Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

Clu

Díky Scottově pohádkové stylizaci mi to bylo asi sympatičtější, než třeba podobné mafiánské filmy s Al Pacinem. Ale stejně mě tyhle gangsterky vždycky ke konci přestávají bavit a tradiční obří přestřelka už mě nechává chladným. Tady bych navíc tu úplně závěrečnou poslední scénu radši neviděl a nechal konec otevřený představám diváka. Kéž by to bylo méně zamotané a uvěřitelnější. ()

Hapretor

Tarantino je tam znát - a díky za to. Možná, že kdyby to režíroval on, je to ještě lepší. V podobném žánru sem viděl lepší kousky. Jen si hned nevzpomenu. Je jich hodně, lepších i horších, podobají se, špatně se pamatují. Takže na jednu projekci zabaví, na více už nevhodné. A kdyby tam nehráli ti známí herci, nešel bych do toho. ()

croxika

Ja som si okrem iného aj náramne užila hudbu...Priznám sa, že je straaaaaaašne máličko filmov, v ktorých by som nejako významne registrovala, že je tam dáka zaujímavá muzika, skôr len tak zľahka podvedome...pri True Romance som si ju uvedomovala najviac naplno ako sa dá :) .. A inak úžasný film, veľmi na mňa zapôsobil.. Malo to štýl, dynamiku, vtip, originalitu, zaujímavosť, skvelé prevedenie a cool Patriciu Arquette.. thumbs up!***** ()

Rockerman

Po dlouhé době jsem si chtěl osvěžit paměť na tento dvacet let starý film a uvědomil jsem si, že mě pořád baví a jak je tady krásně čitelný tarantinovský rukopis, který byl rozvinut do dokonalosti o rok později v Pulp fiction. Vlastně je to takové béčko výše uvedeného filmu. Hezké! ()

GOREGASM

Další Quentinova scénáristická lahůdka, kterou přetavil Tony Scott v atmosférickou a herecky omračující podívanou. Přestože je ústřední dvojka Slater - Arquette k zulíbání (aktuálně v obou případech pod hereckým drnem), kouzlo True Romance tkví ve vedlejších rolích, které jsou obsazeny a zahrány mistrovsky. Dredovatý sajkou Gary Oldman, charismatická kamenná tvář Christophera Walkena, věčně zkouřený Brad Pitt, či v neposlední řadě James "ženu, ani kladivem neuhodím :-)" Gandolfini. Tony Scott sice není obecně vzato ideální volbou pro jakoukoliv Tarantinovu látku, přesto je výsledkem již téměř klasika. 85% P.S. Patricia Arquette měla asi opravdu nejhezčí prsa v devadesátkovém Hollywoodu. ()

anatheman

Opět další film, kterému jsem se dlouho a zbytečně vyhýbal. Až na pár detailů je True Romance naprosto regulérní tarantinovkou. Jisté odchylky představuje například odlišný přístup k akčním scénám nebo použitý Zimmerův soundtrack, jenž ladně vytváří působivý kontrast. S ohledem na režisérův filmografický vývoj je ze strany Scotta také do určité míry patrný feeling Posledního skauta. Asi to zní jako klišé, ale řada scén je předurčena být kultem. Namátkou třeba vyberu pasáž o původu Sicilánů nebo cestu výtahem. Nesporný plus reprezentují též výborné postavy, u nichž paradoxně nacházím i jeden menší,(možná až hnidopišský) zápor. Jde o to, že se ve filmu vyskytují zajímavé (a skvěle obsazené) vedlejší charaktery, které si zkrátka říkají o širší prostor v dění (Pitt, Oldman, Walken). Ale na druhou stranu je možné, že jejich potenciální rozšíření by na snímek působilo kýčovitě, jelikož je příběh pragmaticky zaměřen na ústřední duo. Film jsem si tedy patřičně užil. True Romance dokazuje, že 90. léta byla pro akční thrillery zlatým věkem. ()

Faila

I když mi přijdou ujeté a někdy tak trochu "o ničem", stejně mě tyhle americké devadesátkové filmy baví. Pořád se v nich něco děje, člověk nemá šanci se nudit a přitom nejsou vyloženě stupidní. ()

Folky

Skvělý Tarantinův scénář a zběsilá Scottova režie jdou ruku v ruce. Není to pětihvězdičkový film, ale parádní podívaná určitě. ()

Doomedx

Tolik let mi film utíkal před zhlédnutím, ale konečně jsem mu dal šanci a můžu říct že se jedná o jeden z nejlepších ba možná nejlepší scénář od Tarantina upravený jen minimálně Scottem (jen konec + přeházení pár scén v jiném pořadí). A oh yea, mnohem lepší než Natural Born Killers, vlastně po dlouhé době film který me doopravdy bavil, miluju 90s roky. 5* = 85% ()

plagjoklas

PERFEKTNE! Klasický Tarantino. Tonny Scott spracoval Quentinov scenár fakt perfektne. Narozdiel od Olivera Stona si Scott Zachoval nadhľad nad násilím a podarilo sa mu aj veľmi dobrým spôsobom do snímku vsunúť romantické pasáže a aj dosť veľa vtipných sa tu našlo. Medzi moje najoblubenejsie sceny patri záverečný predaj kokainu., a aj úvodné zoznamovanie sa na kung-fu filme a neskôr v predajni comicsov je skvelé. Tarantino je boss! ()

Yomega

Až na ten naprosto dementní konec vcelku zábavná podívaná. Herci byli fajn, až na Slatera, který hraje bohužel hlavní roli. Škoda, že těm nejlepším bylo dáno tak málo prostoru. Mám na mysli hlavně Gary Oldmana, Christophera Walkena a Dennise Hoppera. Jinak fajn film, ale za týden už nebudu vědět o čem to bylo. ()

Cruchot

Po výborném Posledním Skautovi se Tony Scott chopil scénaře Quentina Tarantina a dopadlo to neméně dobře. Příběh prodavače comicsů, který z lásky ke své milé Alabamě zmasakruje jejího pasáka a ochranku a poté se snaží v L.A. střelit omylem uloupený kokain, je vyprávěný poměrně originálně, velmi poutavě a zábavně. Nuda tady rozhodně nehrozí. Herecké obsazení je skvostné a stejně tak i výkony všech zúčastněných, kteří vě většině případů nedostali příliš mnoho prostoru, přesto jsou jejich postavy výrazné a často i nezapomenutelné (správně ujetej gangster Garryho Oldmana, uhlazený mafián Christophera Walkena a jeho sadistická gorila v podání Jamese Gandolfiniho, kurážný taťka Dennise Hoppera, zkouřenej Floyd Brada Pitta a tak by se dalo pokračovat dál). Nezklamala ani ústřední dvojice Christian Slater+Patricia Arquette (přestože Slatera moc nemusím). Film má úžasnou atmosféru a je tady plno úžasných scén a momentů, kvůli kterým stojí za to podívat se i podruhé (nejlepší je asi přátelský rozhovor Hoppera s Walkenem v přívěsu), na druhou stranu místy tvůrci podle mě až příliš tlačili na pilu a závěrečný masakr je už asi moc, třebaže stylově ukončuje celý příběh. Ať tak či tak, já jsem se bavil i na podruhé a vřele doporučují shlédnout, i když to asi nemusí být film pro každého. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera