Policie v Beverly Hills čelí rozmáhajícím se loupežným přepadením, po kterých lupiči vždy zanechají dopis s označením písmena z abecedy a uvnitř obálky nějaká čísla. Policisté Andrew Bogomil, Billy Rosewood a John Taggart musí, kromě řešení případu, čelit i hlouposti svého nadřízeného Harolda Lutze. Lutz se chce velmi zalíbit starostovi města a to situaci poněkud komplikuje. Billy Rosewood má známého u federálů a požádá o pomoc. To má za následek, že Lutz Bogomila suspenduje a Rosewooda a Taggarta přeřadí k dopravní policii. Cestou domů je Bogomil těžce postřelen a na místě činu zločinci opět zanechávají dopis. Tuto zprávu se dozvídá Axel Foley, policista z Detroitu a Bogomilův přítel. Neváhá a pod záminkou řešení svého případu okamžitě odlétá za Bogomilem a hodlá zjistit, kdo to jeho příteli způsobil. Rosewood a Taggart mu budou pomáhat. Vzhledem k tomu, že ke zločinu byly použity naprosto neobvyklé náboje, Axel a jeho přátelé brzy zjišťují, kdo je vyrobil. Jejich kroky vedou do střeleckého klubu vlastněného Maxwellem Dentem, který má mnoho oblastí zájmu a mimo jiné je i naftovým magnátem. Manažer klubu Charles Cain přiznává, že náboj vyrobil, nicméně odmítá jakoukoli vinu na loupežích. Bogomilova dcera Jan pracuje v pojišťovně a zjišťuje, že Dent má finanční potíže. Neplatí pojistky kromě jediné, a tou je pojištění jeho závodiště koní. Axel v Bogomilových věcech nalézá důkazy, že Bogomil byl Dentovi na stopě, ale zatím neví, co Bogomil zjistil a kvůli čemu se ho pokusili zabít... (TV Prima)

PeteBuck

Rovnako ako jednotka. Nechápem to. Nudná a tuctová zápletka. Drvivá väčšina dialógov čistý priemer, niekedy mám pocit, že scenár neexistoval a herci improvizovali. Eddie Murphy nie je 90 % vtipný, zaujímavý, akcia na smiech. V podstate som pri tom zaspal. Nezaujalo ma to. Už pri jednotke som žasol, že to zarobilo na tú dobu také prachy, toto platí aj pri dvojke. Krútil som hlavou. Nič moc. Preceňovaný film. ()

Stifmeister

///   Přestože zdejší hodnocení není nejlepší, osobně se mi druhé pokračování Beverly Hills Cop, spíše než první díl, líbilo. Film nabízel skvělý humor, zajímavý a dobře napsaný příběh, nové postavy i ty dobře známé, fajn hudební doprovod a nějaké ty akční přestřelky a pasáže. Eddie Murphy opět exceloval ve své roli, která mu nesmírně sluší. Celkově jsem si užil druhý díl stejně jako ten předchozí. I když jsem lehce skeptický ohledně třetího dílu kvůli současnému hodnocení, nechám se překvapit, možná to nakonec nebude tak zlé. |7.5/10| ()

V-TECH

Tak trochu nastavovaná kaše, ale to nic nemení na tom, že je to kaše vtipná. Celkem povedené pokračovaní skvělé jedničky. ()

Foglis

Hodnotit tyhle osmdeasátkový filmy je těžký, ve svý době byli čupr ale v souboji s časem je naprostá většina těhle filmů nechtěně směšná. Nevím jak se takový film líbí dnešním 8-14 adole či pube-scentům, ale mě se tehdy líbil moc, takže i když nostalgický přece jen 4*. Pryč jsou časy kdy se na Murphyho dalo ještě dívat :-) ()

CrashHP

Druhé pokračovanie po vynikajúcej jednotke nezaostáva, svižný dej sa drží v znamení prvého dielu. Eddie Murphy vo svojej najväčšej forme ako obrovský sympaťák a skvelý detektív. O čosi viac akčnejšie než prvý diel, po dejovej stránke perfektné a hlášky dokážu neskutočne skvele pobaviť. Scény, keď Axel vyženie stavbárov alebo Billy so žltým autom sú nezabudnuteľné. ()

JUX

Prestoze je vic akce a vice vtipu, je to horsi nez prvni dil, a to hlavne kvuli scenari/nametu. Presne mezi 3 a 4 *. Nejlepsi je Judge Reinhold jako obdivovatel Stalloneho Billy. ()

TOMASINI

Svou dobu mě film dost bavil, je dobře, že hodnotím s odstupem. Patří k nejlepším filmům EM (tedy pokud ho máte rádi).. Líbí se mi trošičku více, než I. ()

nihiliste

Axel Foley podruhé a opět skvělý. Ovšem Brestovo jednička byla legendární. Nicméně - stále jedno z nejlepších pokračování. ()

Pekram

Tak tenhle film mám opravdu rád, stejně jako celou sérii policajta v beverly hills. Eddie Murphy v nejlepších letech a kombinace komedie a krimi. Co víc dodat Eddi Murphy je prostě skvělej :). Kvalitní scénář a vtipnost dodává filmu potřebnou kvalitu. A navíc dokonalá hudba pro policajta tak typická. Tu melodii nemůžu ani po letech dostat z hlavy je zkrátka výborná. ()

UnCool

Axel Foley hrdina mého dětství, sice film není nějaká super pecka, ale pořád nadprůměrný film na který se rád podívám. :) ()

Oxytocin

Policajt z BV II je naprosto excelentní pokračování a navazování na svého výborného předchůdce se spousty skvělé akce od úvodního přepadení klenotnictví přes dostihové závody. Parádní hudba, herci a spoooouusty skvělých vtipů .... "Poslouchej hlas svého ptáka... Bííííbbbůůů"... :))) ()

Megahead

Dvojka je pre mňa o niečo slabšia než jednotka, obsahuje menej vtipných pasáži, no niekedy až prehnané a neuveriteľné akčné scény. Na druhej strane stále je to dobrý film a patrí medzi lepšie, čo Murphy natočil (aj keď jeho vrchol je pre mňa Zámena). Brigitte Nielsen bola v tej dobe poriadna kočka. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Sedm dolarů?! Za jednu colu?! Za ty prachy se v pohodě sjedu." Eddie Murphy jako ukecanej Axel Foley je zpátky! Tentokrát jde po zlodějích, mezi nimiž je i pohledná Brigitte Nielsen. "Páni! To je sexy žirafa!" Je to opakování stejného druhu vtipů: Balíček s výbušninou nebo získání pěkného domku. Axel to vždy nějak okecá, aby dosáhl cíle. "Až si vytáhnete ty hlavy z vlastní prdele, polibte mi mou!" I když je to strašně předvídatelný, tak se člověk znovu od srdce zasměje. "Nezapomeň, že její návrat nezpůsobila kabelová televize, ale tvůj kabel! - 70%. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012