Policie v Beverly Hills čelí rozmáhajícím se loupežným přepadením, po kterých lupiči vždy zanechají dopis s označením písmena z abecedy a uvnitř obálky nějaká čísla. Policisté Andrew Bogomil, Billy Rosewood a John Taggart musí, kromě řešení případu, čelit i hlouposti svého nadřízeného Harolda Lutze. Lutz se chce velmi zalíbit starostovi města a to situaci poněkud komplikuje. Billy Rosewood má známého u federálů a požádá o pomoc. To má za následek, že Lutz Bogomila suspenduje a Rosewooda a Taggarta přeřadí k dopravní policii. Cestou domů je Bogomil těžce postřelen a na místě činu zločinci opět zanechávají dopis. Tuto zprávu se dozvídá Axel Foley, policista z Detroitu a Bogomilův přítel. Neváhá a pod záminkou řešení svého případu okamžitě odlétá za Bogomilem a hodlá zjistit, kdo to jeho příteli způsobil. Rosewood a Taggart mu budou pomáhat. Vzhledem k tomu, že ke zločinu byly použity naprosto neobvyklé náboje, Axel a jeho přátelé brzy zjišťují, kdo je vyrobil. Jejich kroky vedou do střeleckého klubu vlastněného Maxwellem Dentem, který má mnoho oblastí zájmu a mimo jiné je i naftovým magnátem. Manažer klubu Charles Cain přiznává, že náboj vyrobil, nicméně odmítá jakoukoli vinu na loupežích. Bogomilova dcera Jan pracuje v pojišťovně a zjišťuje, že Dent má finanční potíže. Neplatí pojistky kromě jediné, a tou je pojištění jeho závodiště koní. Axel v Bogomilových věcech nalézá důkazy, že Bogomil byl Dentovi na stopě, ale zatím neví, co Bogomil zjistil a kvůli čemu se ho pokusili zabít... (TV Prima)

dopita

Axel zase skáče, střílí, chechtá se... ale už to nějak není ono. Na kvalitu prvního dílu nemá ani náhodu, ale pořád se jedná o velice slušně odvedenou oddechovku, která rozhodně pobaví a neurazí. ()

Rssa

Jedno z nejzbytečnějších pokračování, Murphyho aura již pro mne pohasínala, přestal být vtipný a i když film sám o sobě je hodně průměrný, osobní averze vůči Murphymu mi nedovolí ho hodnotit lépe. Scénář je chabý, vtipy nefungují. ()

Paity

Že se Eddie Murphy pustil do série Beverly Hills Cop je jedině dobře. Vyloženě mu to sedí, i když ta jeho policejní nezávislost je někdy až děsně přehnaná, ale budiž. Na tohle se dá rozhodně dívat víc než jednou. ()

Hanys_

Vidět takhle po letech začínajícího Murphyho bylo sice fain, ale až na pár hlášek (opravdu pár) tenhle druhý díl nenabízí nic, kvůli čemu bych si ho chtěl ještě někdy pustit znovu. Takové trošku nečekané zklamání. 5/10 ()

farfalla

Axel Foley se opět přesune z Detroitu do Beverly Hills. Stejný hluboký smích Eddie Murphyho, stejné ukecávací scény, stejná syntezátorová hudba. Opakování, které už není tak zábávné, ale ustojí to. ()

Hanes88

Pokračování veleúspěšné komedie a taky to stálo za to. Nabito vtipem a samozřejmě jako u správné krimi parádní zápletka s dobrým koncem :-). ()

peetriss

Dvojka Policajta v Beverly Hills ctí hollywoodskou zásadu být dynamičtější a svižnější než jednička. Pro tento účel byl angažován "topgunář" Tony Scott, který film obdařil organizovanějšími a rafinovanějšími zločinci, a také větší překážkou na vlastní policejní straně v podobě zabedněnějšího šéfa policie, který se stává odrazištěm mnoha gagů. Zábavná oddychovka kvalitativně na úrovni prvního dílu. 70% ()

Paldiny

Axel Foley bez výraznejšieho zakopnutia drží úroveň hláškujúceho kecálka do posledného výstrelu aj v druhej časti. Výdatne mu pri tom sekundujú staré známe postavy pričom najmä jedna z nich prešla diametrálnou zmenou na akúsi odrodu Mariona Cobrettiho akého plagát dokonca krášli jeho izbu. Stále výdatná porcia zábavy však postráda ľahkosť originálu čo Policajtovi v Beverly Hills 2 uberá na hodnotení. Možno k tomu dopomáha aj zbytočne prekombinovaný dej a minimálny priestor pre hlavného záporáka aký má prekvapivo menej priestoru ako trebárs vypomáhajúca chladná víkendová hviezdička Brigitte Nielsen. Pokračovanie je stále zábavné a pozerateľné. Neprináša už síce nič nové, ale ani nešlape po legende čo si myslím, že ocenia fanúšikovia prvého dielu. ()

filipvrbik

Není to špatné, ale ani nikterak skvělé - je to trochu slabší než jednička. Ale jako detektivka to funguje celkem fajn...60% ()

mira007

Maličko slabší než jednotka, ale přesto klasika, která neomrzí. Hudební motiv Harolda Faltemeyera je pecka, která se neomrzí. ()

thunnus

Dvojka se mi líbila víc než jednička. Je tu víc akce i vtipu, Eddie Murphy si roli evidentně užil a film narozdíl od trojky spolu s Judgem Reinholdem utáhli do povedeného konce. ()

Greg25

Nevím proč jdou všichni s hodnocením oproti jedničce tak dolů, faktem je, že je to tak o 10% horší, asi okolo 90%, ale stále na vysoké úrovni, s dobrým scenářem, který je navíc stále vtipný a se stejně skvělými hereckými výkony jako v jedničce. ()

Ad4mson

Jeden z nejlepších úvodů 80´s filmů s nařezanou hudbou od borce Faltermeyera, ne-li úplně nejlepší. Klasický béčko, tak jak to mám rád. Oblíkací scéna podbarvená skladbou "Shakedown" též nemá chybu. ()

Nolanofil

Viac menej to isté ako prvý diel, len je to troška viac svižnejšie a fungujúcich vtipov je tu o polovicu menej. Na mňa táto séria nikdy optimálne nefungovala, a ani fungovať nebude. ()

IBBY

...tak tu máme opět moji oblíbenou kategorii "dvojka"...škoda slov...marná snaha ...a stačilo tak málo: nechtít být lepší zábavnější akčnější a točit dvojku bez zátěže úspěchu jedničky...ono by to Tonymu šlo je to přece výborný režisér ale nechal si svázat ruce očekáváním a přesně podle toho to dopadlo...škoda talentu... ()

kowalski

I dvojka je jakž takž docela důstojným pokračováním bezvadné jedničky. Až na pár chyb... Jinak Chrise Rocka v jeho první mini roličce jsem poznal! :) ()

Wardan

První díl mám radši. I tak se ale jedná o výbornou akční krimikomedii se spoustou nezapomenutelných scén a Murpyho vykecávání (takhle si sehnat ubytování dokáže jen Axel). Výborná Scottovo režii a scénář, i když trochu horší než u předchůdce, pořád kvalitní. Za mě zhruba stejná úroveň co jednička. ()

Bozvav

O proti jedničce rychlejší tempo, ještě monstróznější akce, snad jen méně překvapení, více sázka na jistotu. Nicméně Eddie je skvělý komik a v této době byl v naprosto perfektní formě. Sexy chlap s pořádně prořízlou pusou. Super hudba, scénář i dialogy. Za mne 90% i po letech. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012