Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

kurzweil

jo jasný....slaďák se spoustou krve...dobrá kombinace, ale v čem tkví největší síla je herecký obsazení a hlavně špičkový výkony vybraných herců - Slater už nikdy nezahrál tak skvěle, Arquette je slaďoučká broskvička a navíc je doplňujě šílenej Oldman, drsnej Walken s Hopperem (ta scénka je božžíííí), důležitej elvis a věčně sjetej Pitt. Nářez - plus teda hudba, ta mě bavila:) ()

4k7

Rád bych tomu dal plný počet, ale prostě to nejde. Něco tomu chybělo... zvlášť v některých scénách se dalo zajít víc do absurdity a trochu to víc propracovat. Možná kdyby to Tarantino vzal celé do svých rukou, vypadalo to jinak. Ale i přesto tam byl jeho rukopis znatelný. To se nejvíc projevilo u některých dialogů a v akčních situacích. Krásná drsná romantika, okořeněná zápletkou, kde jde o život a o velké prachy. Možnost použít při řešení konfliktu zbraň, tu využije snad každý. Herečku Patriciu Arquette nijak neeviduju, ale tady byla v hlavní roli "call girl" dobrá kočanda ()

mark9th

Tarantino tomu dal dusu a Scott telo. Aj ked si viem predstavit, ze ak by to bolo iba v Tarantinovom podani, cele by to vyznelo trosku inak a malo to ten jeho typicky smrnc, nicmene proti tomuto taktiez nemam ziadne vyhrady. Vyborny film s pecatou typickou pre 90-te roky, ktore ja osobne vnimam ako moje najoblubenejsie z pohladu kinematografie. No a ta scenka s Hopperom a Walkenom bola jednoducho uzasna. ()

kubilov

Ještě než božský Quentin začal natáčet filmy, tak psal scénáře, no a jeden poměrně známý režisér podle něj natočil svůj docela úspěšný film. Těžko říct, jak by dopadla Pravdivá romance, kdyby jí točil sám Tarantino a ne Scott, podle mě by dopadla snad ještě líp, než tomu bylo takto. Což rozhodně není tak, že by byla režie Tonyho Scotta něčím špatná, ale hlavní úlohu na úspěchu má samozřejmě scénář od Tarantina, který už zde prokazuje svůj nesmírný vypravěčský talent, který je sice lehce odlišný od jeho budoucí tvroby, ale jeho charakteristické znaky se zde dají najít velmi snadno. Představuje hned několik dějových linií, které se v gigantickém finále protnou v jednu neskutečnou řežbu, která rozhodně stojí zato. Jak už je u Scotta zvykem, akční scény se mi od něj ani trochu nelíbí, Pravdivou romanci nevyjímaje, přesto to ale dokáže zachránit skvělá plejáda nejrůznějších známých herců. Od sehrané dvojice Slater-Arquette, přes Dennise Hoppera, Christophera Walkena nebo Garyho Oldmana až k vyhulenému Bradu Pittovi nebo snad Samuelu L. Jacksonovi, kteří zde kromě úhlavní dvojice nemají až takovou úlohu, přesto ale všichni dohromady spolu se spoustou černohumorných narážek (napůl černý siciliáni) vytváří velmi povedený film. ()

bohhous22

Jeden z prvních zachvěvů dvojice Tarantino - Avary pod taktovkou mistra akčního filmu,Tonyho Scotta!Už v této lehce průměrné,ale líbivé ,,romantické" gangsterce.Ovšem talent autorské dvojice je už zde cítit na sto honů!Stejně tak výjímečnost režiséra Scotta! ()

zuzzuli

Dlouho jsem se rozhodovala, jak tenhle film ohodnotit. Kdybych mohla dát 3,5 hvězdiček tak bych to určitě udělala. Film je plný černého humoru, ale také dobrých hlášek, které naprosto sedí k "tarantinovskému" stylu. Bohužel to není asi úplně můj šálek čaje. ()

adamix

Pravdivá romanca je fakt skvelý romantický triler s výborným tarantinovým scenárom. Patricia Arquette je fakt krásna holka a takisto aj môj typ (krásna, múdra, má rada filmy), Christian Slater nie je zas tak dobrý herec a do hlavnej role by som dal radšej niekoho iného. Jediné, čo je na ňom dobré je to, že rád pozerá filmy a má rád Elvisa. A dej by mohol byť trochu lepší. Keby zmenili hlavnú postavu a dej, bolo by to dokonalé. Ale kam sa podel Christopher Walken po vražde Dennisa Hoppera ? Dávam 80%. ()

AgnesDee

Tak tohle je romantickej akčňák podle mýho gusta. Žádný zamilovaný slátaniny, ale pořádná akce a jeden by pro druhýho umřel. Tarantino byl skvělým scénáristou už od začátku a Tony Scott z jeho geniálního scénáře dokázal vytvořit skvělý film. ()

HEED

To já jsem byl naprosto spokojen. Tolik vtipných absurdit či náhod se jen tak nevidí. Diskuze v karavanu o siciliánech byla naprosto odzbrojující. Takhle si vytřít řiť se sicilským bossem. ()

donnovann

Veliká spokojenost, Patricia Arguette hraje skvěle + Gary Oldman klobouk dolu. Tarantinův scénář je cítit po celý film, skvělá zápletka, vynikající herecké výkony, Kdyby konec byl natočen tak jak ho napsal Tarantino dám plný počet. I tak je to alespoň za mě velice poctivá filmařina. ()

pestak

Snímek natočený podle brilantního scénáře Quentina Tarantina, byl jakousi předzvěstí mistrovského Pulp Fiction. ()

mrclTV

I keď film režíroval Tony Scott, scenáristické pero je jasne čitateľné - romantika na Tarantinov štýl: poriadne bláznivá a samozrejme plná zločinu a násilia. Veľmi netradičná kombinácia, ktorá ma ale, musím to povedať, veľmi neoslovila a navyše je prevedenie dosť bez nápadov. Prišlo mi to obyčajné (aj na Tarantina). Nebyť vloženia postavy Elvisa, by to mohlo byt možno len za dve. ()

johnny01

Láska až za hrob, tak by se dal ve stručnosti charakterizovat průběh tohoto filmu. Klasický děj je narušen několika malými zlomy a vše ústí ve velké finále. Příjemná je i hudba - celý film si vystačí v podstatě s jednou melodií. Nevýhodami je místy až přehnaná brutalita a happyend - na závěr nesedí, nedá se nic dělat. Určitě mohl být výsledek lepší, kdyby film režíroval přímo Tarantino. ()

horor2

Kultovka, která se neštítí dát babě přes hubu nebo chladnokrevně odstřelit chlapa za italský rasismus. Film nabitý hereckou smetánkou, která komplet předvedla bravurní výkon. ()

PlayEasy

Tak takhle to vypadalo u QT před Pulp Fiction :) Výborná kombinace zkušeného a zručného režiséra Tonyho Scotta a snad nejlepšího scenáristy všech dob, Quentina Tarantina funguje plynule a výborně. Skvělá nálada, chvílemi odlehčená, chvílemi vášnivá, chvílemi "červená" (tím myšleno krvavá), chytlavá hudba Hanse Zimmera, skvělé výkony, ve vedlejších rolích se objevilo spoustu zvučných jmen - výbornou roli především dostal Brad Pitt a Christoph Walken si svou roli dokázal vychutnat, Kilmer jako takový "Elvis" nuž zajímavý a konečné zúčtování v nějakém losangeleském hotelu je už typicky "tarantinovské". Film mnoho chutí a nám se všechny chutě velmi zamlouvali = velmi se nám zamlouval celý film. Takže i filmu se musí zamlouvat naše hodnocení :-)) 85% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera