Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

Mr.FreeZer

Skvělá gangsterka, výborně napsaná, s plejádou hereckých es (i když takový prostor ve filmu nemají). Prostě Quentin se nezapře se svými perfektními dialogy. Náramně jsem se bavil tímto snímkem. ()

Peat

Škoda, že Scott nakonec nepoužil závěr, který byl v Tarantinově scénaři, protože ten by byl mnohem lepší a originálnější. Jak už tady někdo psal, kdyby Pravdivou romanci režíroval sám Quentin, byl by to ještě lepší film, ale i tak dávám 5*, protože scénaře Tarantina můžu. ()

Jajar

Jeden z nejlepších Tarantinových filmů. A to ho Tarantino ani nenatočil. Pravdivá romance je romantický biják, akční řežba i černá komedie, ve které se mimochodem dozvíte, že Siciliáni jsou vlastně poloviční negři. Funkční, originální, nezávislá a naprosto nenucená směska žánrů v hrozně nedoceněném filmu. ()

Critic

"You just said you love me, now if I say I love you and just throw caution to the wind and let the chips fall where they may and you're lying to me I'm gonna fuckin' die." ()

TheSompeque

Clarence si zajde do kina, tam potká mařku Alabamu. S tou si dá následně večer strávený koitusem. Alabama se svěří, že je tzv. call girl, ale přesto Clarence miluje. Ten je do ní zamilován taky, proto se rozhodne vyzvednout její věci, které má u sebe její bývalý pasák. Vezme ovšem něco jiného: kufr prvotřídního kokeše. To nezůstane bez povšimnutí, začnou padat sračky do větráku. Scénář je od Tarantina, takže lze očekává slovo "fuck" na tisíc způsobů, násilí a precizní dialogy. ()

Razzor_82

"Nám dvěma to určitě vyjde." Pro mě jedna z nejpůsobivější kriminálních romancí. Dvojka Christian Slater a Patrice Arquette je prostě kouzelná. Dialogy jasně nesou Tarantinův rukopis. Třeba taková  nezapomenutelná scéna o Siciliánech. Plus mrazivá hudba Zimmera. Závěrečná krvavá jatka jsou masakr.  9/10 ()

Titus

Film Noir jako každý jiný. Tento mě ovšem zas až tak nenadchl, protože jsem se moc do děje nezapletl. ()

Lumberjack

Tarantinův rukopis je tam bohužel znát. Někdy tam jsou moc zdlouhavé rozhovory... Ale film se mi moc líbil, takže 4*. Jinak tam hraje super song, když je Alabama klácena v telefonní budce - Chantilly Lace od Big Boppera... ;-) ()

Zahartof

Hahaha! Tak takhle jsem se dlouho nezasmál a nedojal zároveň. Chcete vidět Walkena v roli uhlazeného taliánského gangstera, Garryho Oldmana jako sjetého pasáka, Brada Pitta jako ještě sjetějšího povaleče? Tohle je film pro vás. Skvělý mix vážných situací, které se občas zvrhnou do absurdně veselé romance, což vám nutně vykouzlí na tváři úsměv, ve chvíli, kdy se už chystáte k pláči. Dvacetivteřinová role Samuela L. Jacksona je k popukání a samozřejmě nesmím zapomenout ani na Chrise Penna a Tome Sizemorea v jejich rolích LA cops. Ústřední dvojici budete přát od té doby, co se dají dohromady. PS: Koho hrál Kilmer? PS2: Ta konečná přestřelka mi připomněla filmy Guye Ritchieho. EDIT:: Pes, co se jmenuje Rommel? :))) ()

zberatel

Tak toto mozem vsetkymi piatimi. Scenar Tarantino,rezia tony scott a hudba hans zimmer ktory je moj naoblubenejsi skladatel. Vynikajuce hlaskove prestrelky medzi slaterom a oldmanom ci hopperom a walkenom naozaj nemaju chybu. Povinna jazda kazdeho fanusika tarantinovej tvorby. ...Alabama se uz nevrati,odchadzi semnou. A kto si do prdele ty ? jeji manzel. tak to sme neco jako rodina.. ()

SMJSmoK

Pěkná "odlehčující" Tarantinovka...neni to žádný veledílo, ale ani si to na něj nehraje. Na pobavení super ()

Ardo

Tak tento film ma fakt dostal. Od skvelých hercov (u mňa kraľoval Dennis Hopper), cez zhuleného Brada Pitta až po fantastickú hudbu (hlavne tá skvelá optimistická ústredná hudba :) ()

ljukyljuk

Tarantino to síce nerežíroval, ale napísal k tomu scenár, takže si asi viete predstaviť, aké to bude... bum-bác-pif-paf-bang a je to. A k tomu ešte krásne šialená romantika a tona známych tvárí. ()

Joski

Výborná príprava na Pulp fiction. Trošku ešte nedopečené, ale skvelá parta hercov, ktorý dokonale zapadli do brutal love story. Vďaka Tarantinovmu scenáru sa oplatí pozrieť. Ešte pred legendou P.F. odporúčam Takí normálni zabijaci od Olivera Stonea, ktorí sú druhou T. scenáristickou prípravou 80% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera