Policie v Beverly Hills čelí rozmáhajícím se loupežným přepadením, po kterých lupiči vždy zanechají dopis s označením písmena z abecedy a uvnitř obálky nějaká čísla. Policisté Andrew Bogomil, Billy Rosewood a John Taggart musí, kromě řešení případu, čelit i hlouposti svého nadřízeného Harolda Lutze. Lutz se chce velmi zalíbit starostovi města a to situaci poněkud komplikuje. Billy Rosewood má známého u federálů a požádá o pomoc. To má za následek, že Lutz Bogomila suspenduje a Rosewooda a Taggarta přeřadí k dopravní policii. Cestou domů je Bogomil těžce postřelen a na místě činu zločinci opět zanechávají dopis. Tuto zprávu se dozvídá Axel Foley, policista z Detroitu a Bogomilův přítel. Neváhá a pod záminkou řešení svého případu okamžitě odlétá za Bogomilem a hodlá zjistit, kdo to jeho příteli způsobil. Rosewood a Taggart mu budou pomáhat. Vzhledem k tomu, že ke zločinu byly použity naprosto neobvyklé náboje, Axel a jeho přátelé brzy zjišťují, kdo je vyrobil. Jejich kroky vedou do střeleckého klubu vlastněného Maxwellem Dentem, který má mnoho oblastí zájmu a mimo jiné je i naftovým magnátem. Manažer klubu Charles Cain přiznává, že náboj vyrobil, nicméně odmítá jakoukoli vinu na loupežích. Bogomilova dcera Jan pracuje v pojišťovně a zjišťuje, že Dent má finanční potíže. Neplatí pojistky kromě jediné, a tou je pojištění jeho závodiště koní. Axel v Bogomilových věcech nalézá důkazy, že Bogomil byl Dentovi na stopě, ale zatím neví, co Bogomil zjistil a kvůli čemu se ho pokusili zabít... (TV Prima)

celticek

Je to hodně slabé, dialogy nesahají prvnímu dílu po kotníky. Akce též nestojí za zmínku, moc jsem se nepobavil. ()

Shitonit

Jednička ve své době udělala díru do světa, takže dvojka měla vcelku snadnou cestu. Eddie ještě ve formě, vše jede v pohodě a s multiakčním komediálním nářezem, takže je to úplně v klidu, a bez výčitek se dá říct, že ať Policajt v Beverly Hills jedna nebo dvě.. budou dobré obě dvě :-) ()

Ex_Machina

"Tu sme v Beverly Hills, dlhonohé blondíny tu rastú na stromoch, nie ako v Detroite." Dôstojné pokračovanie jednotky. O 10 percent menej hlášok, ale o 100 percent viac akcie. A inak nechápem prečo aj moje mejdany nevyzerajú tak ako u Hugha Hefnera na záhrade. Musím na tom popracovať. Bodík dole za záverečnú prestrelku, kde 20 chlapíkov so samopalmi nezvládne 3 chabo ozbrojených policajtov. Záverečný sumár: 1-tka lepšia ako 2-ka, ale 2-ka lepšia ako 3-ka. ()

kolik27

Eddie Murphy i v pokračování úspěšné "jedničky" opět dokázal že tento film patří mezi akční klasiku s výborným humorem. ()

pekas

Dvojka se snaží být akčnější, než jednička, ale úděl pokračování slavných filmů nepřekonala. Pořád ještě dobrá zábava, ale jde to lehce dolů. 80% ()

Dinsberg

Jiný režisér rozdmýchal v Axlovi fantazií a zmírnil jeho nesmyslné fórky. Výrazně přidal na tempu, ale tak trochu nezvládl akční orgie v závěru, kde jsou do očí bijící chyby. Koho bych ale rád vypíchnu, a to z obou prvních dílů, tak Ronnyho Coxe. Třebaže tady už nemá příliš prostoru jako v prvním díle, vždy působí jako nepřeklenutelná hradba mezi svými byrokratickými nadřízenými a svými podřízenými, za které by dal ruku do ohně. Jak kontrastní to je role oproti Dicku Jonesovi v RoboCopovi v témže roce. ()

george82

Asi film co Murphyho proslavil. Prostě výborný komický projev a naprosto osobité projevy a hudba, kterou rozezná asi každý na světě. Super. ()

helrohir

Podobne ako jednotka, ani toto pokračovanie ma až tak nenadchlo. Akcia je nudná a zastaralá, hlášky tiež nie sú extra vtipné a ukecaný Eddie Murphy ma vyslovene iritoval. Keď si to porovnám so žánrovo totožnou Smrtonosnou zbraňou, ktorá bola natočená v rovnakom období, tento film mi vychádza len ako priemer. 50%. ()

Romeroo

Zbyla jen komedie..vše ostatní se pomalinku vypařilo. Místy dokonce bylo celkem dost slyšet skřípání, jak někdo na tu humornou pilu tlačí...za to vše co aspoň v nějaké minimální míře zbylo - slabší tři hvězdičky. ()

Stejšn

V ději jsem se postupně ztratil, ale díky Murphymu je to výborný film. Škoda že Ronny Cox tu má jen epizodní roličku. ()

kubilov

Ikonická role Eddie Murphyho, jehož humor sice nepovažuji za ten nejsofistikovanější, nejlepší či nejnápaditější, ale téměř vždy dokáže z akční komedie udělat koukatelnou oddechovku tak akorát na 3*. Ovšem rutinní Tony Scott mě upřímně svou neinvenčností docela zklamal. Z celého filmu pak utkví v pamětí především scéna s Geraldem R. Fordem. ()

PlayEasy

Jednička je jednoduše nepřekonatelná. Tony Scott ji ovšem připravil velmi důstojného nástupce. Nesnažil se být příliš inovativní, to ale není vždy na škodu. A navíc, z chladnokrevné Brigitte Nielsen nám doposud naskakuje husina! 90% ()

johnsnow

O niečo slabšia ako prvý diel ale prča neskutočná to je stále. Takže za 5* a Murphyho si viem predstaviť v Ant-manovi po Peňovom boku. To by bol slovný masaker. ()

JosefTomas

Po stylové jedničce přichází ještě stylovější dvojka, která nedělá originálu ostudu a přesto přináší svěží koncept, který má spád, hlášky, akci a Eddiho Murphyo. Zábavně kombinovaný mix všeho dobrého, co fungovalo v prvním díle, okořeněno o větší kalibr. ()

Vämpiriüs

Stále velmi slušná komedie byť relativně zrcadlící první díl. Eddie Murphy opět výborný komický projev a naprosto osobité projevy. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012