Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

gogos

Pro mě je to po Pulpu jasně nejlepší Tarantinovka. Akce, láska, ještě tvrdší akce a zase láska. Do toho tradiční QT humor, vynikající hudba, kvalitní režie a perfektní herci (Brad Pitt je klasa)... "Kdybych musel, kdybych opravdu musel voject chlapa, vojel bych Elvise..." ... "Nejsem štětka, jsem call girl a ty seš můj třetí zákazník" Btw., porovnejte Patriciu tady a v Malym Nickym.. :-D ... tento film je fakt třída! ()

kaylin

I když je tenhle film zpracován podle scénáře Quentina Tarantina, není to něco, co by ve mně zanechalo nějakou hlubokou stopu. Ten film mě prostě nebavil, jako kdyby Scott nedokázal pořádně přenést na plátno to, co Tarantino chtěl. Snad i proto si všechno později natáčel raději sám nebo to nechal na Rodriguezovi, s nímž si prostě sedli dokonale. Nemám "Pravdivou romanci" rád. ()

milicjant

What a crazy movie! Ze zadní sedačky nevěřícně vyvaluje oči hostující backpacker Tobi. Jsme na druhém konci planety, je půlnoc, sedíme v autě, zvedáme oči od notebooku a pozorujeme zavírající obchoďák. Za pár minut nás náš německý přítel už obezřetně zasvědcuje do přehrabování popelnic... Celou True Romance budu už mít navždy spojenou s nejpankáčtějším obdobím svýho života. Se snem, kterej byl skutečnej a kterej změnil můj život navždy. Devadesátkově melancholickej main theme mi bezpečně připomíná fakt, že nejvíc štastnej sem byl, když sem měl svůj život ve dvou krabicích v malým autě v zemi dlouhýho bílýho oblaku. Jo, takhle osobní to je. Tony nenechal Quentina zbytečně dlouho povídat, popustil svoji živelnost i cit pro odvyprávěný příběh a je z toho Láska nebeská nás romantiků nizší svítivosti. ()

Kaluž

ĎÁBELSKÝ Christopher Walken, scénář má říz a kdyby se trochu přitlačilo, mohli jsme si z tváře stírat krev. Ale je to přece romance. ()

Nos

Tarantino se zde opravdu nezapře a scénaristicky se vyřádil. Také hudba Hanse Zimmera byla úchvatná. Stále krásně zhulený Floyd v podání Brada Pitta, Christian Slater, Patricia Arquette, Dennis Hopper, Val Kilmer, Gary Oldman, Brad Pitt, Christopher Walken, Samuel L. Jackson, Michael Rapaport, James Gandolfini, Jack Black - už jenom z výčtu těchto jmen lze usoudit, že takovýto projekt se nenatáčí každý den. Ještě že nejsem Sicilián, ale Elvise mám rád také. Čtyři zasloužené hvězdy. ()

topi

Tarantino se absolutně nezapře, jeho scénář okamžitě pozná každý jeho fanoušek. Tony Scott v nejlepší režisérské formě. Vynikající herecké obsazení, tady není prostě nic, co vytknout. Parádní hudba Hanse Zimmera. Naprosto jasná pětka! ()

Maq

Už vážně nevím jak se stalo, že jsem na tohle čuměl. A s odstupem pár dní nevím, jestli si vzpomínám na tohle, nebo se mi to plete s miliardou jiných velkolepých a prudce originálních děl na téma drogy, mafie, vraždy, pomsta, cukrová vata, jízda hrůzy, ... prostě kolotočová tematika. ()

PogoJoe

Plejáda známých herců a scénář Q. Tarantina - koho by to nezlákalo? Šéf obchodu objedná pro svého zaměstnance k narozeninám "společnici" - vždyť nikam nechodí, pořád jen vysedává v kině. Pak přijde zamilování. A pomsta. Z nevinného a slabšího začátku se rozvinula čistě tarantinovská věc plná krve, nezapomenutelných hlášek, a hlavně charakterů. Herci si své nedlouhé výstupy opravdu užili - líbili se mi zejména G. Oldman, B. Pitt, D. Hopper a Ch. Walken. Děj filmu není příliš složitý, a to je v tomto případě dobře. Musím přiznat, že jsem se výborně bavil a vychutnával množství zajímavých nápadů. No napadlo by vás, že Sicilani jsou napůl černoši? ()

Remedy

Brilantní skoro tarantinovka, která nádherně a přesně vyplňuje ten třiadevadesátý rok, tudíž tu roční režisérskou pauzu v tvorbě Q.T. – přestávku ve velmi plodném období mezi Reservoir Dogs a Pulp Fiction.) Myslím, že nastal čas se za devadesátkovou tvorbou mého asi největšího oblíbence Quentina trochu ohlédnout. Viděl jsem Gaunery, viděl jsem Pulp Fiction, viděl jsem Jackie Brownovou, viděl jsem Natural Born Killers (které i přes “““ pouhý “““ Tarantinův námět za tarantinovku svým způsobem považuji). Jediné, co mi chybělo, byla právě Pravdivá romance a odkládal jsem ji tak dlouho vlastně jen kvůli tomu, že ji Q.T. nakonec nerežíroval. Nicméně Tony Scott má taky pár koulí a chopil se opět výborně vrstveného, promyšleného a vtipného scénáře se vší parádou a z akčních scén dokázal vyždímat opravdu maximum. Raná tvorba Q.T. už jednoznačně dokazovala, že jak po scénáristické stránce (už jen v samotné stavbě děje), tak co do schopnosti dostat na plátno hromadu zajímavých postav a vytvářet atmosféru jejich „pouhým“ jednáním a chováním bude Tarantino prostě machr. A ten Zimmerův soft soundtrack v "romantických" pasážích neměl chybu! ()

MATADOR

Typický Tarantino, dobrá Scottova režie a obsazení. Jen toho všeho bylo nějak moc a ve výsledku se mi to zdálo dost pitomé. ()

JohnMiller

Scénár: Quentin Tarantino, A bolo to s toho poznať. Film vyzerá na prvý pohľad lacno, soundtrack je silne pripomínajúci 80 roky je dosť zlý. Keď sa však cez tieto veci prekúsam je to fakt dobrý film s neuveriteľnými dialógmi zápletkami a rozuzleniami. Brad Pitt ako zhulený mladík ma poriadne prekvapil. S celého filmu ma najviac bavila dvojica policajtov Chris Penn a Tom Sizemore to boli nenormálny chlapi. ()

Hamaradža

Inteligentné a svojím gangstersky-zaľúbeným spôsobom celkom kúzelné, Quentinov zatiaľ-"iba"-veľmi-dobrý no charakteristicky Tarantinovský scenár v Scottových rukách však pôsobí akosi nedotiahnute, akoby tú vtipnú dialógovú hračku blázna z video požičovne Tony nepochopil a obrúsil jej ostré hrany, okrem skvelého (no uznávam mierne prehrávaného) Oldmanovho Drexla mi navyše k srdcu neprirástla žiadna postava a ako dielo to vôbec pôsobí trochu vybledlo. Za finálny masaker však nakoniec volím slabšie 4-hviezdie. Páčilo sa mi to, no verím že v maestrových rukách by to bolo ešte lepšie - gauneri sú úúúplne iná liga. :) ()

Lucjen

So scenárom od Q. Tarantina som mala predstavu, čo ma asi čaká. No True Romance nie je skvelé iba vďaka typickým tarantinovským dialógom a prestrelkám. Najviac ma bavil audiovizuálny kontrast, najprv ma jemná, hravá hudba od Zimmera zaskočila, no nakoniec výborne doladila atmosféru filmu. ()

Aleee89

Nebudu si nic nalhávat, na film Pravdivá romance jsem se podívala především kvůli Tony Scottovi, který před dvěma dny spáchal sebevraždu. Jeho filmografii totiž příliš nakoukanou nemám a on sám se u mě rozhodně nehřál na výsluní. Přesto jsem byla na režiséra s ne příliš dobrou pověstí zvědavá. Nezklamal. Značný podíl na úspěchu má asi Tarantino, protože stvořil zajímavý scénář. Oceňuju také Zimmerovu hudbu, která jako by se do filmu ani nehodila, přitom tam sedí dokonale. A střídání poloh - od drsnosti k upřímné a trochu jiné romantice, to mě taky bavilo. ()

marleyy

80% Geniální mafiánská, siciliánská scéna s skvělým Hopperem a Walkenem, Taky byla hezky brutální konfrontace mezi zvířecím Gandofinim a krásnou Arquettou. Herecké obsazení je lahůdkové. Slater je ve své roli opravdu přesvědčivý. Scénář je typicky tarantinovský. Kdyby film natočil sám Quentin tak má jistě film na mě ještě lepší dopad. I tak to však byla hezká mafiánská freska. ()

dyfur

.....vyzeralo to spočiatku na podpriemer - nudný,ktorý končí tak štandartne-nijako.....,ale postupne to sa vyvinulo zaujímavo.... i k originálnemu záveru...prekvapilo - fajn.... ()

maverick10

Hvezdami naslapany zanrovy bonbonek. Tony Scott a Q.Tarantino, to je zajimava kombinace - Quentin ala "krvavy Absurdistan" a Tony "poctivej pracant" jejichz hlavnimi hrdiny jsou zbrane a krev. Tenhle snimek z toho vysel tak napul. Oba tvurci tam dali neco ze sebe. Asi by bylo lepsi kdyby to udelali kazdej po svym. Ale i tak je to lepsi nez mikrofon ve spodarach. ()

kagemush

Po shlédnutí a zjištění že scénář je od jistého Tarantina ,si už zase zoufale představuju,jaký by to bylo,kdyby scénárista byl i režisérem (úplně stejný pocit jako u Takových Normálních Zabijáků). - Ale i tak,- víc než koukatelný film. ()

Katarine

Tolik hvězd v jednom filmu, to se jen tak nevidí. Jako příběh to byl zajímavý, bylo se na co koukat. Takže nebýt závěrečné střílečky, která se mi fakt jakože vůbec nelíbila (ne tím, že se střílelo, ale jak se střílelo), dala bych i 4*, ale bohužel zůstanu na třech. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera