverzí. Farrellův herecký výkon sice místy lehce skřípěl, avšak dát méně než 4 hvězdičky by bylo moc moc přísné. Opět v tomto případě bych zvolil hodnocení jako na IMDB - v tom případě bych hodnotil subjektivně 7,5/10. Takže takové slabší 4 hvězdičky. I tak ale určitě originální psychologické drama, kdy odstřelovač dokázal i silně egoistického muže rozebrat a uvědomit si to, co je třeba v jeho životě změnit. Lepšího psychologa si ani nemohl přát :D ()

bohemia_regent

Nápad by to nebyl špatný, kdyby ovšem neskončil u předpokladu, že úplně postačí, když bude spokojený méně přemýšlivý divák. To se nakonec evidentně podařilo (na imdb.com aktuálně 70 %, tady dokonce 84 %) ale... Každého, kdo je zvyklý používat mozek, musí napadnout jedna otázka: Když policisté zjistí, že se jim nepodaří napíchnout telefonní hovor, proč nepoužijí směrový mikrofon, kterým by mohli přímo z ulice odposlouchávat člověka v budce? Což by nemohl být problém tím spíš, že by jim v tom nebránilo ani sklo, protože jedna tabule je rozbitá. A při úrovni zvukové techniky v roce 2002 by nejspíš bylo možné zachytit i slova člověka na druhém konci drátu... To by se ale celá konstrukce zápletky sesypala a nebylo by o čem točit. ()

Ant_Antony

Dal jsem si po dlouhé době repete a musím říct, že je to pořád stejně zábavné, napínavé a výkon Farrella je vynikající... O hlasovém výkonu Sutherlanda ani nemluvě ()

Renfield

Úvodní velmi rychlé seznámení se Stuem a jde se napravovat. To, co nejvíce "trápí" toho na druhém konci telefonní linky, je znát právě hned z úvodu. Ale takových jako je Stu by bylo, jen holt nemají tu smůlu na telefonní budku, v dnešní době třeba i ten mobil, jejich následné usazení na lavičku uprostřed frekventovaného místa a hra může začít. Zkrátka to celé reálné bylo a reálné stále je, z čehož Joel Schumacher dokázal vytěžit maximum. Už jen dění kolem budky, policejní zásah, turisti a ze začátku lidé, kteří si nevšimnou, pokud sami nepotřebují telefonovat. Prostředí je dokonalé a kamera Matthew Libatiqua je dokáže využít, k tomu výborná a tak důležitá práce se zvukem, plus dá se říci minimalistická hudba, zkrátka atmosféra jak má být. Díky kratší stopáži, dialogům a hereckým výkonům napětí nemá čas polevit, je to stejně intenzivní jako úvodní část. Přidávají se snad jen sympatie k jedné či druhé straně a s nimi spojené přemýšlení nad tím, který z těch dvou dopadne lépe. Hlasový projev Kiefera Sutherlanda je výborný a Colin Farrell je mu stejně kvalitním protivníkem, vůbec v jeho proměně. Schumacher natočil minimalistický kult a zase jednou potvrdil, že jeho filmografie bude pro mě vždy záhadou. 85% ()

Yoss

Joel Schumacher a Colin Farrell v najlepšej forme. Viac rád ako Phone Booth od Schumachera mám už len Falling Down s Michaelom Douglasom. Phone Booth nepostráda nič,  čo by mal thriller - napätie, dobrú zápletku, budovanie taživej atmosférily až po koniec s nečakaným rozuzlením, resp. prekvapením. ()

Milky.

Už v roce 2002 mi bylo řečeno "Ty vole celý film v budce? To bude kokotina, to mě nezajímá". Mno...není. Je tam samozřejmě pár berliček ve scénáři (asi nejvíc je vidět konec, kde by určitě nikoho nenechali samotného v sanitce bez dozoru, určitě by tam s ním byla manželka a určitě by na místo činu nenechali chodit kohokoliv kdo zrovna jde kolem), ale jinak napětí funguje kupodivu celý film, stejně tak jako skvělé herecké výkony, hlavně Farrell a Whitaker. ()

hacho

Nikdy jsem si nevsimla, jaky ma Sutherland sqely hlas. Brr. Kdyz si predstavim, ze by me nekdo mel donutit vyzpovidat se podobne jako Farrell, radeji si vse dvakrat rozmyslim :o) Vyborny adrenalinovy film, jaky uz tu dlouho nebyl. ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor